Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 8:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
trekker napisał(a):
Tym

Czym, bo nie widzę ?

P.S.
Uważam że stawianie takich szczytów jak Niżne Rysy czy Zadni Granat, w jednym szeregu z Łomnicą, Pośrednią Granią, Krywaniem, Gankiem, Staroleśną czy Wysoką (kolejność przypadkowa) to jakieś nieporozumienie, i dowodzi jednego, że ktoś kto to robi, nie wiele jeszcze widział ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 8:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
Uważam że stawianie takich szczytów jak Niżne Rysy czy Zadni Granat, w jednym szeregu z Łomnicą, Pośrednią Granią, Krywaniem, Gankiem, Staroleśną czy Wysoką

a mnie się wydaje, że to kwestia indywidualnej oceny na podstawie wielu i różnych od siebie przesłanek, a nie kto co widział/nie widział.
Ja tez widziałem juz, co nieco, a jednak po Lodowym na drugiej pozycji jest u mnie Nosal.
Określenie, czy Łomnica jest ładniejsza od Krywania, to tak jak by mi ktoś kazał powiedzieć, które dziecko bardziej kocham....nieco bez sensu :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 8:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Mnie tam akurat się Niżnie Rysy bardzo podobają a i widok z wierzchołka też jest bardzo ciekawy.

Ale jeśli oceniamy wygląd góry a nie widok z niej to moim faworytem jest Kościelec. Podoba mi się także Krywań, Pośrednia Grań, Zamarła Turnia, Mnich, Zadni Mnich, Żabi Koń, Jastrzębia Wieża i pewnie jeszcze kilka by się znalazło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 8:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
chief napisał(a):
a mnie się wydaje, że to kwestia indywidualnej oceny na podstawie wielu i różnych od siebie przesłanek, a nie kto co widział/nie widział.

Tylko co to za indywidualna ocena, gdy nie widziało się większości kandydatów ?

chief napisał(a):
Określenie, czy Łomnica jest ładniejsza od Krywania, to tak jak by mi ktoś kazał powiedzieć, które dziecko bardziej kocham....nieco bez sensu

A mimo to napisałeś że najpierw Lodowy, a po nim Nosal, więc jednak wiesz które dziecko bardziej kochasz ?

P.S.
Jednym się góra podoba, drugim nie, skoro piszemy co się podoba, to chyba można też napisać co się nie podoba ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 9:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
Tylko co to za indywidualna ocena, gdy nie widziało się większości kandydatów ?

czasem ci kandydaci o wiele ładniej wyglądają z daleka, gdy "pryszczy" nie widać :mrgreen:

golanmac napisał(a):
A mimo to napisałeś, że najpierw Lodowy, a po nim Nosal

gdyż nie porównuje je pod względem piękności. Lodowy dla mnie jest dumnym majestatem, (choć nie z każdej strony), zaś na Nosalu jest sporo fajnego kwiecia, no i lubię tam wieczorami na piwko wpadać :drink: :wink:
Poza tym, na Nosalu zabujałem sie w Tatrach :cyclopsani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 9:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
czasem ci kandydaci o wiele ładniej wyglądają z daleka, gdy "pryszczy" nie widać

Ja myślałem bardziej o "wcale" niż "z daleka"

chief napisał(a):
Poza tym, na Nosalu zabujałem sie w Tatrach

I ok, co nie zmienia faktu, że NR mogą mi się nie podobać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 10:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
czasem niektóre szczyty sa "mitami", a daleko im do tego....zaś insze przez niektórych lekceważone, a zasługują na więcej.

Weźmy "mit" Kominiarskiego, gdzie jest doceniany nie przez wygląd, (choć z Pol. Chochołowskiej, jest całkiem sobie), lecz swą "niedostępność".

a teraz Kościelec....wyobraź sobie, że jest/był tam rezerwat ścisły, ostro pilnowany....tylko nieliczni mogli na nim być....szybko byłby "mitem", szczególnie wśród tych bezszlakowców :mrgreen: ....Ach ten Żleb Zaruskiego. Ech, ta zachodnia ściana. Och, jaka pikna grań. Łoł, jakie cudne ciosy.... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 8:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Beskid jest piękny,a widoki ze szczytu swoją rozciągłością przewyższają wiele tatrzańskich szczytów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
trekker napisał(a):
Tym

piękne zdjecie Niżnych Rysów! Każdemu moze sie podobać co innego :lol: Ludzie zluzujcie troche :lol:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 8:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
golanmac napisał(a):
chief napisał:
a mnie się wydaje, że to kwestia indywidualnej oceny na podstawie wielu i różnych od siebie przesłanek, a nie kto co widział/nie widział.

Tylko co to za indywidualna ocena, gdy nie widziało się większości kandydatów ?


chief ma pełną rację, w moim pytaniu zależałomi na subiektywnych ocenach i to do tego pod różnymi względami, to każda opinia jets zasadna.

PS Bardzo ciekawie czyta się tę dyskusję

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 9:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Mamy 20 różnych ciastek w pudełku.
Mówimy badanej osobie żeby zjadła 4.
Pytamy później, które z tych 20 ciastek jest najlepsze.

Robimy tak z 100 osobami.

I wszystko było by ok, gdyby te 4 ciastka były inne za każdym razem (czy ew. losowe). U nas tak za cholerę nie jest.


Tak na prawdę, to prawdziwe Tatry to są na Słowacji :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 9:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Bo nasze i słowackie Tatry to jak wyrób czekoladopodobny i czekolada ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 9:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
kilerus napisał(a):
to prawdziwe Tatry to są na Słowacji


Blądzisz Młody Człowieku. Prawdziwe to były w Austro - Węgrach :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 9:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Zapomniałem jeszcze o jednym pięknym szczycie o oryginalnym kształcie - mianowicie Dzikiej Turni - tej przy Rohatce.

Obrazek

I zgadzam się z Łukaszem, że Bielskie też zwalają z nóg. Zawsze jak wracam ze Słowacji to zatrzymuję się na chwilę Zdiarze by na nie popatrzeć.

I nie zapominajmy o Igle w Banówce :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Ostatnio edytowano Wt maja 26, 2009 10:40 am przez Carcass, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 10:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Pewnego dnia zmuszę niejakiego Aliego do zatrzymania się na zakrętach drogi Blazera i zrobienia zdjęcia Bielskim. Z tego miejsca są imponujace.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 11:29 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
chief ma pełną rację, w moim pytaniu zależałomi na subiektywnych ocenach i to do tego pod różnymi względami, to każda opinia jets zasadna.

Ocena, nawet subiektywna jest zasadna tylko wtedy gdy dotyczy reprezentatywnej części ocenianych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 2:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Mag_Way napisał(a):
piękne zdjecie Niżnych Rysów!


Dziękuje, mojego autorstwa po zejściu z nich, a najfajniejsze jest w nich to że widać tłum na Rysach a na Niżnich cisza i spokój :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 4:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Obrazek

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 7:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Z dołu- Pośrednia Grań. Z góry- Jagnięcy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 7:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
golanmac napisał(a):
Tylko co to za indywidualna ocena, gdy nie widziało się większości kandydatów ?
Subiektywna. Zresztą jak każda inna w tym temacie. Każdy ocenia na podstawie tego co widział, i uważam że niemożliwością jest jednoznacznie wyznaczyć kto ma takie doświadczenie i tak dużo widział że już może oceniać, a kto jeszcze nie może.
W końcu zawsze się znajdzie ktoś lepszy od nas, kto może powiedzieć że się nie nadajemy do oceniania bo jesteśmy cienkie bolki. Ale równocześnie wiem że nikt nie widział wszystkich miejsc.

Co oczywiście nie wyklucza że Niżne mogą Ci się nie podobać :lol: W sumie to mnie też nie powalają na kolana :wink:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 7:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
mpik napisał(a):
W końcu zawsze się znajdzie ktoś lepszy od nas, kto może powiedzieć że się nie nadajemy do oceniania bo jesteśmy cienkie bolki

Święta racja - ktoś, kto widział więcej, wcale nie ma więcej racji w tym co mu się podoba, bo to sa gusta i indywidualne odczucia, a te sa niemierzalne. Z resztą takie porównania i ankiety, bądź sondy to tylko zabawa i przyczynek do wymiany spostrzeżeń i wrażeń, zawsze subiektywnych i nieporównywalnych.

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
A mnie się osobiście bardzo podoba Młynarz, gdyby jeszcze tak stał samotnie, to dopiero byłaby góra, świetne są te żłoby lodowcowe.
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 8:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
mpik napisał(a):
Subiektywna. Zresztą jak każda inna w tym temacie

Subiektywna tak, ale nie ocena. Powoli dyskusja nabiera charakteru filozoficznego, więc rozważmy czy możliwa jest subiektywna ocena, kandydatów bez poznania pełnego ich składu. Moim zdaniem, nie. Idąc dalej, należało by zmienić tytuł wątku na "najpiękniejszy / najlepszy szczyt tatrzański jaki znam", i oczywiście "znam" w założeniu, "byłem", "widziałem" lub "kojarzę".

mpik napisał(a):
W końcu zawsze się znajdzie ktoś lepszy od nas, kto może powiedzieć że się nie nadajemy do oceniania bo jesteśmy cienkie bolki

A to jest Twoje prywatne stwierdzenie, nie mające nic wspólnego z moimi wcześniejszymi wypowiedziami. Nie uzurpuję prawa oceny doświadczonym, a jedynie stwierdzam że jest niemożliwa bez podstawowej znajomości przedmiotu oceny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 9:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
golanmac napisał(a):
czy możliwa jest subiektywna ocena, kandydatów bez poznania pełnego ich składu

myślę że logicznie rzecz biorąc subiektywna ocena kandydatów bez poznania pełnego ich składu jest możliwa, bo:

oceniający: ja
stanowisko: najpiękniejszym szczytem jest Mnich
i już. nie tknął mnie paraliż, język nie stanął kołkiem. wydałam subiektywną opinię.

golanmac napisał(a):
należało by zmienić tytuł wątku na "najpiękniejszy / najlepszy szczyt tatrzański jaki znam"

golanmac napisał(a):
niemożliwa bez podstawowej znajomości przedmiotu oceny

czyli - wystarczy znać tylko jeden szczyt, żeby móc wydać subiektywną opinię - natomiast kolejną kwestią jaką można by poddać rozważaniu jest na ile taka subiektywna opinia jest reprezentatywna i dla kogo, no ale tutaj pasowałoby zapytać autora wątku: a na co ci to wiedzieć?...

...no to posuszyłam :oops: :mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 10:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
świnia na świnicy napisał(a):
wystarczy znać tylko jeden szczyt, żeby móc wydać subiektywną opinię

Użyłaś tu słowa "opinia", i zgodzę się że takową można wystawić, jednak jeśli rozmawiamy o ocenie, to subiektywnie oceniać na podstawie znajomości jednego szczytu, owszem i od biedy można, choć łatwo się domyślić przydatności takiej oceny, dodatkowo nie powinno się dziwić, jeśli ktoś nazwie Cię dawidem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 11:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
dodatkowo nie powinno się dziwić, jeśli ktoś nazwie Cię dawidem ...

:geek:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 11:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
golanmac napisał(a):
Użyłaś tu słowa "opinia", i zgodzę się że takową można wystawić, jednak jeśli rozmawiamy o ocenie, to subiektywnie oceniać na podstawie znajomości jednego szczytu, owszem i od biedy można, choć łatwo się domyślić przydatności takiej oceny

(lubię akademickie rozważania)
temat wątku nie został sprecyzowany ani jako opinia, ani jako ocena. poza tym wszystko się zgadza, ewentualnie można by spróbować zapuścić się w rozważanie, czy w ogóle istnieje coś takiego jak "obiektywna ocena". :scratch: i tu myślę że nie, obiektywny może być opis. "ocena" automatycznie wnosi element subiektywizmu (imho)
golanmac napisał(a):
dodatkowo nie powinno się dziwić, jeśli ktoś nazwie Cię dawidem ...

hmm. żeby wygenerować jakąś opinię na ten temat, należałoby najpierw zbadać, czego synonimem jest dla nazywającego pojęcie "dawid" ;)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 26, 2009 11:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
czy w ogóle istnieje coś takiego jak "obiektywna ocena"

Jestem realistą, nie szukam oceny obiektywnej. Subiektywna ocena całkowicie mi odpowiada, pod warunkiem że oceniający wie co ocenia. Tak się zastanawiam, czy ocena bez znajomości pełnego podmiotu oceny może być oceną subiektywną ? Na pozór tak, ale z drugiej strony czy wybiórcza ocena jest oceną ? Czy jeśli postawimy komuś tróję ze świadomością że jest to najwyższy stopień, choć zasłużył na sześć to będzie to ocena subiektywna ? no niby tak, ale jaka jest jej wartość skoro należy założyć że przy znajomości sześciostopniowej skali, postawili byśmy sześć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 12:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
golanmac napisał(a):
Tak się zastanawiam, czy ocena bez znajomości pełnego podmiotu oceny może być oceną subiektywną ? Na pozór tak, ale z drugiej strony czy wybiórcza ocena jest oceną ?


Cytuj:
mapę sporu między literalizmem a kontekstualizmem wyznacza H.P. Grice’a rozróżnienie pomiędzy znaczeniem językowym oraz znaczeniem mówiącego. Językowe znaczenie wypowiedzianego zdania to inaczej jego znaczenie literalne, które wyznacza się wyłącznie za pomocą semantycznych reguł języka. Tymczasem znaczenie mówiącego, zwane też znaczeniem sugerowanym, zależy od rodzaju intencji komunikacyjnych, jakie towarzyszą wypowiedzi wchodzącego w grę zdania. Słuchający, który identyfikuje owe intencje, wykorzystuje odpowiednie zasady czy też maksymy konwersacyjne, które stanowią doprecyzowanie znanej zasady współpracy. Zdaniem Grice’a,
w wypadku wielu wypowiedzi można więc wyróżnić przynajmniej dwa rodzaje sądów, które, odpowiednio, stanowią wyniki ich semantycznej oraz pragmatycznej interpretacji. Sąd, który stanowi semantycznie wyznaczone warunki prawdziwości wypowiedzianego zdania, jest tym, co się mówi (what is said). Drugi sąd jest wynikiem pragmatycznego wnioskowania, którym kierują zasady konwersacyjne. Określa się go często mianem tego, co się sugeruje lub komunikuje (what is implied lub what is communicated)
M. Witek, Spór o naturę prawdy z punktu widzenia teorii czynności mowy

(...aż się spociłam ale musiałam sprawdzić o co mi właściwie chodzi. no to już wiem. mniej więcej. przepinając te językoznawcze rozważania na grunt praktyczny, chyba o to, że z literalnego punktu widzenia "ocena subiektywna" jest j_oceną_ z czymś w rodzaju kwalifikatora ("subiektywna"), ale kontekstualnie oczywiście lepiej poznać czyjeś kompetencje w zakresie danego tematu, żeby na jego ocenie/opinii polegać)
ufffffff
:faint: ;)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
To lubię.

W tytule jest najpiękniejszy wymiennie z najlepszy. Nonsens na samym wstępię. Poza tym jakie kryteria?
Zamieńmy szczyt na "dziewczyna" i zapytajmy:
Najpiękniejsza/najlepsza dziewczyna?
Kryteria piękności zmieniały się przez wieki. Aktualny chyba najbliższy średniowiecznemu. No bo przecież nie temu rubensowskiemu. A "najlepsza" w czym? W łóżku czy w kuchni, choć jedno nie wyklucza drugiego.

Jednym słowem cała kupa luda dyskutuje diabli wiedzą o czym. Temat winien brzmieć - Najładniejszy szczyt tatrzański, który widziałem. "Najlepszy szczyt" to kompletny nonsens.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL