Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 8:46 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
golanmac napisał(a):
A dlaczego cierpienia ? może po prostu, pracy.

To jest właściwe podejście. Konie do tego są stworzone. Konie to zwierzęta pociągowe.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Batmiku - konie to ssaki nieparzystokopytne z rodziny koniowatych. Zanim człowiek je udomowił niczego nie ciągały. Kiedy człowiek już wymrze dobrze byłoby, żeby nie zabierał ich z sobą. W końcu po nas nie musi być potop. Aha - nie jestem żadnym nawiedzonym ekologiem, ale gdy czytam o przewodniej roli człowieka w naturze to mi krucyfiks płonie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 8:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mazio napisał(a):
Batmiku - konie to ssaki nieparzystokopytne
widać się słabo znam bo myślałem, że konie mają parzystą liczbę kopytek :)
Mazio napisał(a):
Aha - nie jestem żadnym nawiedzonym ekologiem, ale gdy czytam o przewodniej roli człowieka w naturze to mi krucyfiks płonie.

Nie o to chodzi. Zastanawiam się po prostu czy łatwiej jest przejść obok padłego konia czy martwego człeka i zdaje mi się, że ta konna awantura to lekka przesada choć sam jestem przeciw takiemu traktowaniu zwierząt i optuję za busami ekologicznymi - szczególnie w górach...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
batmik napisał(a):
widać się słabo znam

Widać.
Są nieparzystokopytne, w odróżnieniu od krów na przykład. Na biologii się spało?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 9:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
To, że tak wiele jest w nas bestialstwa wynika z naszej natury, a to, że tak wiele niesprawiedliwości w naszych walkach ze sobą, z uwarunkowań geopolitycznych, historycznych i społecznych. Zwierzęta są jednak wobec nas bezbronne. Nasza inteligencja umożliwiła nam panowanie w krolestwie natury. Mamy technologie, ktore sprawiają, że teoretycznie jesteśmy panami stworzenia na Ziemi. Prawdziwym bogiem jest w mojej opinii bog miłosierny.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 9:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Mazio napisał(a):
...Prawdziwym bogiem jest w mojej opinii bog miłosierny.
Ten temat to niech sobie poruszają na innych "branżowych" forach.
Dla jasności: zgadzam się z Twymi poglądami (praktycznie z wszystkim co napisałeś) - po prostu kwestionuję zasadność rozdmuchiwania do przesady afery z udziałem biednego konia.
piomic napisał(a):
... Na biologii się spało?

Coś w tym jest Smile

_________________
I was blind but now I can see...


Ostatnio edytowano Pn lip 27, 2009 9:20 pm przez batmik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 8:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
zjerzony napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
A zaświadczenie takie wydaje kuzyn wozaka.

Co Cię tak dziwi. Brak jodu i od pokoleń małżeństwa między kuzynami, i jest jak jest.


Nie dziwi. Stwierdzam tylko fakt "góralskiego pokrewieństwa". I życiowego :wink: podejścia do przysłowia "podrap mnie po plecach to i ja cię podrapię ".

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Mazio ciekawie to ujął.

Mam dwa krótkie komentarze do dodania.

Można opłakiwać ofiary. W tym wypadku konia. Albo też ludzi w Afryce. Trzeba też stwierdzić, że wiele z tych nieszczęść to "zasługa" jednak ludzi. Więc tak jak Mazio radzi warto rzucić okiem na ludzką naturę. Może trzeba by zapłakać nad ludzką głupotą ... i tą na Podhalu i tą w Afryce ...

Nasz wpływ na losy ludzi w Afryce jest ograniczony (praktycznie nie mamy żadnego wpływu) a problem jest gigantyczny i zlożony. Możemy założyć odrębny wątek i zacząć ten temat wałkować. Dla kontrastu sytuacja z koniem jest banalnie prosta i dość łatwa do uniknięcia. I uważam, że mamy jakiś tam marginalny wpływ na podobne sytuacje. Można nie korzystać z usług, można takie wypadki nagłaśniać i piętnować. Można uzyskać jakiś mały ale wymierny skutek. I nie chodzi tu tylko o los koni ale o szersze znaczenie wychowawcze, żeby tych zachłannych matołów trochę otrzeźwić ... pod każdym względem ... bo od święta to paradują w procesjach a w życiu codziennym wyłazi na wierzch ich prawdziwa natura ... Golan często rzuca określeniem, które tutaj chyba pasuje jak ulał ... hipokryzja ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 6:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Gustaw napisał(a):
Mazio ciekawie to ujął.
Tak, również się z nim zgodzę. No, mozę poza tym "prawdziwym" bogiem, :lol: ale ja sie tam do wierzeń i zabobonów nie mieszam, więc co mi tam. Jak ktoś wierzy w to że ksiezyc jest zbudowany z zielonego sera, to niech sobie wierzy. Każdy ma prawo wierzyć w to co chce.

Ale wracając do tematu, to niezaprzeczalnie człowiek uzurpuje sobie prawo do rządzenia na Ziemii, i to nie tylko osobnikami swojego gatunku, ale również pozostałych gatunków zamieszkujących naszą wspólną planetę. To prawda ze posiada poziom intelektualny nie do osiągnięcia przez inne gatunki, ale to nie daje mu prawa do wywyższania się wykorzystywania innych i zmieniana ich według swoich potrzeb i zachcianek. A niestety to stara się czynić cały czas.
Nie będę płakał nad losem jednego zameczonego konia, bo to tylko czubek góry lodowej. I to takiej, której wielkosci nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. To oczywiście smutne, złe i nie powinno mieć miejsca, ale niestety, nic z tym nie jesteśmy w stanie zrobić.
Z tym porządek może zrobić tylko i wyłącznie sama Natura, w jedyny prosty i skuteczny sposób - eliminując niepasujacy element łamigłówki. Nie będę tutaj rzucał samobójczych haseł typu "Zwierzętom bez człowieka żyło by się na tej planecie lepiej", ale jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to niemożliwością jest znaleźć inne wyjście z tej sytuacji.


A gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla boga, ktoś zapyta...

"Jest rzeczą oczywistą, że życie zaczyna się w chwili urodzin i kończy w chwili śmierci. Gdyby ludzie mieszkający na tej planecie zrozumieli to, żyliby zupełnie inaczej. Przyzwyczailiśmy się wszystkie nasze niedociągnięcia kłaść na karb nadprzyrodzonych i tajemniczych sił, zapominając przy tym, że niebo i piekło są tu na ziemi, a nam każdego dnia przychodzi się z nimi mierzyć."
J. Craig Ventner

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 6:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Jestem ateistą - pod boga możecie sobie podstawić rożne wartości absolutne w tym piwo. :P

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 6:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Mazio napisał(a):
Jestem ateistą -
Tym lepiej. ;)
Ale z tym piwem to trzeba uważać. Jak za często zacznie się do takiego modlić, to potem cięzko jest przestać... :lol:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 7:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
mpik napisał(a):
ale ja sie tam do wierzeń i zabobonów nie mieszam, więc co mi tam. Jak ktoś wierzy w to że ksiezyc jest zbudowany z zielonego sera, to niech sobie wierzy. Każdy ma prawo wierzyć w to co chce.

Jesteś nie wierzący, ok, osobiście nie widzę w tym nic złego, a jak chcesz uchodzić za rozsądnego i sprawiedliwego, to nie formułuj wypowiedzi tak, aby obrazić tych którzy jednak wierzą. Popatrz na post Mazia, można powiedzieć to samo, nie mówiąc jednocześnie że ktoś wierzy w zabobony.

mpik napisał(a):
To prawda ze posiada poziom intelektualny nie do osiągnięcia przez inne gatunki, ale to nie daje mu prawa do wywyższania się wykorzystywania innych i zmieniana ich według swoich potrzeb i zachcianek

Zwróć uwagę jak to reguluje sama przyroda - silniejszy zjada słabszego, a człowiek w połączeniu ze swoją inteligencją i techniką jest niewątpliwie najsilniejszym zwierzęciem, co daje mu niewątpliwie prawo do wywyższania się ponad wszystkie inne gatunki oraz wykorzystywania ich.
I nie jest to absolutnie żadnym problemem, jeśli tylko robi to mądrze.
Gdyby nasi pra pra dziadowie, myśleli tak jak Ty, nigdy nie zeszli byśmy z drzewa, i teraz zamiast pisać eko-modne głupoty, siedział byś na drzewie z bananem w ręku, jednocześnie dłubiąc sobie palcem w odbycie.
Niestety, może to i przykre, ale postęp kosztuje, za to dzięki niemu, masz co masz, żyjesz jak żyjesz i jesteś kim jesteś, i nie wypominaj swoim ludzkim przodkom że w małpiej głupocie, odważyli się zejść z drzewa, byś Ty dostał życie, o niebo lepsze od nich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 11:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
golanmac napisał(a):
(...) to nie formułuj wypowiedzi tak, aby obrazić tych którzy jednak wierzą (...)

W moim rozumieniu określenie "zabobon" nie posiada ładunku negatywnego. Jak już pisałem, jestem świadom istnienia różnic między ludźmi. Jesteśmy różni, i w różne rzeczy wierzymy. Jedni w boga w ujęciu chrześcijańskim, inni w zabobony, a jeszcze inni w coś zupełnie innego (na podstawie wielu Twoich postów przyporządkowałbym Cię do tej pierwsze grupy, choć zdaje sobie sprawę że nie znam Cię osobiście, więc mogę się mylić). Co ciekawe pierwsze nie wyklucza drugiego. I jak dla mnie, powtórzę, nie ma to większego znaczenia kto w co wierzy.

Dla ludzi wierzących w boga (czyli np. dla katolików) zabobony kojarzą się z wiarą w coś innego, co nie ma związku z prawdziwym bogiem. Wielu ludzi wierzy w przesądy, szczęśliwe liczby czy inne ludowe wierzenia. To naturalne i często spotykane. Skoro jednak poczułeś się obrażony tym określeniem, to jak rozumiem jest ono dla Ciebie synonimem czegoś niedobrego, gorszego. Czy w takim razie traktujesz takich ludzi jako ludzi drugiej kategorii?

Przy okazji. Nie jestem niewierzący. Podobnie jak inni, mam swoich Demonów i Bogów. Jednak w odróżnieniu od większości, nie uważam że tylko moja wiara jest słuszna i właściwa, i że każdy powinien wierzyć w to co ja.


Co do naturalnych zasad selekcji w przyrodzie, to zgodzę się z Tobą że silniejszy zjada słabszego. Z tym że trzeba pamiętać o zachowaniu pewnej równowagi. Ten silniejszy nie może zjeść wszystkich słabszych, bo wówczas zostanie sam. A to chyba jasne że wtedy również i on zginie. A więc mówiąc w skrócie - zje się sam. I człowiek jest chyba jedynym gatunkiem którego działania świadomie prowadzą do zachwiania tej równowagi.
Nie jestem przeciwny postępowi, jak to błędnie wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi. Ale uważam że rosnąca cywilizacja nie może prowadzić do zachwiania równowagi w przyrodzie. I nie jestem tutaj zwolennikiem populistycznych haseł głoszonych przez różne ekologiczne grupy. A chciałbym jedynie zwrócić uwagę na drobny fakt, że różnicą jest wykorzystywanie innych gatunków do swoich celów (co jeszcze mogę uznać za normalne), a eksterminacja pośrednia lub bezpośrednia tychże gatunków, lub zmuszanie ich do robienia rzeczy sprzecznych z ich naturalnymi możliwościami (z czym się już nie mogę zgodzić).

Człowiek, jako jedyny mi znany gatunek, dąży do samozniszczenia. I choć wielu z nas ciężko jest postawić znak równości między zamęczeniem jednego konia z tym ogólnikowym stwierdzeniem, to jednak każdy taki przypadek, jak ten na drodze do Morskiego Oka, jest drobnym elementem w układance autodestrukcji, do której człowiek bezmyślnie zmierza niszcząc powoli otaczającą go Naturę.

ps. każdy przejaw wywyższania się oznacza tak naprawdę tylko słabość wywyższającego się...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Cytuj:
Dostawałem e-maile z groźbami, dlatego zdecydowałem się usunąć film – mówi autor nagrania, Bogdan z Krakowa. – Poinformowano mnie, że za publikację filmu i twarzy tego fiakra trafię do sądu. Sytuacja robi się coraz poważniejsza. Zaczynam się obawiać, że zaraz zaczną się i inne groźby w stosunku do mojej osoby – dodaje. Pan Bogdan nie wie, od kogo dokładnie dostaje e-maile.


Cytuj:
Świadkowie zdarzenia twierdzą, że koń był spocony, miał pomarszczoną skórę i wyraźnie był wyczerpany. Zaprzecza jednak temu stanowczo fiakier, a zarazem właściciel konia.

– To są wierutne bzdury i kłamstwa – mówi pan Tadeusz w czasie rozmowy z nami. – Większość doniesień mediów to są oszczerstwa. Ja i moja żona, która jest w ciąży, bardzo tę całą sytuację przeżywamy! Czujemy się zhańbieni i na pewno tej sprawy tak nie zostawimy. Będę dochodził swojego dobrego imienia w sądzie – zarówno co do mediów, jak i tego pana, który nagrał ten film! Gdy koń zdechł, miałem łzy w oczach, bo kochałem go jak członka rodziny. Nie jest prawdą, że był wyczerpany czy źle przeze mnie traktowany – denerwuje się.

źródło: z-ne.pl

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Ostatnio edytowano Śr lip 29, 2009 9:16 am przez peepe, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
peepe napisał(a):
Gdy koń zdechł, miałem łzy w oczach, bo kochałem go jak członka rodziny.


Wzruszenie mnie powaliło.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:21 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
http://wiadomosci.onet.pl/2681,2015334, ... kalne.html

i wszystko jasne

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Tak sobie myślę, że w sumie to tak naprawdę gówno wiemy na temat całej sprawy. Nie do końca wierzyłbym prasie. Potrafią tak rozdmuchać sprawę, że z byle czego robi się afera.
Nie wiadomo czy wóz był naprawdę przeładowany, czy koń był chory, czy zdrowy. Ile w całym zdarzeniu winy czy też niedopatrzenia górala.
Podobno konia od razu po śmierci zawieźli do spalarni, więc żadna sekcja zwłok nie wchodzi w grę. Już się chyba nie dowiemy co zabiło konia.
Myślę, że górale teraz po tej całej nagonce prasy będą bardziej uważali żeby nie brać więcej niż 15 osób, a straż parkowa na pewne sprawy zwróci większą uwagę.
Chociaż rewolucji bym nie oczekiwał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
peepe napisał(a):
Czujemy się zhańbieni i na pewno tej sprawy tak nie zostawimy. Będę dochodził swojego dobrego imienia w sądzie

A nie pisałem, a nie pisałem ... :twisted: :twisted: :twisted:
Konia przed Trybunał, i tego Pana, i tamtego ... tak szkalować dobre imię ... nas Polaków ... tfu ... górali ... :lol:

PS
Na Krupówkach pręgież postawić i ćwiczyć publicznie dla przykładu charde ogiery ... niech konie łbów nie spuszczają ... niech konie wiedzą co je czeka ... :twisted:

PS2
Te konie z fasiągami to jeszcze chyba lajtowe życie mają. Widziałem jak tak jeden pracował w skotni na stokach Romanki przy zrywce drewna. To była charówka ... :(

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Śr lip 29, 2009 9:46 am przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
obejrzymy w TVP 1 orędzie w sprawie konia

Cytuj:
Zróbcie mi przebitkę konia na asfalcie ... niech on prycha na nikczemnych ceprów z wielkich miast ... niech on nie zipie ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 9:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Ali7 napisał(a):
Ale że Kancelaria Prezydenta ma się tym zajmować, to juz jest śmiech na kiju. Jeszcze trochę, a obejrzymy w TVP 1 orędzie w sprawie konia.

i obowiązkowo żałoba narodowa

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 10:01 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Ali7 napisał(a):
Media z natury rzeczy będą z tego robiły dramat, bo ogladalność i czytalność im wtedy skacze.

chyba coś w tym jest :lol: :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 10:18 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
jezeli chcial obalic to co napisaly media mogl sie psotarac o sekcje sam gorol

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 11:08 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Ali7 napisał(a):
Burza napisał(a):
jezeli chcial obalic to co napisaly media mogl sie psotarac o sekcje sam gorol

Jasne. Przecież każdy zakład medycyny sądowej lub weterynarz bez zbędnych pytań, o każdej porze i za darmo przyjmuje konia w celu zrobienia sekcji zwłok.
Poza tym istnieje coś zwanego domniemaniem niewinności. Góral jakby chciał, to mógłby parę gazet pozwać o obrabianie mu dupy i to nie on musi udowadniać, że był niewinny.

Jest postawiony zarzut o znęcanie się nad zwierzęciem. Domiemanie domiemanie :!: , koń spalony, sekcji nie będzie, nikt nic nie stwierdzi, góral będzie miał następnego konia, którego będzie zmuszał do nadmiernego wysiłku. Do czasu, aż znowu jakiś koń padnie, rozpęta się szum medialny, domniemanie niewinności, koń zostanie spalony itd otd Nic nie zmieni się, chyba, że ktoś wpadnie na genialny pomysł aby przestrzegać przepisów i nie zacharowywać zwierząt na śmierć.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 12:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
To ciężka robota w trudnym terenie i przy sporym obciążeniu

- koń padł?

- ale ile przeżyło!

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:04 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie wydała wyroku, bierze pod uwagę możliwość, że zwierzę padło w wyniku nadmiernego wysiłku. Sądzę, że sąd wyda wyrok uniewinniający. Na jakiej podstawie mógłby wydac wyrok skazujący? Koń nie został przebadany, truchło spalono.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Ali7 kazdy z nas ma troche racji i tyle, nie zrobimy nic teraz. Jak juz gdzies pisalem jedyne wyjscie to akcja reakcja, za kazdym razem taki woznica powinien dostawac w fest w gebe od kogos kto widzi, ze kon ledwo zipie to tylko wtedy by sie nauczyl moresu. Zbierze pare razy bedzie uwazal. Jest pelen woz swiadkow, ze nikt mu nic nie zrobil...dywagacje...nie pisze czy ta metoda bylaby własciwa, na pewno skuteczna.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Ali7 napisał(a):
zaraz ktoś napisze, że sędziowie też nie lubią zwierząt

Jedna pisowska sitwa ... mafia i tyle ... :lol: :wink:

PS
Każdy koń kiedyś padnie. Furman miał to nieszczęście, że mu kuń padł w miejscu publicznym do tego niezwykle popularnym. Oczywiście nic z tego nie będzie bo co może być (nic nikomu nie udowodnią bo jak - no chyba, że sąsiedzi albo konkurencja na furmana doniesie). Chyba jedynie tyle co Burza napisał, że chwilowo fiakrzy będą pilnować norm, żeby nie było broń Boże insynuacji, że zwięrzeta są maltretowane.
Ale ten wyskok z groźbami sądem pod adresem autora filmiku ? Co tu komentować ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:42 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Gustaw napisał(a):
Ali7 napisał(a):
zaraz ktoś napisze, że sędziowie też nie lubią zwierząt

Jedna pisowska sitwa ... mafia i tyle ... :lol: :wink:

PS
Każdy koń kiedyś padnie. Furman miał to nieszczęście, że mu kuń padł w miejscu publicznym do tego niezwykle popularnym. Oczywiście nic z tego nie będzie bo co może być (nic nikomu nie udowodnią bo jak - no chyba, że sąsiedzi albo konkurencja na furmana doniesie). Chyba jedynie tyle co Burza napisał, że chwilowo fiakrzy będą pilnować norm, żeby nie było broń Boże insynuacji, że zwięrzeta są maltretowane.
Ale ten wyskok z groźbami sądem pod adresem autora filmiku ? Co tu komentować ...


Każdy koń kiedyś padnie, przeważnie w rzężni. Nikt tego nie zmieni. Możemy jednak zrobić wszystko co w naszej mocy aby zwierzęta cięzko pracując dla człowieka nie były maltretowane, miały oprócz siana miarkę owsa, były pojone, nie woziły/nosiły ciężarów ponad siły, odpoczywały w cieniu, a nie w pełnym slońcu itd. Każdy przypadek znęcania się nad ziwrzakiem powinien być piętnowany, nagłaśniany. Tylko tyle możemy zrobić. W sądowne załatwienie sprawy nie wierzę.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Od dawna już mówiłem że społeczeństwo się uwstecznia i kretynieje. Padł koń, i cała Polska płacze, kancelaria prezydenta zajmuje się wyjaśnieniem sprawy, sąd za publiczne pieniądze ma orzec czy góral znęcał się nad zwierzęciem, pojawiają się teorie spiskowe, ponieważ nie wykonano sekcji zwłok konia i za przeproszeniem, konia z rzędem temu kto by o sekcji zwłok konia słyszał wcześniej, ogół społeczeństwa jest poruszony i oburzony, żądają surowej kary ...
Czy wobec powyższego można się dziwić że to właśnie "fakt" jest najbardziej poczytną gazetą w Polsce ? moim zdaniem nie.
Niestety większość ludzi zamiast racjonalnie i rozsądnie myśleć woli aby media robiły to za nich, i kieruje się, podsycanymi i często sztucznie wywołanymi emocjami.
Świat niestety nie jest rajem, i nie trzeba daleko szukać, wystarczy popatrzeć na nasze ludzkie dzieci, ile z nich nie ma szans by wychować się w normalnej rodzinie ? ile z nich chodzi głodne ? ile chowa się przed ojcem alkoholikiem ? ile jest dzieci niepełnosprawnych ? ile nieuleczalnie chorych ? ile dziś już umarło ? ile umrze do wieczora ? etc ...
Rozmyślanie nad tym, polecam szczególnie osobom, dla których śmierć konia na Włosienicy, stała się powodem żałoby narodowej, żenada i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 1:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
golanmac napisał(a):
stała się powodem żałoby narodowej,


Całe Podhale szczerze płacze. Z tej okazji na godzinę wstrzymają ruch fasiągów.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL