Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 9:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 2:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Tudzież mętny wzrok, utkwiony w niezmierzonej dali, i bełkotliwie wypowiadane celne uwagi na tematy wokół-turystyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
gregor1983 napisał(a):
a jest jakis znak rozpoznawczy forumowiczow?
Wiśnia.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
leppy napisał(a):
i bełkotliwie wypowiadane celne uwagi na tematy wokół-turystyczne.


Czuję potrzebę wypowiedzenia kilku sentencji.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 5:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
gregor1983 napisał(a):
no to ja juz spakowany i jutro o tej porze juz powinienem byc w okolicy:) pozdrawiam

i do zobaczenia na szlakach:)




Znalazła się w Twoich planach wycieczka na Kopieniec Wielki??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 6:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
a raczej tak:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 6:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
gregor1983 napisał(a):
a raczej tak:)



Skąd na Kopieniec Wielki wyruszysz? Z Jaszczurówki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 7:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
z Kuznic:) po drodze na Nosala chce wejsc:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 7:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
Cytuj:
z Kuznic:) po drodze na Nosala chce wejsc:)


aha

Mała informacja: w sierpniu 1994 na stokach Wielkiego Kopieńca rozbił się śmigłowiec TOPR-u "Sokół"-najtragiczniejszy wypadek śmigłowca w historii TOPR


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 12:05 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
Co zaliczyłeś w Tatrach przez te 2 tygodnie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 1:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
dzień przyjazdu: jak tylko przyjechałem i sie zakwaterowałem poszliśmy na Krupówki i skończyliśmy spacer na Gubałówce,

dzień 2 - wycieczka na Giewont przez Doline Białego, Sarnia Skałę, Doline Strązynska i Przełęcz w Grzybowcu - powrót Doliną Kondratową

dzień 3 - wycieczka nad Czarny Staw Gasienicowy przez Boczań.

dzień 4, 5, 6 pogoda nie dopisała i zwiedzaliśmy Krupówki ponownie Gubałówka i takie tam inne ciekawe rzeczy ( %)

dzień 7 wycieczka na Kasprowy Wierch z zejściem do Murowańca, a następnie Dolina Jaworzynki

dzień 8 z Palenicy przez schronisko w Roztoce w Doline Pięciu Stawów (przez Siklawe) a następnie nad Morskie Oko - skąd Dolina Rybiego Potoku zeszliśmy do Palenicy

dzień 9 na Kasprowy wjechalismy i wedrowka Czerwonymi Wierchami z zejsciem Dolina Koscieliska do miejscowosci Kiry

dzień 10 spacer po Dolinie Koscieliskiej i jej zakamarkach:)

i w sumie to tyle:)

bardzo sie zdziwiłem jak przy wchodzeniu na Giewont w końcowym fragmencie trochę nogi mi sie zatrzęsły gdy spojrzałem w dół:)

Ogólnie kondycja super pogoda w sumie tez. Nie spodziewałem sie w krótkich spodniach po szczytach chodzic:) a tu niespodzianka:)

No i zaskoczyło mnie Słońce (trochę spaliłem sie )

Ogólne wrażenia świetne:) następnym razem jak będę więcej po Zachodnich będę chciał pochodzić (Grzes-Wolowiec-Trzydniowianski) a także spróbować na Świnice - Zawrat z zejściem do Doliny Pieciu Stawów

No i w dniu wyjazdu była ta burza ktora w Tatrach zabila 2 osoby..


pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 1:07 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
gregor1983 napisał(a):
dzień przyjazdu: jak tylko przyjechałem i sie zakwaterowałem poszliśmy na Krupówki i skończyliśmy spacer na Gubałówce,

dzień 2 - wycieczka na Giewont przez Doline Białego, Sarnia Skałę, Doline Strązynska i Przełęcz w Grzybowcu - powrót Doliną Kondratową

dzień 3 - wycieczka nad Czarny Staw Gasienicowy przez Boczań.

dzień 4, 5, 6 pogoda nie dopisała i zwiedzaliśmy Krupówki ponownie Gubałówka i takie tam inne ciekawe rzeczy ( %)

dzień 7 wycieczka na Kasprowy Wierch z zejściem do Murowańca, a następnie Dolina Jaworzynki

dzień 8 z Palenicy przez schronisko w Roztoce w Doline Pięciu Stawów (przez Siklawe) a następnie nad Morskie Oko - skąd Dolina Rybiego Potoku zeszliśmy do Palenicy

dzień 9 na Kasprowy wjechalismy i wedrowka Czerwonymi Wierchami z zejsciem Dolina Koscieliska do miejscowosci Kiry

dzień 10 spacer po Dolinie Koscieliskiej i jej zakamarkach:)


Nieźle jak na pierwszy raz w Tatrach
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 3:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
dzień 4, 5, 6 pogoda nie dopisała i zwiedzaliśmy Krupówki ponownie Gubałówka i takie tam inne ciekawe rzeczy ( %)


....

szkoda pogody - no ale jak ktoś wcześniej zapisał - to ona zweryfikuje Twoje plany .

Jak na pierwszy raz dobrze - powodzenia w dalszych wycieczkach ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 7:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
gregor1983 przybijales pieczatki w bramkach tpn i schroniskach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 7:42 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
nie przybijalem:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 8:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
gregor1983 napisał(a):
więcej po Zachodnich będę chciał pochodzić (Grzes-Wolowiec-Trzydniowianski)

Wołowiec przez Grzesia super pomysł, idź na Ornak (można to połączyć ze Starorobociańskim lub Bystrą, ale Ornak jest rewelacyjny - świetne widoki, fajne poczucie przestrzeni i względnie mało ludzi - to było moje największe zaskoczenie in plus w Tatrach.
gregor1983 napisał(a):
a także spróbować na Świnice - Zawrat z zejściem do Doliny Pieciu Stawów

Jeśli Świnica to tylko bardzo rano, później robi się cyrk na kółkach, moim zdaniem lepsze Krzyżne. W Polskich Wysokich warta dużej uwagi, a często pomijana z powodu bliskości Rysów, Przełęcz pod Chłopkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 8:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
gregor1983 a jaka sytuacja na szlakach? Jaka liczba turystów??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 10:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
ludzi było calkiem sporo:) jak moja dziewczyna chciala przebrac spodniena spodenki to nie bylo jak:) bo ciagle ktos byl za nami

Ale musze przyznac ze jakby mniej sie robilo ludzi w miare jak nam przyszlo wracac:) nastepnym razem chyba po 10 wrzesnia sie wybiore:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 10:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
Krabul napisał(a):
Przełęcz pod Chłopkiem.

hmm:) chyba bede musial pomalu stopniowac szlaki jesli chodzi o ekspozycje :) a pod Chłopkiem to ekstremum z tego co sie dowiedzialem:P moze kiedys..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 9:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
gregor1983 napisał(a):
a pod Chłopkiem to ekstremum

Eeeeeee... Jak się postarasz to rowerem wjedziesz :D

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 10:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
gregor1983fajny wyjazd! Nieźle złupiłeś jak na pierwszy raz! Co to będzie później? :lol:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 11:00 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 8:57 am
Posty: 15
no to jak na pierwszy raz to fajno ;)

jak będziesz się wybierał na Świnicę, to też radzę pójść o takiej porze, żeby nie było tłumów. ja szłam w sierpniu około godziny 13 (plan był taki, żeby dotrzeć do Kuźnic bardzo wcześnie i wjechać na Kasprowy, ale wynikły pewne komplikacje, w Kuźnicach byliśmy jak kolejka do kolejki liczyła już z kilometr, na Kasprowy trzeba było więc wejść, no i trochę się zeszło...). Świnica jest w sumie najtrudniejszym szlakiem jakim do tej pory szłam. i zdecydowanie wolałabym iść sobie powolutku, własnym tempem, nie czuć na plecach oddechu kogoś, kto się denerwuje, że idę zbyt wolno, nie musieć mijać się z idącymi z naprzeciwka na łańcuchach, czy martwić się, że ktoś łapie za łańcuch, który ja akurat trzymam. na szczycie była masa ludzi. jak zebrała się grupka do zejścia i krzyknęliśmy do tych niżej, żeby poczekali przed łańcuchami, to nic to nie dało. jedni wchodzili, drudzy schodzili i w efekcie ludzie wymijali się na łańcuchach. dlatego my zeszliśmy w pozycji kucająco-siedzącej parę metrów obok łańcuchów.

ja wiem, że to, co tu napisałam dla większości jest oczywiste i banalne, ale autor wątku o tym pewnie nie wie.

ogólnie na Świnicę pchają się tłumy ludzi ze względu na bliską odległość z Kasprowego. ludzie ci potem z tej Świnicy w większości powracają, a więc jest to góra jak najbardziej do zrobienia. ale jeśli wolisz stopniować trudności, a ponadto napisałeś, że na Giewoncie zadrżały Ci nogi, to proponuję najpierw przejść jeszcze jakiś inny szlak trudnościowo usytuowany pomiędzy Giewontem a Świnicą. Np. Przełęcz Szpiglasowa (w sumie nie napisałeś, którędy szedłeś z Piątki na Moko, ale wnioskuję, że przez Świstówkę, a nie przez Szpiglas), albo Kościelec... jak tam Wam pójdzie bezproblemowo, to uderzajcie na Świnicę. widziałam w tym roku dziewczyny trochę panikujące na Kościelcu. na Świnicy moim zdaniem jest trudniej. i ekspozycja większa.

rozpisałam się strasznie, sory ;)

a Krzyżne mi teraz chodzi po głowie, oj chodzi. żeby tylko móc pojechać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 2:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
szedlem przez Świstówke:)

No napewno zapamietam sobie rady:) niestety dopiero w przyszlym roku bede mógl znow pojechac w Tatry:) ale od czasu do czasu jak tu zajrze napwno bede bogatszy w wiedze duzo bardziej niz obecnie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 8:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Na rozgrzewkę przed Świnicą to Zawrat od Gąsienicowej możesz zrobić,jak tam Ci się spodoba,to Świnica też powinna Ci przypaść do gustu :wink:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 10:44 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
gosiak napisał(a):
widziałam w tym roku dziewczyny trochę panikujące na Kościelcu. na Świnicy moim zdaniem jest trudniej. i ekspozycja większa.


moim zdanie trudność i ekspozycja na Kościelcu i Świnicy jest porównywalna. na Świnicy jest o tyle łatwiej, że są łańcuchy; tylko tyle, że na szczycie jakoś mniej komfortowo (z lękiem wysokości) ze względu na dużą wybitność szczytu.
przed Świnicą i Kościelcem radziłabym sprawdzić się np. na wspomnianej Szpiglasowej ze Szpiglasowym Wierchem włącznie i Kozim Wierchu od Piątki :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 7:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 8:57 am
Posty: 15
co do Koziego Wierchu - wejść i wrócić tym samym szlakiem? właśnie tak mi się kojarzy, że kiedyś jakiś mężczyzna tam się zabił i wszyscy się dziwili, bo to ponoć prosty szlak.

wprawdzie na razie się w góry nie wybieram, ale pomarzyć i porobić plany zawsze można :)

wracając jeszcze do Kościelca. ze Świnicy wygląda on jak taka mała, niepozorna kupa kamieni. siedząc na szczycie tej pierwszej i zastanawiając się, jak ja kurczę zejdę przez to miejsce gdzie trzeba dać duuuużego kroka miałam wrażenie, że wygląd Kościelca z tej perspektywy jest metaforą stosunku trudności obydwu tych szlaków. dla mnie osobiście Kościelec był....oj sporo łatwiejszy ;). ale każdy ma swoją skalę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 7:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
gosiak napisał(a):
że kiedyś jakiś mężczyzna tam się zabił i wszyscy się dziwili, bo to ponoć prosty szlak.


On prawdopodobnie trzymal ręce w kieszeni ( lub nie zdążył ich wystawić przed siebie ) i uderzył głową w kamień.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 9:49 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
gosiak napisał(a):
co do Koziego Wierchu - wejść i wrócić tym samym szlakiem? właśnie tak mi się kojarzy, że kiedyś jakiś mężczyzna tam się zabił i wszyscy się dziwili, bo to ponoć prosty szlak.


zejście i wejście oczywiście tą samą drogą - moim zdaniem jeśli ktoś odczuwał strach na Giewoncie powinien spróbować czegoś łatwiejszego przed Kościelcem czy Świnicą. mówię to jako osoba z lękiem wysokości ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL