Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 6:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 13, 2006 5:14 pm
Posty: 1116
Lokalizacja: zgierska łódź podwodna ;)
Ataman napisał(a):
Moje bydle to Góra Żar

dolaczam do chetnych
(jesli takowych przewidujecie)
mam blisko wiec no problemo ;)

_________________
"Długość życia ludzkiego to punkcik, istota płynna, spostrzeganie niejasne,
zespół całego ciała to zgnilizna, dusza wir, los to zagadka, sława rzecz niepewna"
gg: 54908


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 9:03 am 
Tran napisał(a):
Witam!
Mam pytanie kto być może przebył podobną trasę, zna trasę i realia panujące w tatrach zachodnich. Otóż chciałbym przejść z jednego kopyta trasę: Siwa Polana - dolina chochołowska - trzydniowiański wierch - kończysty wierch - starorobocianski wierch - ornak - iwanicka przełecz - hala ornak - dolina kościeliska - kiry. moje pytania to przede wszystkim jakie sa zagrożenia na trasie i czy da się przejść ten odcinek w jeden dzień?
Pozdrawiam!
Tran


Oczywiscie, ze da się przejsć w jeden dzień. Ja bym na Twoim miejscu zaczął tylko z Kir bo ciekawiej oraz z Trzydniwoiańskiego pamietał aby pod zadnym pozorem nie schodzić Krowim Żlebem tylko odbić w lewo i zejsć szlakiem papieskim. nadłożysz chyba z 10-15 minut ale zaoszczędzisz bezcenną ilośc zdrowia. Trasa piękna, widokowa, pozbawiona trudnośc technicznych aczkolwiek może Cię solidnie zmęczyć - jak to w Tatrach zachodnich bywa

Powodzenia :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 1:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Ataman napisał(a):
kc-19 napisał(a):
Ataman napisał(a):
Moje bydle to Góra Żar - nie do zdobycia jak dotąd :oops:

Też mam z tą cholerą zatargi. Będziemy się asekurować. Powinno być dobrze- chociaż chyba wyjdzie jak zawsze.


Bogumile ale podejdźmy do niej z szacunkiem - nie forsujmy tempa jak ostatnio bo padniemy kondycyjnie, trzeba stopniowo łapać wysokość i równy oddech utrzymywać. Musze trochę szpeju sobie kupić na to wyjście.


I widzisz Michale co z naszych zapowiedzi wyszło. Nic kompletnie nic. Jeszcze kolegę byśmy stracili. Olivio twój idol też chyba się nie zrealizował na Starorobociańskim.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 20, 2006 4:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 8:39 pm
Posty: 8
Lokalizacja: równoleżnik 50
Ataman napisał(a):
Tran napisał(a):
Witam!
Mam pytanie kto być może przebył podobną trasę, zna trasę i realia panujące w tatrach zachodnich. Otóż chciałbym przejść z jednego kopyta trasę: Siwa Polana - dolina chochołowska - trzydniowiański wierch - kończysty wierch - starorobocianski wierch - ornak - iwanicka przełecz - hala ornak - dolina kościeliska - kiry. moje pytania to przede wszystkim jakie sa zagrożenia na trasie i czy da się przejść ten odcinek w jeden dzień?
Pozdrawiam!
Tran


Oczywiscie, ze da się przejsć w jeden dzień. Ja bym na Twoim miejscu zaczął tylko z Kir bo ciekawiej oraz z Trzydniwoiańskiego pamietał aby pod zadnym pozorem nie schodzić Krowim Żlebem tylko odbić w lewo i zejsć szlakiem papieskim. nadłożysz chyba z 10-15 minut ale zaoszczędzisz bezcenną ilośc zdrowia. Trasa piękna, widokowa, pozbawiona trudnośc technicznych aczkolwiek może Cię solidnie zmęczyć - jak to w Tatrach zachodnich bywa

Powodzenia :wink:


Szlak Papieski to jest ten czerwony przez Dolinę Jarząbczą do Schroniska na Chochołowskiej?
Co do Krowiego Żlebu pewnie masz racje, wygląda na bardzo stromy, więc zejście może być nie tyle męczące co nawet ryzykowne podczas ewentualnych opadów. Z moich wyliczeń wynika że z hali ornak do chocholowskiej jest 35 pkt. GOT, a gdyby doliczyć jeszcze przejście kościeliską i chochołowską to może dać nawet 50 GOT. Sporo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 21, 2006 10:58 am 
kc-19 napisał(a):
I widzisz Michale co z naszych zapowiedzi wyszło. Nic kompletnie nic. Jeszcze kolegę byśmy stracili.


Zbyt szybkie tempo biegu, zdecydowanie. Jednka naprawdę wymagajacego szczytu nie da się oszukać. A kolegę i tak straciliśmy. Pogrążył się w orchłani romantyzmu :wink: I trwa w niej do teraz :wink:


Tran napisał(a):
Szlak Papieski to jest ten czerwony przez Dolinę Jarząbczą do Schroniska na Chochołowskiej?
Co do Krowiego Żlebu pewnie masz racje, wygląda na bardzo stromy, więc zejście może być nie tyle męczące co nawet ryzykowne podczas ewentualnych opadów.


Tak szlak papieski to dokłądnie ten o którym piszesz.

Co do Krowiego Żlebu tam dramatem są wystające korzenie i bardzo duze niewygodne stopnie zejsciowe. Jeśli szanujesz swe zdrowie odpuść to.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 24, 2006 9:21 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 8:54 am
Posty: 8
Byłem na Starobocianskim 14 wrzesnia. Szedlem szlakiem papieskim przez trzydniowoianski, a schodziłem przez Ornak do Koscieliskiej. Poza silnym wiatrem trudnosci niewiele, a widoki i wrażenia niezapomniane. Polecam te trase dla tych co są początkującymi w Tatrach ! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 24, 2006 9:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Papniok napisał(a):
trudnosci niewiele, a widoki i wrażenia niezapomniane.
trudności tam w zasadzie nie ma ako takich. Można ino podczas gęstej mgły zejść z grani w złą stronę:P


Ataman napisał(a):
Co do Krowiego Żlebu tam dramatem są wystające korzenie i bardzo duze niewygodne stopnie zejsciowe. Jeśli szanujesz swe zdrowie odpuść to.

Zabójcze dla kolan..jeśli przed wycieczką miałeś małe problemy z kolanami, to zamów wizytę u hirurga na " po wycieczce"

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 5:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Krowi Żleb to tragedia -nigdy więcej :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 27, 2006 8:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 5:09 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie
Ataman piękne foty :) Tym bardziej mam ochote teraz pobiegać po Zachodnich Tatrach :roll:

A Kozice są zjawiskowe... i ponoć słyszałam ze zobaczyc je to tak jak z jednorożcami... prawie jak mityczna opowieść.... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 28, 2006 9:39 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 8:17 pm
Posty: 279
Lokalizacja: KSU (Jordanów), albo Rabka -Zabornia
Anulka napisał(a):
A Kozice są zjawiskowe...


:!: :!: :!: yes, yes, yes :D

_________________
_______________________________________
..i oby nigdy nie zabrakło mi pokory wobec gór...

takie.tam.zdjecia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 10:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Cytuj:
Krowi Żleb to tragedia -nigdy więcej


moja noga już tam też nie stanie, to horror nie przejście :evil: :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 11:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Wchodziłam przez ten Krowi Żleb, ten odcinek to jeszcze był dla mnie całkiem możliwy, gorsze było zejście z Trzydniowiańskiego w stronę Papieskiego Szlaku. Bardzo żałuję, że będąc już na Trzydniowiańskim nie poszłam właśnie na Starorobociański :(

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 1:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Krowi Żleb jest mozliwy do zejscia, ale na pewno pochlania sporo sil. Z Trzydniowianskiego zejscie zajelo mi dokladnie 1h 45min czyli tak jak jest srednio na mapach, a dodam do tego zmeczenie (wyszedlem od przystanku PKS przez Grzesia i Jarząbczy) i bol obu kolan (prawe 4 mies po artroskopii, mam wyciety kawalek lakotki bocznej i wiezadlo krzyzowe przednie - w grudniu rekonstrukcja) a lewe zaczelo mnie naprawde bolec podczas tej wizyty w tatrach dlatego, ze chcialem odciazyc prawe chore kolano i przygniatajaca wiekszosc obciazenia szla na lewa noge...

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 07, 2007 8:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 10:40 pm
Posty: 11
Schodziłem przez Krowi Żleb i też mi do gustu nie przypadł, ale kosówka bliżej szczytu ciekawa była...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 7:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Podchodziłam Krowim i nigdy więcej :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 7:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
ja szłam zaczynając od Grzesia, niezły maratonik, nigdy więcej
:?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 7:09 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 10:40 pm
Posty: 11
Ja od Wołowca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL