Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 7:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 4:13 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Ja tylko dałem taki przykład dla porównania szkodliwości tych "gratisowych" terenów dla freerajdowców bo o to sie rozchodzi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 4:23 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 6:18 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków
jak moge jeszcze zdanie wtraci, teraz juz odnosnie omawianego tematu. Jestem podobnego zdania jak lukasz. Liczba freeridowcow nijak sie ma do chocby liczby turystow maszerujacych w okolicach Beskidu w lecie.

Tak jeszcze dodajac na temat kurakow, to przeciez np. gluszec glupi nie jest;), i na zime na 100% zejdzie do nizszych partii lasu. Bo czego by mial szukac w okolicach Beskidu w zimie? lodu i sniegu?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=h9TWwBB5 ... r_embedded


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 4:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lukasz_skarpa napisał(a):
Ja tylko dałem taki przykład dla porównania szkodliwości tych "gratisowych" terenów dla freerajdowców bo o to sie rozchodzi


I ja się w pełni z tym zgadzam. To jest bicie ekologicznej piany.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 5:05 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Pożyjemy, zobaczymy. Czekam na raport środowiskowy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 5:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
lucyna napisał(a):
Pożyjemy, zobaczymy. Czekam na raport środowiskowy.


Raporcik, szkolonko, kursiki i ekologiczni ignoranci pozamiatani.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 5:58 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
keff79 napisał(a):
lucyna napisał(a):
Pożyjemy, zobaczymy. Czekam na raport środowiskowy.


Raporcik, szkolonko, kursiki i ekologiczni ignoranci pozamiatani.

Szkolonko się robi

"Parki narodowe to obszary służące ochronie procesów naturalnych oraz różnorodności gatunkowej, genetycznej, biocenotycznej i siedliskowej. Są to unikatowe fragmenty narodowego dziedzictwa przyrodniczego, które uzyskały najwyższy prawny status ochrony. Ich utworzenie i skuteczna ochrona to świadectwo poziomu oświecenia i kultury społeczeństwa...
Dodatkowymi zadaniami parków jest udostępnianie walorów przyrodniczych i kulturowych do zwiedzania, edukacji ekologicznej i badań naukowych...
Obszary o wybitnych walorach przyrodniczo-krajobrazowych, jakimi są parki narodowe, wzbudzają duże zainteresowania inwestorów, najczęściej z branży turystycznej. Zdarza się, że nie chcą oni zaakceptować ograniczeń wynikających z wymogów ochrony przyrody i znajdują dla swoich zamierzeń poparcie niektórych działaczy samorządowych. Powstają więc lokalne grupy interesu, które próbują wymusić na parkach ustępstwa - szafując nośnymi argumentami jak: "walka z bezrobociem", "rozwój regionalny", interes społeczności lokalnej, gminy lub powiatu", Kompromisy degradujące zasoby przyrodnicze naruszają dobro wspólnej naszej Ojczyzny i są zjawiskiem szkodliwym".

To fragment wstępu do "Popularnego planu ochrony przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego".
Sądzę, że podobny wstęp jest do popularnego planu ochrony przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 7:39 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
lucyna napisał(a):
Pożyjemy, zobaczymy. Czekam na raport środowiskowy.


Na co ci ten raport środowiskowy ? Czytałaś co było wyżej pisane ? Choćby ostanie zdanie Markiza. Czy będziesz sie twardo i uporczywie trzymała zielonych ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 7:45 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
lukasz_skarpa napisał(a):
lucyna napisał(a):
Pożyjemy, zobaczymy. Czekam na raport środowiskowy.


Na co ci ten raport środowiskowy ? Czytałaś co było wyżej pisane ? Choćby ostanie zdanie Markiza. Czy będziesz sie twardo i uporczywie trzymała zielonych ?

Wybacz ale nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja jestem zielona, działam na rzecz powołania Turnickiego Parku Narodowego, czasami kontaktuję się z Pracownią, jestem wolontariuszem WWF. Jestem zdecydowaną przeciwniczką rozbudowy i budowy infrastruktury turystycznej na ternach chronionych. Znam od podszewki przemysł turystyczny, turystykę masową, dobre i złe jej strony, siedzę w tym zawodowo.
Czy pod wpływem postu Markiza mam to zmienić :shock:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 7:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Nie, ale zrozum że te 50m w bok i 100m w dół nie zaszkodzą nikomu... Bardziej szkodzą pielgrzymki w lecie niż paru narciarzy... Ale zielonych dziwaków sie nieda przegadać. Więc sie poddaje bo żadne tłumaczenia nie są w stanie przeniknąć w głąb was. Poprostu drugi PZPN.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:01 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
lukasz_skarpa napisał(a):
Nie, ale zrozum że te 50m w bok i 100m w dół nie zaszkodzą nikomu... Bardziej szkodzą pielgrzymki w lecie niż paru narciarzy... Ale zielonych dziwaków sie nieda przegadać. Więc sie poddaje bo żadne tłumaczenia nie są w stanie przeniknąć w głąb was. Poprostu drugi PZPN.

Czy ja wiem? Pracowałam dla PZPN w ub. roku, fajnie chłopaki się bawią.
Odwróćmy pytanie. Dlaczego obawiacie się raportu oddziaływania na środowisko?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lukasz_skarpa napisał(a):
Choćby ostanie zdanie Markiza

Nie chcę grać roli autorytetu bo nim nie jestem, brak mi odpowiedniej wiedzy. Reprezentuję najwyżej stanowisko zdrowo - rozsądkowe. Rejon Kasprowego na odcinku Kasprowy - Beskid a nawet aż do Liliowego jest w lecie szczególnie a i w zimie też jednym z najbardziej obciążonych ruchem turystycznym obszarem w całych Tatrach. Co należy czytać - najbardziej hałaśliwym i zaśmieconym. Kolejka jest przedmiotem kontrowersji właściwie od podjęcia decyzji o jej budowie - miałem możliwość przejrzenia zbioru wycinków prasowych z tamtego okresu - głowa boli jak człowiek czyta jakie autorytety naukowe i moralne przeciw temu protestowały - zero wyniku - motorem i siłą sprawczą budowy był ówczesny wiceminister komunikacji, Aleksander Bobkowski, w "cywilu" zięć prezydenta Ignacego Mościckiego.
Nieznaczne powiększenie dozwolonego do uprawiania narciarstwa terenu nie zmieni w żadnym stopniu obciążenia ruchem turystycznym 99.9999% osób znajdujących się na Kasprowym przybyło tam kolejką a ta w szczycie sezonu narciarskiego jest wykorzystywana prawie w 100% (to "prawie" wynika z tego, że ostatnimi kursami raczej nikt tam nie jeździ aby w zimie pojeździć na nartach. Freeride'owcy to w Polsce grupa stosunkowo niewielka, powiększenie terenu ich ilości nie zwiększy.
To wszystko jest doskonale wiadome od dawna i jakoś Pracownia dla Wszystkich Istot i inni z PEOC-u szat nie darli. Powinni dyrektora Skawińskiego teraz pocałować w rękę - swoim niepotrzebnym pośpiechem bez załatwienia do końca papierków, otworzył im możliwość do podjęcia nieobliczalnego i w dodatku kłamliwego wrzasku. Moim zdaniem ci ludzie "karmią" się swoim wrzaskiem i pewnie doznają przy jego robieniu czegoś w rodzaju orgazmu.
PS.
Świstak na okres zimowy, którydla niego trwa od września do kwietnią ryje sobie norę około 1 metra głębokości, na co w zimie nakłada się minimum ok. 1 metra śniegu. Jeżeli ktoś twierdzi, że szelest nart sprawia mu kłopoty to jest zwyczajnie śmieszny.

@Lucyna - ile razy byłaś na Kasprowym i w jakim okresie. Proste i krótkie pytanie - chyba możesz na nie odpowiedzieć bez słownych wywijasów?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:18 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
Powinni dyrektora Skawińskiego teraz pocałować w rękę - swoim niepotrzebnym pośpiechem bez załatwienia do końca papierków, otworzył im możliwość do podjęcia nieobliczalnego i w dodatku kłamliwego wrzasku. Moim zdaniem ci ludzie "karmią" się swoim wrzaskiem i pewnie doznają przy jego robieniu czegoś w rodzaju orgazmu.
PS.
Świstak na okres zimowy, którydla niego trwa od września do kwietnią ryje sobie norę około 1 metra głębokości, na co w zimie nakłada się minimum ok. 1 metra śniegu. Jeżeli ktoś twierdzi, że szelest nart sprawia mu kłopoty to jest zwyczajnie śmieszny.

@Lucyna - ile razy byłaś na Kasprowym i w jakim okresie. Proste i krótkie pytanie - chyba możesz na nie odpowiedzieć bez słownych wywijasów?


Te zdania o satysfakcji seksualnej pominę.
Czyżby? Myślałam, że dyr parku jest reprezentantem Skarbu Państwa i zarządza w jego imieniu parkiem. Jego psim obowiązkiem jest przestrzeganie prawa. Wszelkie poza prawne działania są naganne.
Nie znam się na świstakach, nie mam dostępu do badań, średnio mnie ten temat interesuje. Nie wiem jak szkodliwe jest wybudzanie tych zwierząt ze snu. Nie jestem specjalistą od googli więc nie będę udawać eksperta.

Raz czy dwa razy w sezonie letnim.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:19 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
lucyna napisał(a):
Dlaczego obawiacie się raportu oddziaływania na środowisko?


Po jakiego ... ci ten raport jak temu skrawkowi nie zaszkodzi paru narciarzy. Wybierz sie wkońcu w Tatry i zobacz co tam sie dzieje w lecie a nie pisz o raportach oddziaływaniu paru osób w zimie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Na zdjęciu widać część terenów, które planuje się udostępnić freeride'owcom. Jak widać, żeby tam zjeżdżać pozwolenie nie jest im raczej potrzebne (widać mnóstwo śladów po parapetach i boazeriach na tym stoku)
Obrazek

Lucyno, czy sądzisz, że w chwili obecnej pomiędzy dziesiątkami jeżdżących tam osób zapierdalają dzikie kuraki z godowym odgłosem "tyry, tyry, tyry"
gubiąc po drodze ze strachu jaja i skazując na wyginięcie swoje niedoszłe potomstwo? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:22 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
lukasz_skarpa napisał(a):
lucyna napisał(a):
Dlaczego obawiacie się raportu oddziaływania na środowisko?


Po jakiego . ci ten raport jak temu skrawkowi nie zaszkodzi paru narciarzy. Wybierz sie wkońcu w Tatry i zobacz co tam sie dzieje w lecie a nie pisz o raportach oddziaływaniu paru osób w zimie.

Po kiego? Aby mieć pewność, że nie zaszkodzi. To po pierwsze, a po wtóre. Daj komuś palce, niedługo będzie chcieć całej ręki.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:23 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Rohu napisał(a):
Lucyno, czy sądzisz, że w chwili obecnej pomiędzy dziesiątkami jeżdżących tam osób zapierdalają dzikie kuraki z godowym odgłosem "tyry, tyry, tyry"
gubiąc po drodze ze strachu jaja i skazując na wyginięcie swoje niedoszłe potomstwo? :D


Rozwaliłeś mnie tym :D Aż mnie brzuch rozbolał ze śmiechu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:25 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Rohu
Proszę nie rozśmieszaj mnie. Jeżdżą, twierdzisz, że to nie szkodzi, więc dalej nie rozumiem dlaczego nie ma raportu. To taka niewielka przestrzeń. Żyjemy w państwie prawa czy nie?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
Skoro jesteś zielona to sie zabierz za to. Jedź i podkop sie do jakiegoś świstaka (jeśli tam są) i zapytaj go co on o tym sądzi bo ja jak śpie to mnie to wali czy za oknem coś jedzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:38 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
lukasz_skarpa napisał(a):
Skoro jesteś zielona to sie zabierz za to. Jedź i podkop sie do jakiegoś świstaka (jeśli tam są) i zapytaj go co on o tym sądzi bo ja jak śpie to mnie to wali czy za oknem coś jedzie.

Litości :?
Z całym szacunkiem ta rozmowa nie ma sensu. Przerzucamy się mniej więcej tymi samymi argumentami od dłuższego czasu.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
lucyna napisał(a):
więc dalej nie rozumiem dlaczego nie ma raportu.

Nie jestem za bardzo w temacie raportów, więc nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy jest, czy go nie ma i czy jest potrzebny.
Piszę tylko o tym jak to wygląda w praktyce. Narciarze freeride'owi tam po prostu jeżdżą w ogromnej ilości i żadne prawo, komendant Wlazło ze swoimi afgańskimi pułkami "randżersów", ani nawet słowackie fotopaszcze z automacapami tego nie zmienią.
Jak mamy mówić o ochronie przyrody w Tatrach to skupmy się na terenach naprawdę dzikich i cennych.
Chcesz wspierać tatrzańską przyrodę? Poczytaj o tym co Słowacy robią po swojej stronie. Tam warto włączać się w jakieś inicjatywy i chociażby protestować w sprawie rabunkowej gospodarki leśnej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Panowie, szkoda czasu. Skawiński niepotrzebnie dał ciała, nie załatwiając do końca tego lege artis.

A co do raportu - taki stary kawał:
Przyjmują Głównego Księgowego. Prezes firmy sprawdza znajomość arytmetyki kandydatów. Pada pytanie ile jest dwa razy dwa - pada pytanie - cztery. Odpowiedź prezesa - dziękujemy, rozważymy. I tak iluś tam kandydatów. Kolejny na to pytanie odpowiada - "a ile pan prezes by sobie życzył?" Prezes (rozpromieniony) - jest pan przyjęty, szalenie mi miło, że będziemy razem pracować.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Rohu napisał(a):
Narciarze freeride'owi tam po prostu jeżdżą w ogromnej ilości


????? :roll:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:47 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Mniej litość nade mną. Wystarczy mi Turnica.
Czego obawiam się? Precedensu. Przemysł turystyczny lubi kroczyć pomaluśku. Skąd mam pewność, że nie będzie dalszych roszczeń. Oni mogli, więc my też możemy. I tu może paść kilkanaście argumentów. Moim zdaniem nikt nie może być poza prawem.
Zresztą Rohu weszłam tu dla poszerzenia horyzontów, a robię za rzecznika zielonych.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 8:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ze strony TPN:

Cytuj:
Komunikat w sprawie udostępnienia nowych terenów przeznaczonych dla narciarstwa w rejonie Kasprowego Wierchu
W związku z informacjami dotyczącymi udostępniania nowych tras dla narciarstwa zjazdowego informujemy:

•TPN nie podjął jeszcze decyzji co do zakresu udostępnienia nowych terenów. Aktualnie trwa analiza potencjalnego oddziaływania tego przedsięwzięcia na obszar Natura 2000. Wbrew pierwotnym planom nie zostanie ona ukończona w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że uda się ją zaprezentować 18 stycznia.


•Analiza zostanie poddana konsultacjom społecznym i dopiero po ich przeprowadzeniu zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca udostępnienia stoków Pośredniego Goryczkowego oraz Beskidu. Oznacza to, że każdy obywatel będzie mógł wnieść uwagi lub zastrzeżenia dotyczące tej inicjatywy. Każdy taki wniosek zostanie przeanalizowany oraz rozpatrzony, a informacja na ten temat podana do publicznej wiadomości. Bardzo liczymy na udział wszystkich zainteresowanych – to Państwa głos przyczyni się do ostatecznego rozstrzygnięcia tej kwestii.


•Obszary, o których mowa, zgodnie z polskim prawem są określane jako „niezorganizowany teren narciarski (otwarty)”. Nie są to więc trasy narciarskie, a tereny przeznaczone do jazdy pozatrasowej. Z tego powodu nie będą one utrzymywane za pomocą ratraków.


•Jeśli w wyniku analiz zostanie podjęta decyzja o udostępnieniu nowych terenów, to będzie ona miała charakter tymczasowy. Jej podtrzymanie będzie uzależnione od wyników monitoringu przyrodniczego, a także stopnia przenikania narciarzy na tereny nieudostępnione, w szczególności Doliny Świńskiej oraz stoków zamykających kocioł Zielonego Stawu Gąsienicowego.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 9:27 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
No i jak widać można to załatwić w świetle prawa.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 13, 2010 10:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A ja gupi myślałem, że wy tu Maraskowi dvpę obrabiacie przez cztery strony...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 14, 2010 11:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
piomic napisał(a):
A ja gupi myślałem, że wy tu Maraskowi dvpę obrabiacie przez cztery strony...

Maraskowi... czyli Skawińskiemu, a i to niedługo, bo nowy dyrektor się szykuje i nie będzie nim obecny

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 6:31 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Wiadomość tylko pośrednio związana z tematem zapodanym przez Stonkę. W związku z artykułem w Rzeczpospolitej dotyczącym nieprawidłowości przy wydzielaniu terenów pod inwestycje narciarskie rozpoczęto kontrole nadzwyczajne na terenie czterech dyrekcji Lasów Państwowych: naszej w Krośnie, w Krakowie, we Wrocławiu i w Katowicach.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 9:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 7:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Kraków
http://www.tvn24.pl/-1,1638763,0,1,tatrzanski-park-narodowy-da-wiecej-tras-narciarzom,wiadomosc.html

"Ekolodzy już zapowiadają protesty, ale TPN nie musi ich uwzględnić"

Niech sie łańcuchami poprzypinają do tyczek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 10:36 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Eee tam lepiej do drzew w tym lasie na Kasprowym, gdzie cietrzewie żyją 8) 8) 8)

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL