Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 6:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
tomek.l napisał(a):
Nie wiem co Cie tak śmieszy, bo ja wpisując w wyszukiwarkę frazę "rysy szlak" w 10 sekund znalazłem na stronie wyników:
- pierwszej - "Wejście na Rysy"
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=7616
gdzie także jest kilka słów o wejściu od strony słowackiej
- drugiej - "Słowackie Tatry Wysokie - poradnik dla początkujących"
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=5714
gdzie również jest wspomniane o wejściu na Rysy
- trzeciej - "Słowacki szlak na RYSY"
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2267
gdzie sama nazwa wątku chyba wszystko wyjaśnia

Jasne, że znaleźć się da ale na znalezienie faktycznie użytecznej informacji potrzeba często mnóstwo czasu. Wpisując ów frazę, na 1szej str mam 'udana wyprawa na chłopka', 'wczoraj był power', 'z 14 latkiem w tatry', 'pomocy przy wybraniu szlaku Giewont, Kasprowy, Beskid'. Co to ma wspólnego z rysami? A że ktoś w którymś jednym miejscu każdego z tych wątków coś tam o rysach wspomniał (dlatego znalazła to szukajka) to jaką to ma dla mnie przydatność w świetle zainteresowania tylko szlakiem na rysy? Nie wiem kto zarządza tym forum od str technicznej ale ta prosta opcja przeszukiwania tylko tytułów wiadomości jak to jest na zdecydowanej większości forów bardzo by pomogła i oszczędziła mnóstwo czasu. Gdyby ona była powyższe twoje linki byłyby na 1szej str wszystkie a nie na 3ch.

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 10:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Czy ja pisze w niezrozumiałym języku? Jakie mnóstwo czasu? W 10 sekund znalazłem najodpowiedniejszy z tematów. Czy to jakiś problem ogarnąć wzrokiem kilka tematów i dwa razy kliknąć w link do następnej strony i wybrać ten odpowiedni? Jak ci to zajmuje mnóstwo czasu to używaj google.
Mi to zajęło bez google 10 sekund. Ale podejrzewam, że w google też poświęcisz na to mnóstwo czasu :)
Wyszukiwarka jest jaka jest. Ale wystarczy poświęcić odrobinę czasu, a nie mnóstwo. I wiedzieć czego się szuka, wpisując odpowiednią frazę i znajduje się to co trzeba. Nawet google nie podaje niczego na tacy.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 11:36 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
Nie rozumiesz niecelowość przekopywania się przez garść niepotrzebnych informacji by znaleźć tą właściwą skoro w prosty sposób można by tego uniknąć. Pojęcie 'mnóstwo czasu' jest tu czysto umowne i użyte aby zobrazować różnicę w czasie potrzebną do znalezienia szukanej informacji z obecną opcją 'tylko tytuły' i bez niej. Jeśli bez niej wyszukanie czegoś zajmuje 10 sec to z nią już tylko 2. Ale jeśli w 1ym przyp zajmie 10 min to w 2gim 2 min a to już ma znaczenie. Nie ogarniasz tego? Jeśli szukam o słowackim szlaku na rysy albo na bystre sedlo to interesują mnie tylko wątki temu poświęcone a nie 100 innych wątków jakie dostaje w wynikach, w których ktoś w jakimś miejscu zawarł frazę bystre sedlo. Zeby łatwiej było zrozumieć liczba 100, wyrażenie 'garść' też są tu czysto umowne.

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:23 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Wyszukiwarka jest jaka jest. Ale i tak nie potrzeba dużo czasu, żeby znaleźć odpowiedź. Problem jest zasadniczy, że ktoś włazi na forum i nie chce mu się znaleźć odpowiedzi, tylko zakłada nowy wątek i liczy na to, że się mu wszystko wypisze, co już było wielokrotnie pisane na forum. Tym samym chce zaoszczędzić swój czas, kosztem czasu innych i to motyla noga

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:40 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Taa :mrgreen:
Weź proszę pod uwagę jedno. Specyfikę tego Forum. Gdybym miała sama poszukiwać informacji na jakiś temat to miałabym z tym pewne problemy albowiem tu ziarno wiedzy pływa w morzu OFF TOPIC. :lol: Poza tym owo morze jest bardzo żyzne, bioróżnorodne, a woda mieni się barwami więc dla nowej/nowego Kolegi znalezienie informacji bywa kłopotliwe. Nikt bowiem nie wpadnie na pomysł aby poszukiwać informacji o zapobieganiu problemom gastrycznym w wątku o plecakach, a wiedzy o bahawioryźmie niedźwiedzi wszędzie, gdzie tylko się da. :wink:
Nie marudźcie więc tylko udzielajcie proszę informacji. :D
No co? Nudzę się :mrgreen:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 5:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Wyszukałem na tym forum swego czasu kupę cennych dla mnie informacji. Jechałem w Tatry po paroletniej przerwie. Pamiętam jak zalogowałem się na forum, to większość informacji sam sobie znalazłem, nie zawracając d.upy innym userom.
Z wiedzą na tym forum jest jak z wiedzą w internecie, w którym jest bardzo dużo cennych wartościowych info, tylko je trzeba umieć znaleźć wśród morza bezwartościowych. Jest to obecnie podstawowa umiejętność, bowiem nie jest problemem dostęp do informacji, tylko jej odnalezienie w szumie informacyjnym.
Poza tym często np. w sprzęcie mamy zakładany kolejny wątek o plecakach, podczas gdy na pierwszej stronie jest już taki, albo w Tatrach kolejne wątki o Słowacji, gdy na górze jest przyklejony długaśny wątek i to mocno merytoryczny z niewielką ilością OT. I to mnie wnerwia, bo świadczy o ewidentnym lenistwie szukającego informacji.
I potem wielka obraza szukającego, gdy mu się zwróci uwagę - no jak to ktoś śmie MI nie udzielić informacji i zwrócić uwagę. i reakcja chwastka, czy innych obrońców uciśnionych, jacy to jesteśmy niedobrzy.
Jeżeli ktoś nie chce spróbować znaleźć informacji, to może nie powinien jej poznać.

Dobra, koniec trucia, znikam i jadę do stolycy, trzeba wystąpić w sądzie i iść na prąd stały i prąd zmienny. Potem góry

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 6:09 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Muszę przyznać, że w tym co powiedziałeś jest sporo racji ale .
Nie neguję tego, że forum jest skarbnicą informacji o górach, iż jest tu przeogromna wiedza i suma doświadczenia wielu górołazów. Bywa, że nowi są leniwi, nie chce im się zagłębiać w meandry wątków ale to nie oznacza, że powinniśmy unikać odpowiedzi na infantylne pytania. Z mego doświadczenia wynika iż rację mają ci, którzy twierdzą, że nie ma głupich pytań, są tylko idiotyczne odpowiedzi. Poza tym, to jest Forum, bez dopływu nowych obumiera. Poza tym czasami w wątkach merytorycznych pojawia się taka ilość offu, że staje się niestrawny. Bardzo lubię komentarzyki, powinne one być jedna przyprawą, a nie podstawą dania.
Proszę nie mieszajmy spraw, wydzielmy z rozmowy temat trolli. Te idiotyczne posądzenia jacy to jesteśmy/jesteście źli to wytwory czyjejś chorej wyobraźni. Poza tym wiele osób nie mających zbyt wiele do powiedzenia o górach loguje się tu i aby zaistnieć wznieca jakieś tam dymy typu kopia nowych. Nie warto na to zwracać uwagi.
Dobra koniec trolowania, idę dalej chorować.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Cz maja 27, 2010 6:12 am przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 6:11 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jaro_dcg napisał(a):
Nie rozumiesz niecelowość przekopywania się przez garść niepotrzebnych informacji by znaleźć tą właściwą


Obywatelu Kochający Tatry - czytaj niepotrzebne informacje. Ponieważ w nich zawarta jest wiedza.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 6:22 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Łukasz T napisał(a):
Jaro_dcg napisał(a):
Nie rozumiesz niecelowość przekopywania się przez garść niepotrzebnych informacji by znaleźć tą właściwą


Obywatelu Kochający Tatry - czytaj niepotrzebne informacje. Ponieważ w nich zawarta jest wiedza.

Proszę uściślijmy, bywa zawarta wiedza :)

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 2:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
Łukasz T napisał(a):
Obywatelu Kochający Tatry - czytaj niepotrzebne informacje. Ponieważ w nich zawarta jest wiedza.

Owszem, informacja, że ktoś po wycieczce na zawrat wypił 3 piwa a potem próbował zasnąć w schronisku obok chrapiącego "niedźwiedzia" napisana w wątku o szlaku na chłopka zwróconego przez szukajkę jako wynik poszukiwań frazy "szlak na grzesia" to jakaś wiedza tylko po co mi ona?

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 2:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2009 7:50 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Białystok
Szukajka najwidoczniej uznała, że ta wiedza jest niezbędna ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 2:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jaro_dcg napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
Obywatelu Kochający Tatry - czytaj niepotrzebne informacje. Ponieważ w nich zawarta jest wiedza.

Owszem, informacja, że ktoś po wycieczce na zawrat wypił 3 piwa a potem próbował zasnąć w schronisku obok chrapiącego "niedźwiedzia" napisana w wątku o szlaku na chłopka zwróconego przez szukajkę jako wynik poszukiwań frazy "szlak na grzesia" to jakaś wiedza tylko po co mi ona?


Obywatelu Kochający Tatry - odsiewaj ziarna od plew.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Do Jaro --> w wyszukiwarce po lewej stronie jest taka opcja "Pokaż wyniki jako" i masz do wyboru "tematy" lub "posty", zaznacz "tematy" i po sprawie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:08 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
Łukasz T napisał(a):
Obywatelu Kochający Tatry - odsiewaj ziarna od plew

nie jestem rolnikiem

nutshell napisał(a):
w wyszukiwarce po lewej stronie jest taka opcja "Pokaż wyniki jako" i masz do wyboru "tematy" lub "posty", zaznacz "tematy" i po sprawie

z całym szacunkiem ale albo nie wczytałeś się dokładnie o co mi chodzi albo nie rozumiesz do czego jest ta opcja.

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
I to by było na tyle w tym temacie ... :roll:

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Cz maja 27, 2010 4:11 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Jaro_dcg napisał(a):
Nie ogarniasz tego?
Do tej pory to raczej tylko ty nie ogarniasz prostej funkcji szukaj. Nikt nie ma problemów z szukaniem tylko ty. Daje ci to coś do myślenia? Bo dla mnie po prostu nie umiesz szukać. I w tym tkwi twój problem. Wszyscy jakoś potrafią odszukać to czego potrzebują, tylko ty masz problem z ogarnięciem kilku tematów i życzysz sobie podania wszystkiego na tacy.
Wyszukiwarki nikt dla ciebie zmieniać nie będzie. Z resztą nawet nie wiem czy w BB jest w ogóle taka opcja.
Ta wyszukiwarka nie jest idealna. Z reszta google też nie jest idealne. Ale jakoś nikt z tego nie robi problemu i znajduje to co chce bez poświęcania na to wielkich ilości czasu. Inni szukają, znajdują i nie marudzą. Ciebie za to coś śmieszy. I zapewne w tym tkwi twój problem :D
Łukasz T napisał(a):
Obywatelu Kochający Tatry - odsiewaj ziarna od plew.

Niestety chyba nie potrafi :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
tomek.l napisał(a):
Niestety chyba nie potrafi

Co tu się dziwić ... nie jest rolnikiem ... :roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 5:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Jaro --> Fakt, jedynie rzuciłam okiem na Twoje posty wyławiając problem niepotrzebnych informacji w wynikach wyszukiwania i dlatego wspomniałam o tej opcji. Sama często z niej korzystam i zwykle znajduję info, których potrzebuję.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 6:52 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
tomek.l napisał(a):
1. Jagnięcy Szczyt i nocleg w schronisku przy Zielonym Plesie
2. Dojście do Terinki przez Rakuską Czubę i Magistrale
3. Czerwona Ławka i nocleg w Zbójnickiej Chacie
4. Rohatka, Mała Wysoka i zejście Doliną Białej Wody do Łysej Polany


Nooo ładna trasa, naprawdę ładna ;-)

Ś
Cytuj:
ląski Dom jest w remoncie i noclegu nie dostaniesz. Poza tym, tam jest drogo. Możesz jakoś dostać się do schroniska przy Poprackim Plesie i stamtąd iść na Rysy
Ewentualnie możesz spać jedną noc gdzieś na dole i na koniec wchodzić na Rysy.


Opcja przetestowana ;-)

A ja szukam info na temat kąpielisk na Słowacji ale ta głupia wyszukiwarka nic nie pomaga :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Olka napisał(a):
A ja szukam info na temat kąpielisk na Słowacji ale ta głupia wyszukiwarka nic nie pomaga :lol:


Był cały temat na ten temat :-)

Kąpieliska to nie góry, ale informacją mogę służyć.
Co Cię konkretnie interesuje ?

Poza tym wszystkie kąpieliska mają wypasione strony internetowe również w języku polskim, gdzie znajdą się informację o cenach, godzinach wejść, atrakcjach. wszystko również w języku polskim.
Wystarczy nazwę (w języku słowackim) wpisać w wyszukiwarkę.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:18 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Wiem, wiem Basiu.

Znalazłam wszystkie potrzebne informacje, zażartowałam sobie z tą wyszukiwarkę ;-)

Dzięki ,sliczne za odp. :wink:
Jak nasuną mi się pytania "niestandartowe" to napiszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
tomek.l napisał(a):
Do tej pory to raczej tylko ty nie ogarniasz prostej funkcji szukaj. Nikt nie ma problemów z szukaniem tylko ty. Daje ci to coś do myślenia? Bo dla mnie po prostu nie umiesz szukać. I w tym tkwi twój problem. Wszyscy jakoś potrafią odszukać to czego potrzebują, tylko ty masz problem z ogarnięciem kilku tematów i życzysz sobie podania wszystkiego na tacy...

Ech... Tomku taki z Ciebie niby rozsądny człowiek w kwestiach górskiej tułaczki a tu jawisz się troszkę jak taki prl-owski beton. Proponuję eot.
PS. Tylko czekałem kiedy Łukasz T przyjdzie Ci z odsieczą i... długo nie czekałem. Pozdrawiam Was obu a także wszystkich pozostałych użytkowników forum b. serdecznie. :)
Olka napisał(a):
Znalazłam wszystkie potrzebne informacje, zażartowałam sobie z tą wyszukiwarkę

A niepotrzebnie bo gdybyś miała opcję przeszukaj tylko tytuły - jak to jest na 90% tego typu forów i nie wiedzieć czemu tu nie ma - to byś znalazła sporo szybciej. Jeśli sporadycznie czegoś się szuka to nie jest to tak istotne ale jeśli często się szuka różnych info to traci się czas na - jak to określił Łukasz T - oddzielanie ziarna od plew. Na nadmiar czasu chyba nikt z nas nie narzeka.

Dodam jeszcze, że właśnie dlatego będąc na forum od 3,5 roku mam tylko ze 40 postów na koncie bo b. często korzystam z szukajki ale czara w końcu zaczęła się przelewać. :) Dlaczego na innych forach, które odwiedzam może nie być tego problemu.

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:55 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Jaro_dcg napisał(a):
to byś znalazła sporo szybciej.


Szybciej? Bez przesady, te kilkanaście sek mogę poświęcić na wyszukanie interesująych mnie informacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 10:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Jaro_dcg napisał(a):
Owszem, informacja, że ktoś po wycieczce na zawrat wypił 3 piwa a potem próbował zasnąć w schronisku obok chrapiącego "niedźwiedzia" napisana w wątku o szlaku na chłopka zwróconego przez szukajkę jako wynik poszukiwań frazy "szlak na grzesia" to jakaś wiedza tylko po co mi ona?

Dobre. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 7:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
tomek.l napisał(a):
Nikt nie ma problemów z szukaniem tylko ty


Upps :shock:
Ze mna tez chyba jest cos nie tak, bo tez kilkakrotnie probowalam cos znalezc i ciezko szlo.

Np. jesli szukam jakiejs konkretnej informacji o konkretnym szlaku czy schronisku na Slowacji, a wyszukiwarka wysyla mnie do watku PYTANIA OGÓLNE O SZLAKI, TRUDNOŚCI, WYCIECZKI - to czy mam przeczytac wszystkie te 231 strony, by znalezc interesujaca mnie informacje o tym konkretnym szlaku, czy schronisku?

Na przyklad wrzucilam w wyszukiwarke "Zielony Staw schronisko" (i ograniczylam do forum Tatry) - bo np, chcialabym sie dowiedziec czegos o tym schronisku. Wynik to nastepujace watki:
Co mnie wk... w Tatrach???!! (17 stron)
Tatry Słowackie - pytanie (3)
SŁOWACJA, Tatry Słowackie - przydatne informacje (42)
PYTANIA OGÓLNE O SZLAKI, TRUDNOŚCI, WYCIECZKI (231)
Wycieczki górskie Tatry Wysokie 27-30 maja (3)
Tatry - wypadki i zdarzenia w Tatrach (64)
Wrota Chałubińskiego (3)
Najlepszy punkt widokowy (5)
Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch (2)
Noclegi w Zakopanem, okolicach i na Słowacji (27)
Test IQ Tatrzańskiego (8 stron)
i tak dalej... (nie dotarlam nawet do konca pierwszej strony wynikow)
No, owszem, mozna by zajrzec najpierw do watku "Noclegi w Zakopanem, okolicach i na Słowacji", ale to oznacza czytanie 27 stron, zawierajacych mnostwo informacji mi nie potrzebnych. I to juz nie zajmie tych 10 sekund, ale duuuuzo wiecej.

Ktos tu zarzuca uzytkownikom lenistwo... Coz, ja tam leniwa nie jestem, ale tez nie jestem ani studentem, ani emerytem, nie jestem tez bezrobotna. Mam prace, rodzine i niestety malo czasu. I chyba wiele osob jest w tej sytuacji. A jezeli ktos chcialby i mialby czas im pomoc, to czemu maja nie pytac?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 8:31 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
kozica szwedzka napisał(a):
Upps :shock:
Ze mna tez chyba jest cos nie tak, bo tez kilkakrotnie probowalam cos znalezc i ciezko szlo.



Po pierwsze - jako wynik pokazywać posty a nie wątki.

Po drugie i bardzo ważne - wybierać posty, które zawierają jednocześnie wszystkie wybrane słowa (operator "i") a nie te, które zawierają dowolne z wybranych słów (operator "lub").

Czyli "szukaj wszystkich słów" a nie

"Szukaj któregokolwiek słowa lub wyrażenia jak je wpisano"

Przy tych ograniczeniach otrzymałam jako wynik 5 postów.
Czy adekwatnych do tego co poszukuję - to inna sprawa ;-)

A ja i tak zdecydowanie najbardziej wolę google :-)

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 9:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
kozica szwedzka napisał(a):
probowalam cos znalezc i ciezko szlo

Ech, kozico, kozico, znalazłaś przemiłe towarzystwo ... :P
Cóż więcej potrzeba do szczęścia ?
Zielony Staw ?
:lol:
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 9:56 am 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
kozica szwedzka napisał(a):
Na przyklad wrzucilam w wyszukiwarke "Zielony Staw schronisko" (i ograniczylam do forum Tatry) - bo np, chcialabym sie dowiedziec czegos o tym schronisku. Wynik to nastepujace watki:
Co mnie wk... w Tatrach???!! (17 stron)
Tatry Słowackie - pytanie (3)
SŁOWACJA, Tatry Słowackie - przydatne informacje (42)
PYTANIA OGÓLNE O SZLAKI, TRUDNOŚCI, WYCIECZKI (231)

Ano własnie, dlaczego inni tego nie chcą zrozumieć... bo nie sądzę, żeby nie potrafili.

Basia Z. napisał(a):
Po pierwsze - jako wynik pokazywać posty a nie wątki

Niewiele to poprawia sytuację ale przynajmniej np ze 100 stronicowego topicu wybiera przynajmniej te posty z szukaną frazą a raczej z wystąpieniem jej wszystkich słów w poście choćby były w różnych miejscach. Przykład: szukanie - "szlak na rysy". Zwraca post gdzie w jednym zdaniu jest: "szlak na grzesia jest piękny" a w następnym "rysy jesienią są cudowne".

Basia Z. napisał(a):
wybierać posty, które zawierają jednocześnie wszystkie wybrane słowa (operator "i") a nie te, które zawierają dowolne z wybranych słów (operator "lub")

Gdyby nie zaznaczyć tej opcji to chyba wszystkie wątki z tego forum są zwracane. :D

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 10:15 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jaro_dcg napisał(a):
Niewiele to poprawia sytuację ale przynajmniej np ze 100 stronicowego topicu wybiera przynajmniej te posty z szukaną frazą a raczej z wystąpieniem jej wszystkich słów w poście choćby były w różnych miejscach. Przykład: szukanie - "szlak na rysy". Zwraca post gdzie w jednym zdaniu jest: "szlak na grzesia jest piękny" a w następnym "rysy jesienią są cudowne".


No dokładnie tak to działa, tylko że właśnie nie działa wyszukiwanie wg frazy (próbowałam w cudzysłowie).
Dlatego zdecydowanie wolę google.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 10:42 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
No bo moim skromnym zdaniem do szukania "twardych", podstawowych informacji są google i na przykład oficjalne strony schronisk, kąpielisk na Słowacji itp. (chociaż czasami z googli też wychodzą odesłania wprost do konkretnych tematów na rożnych forach dyskusyjnych).

A forum służy raczej do wymiany subiektywnych odczuć uczestników (w tym kto ile piwa wypił i kto chrapał, a kto nie chrapał w schronisku).
A już szczególnie to forum słynie z OT i w tym tkwi cały jego urok :!:
Kiedyś Markiz pisał o tym szerzej, porównując forum do niegdysiejszej kawiarni.

A jak ktoś nie znajdzie czegoś ani w google ani w wyszukiwarce forum, to może ZADAĆ PYTANIE w odpowiednim wątku.
Wtedy może - zamiast kilku stron żalenia się na jakość wyszukiwarki - pojawiły by się już odpowiedzi na jakieś KONKRETNE PYTANIE.

Tylko trzeba je zadać, a nie chwalić się małą ilością wpisów na forum...

Więc szanowny Jaro, napisz co chciałbyś wiedzieć o tej Słowacji, a z pewnoscia ktoś Ci tu odpowie (jak będzie wiedział).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL