Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 2:41 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Tak a propos map w komórkach, to czy macie coś godnego polecania pod fona z GPS z systemem WM :?:
Gdzieś się przwinęlo Kami, ale tu mapy są drogawe, pytanie czy są tego warte. Dostawcy zacni, bo Sygnatura i Compass, ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce :roll: .
TrekBuddy to chyba trochę cofnięcie, bo dawać aplikację javową pod WM6.5 :roll:
Mysłałem też o OziExplorer, ale za dużo o nim nie wiem.
W co tu uderzyć, fona już mam, to można by nawet dla zabawy go wykorzystać w ten sposób :?:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 5:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
zbych co do trekbudy to się z tobą nie zgodzę aktualnie jestem na etapie testowania tej aplikacji. mam zewnętrzny GPS i w przyszłym tygodniu wyjeżdżam w góry. jak się ma dokładna mapę to jest ok. do pokazywania położenia i wysokości oraz zapisywaniu śladu się nadaje. oczywiście po powrocie postaram się wrzucić recenzję z użytkowania tego programu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 5:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zbych napisał(a):
TrekBuddy to chyba trochę cofnięcie, bo dawać aplikację javową pod WM6.5

Myślę, że mało istotne jest, pod czym jest aplikacja, lecz jakie ma możliwości.
TB jest bardzo dobrym programem, choć brakuje mi w nim dwóch funkcji: zoomu i obrotu mapy.
Kolejna ważna sprawa, to niska cena programu, 35,00 zł wersja polska, a za free angielska.
Następna sprawa, to dostępność map do programu. Autorzy TB współpracują juz z paroma wydawcami map. Sa one niezłe. Można tez sporo takowych znaleźć za darmo, choć "pół legalnie" w necie, które zostały zrobione/skalibrowane przez inszych i udostępnione.

Ciekawym inszym programem jest SmartComGPS. Chodzi pod Symbianem, jednak nie mam pewności, czy też pod WM. Problem jest jednak z mapami, gdyż albo trzeba je sobie zassać z neta, albo zrobić/przerobić samemu. Program w odróżnieniu od TB, posiada zoom, obrót mapy i kalibrowanie rastra w terenie.

Jednak na Twoim miejscu poważnie bym sie zastanowił nad OziExplorer, gdyż słyszałem o nim dobre opinie. Ja go używam tylko na PC, więc o jego działaniu na fonie, niewiele wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 5:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
jest to wszystko zależy jaką mapę wrzucić. Ja mam 1cm -300 m więc dokładną :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 8:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
No to moje wrażenie było niesłuszne. Wiem że jest to niezła, dobrze rozpracowana, aplikacja, tylko jak to ktoś napisał, jestem w tym temacie zielony jak świeża kiełbasa z Constaru.
Ozi też niezły pomysł.
Jakby ktoś miał wypróbowane źródełko skalibrowanych map, to byłoby fajnie.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 01, 2010 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
zbych napisał(a):
Jakby ktoś miał wypróbowane źródełko skalibrowanych map, to byłoby fajnie

ftp://gps.rybnet.pl/
login: gps
pass: altplgps
Najlepiej w ftp wchodzić np. przez Total Commandera

Map skalibrowanych jest tam duuużo...do różnych aplikacji i programów gps


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 06, 2010 8:52 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 28, 2010 11:51 am
Posty: 14
Mazio napisał(a):
jesli macie offroady kupie ze dwadziescia hurtem
8)

jeszcze nie mamy, ale jak będą - na pewno będziemy dawać znać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 05, 2012 6:32 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Pojawiła się dość ciekawa propozycja ze strony TPN-u:
http://www.tpn.pl/pl/nowosci/news/563/AUDIO-TATRY

Pamiętam, jak kilka lat temu, chyba na tym forum, pisałem, że warto zrobić taka możliwość i widzę, ze zaczyna to wchodzić.
Różnica jest jedynie w tym, że dźwięk audio miał sie włączać automatycznie, po dojściu do odpowiedniego waypointsa, w tej wersji samemu trzeba sobie włączyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 10:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
chief napisał(a):
Pamiętam, jak kilka lat temu, chyba na tym forum, pisałem, że warto zrobić taka możliwość i widzę, ze zaczyna to wchodzić.

Pamietam, pamiętam ... i w głębi ducha wiedziałem chief'ie że kiedyś coś takiego musi się pojawić ...
:D
chief napisał(a):
dźwięk audio miał sie włączać automatycznie, po dojściu do odpowiedniego waypointsa, w tej wersji samemu trzeba sobie włączyć

A to w takim razie to kicha ...
:lol:
Powinni popełnić jakąś aplikację w pełni zintegrowaną z GPSem z dostępem do zasobow multimedialnych, elastyczną. Wybierasz traskę, GPS Cię prowadzi, nawija o tym i śmym, stój ! pod nogami skały metamorficzne, stój ! to w tym miejscu Tytus Chałubiński klocka strzelił, proszę wycieczki idizemy dalej, stój ! nie zbaczaj ze szlaku, nastepna toaleta za 1028m i jedyne 115m podjeścia, uwaga ! zmaina pogody, nagły spadek ciśnienia, Twoj puls podskoczył, wzrost ciśnienia krwi, proszę się nie obawiać, w razie zawału aplikacja sama powiadamia TOPR, stój ! z tego miejsca panoramka, proszę podnieć tablet na wysokośc horyzonu, przesuwając go wkoło aplikacja pokazuje nazwy i wyskości kolejnych szczytów, jeżeli chcesz zobaczyć przebieg dróg WHP na tej ścianie wybierz kolejną warstwę z menu poniżej ...
:mrgreen:

Potem na forum TG pytanie :
Czy zna ktoś hack do aplikacji do odblokowania opcji off-road ? Podobno jest to możliwe bo widziałem gości z tabletem na MSW ... Z góry dziekuję. Pozdo.
:roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 4:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Gustaw napisał(a):
Powinni popełnić jakąś aplikację w pełni zintegrowaną z GPSem z dostępem do zasobow multimedialnych, elastyczną. Wybierasz traskę, GPS Cię prowadzi, nawija o tym i śmym, stój ! pod nogami skały metamorficzne, stój ! to w tym miejscu Tytus Chałubiński klocka strzelił, proszę wycieczki idizemy dalej, stój ! nie zbaczaj ze szlaku, nastepna toaleta za 1028m i jedyne 115m podjeścia, uwaga ! zmaina pogody, nagły spadek ciśnienia, Twoj puls podskoczył, wzrost ciśnienia krwi, proszę się nie obawiać, w razie zawału aplikacja sama powiadamia TOPR, stój ! z tego miejsca panoramka, proszę podnieć tablet na wysokośc horyzonu, przesuwając go wkoło aplikacja pokazuje nazwy i wyskości kolejnych szczytów, jeżeli chcesz zobaczyć przebieg dróg WHP na tej ścianie wybierz kolejną warstwę z menu poniżej ...

Gustawie... masz zby pesymistyczną wizję świata :mrgreen:
lub
zbyt wybujałą wyobraźnię 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 5:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
chief napisał(a):
zbyt wybujałą wyobraźnię

Do aplikacji dołączamy blutufowe okulary z wyświetlaczem LCD ... wyświetlacz wskazuje kierunek marszu, pokazuje opisy panoramy, wspinaczom wskazuje następne chwyty i stanowiska ... w wersji off road łączy się z serwerem Straży TOPR i nanosi na panoramkę aktualne pozycje strażników ... przy znaczącym spadku widoczności wyświetlona zostaje wirtualna panorama tak więc trudno się już zgubić ... nawet w śnieżycy na Małołączniaku ... baza danych aplikacji zawiera zdjęcia pracowników schronisk, fiakrów, przewodników ... oprogramowanie rozpoznające twarze podpowiada nam czy mamy do czynienia z kelnerka Tereską czy fasiągowcem imieniem Maciej ... centralny serwer na bieżąco sprawdza i porównuje ceny szarlotki we wszsytkich schroniskach ... podaje czas jaki nam pozostał do odjazdu następnego pociągu elektriczki ze Szczyrbskiego jeziora, aktualne obłożenie miejsc noclegowych w Murowańcu ...
:mrgreen:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 5:49 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
Zapomniałeś dodać że system podaje także ilość innych ludzi na szlakach i pozwala wybrać najmniej zatłoczony wariant :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 5:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Rozbi napisał(a):
Zapomniałeś

O to, to ... no widzisz starość nie radość ... skleroza ...

Oczywiście centralny serwer w czasie rzeczywistym śledzi lokalizację wszystkich użytkowników aplikacji (którzy się na to zgodzili) i przekazuje te informacje do indywidualnych tabletów tak, że mijając turystę na szlaku aplikacja automatycznie wita go turstycznym "Dzień dobry Kilerus !", "Dzień dobry Rozbi !", "Dzień dobry Gustawie ! Miło Cię spotkać po raz 25-ty na Ciemniaku. Ostatnio byłeś to 3 lipca 2010 roku o godzinie 14:12. Dla odmiany dzisiaj masz piękną pogodę bo jak zapewne pamiętasz poprzednim razem cholernie lało. Do zobaczenia statystycznie za rok, dwa miesiące i trzy dni. Z turystycznym pozdrowieniem !"
:roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2012 6:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Gustaw napisał(a):
nanosi na panoramkę aktualne pozycje strażników

całkiem nieźle, problem jakby działało też w odwrotna stronę :mrgreen:

Gustaw napisał(a):
w czasie rzeczywistym śledzi lokalizację wszystkich użytkowników aplikacji (którzy się na to zgodzili)

ale to już jest:
http://www.livetrack24.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL