Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 7:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 30, 2012 11:47 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Ja korzystam
http://www.mountain-forecast.com/

i póki co sprawdzało mi się w różnych częściach świata.

_________________
Pain is temporary, glory is forever


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2012 4:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lis 04, 2012 11:38 am
Posty: 2
Witam.
Zwracam się do Was abyście ocenili czy dla początkujących turystów poniżej wymienione szlaki będą w stanie do ogarnięcia. Nie będą potrzebne jakieś raki i czy jest tam w miarę bezpiecznie gdy nie ma zagrożenia lawinowego. Dodam że chodziłem w Tatrach latem dolina 5', Czarny Staw nad Morskim i nie było problemów.
Szlaki które wybrałem na zimowe wędrówki:
1. Kuźnice - Schronisko Murowaniec(szlak niebieski) - Czarny Staw Gąsienicowy - Powrót do Kuźnic szlakiem żółtym
2. Czerwony szlak w Dolinie Strążyskiej - Siklawica - Sarnia Skała (czarny szlak) - powrót przez Dolinę Białego, ewentualnie czarnym szlakiem do Kuźnic przez polanę Kalatówki
3. Dolina Chochołowska - Grześ (bez noclegu w schronisku się obejdzie?, potrzeba użycia raków)
4. Morskie Oko
To są trasy które obmyśliłem ale z powodu mojego braku doświadczenia chcę się dowiedzieć co na ten temat sądzicie. Ewentualnie proszę o podanie waszych koncepcji i porad.
Dziękuję i pozdrawiam. Smile
Przepraszam tomek.l ,
i przenoszę na istniejący temat


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2012 4:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
@LuckyLuck93 - jeżeli nie ma zagrożenia lawinowego albo też silnego zalodzenia wszystkie wymienione przez Cienie szlaki są do zrobienia.

Przeczytaj cały ten wątek od początku - znajdziesz również inne propozycje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2012 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Na moje oko.
Najłatwiejszy z nich i ten wybrałbym na początek to Sarnia Skałka. Dodatkowy plus to możliwość manewru, niektórzy w ramach oszczędności nie wchodzą na samą Sarnią Skałkę poprzestając na przełęczy niżej.
Morskie Oko zasługuje na nazwę "trudniejszy" od Sarniej ze względu na długość i monotonię. Tak w rzeczywistości to jest łatwiejszy, bo prowadzi przez cały niemal czas drogą asfaltową, jest po prostu długi i jak dla mnie to nudny, ale podobny ładny widok jest na końcu.
Grześ - bardzo fajny tylko ze względu na podejście Chochołowską jeszcze dłuższy i w tej części jeszcze bardziej monotonny, ale ze względu na schronisko w sam raz w połowie wycieczki i zdobycie "prawdziwej góry" ma coś w sobie. Monotonne dwie godziny przejścia Chochołowską można pogadać trochę od "d..e Maryny". To jedyny szlak z wymienionych gdzie nie poszedłbym przy zagrożeniu lawinowym powyżej II, a pzry II raczej tylko przy "stabilnej pokrywnie".
Murowaniec/Czarny Staw. Fajny, pozwala niemal dotknąć "groźnych zimowy gór" (można jeszcze trochę podejść ścieżką dookoła stawu) tyle że osobiście nie znoszę niebieskiego, idzie się jak drogą krzyżową po śliskich kamulcach. Alternatywą jest jak dla mnie ciekawszy i ładniejszy żółty, chociaż osoby z "chorobliwym" lękiem wysokości mogą tam czuć istotny dyskomfort, ze względu na "otwartą przestrzeń" i podobno pod koniec przed zejściem z niebieskim jest jakieś zagrożenie lawinowe (chociaż nie kojarzę by kiedykowliek kogokolwiek tam przysypało).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 17, 2012 7:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Zima, zimie nie równa, ale załóżmy, że będzie w miarę śnieżna.
LuckyLuck93 napisał(a):
gdy nie ma zagrożenia lawinowego

I stopień zagrożenia lawinowego, jak sama nazwa wskazuje, że jest wtenczas "zagrożenie lawinowe".
LuckyLuck93 napisał(a):
Nie będą potrzebne jakieś raki

Właściwie nie, co nie znaczy, ze nie warto ich posiadać. Te szlaki reglowe potrafią czasem być bardzo śliskie.

LuckyLuck93 napisał(a):
1. Kuźnice - Schronisko Murowaniec(szlak niebieski) - Czarny Staw Gąsienicowy - Powrót do Kuźnic szlakiem żółtym

Żółty szlak jest narażony na lawiny, więc odradzam. Kolejne miejsce niebezpieczne to żleb, w którym zginął Karłowicz pod Mł. Kościelcem, jednak dość często można spotkać zimowy wariant obejściowy.
Jeśli chodzi o szlak niebieski, to tereny lawinowe zaczynają się już od Skupniów Upłazu, a szczególnie niebezpieczny może być trawers Kopy K. W.
LuckyLuck93 napisał(a):
2. Czerwony szlak w Dolinie Strążyskiej - Siklawica - Sarnia Skała (czarny szlak) - powrót przez Dolinę Białego, ewentualnie czarnym szlakiem do Kuźnic przez polanę Kalatówki

Pomiędzy Dol. Białego, a Kalatówkami na ścieżce nad reglami, jest parę miejsc lawinowych.
LuckyLuck93 napisał(a):
Dolina Chochołowska - Grześ (bez noclegu w schronisku się obejdzie?, potrzeba użycia raków)

Bobrowiecki Żleb, na pewnym odcinku jest narażony na lawiny.
LuckyLuck93 napisał(a):
4. Morskie Oko

Okolice Wodogrzmotów Mickiewicza oraz odcinek Żlebu Żandarmerii i okolic, są narażone na lawiny. Bywa wersja zimowa.

Wszystko jednak zależy od warunków śnieżnych, nie ma „stałej” zasady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 11:58 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
LuckyLuck93 napisał(a):
1. Kuźnice - Schronisko Murowaniec(szlak niebieski) - Czarny Staw Gąsienicowy - Powrót do Kuźnic szlakiem żółtym

LuckyLuck93
do Murowańca można dojść też czarnym szlakiem - z Brzezin przez Psią Trawkę, minus tej trasy to oczywiście widoki i odległość, ale na pewno szlak w zimie jest bezpieczniejszy niż niebieski i żółty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
agata g napisał(a):
do Murowańca można dojść też czarnym szlakiem - z Brzezin przez Psią Trawkę, minus tej trasy to oczywiście widoki i odległość, ale na pewno szlak w zimie jest bezpieczniejszy niż niebieski i żółty.

Szlak ma jeszcze minus w postaci braku sensownego parkingu u wylotu. Za to faktycznie nie ma po drodze do Murowańca żadnego zagrożenia lawinowego. Jak ktoś lubi długie spacery po lesie to podobno nawet nie jest aż taki nudny.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 7:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
grubyilysy napisał(a):
Szlak ma jeszcze minus w postaci braku sensownego parkingu u wylotu.

Faktycznie latem jest dużo samochodów, ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby żeby nie było nawet jednego miejsca (może dlatego że zwykle wychodzę w góry wcześnie rano), przejeżdżałam tamtędy kilkukrotnie zimą i w ogóle nikogo nie było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 7:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
agata g napisał(a):
Faktycznie latem jest dużo samochodów, ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby żeby nie było nawet jednego miejsca

Gdzie niby ? Bo tam akurat to nie ma żadnego parkingu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 8:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
Niby nie ma, a ludziska parkują.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 8:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
trekker napisał(a):
Gdzie niby ? Bo tam akurat to nie ma żadnego parkingu.

Jest... nawet płatny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Chiefie, masz na myśli te kilka miejsc przy drodze Oswalda Balcera po wschodniej stronie od wylotu szlaku?
Nawet jeśli tam można parkować - osobiście mam taką fobię, że tam bym w zimie zwyczajnie samochodu nie zostawił, mam zbyt bogatą, pewnie nawet chorobliwie bogatą wyobraźnię, a tam wystarczy zwyczajnie drobny poślizg przejeżdżającego samochodu, który w efekcie "zaparkuje" ci na masce. Nawet jeśli moja wyobraźnia jest chorobliwa, jednak w góry jadę odpocząć, a nie się całą wycieczkę denerwować czy z samochodem jest OK.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 10:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
grubyilysy napisał(a):
Nawet jeśli tam można parkować - osobiście mam taką fobię, że tam bym w zimie zwyczajnie samochodu nie zostawił

Ja też... nawet w lecie :mrgreen: :wink:

Jednak powiedziane było, ze tam parkingu nie ma... a jest.
Przy ostatnim asfaltowaniu teren nieco poszerzono, więc już nie trzeba jak dawniej wciskać się w pobocze. Podobnie jest na Zazadnej. Niestety za inwestycją poszły opłaty parkowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 18, 2012 11:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Na Zazadni (rozumiem że masz na myśli wylot szlaku na Wiktorówki/Rusinową) jest już znacznie lepiej i nawet tam parkowałem tej zimy. W lecie jest nawet to klepisko po drugiej stronie drogi z wjazdem/wyjazdem, natomiast jak byłem ostatniej zimy to faktycznie było odśnieżone tylko pobocze przy drodze, ale przynajmniej droga biegnie tutaj wcześniej wielkimi zakrętami więc samochody jadą wolniej. No i ode mnie przy szlaku na Wiktorówki kasy w zimie nie brali.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 12:11 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
grubyilysy napisał(a):
No i ode mnie przy szlaku na Wiktorówki kasy w zimie nie brali

Czy na tym parkingu biorą opłaty?... potwierdzić nie mogę, jednak wydaje mi się, że widziałem tam ostatnio parkingowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 12:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
W Brzezinach zimą też nikt nie kasuje.
Sam szlak stamtąd do Murowańca jest dla mnie akceptowalny tylko zimą - latem to niekończący się koszmar po kamieniach.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 6:10 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Ja i tak nie mam wyjścia innego, nocuję zwykle na Głodówce więc nie dojadę tam busem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 2:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
chief napisał(a):
Jednak powiedziane było, ze tam parkingu nie ma... a jest.
Przy ostatnim asfaltowaniu teren nieco poszerzono

No to ja tam byłem ostatni raz jeszcze przed asfaltowaniem i właśnie żadnego parkingu tam nie było. Teraz ile tam jest miejsc parkingowych i jaka opłata ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 4:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Co do opłaty, to nie wiem, gdyż nie lubię tam parkować. Miejsc, na ok. 30 samochodów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 4:11 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
W lecie było 20 zł za cały dzień, w zimie chyba tam nikt opłat nie pobiera, no może w okresie Świąteczno-Noworocznym i w czasie ferii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 9:59 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Mam pytanie do osób będących często w Tatrach zimą?
Czy w warunkach zimowych (grudzień), sporej ilości śniegu da się dojść do Doliny Pięciu Stawów bez raków?
Wywiązała się w związku z tym drobna kłótnia u mnie w domu. Ja mówię że nie, reszta że tak. Kto ma rację?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 19, 2012 10:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2109
To zależy od warunków śnieżno-lodowych . Ogólnie mając kijki i raczki powinno się wejść bez problemu, warto kupić lub pożyczyć rakiety śnieżne. Wariant koło Siklawy jest niebezpieczny i oficjalnie zamknięty-tam oblodzenia mogą być takie że bez raków i czekana ani rusz. Czekan trzeba mieć , jeżeli będzie wywiany śnieg na progu Doliny i dużo lodu, to także na czarnym szlaku trzeba by posiadać raki , a przynajmniej raczki tj. małe kolce na buty . Zwłaszcza jeżeli też nie będzie ścieżki przedeptanej , a wiadomo że wiatr i opady śniegu szybko zasypują zimą ślady. Bywa i tak że jest stabilna słoneczna pogoda a nawet wyżej położone szlaki są przedeptane. Należy też pamiętać że raz na 100 lat ktoś ginie w lawinach które schodzą z Wołoszyna licznymi żlebami do Doliny Roztoki .. jednak żeby takowe lawiny schodziły to musiałaby być niezwykle śnieżna zima ,a ostatnio tak było w marcu 2009.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 6:52 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki
czyli generalnie miałam rację.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 5:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
agata g napisał(a):
Czy w warunkach zimowych (grudzień), sporej ilości śniegu da się dojść do Doliny Pięciu Stawów bez raków?

da się

nawet da się zejść :wink:

nie zmienia to jednak faktu, że warto je mieć (a wg mnie nawet trzeba) w plecaku

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
agata g napisał(a):
Mam pytanie do osób będących często w Tatrach zimą?


Nie wiem jak to jest "często". Ale na jakieś 30 razy w ciągu 30 lat (czasem kilka razy w roku, czasem wcale), kiedy byłam w schronisku w Pięciu Stawach zimą lub wiosną ani razu nie były potrzebne raki.

Co nie znaczy, że mogą się zdarzyć takie warunki, że będą konieczne.

Piszę tylko o dojściu do schroniska, wyżej już prawie za każdym razem były potrzebne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Chyba najlepiej będzie zdecydować już po przyjeździe, wcześniej ocenić sytuację. Basia którym szlakiem chodziłaś? Zielonym koło Siklawy czy czarnym? Tym zielonym to chyba nie bardzo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 10:44 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław
Chyba najlepiej będzie zdecydować już po przyjeździe, wcześniej ocenić sytuację. Basia którym szlakiem chodziłaś? Zielonym koło Siklawy czy czarnym? Tym zielonym to chyba nie bardzo w zimie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Byłam w zeszłym roku w marcu w takich warunkach, że uważam, iż bez raków byłoby bardzo ciężko. Śniegu masa, zero przedeptanej ścieżki czy choćby stopni, bardzo silnie wszystko zmrożone (zrobiła się jakby warstwa lodu na śniegu).
Ale wydaje mi się, że to dość rzadkie warunki.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 9:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
agata g, albo czarnym, albo zimowym obejściem za Kopą, w zależności od warunków.
Mnie też się wydaje, że częściej da się bez raków.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 9:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
agata g napisał(a):
Chyba najlepiej będzie zdecydować już po przyjeździe, wcześniej ocenić sytuację. Basia którym szlakiem chodziłaś? Zielonym koło Siklawy czy czarnym? Tym zielonym to chyba nie bardzo?


Obejściem zimowym, które idzie na początku czarnym a potem nieco inaczej obchodząc Niżnią Kopę od wschodu i dochodząc do letniego szlaku ze Świstówki.
Zwykle tylko ta trasa jest wydeptana.

Zielonym lepiej nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1029 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL