Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 123  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 8:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 20, 2007 10:57 am
Posty: 2
Witam. Chciałbym się ubezpieczyć na jeden dzień poprzez stronę union.sk i wszystko idzie dobrze do momentu wyboru sposobu płatności. Mam kartę Maestro, która nie jest tam wymieniona (są Visa, MasterCard). Jak mogę dokonać wpłaty?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
zwykła Maestro jaka dają polskie banki do ror-ów nie wystarczy, musisz mieć kartę tzw. "tłoczoną" jak np. kredytowa

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 10:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
rowniez jestem zniesmaczony cenami na Slowacji w schroniskach, ceny co rok wieksze, menu jak bylo zalosne tak jest, a koszt w slaskim domu to absurd - zostaje chyba liczyc, iz zostanie sie zakwalifikowanym jako - animal - wowczas 300SK pobyt kosztuje :D

ostatnio gdy bylem na Slowacji musialem mocnor korygowac plany wlasnie przez ceny chocby w slaskim domu, ktory bylby idealny na nocleg, jego usytuowanie na szlaku, a tak mialem do wyboru 11h wedrowki z pelnym obciazeniem albo okrojenie planow, slabo

do tego to smieszne menu, gulasz 3 kawalki miesa + woda, buchty na pare jedynie sie nadaja do jedzenia, lekki zapychacz do tego smaczny o ile im wyjdzie...

fajnie sie chodzi na Slowacji, ale kilka rzeczy mi sie nie podoba, malo szlakow, na co trudniejsze trzeba placic przewodnikowi nie mala kase, pobyt jest coraz drozszy, w zbojnickiej chacie 400SK zdaje sie placilem za glebe, u Teryho 340SK zdaje sie, fakt, sa sniadania w cenie, ale tez smieszne one sa, jajko zielone w srodku, herbata ulepek, miod, dzem...

moze psiocze...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 10, 2008 10:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 20, 2007 10:57 am
Posty: 2
Dzięki peepe. Przyjdzie mi się włóczyć z rana po Zdiarskich pensjonatach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 11, 2008 12:04 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 11, 2007 10:06 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Poznań
ktos sie orientuje jak bez samochodu najszybciej i jak najwczesniej dotrzec z zakopanego do wylotu Doliny Bialej Wody?

jest mozliwosc przejscia w doline ze schroniska w Roztoce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 11, 2008 12:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
olo napisał(a):
ktos sie orientuje jak bez samochodu najszybciej i jak najwczesniej dotrzec z zakopanego do wylotu Doliny Bialej Wody?

busem spod PKS-u

olo napisał(a):
jest mozliwosc przejscia w doline ze schroniska w Roztoce?

wpław przez potok

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 11, 2008 12:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przy niskim stanie wody po kamieniach. Przebrany za zwierza co by nadgorliwy strażnik nie wpadł w furię graniczną.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 11:20 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Czy ktos sie orientuje, czy parking pod Zverovka jest platny? Czy strzezony calodobowo? Czy w ogole strzezony....

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 13, 2008 11:33 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 10:36 pm
Posty: 322
Lokalizacja: Łódź
Parking zarówno koło Zverovki, jaki i na drodze do Tatliakovej chaty jest płatny. Strzeżony całodobowo raczej nie, bo zawsze jak zchodziłem z gór, budka w której rano parkingowy pobiera opłaty była zamknięta. Czy w ogóle strzezony, to nie wiem ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 13, 2008 11:38 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
elcupa napisał(a):
Witam. Chciałbym się ubezpieczyć na jeden dzień poprzez stronę union.sk i wszystko idzie dobrze do momentu wyboru sposobu płatności. Mam kartę Maestro, która nie jest tam wymieniona (są Visa, MasterCard). Jak mogę dokonać wpłaty?


może lepiej w chociażby Warcie wychodzi jakies 3 zł za dzień, a ewentualne kłopoty możesz załatwić w Polsce a nie na Słowacji

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 14, 2008 12:43 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Gnidek napisał(a):
Parking zarówno koło Zverovki, jaki i na drodze do Tatliakovej chaty jest płatny

Dziwne, bo byłem w tym roku w lipcu pod Zverovką i nic nie płaciłem. Stało tam aut od groma i zero parkingowego, zarówno rano jak i po powrocie. Tak więc siłą rzeczy strzeżony też nie był.
Zresztą ktoś już na tym forum niedawno pisał, że też nic nie płacił.
Co innego ten drugi parking - płatny 100 SKK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 7:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 6:42 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Cześć. Co do cen nz Słowacji, to fakt - trochę drogo, ale to może my się przyzwyczailiśmy że tam jest tanio. Chociaż 50Sk za wrzątek do termosu w Zielonym Plesie jest jednak przegięciem. A po nowym roku .... . Ale nie wszędzie jest tak zle - w zeszłym tygodniu w Ziarskiej Chacie za podłogę płaciłem 100Sk (Na stryszku w szopie) i 35 za piwo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 12:06 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
w zasadzie nie pobieram wrzatku, ale uwazam, iz prawie 6zl za srednio ok 1L wrzatku to duzo, u nas albo jest free albo 50gr kosztuje w murowancu.
ja jednak lekko jestem zniesmaczony cenami na Slowacji i obawiam sie, iz coraz rzadziej bede tam wizytowal po wejsciu euro...
pomijajac ziarska chate gdzie chyba najtasza podloga jest to w pozostalych schroniskach pomijajac oczywiscie cala mase polhoteli jest drogo, i ponizej 350-400SK nie ma co liczyc - czerwona lawka/zbojnicka etc piwo faktycznie jest tanie

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 1:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
dlatego najlepiej rozbić się np namiotem w starej lesnej za ok 12 zł doba i podjezdzac elektriczką

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 22, 2008 6:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 6:42 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Napewno taniej, ale z drugiej strony: taka niespieszna włóczęga po schroniskach, bez gonienia bo jeszcze trzeba zejść,dojechać, wieczorkiem można ze szklaneczką oglądnąć zachód,albo kawkę rano o wschodzie słonka....Czasami chyba warto.Zwłaszcza że o tych porach jakoś pustawo w górach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 24, 2008 12:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Rzućcie jakims linkiem z obecną sytuacją na Słowacji (foto). Tak samo syfiasto jak u nas? Mam parę dni wolnego, głupio w domu siedzieć.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 24, 2008 7:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 6:42 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Tak bardzo jak u nas to nie, ale pięknie nie jest:
http://www.holidayinfo.sk/pl-pl/winter/gallery/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 03, 2008 10:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 5:37 pm
Posty: 41
Lokalizacja: Dębica
mam pytanie - czy u wylotu Wąskiej Doliny (Uzka Dolina) funkcjonuje o tej porze parking? Mam ochotę wybrać się za ok. tydzień na Otargańce a nie wiem jak z zaparkowaniem samochodu w tym rejonie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 03, 2008 11:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Dawno tam nie byłem. Ale kiedyś był tam darmowy parking. A właściwie to kawałek placu gdzie można było zaparkować. Kawałek przed hotelem czy tam horską hatą.
Jak jest teraz nie wiem.
A podejście od tamtej strony na Otargańce do przyjemnych nie należy :) Ale sam zobaczysz.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 8:24 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Ten "parking" funkcjonuje o każdej porze roku, bo to nie jest żaden parking tylko kawałek łąki (choc to może za duzo powiedziane - po prostu kawałek placu).
Od głównej drogi jedziesz ok.4 km, aż będzie taki mały mostek na drodze. Zaraz za nim w prawo zaczynaja sie szlaki (szlakowskaz z czasami przejśc). A my jedziemy dalej drogą obok takiej "wiszącej" skały i po jakichś 100-200 m po lewej stronie jest kawałek łąki, gdzie zawsze stoją auta. Stawałem tam juz kilka razy, a w tym roku też z tego miejsca szedłem na Otargańce.
Gdy będziesz szedł to uważaj, bo jak szedłem tam w lipcu, to na początku zielonego szlaku trwały prace polegajace na usuwaniu skutków kalamity i szlak na tym odcinku praktycznie nie istniał. Trzeba było jakiś czas iśc po tych zwalonych drzewach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 12:20 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 5:37 pm
Posty: 41
Lokalizacja: Dębica
tomek.I, max - dzięki za informacje. W tym roku w lipcu schodziłem w dół Dolinami Raczkową i Wąska. Autobus podjechał po nas (to był wyjazd zorganizowany) na wysokość kampingu przy dodze łaczącej wylot Doliny Wąskiej z dogą Lpt. Mikulasz - Szczyrbskie Jezioro. Ze względu na pośpiech nie miałem czasu podejść i zobaczyć jak wygląda sytuacja z parkingiem. Dochodząc do Doliny Wąskiej widzialem początek szlaku na Otargańce i rzeczywiście nie wyglądało to ciekawie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 17, 2008 1:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Czy w słowackich schroniskach można wykupić ubezpieczenie? Chodzi mi konkretnie o schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 17, 2008 8:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
Ale po co w schroniskach? Kup przez Interent. Szybko, łatwo i przyjemnie. Wiem że na dole bez problemu się kupuje

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 27, 2008 12:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
dgim napisał(a):
pomijajac ziarska chate gdzie chyba najtasza podloga jest to w pozostalych schroniskach pomijajac oczywiscie cala mase polhoteli jest drogo, i ponizej 350-400SK nie ma co liczyc - czerwona lawka/zbojnicka etc piwo faktycznie jest tanie


Rok temu płaciłem za łóżko w ziarskiej bodajże 150skk... a w tym w zbójnickiej pakiet nocleg + śniadanie (nierozłączny) już 420skk drogawo:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 27, 2008 12:06 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
[quote="Machar"]Napewno taniej, ale z drugiej strony: taka niespieszna włóczęga po schroniskach, bez gonienia bo jeszcze trzeba zejść,dojechać, wieczorkiem można ze szklaneczką oglądnąć zachód,albo kawkę rano o wschodzie słonka....quote]

Przyznaje kusząca opcja... Ale jak finanse nie pozwalają na zbyt wiele to namiot/kwatera jest dobrym rozwiązaniem. Elektriczka śmiga do późna, piwko pod ręką - na campingu "knajpka" otwarta do 22:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 27, 2008 12:15 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
marchew napisał(a):
Czy w słowackich schroniskach można wykupić ubezpieczenie? Chodzi mi konkretnie o schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim.


Nie wiem jak w Kieżmarskim... Ale z ubezpieczeniami w schroniskach różnie bywa - kiedyś mieliśmy pewne info, że w Śląskim bez problemowo zakupimy a na miejscu wyszła kupa:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 27, 2008 12:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Poza tym codziennie trzeba się rozgrzać przechodząc przez LAS ;]

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 28, 2008 9:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 6:42 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Amorphis napisał(a):
Przyznaje kusząca opcja... Ale jak finanse nie pozwalają....

I tu masz rację (niestety) - kwestia kasy. Ale chyba na starość :wink: robię się trochę wygodny, jak jest szansa i coś w kieszeni to wolę schron.
A na wschód w np. Zbójnickiej musiałbym baaaaardzo wcześnie wstać :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 29, 2008 9:18 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 10:31 am
Posty: 99
Lokalizacja: Kraków
Machar napisał(a):
A na wschód w np. Zbójnickiej musiałbym baaaaardzo wcześnie wstać


Jedź zimą - wschody późniejsze, a i namiot już nie taki kuszący:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 12:00 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam serdecznie
Mam krótkie pytanko.
Czy pod Śląski Dom można podjechać autem? I ewentualnie ile kosztuje parkowanie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 123  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL