Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 10, 2008 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Gustaw napisał(a):
Ktoś powinien sprawdzic u żródła dlaczego się uczepili tej uprzęży.

http://www.topr.pl/index.php?option=com ... 9&Itemid=1
Cytuj:
W dniu 19.03. po godz. 13-tej do TOPR zadzwonił taternik wspinający się samotnie na Buli pod Bandziochem informując, że utknął w trudnym terenie i nie jest w stanie ze względu na trudności i możliwość odpadnięcia, kontynuować wspinaczki. Z Zakopanego wystartował śmigłowiec. Wykorzystując technikę " długiej liny" jeden z ratowników został dostarczony na linie pod śmigłowcem do oczekującego w ścianie taternika. Taternik został przez ratownika przypięty do "liny śmigłowcowej" i razem zostali przeniesieni przez śmigłowiec na morenę Czarnego Stawu. Tam po przyziemieniu taternik wszedł na pokład śmigłowca, którym przewieziono go do Morskiego Oka. Ponieważ taternikowi nic się nie stało nie było potrzeby transportowania go do szpitala.
Gdyby miał uprząż znacznie by im to ułatwiło sprawę. A tak wpięcie kogoś w trudnym terenie wisząc na linie pod śmigłowcem pewnie było kłopotliwe.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 14, 2008 5:18 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Cytuj:
W niedzielę koło godz. 14 w Mięguszowieckiej Dolinie w Tatrach Słowackich zginął młody, słowacki snowboardzista.

W czasie zjazdu Czerwonym Żlebem snowboardzista wpadł na skalny piarg i zleciał ok. 400 metrów w dół. Doznał wielu obrażeń. Na miejsce natychmiast wyleciał śmigłowiec Horskiej Służby z ratownikami i lekarzem na pokładzie.

Lekarz próbował ratować snowboardzistę. Niestety Słowak nie przeżył wypadku. Ciało snowboardzisty zostało zwiezione do Starego Smokowca.

ehh..

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 8:56 am 
Swój

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 9:05 am
Posty: 73
Ratownicy TOPR od kilkunastu godzin poszukują turysty z Kraśnika, który wczoraj zaginął w rejonie Mięguszowieckich Szczytów nad Morskim Okiem.

- Wczoraj turysta wyruszył na wycieczkę ze schroniska nad Morskim Okiem na Mięguszowieckie Szczyty. Miał iść poza znakowanym szlakiem. Gdy na noc nie wrócił rozpoczęliśmy poszukiwania - mówi dyżurny ratownik TOPR.

Poszukiwany to 30-letni mieszkaniec Kraśnika. Już w nocy w góry wyruszył jeden patrol ratowników. Dziś od rana kolejna grupa przeszukuje rejon Mięguszowieckiego Szczytu.

- W górach panują trdune warunki, zalega mgła, obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinami - dodaje dyżurny ratownik TOPR.

www.tygodnikpodhalanski.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 10:04 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
niestety Turysta nie zyje.

Cytuj:
Ratownicy słowackiej Horskiej Służby odnaleźli ciało 30-letniego turysty z Kraśnika, który wczoraj wyruszył na Mięguszowiecki Szczyt.


info z http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... yp=&id=769

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 12:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 26, 2007 2:46 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Głupców mi nie żal

_________________
Czym wyżej, tym te góry jakieś mniejsze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 12:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
zachowaj taki komentarz dla siebie...

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 12:06 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 26, 2007 2:46 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
Justka napisał(a):
zachowaj taki komentarz dla siebie...

cenzorka się znalazła....

_________________
Czym wyżej, tym te góry jakieś mniejsze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 12:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
TOPR
Cytuj:
W dniu 2 maja br. od 21,30 w rejonie Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego trwały poszukiwania turysty, który nie powrócił na noc do schroniska nad Morskim Okiem.
W nocy dwa patrole przeszukiwały rejon Zadniej i Wielkiej Galerii Cubryńskiej, a następnie Hińczowej Przełęczy i części grani Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. O świcie w rejon poszukiwań wystartował śmigłowiec TOPR, niestety pułap chmur ograniczył rejon poszukiwań do wysokości około 2000m npm. Dwie kolejne grupy ratowników przeszukiwały grań zarówno od strony Hińczowej Przełęczy jak i od Przełęczy pod Chłopkiem. W godzinach porannych do poszukiwań dołączyli ratownicy HZS, z zamiarem przeszukania południowych zboczy Mięguszowieckiego Szczytu. Poszukiwania utrudniała bardzo gęsta mgła – widoczność 5-15 metrów. O 10,50 dotarła do Centrali TOPR wiadomość od ratowników słowackich, którzy znaleźli ciało poszukiwanego turysty u podnóża szczytu. Przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości. W tej chwili ratownicy słowaccy HZS wspierani przez ratowników TOPR prowadzą transport ciała poszkodowanego Doliną Mięguszowiecką - po stronie słowackiej.

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 3:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
tatrzański_miś napisał(a):
Justka napisał(a):
zachowaj taki komentarz dla siebie...

cenzorka się znalazła....

Kogo nazywasz głupcem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 3:41 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 1:16 pm
Posty: 209
Lokalizacja: wrony tu zawracają, psy d... mi szczekają i jest tabliczka "Koniec Świata"
zolffik napisał(a):
Ratownicy słowackiej Horskiej Służby odnaleźli ciało 30-letniego turysty z Kraśnika

Chłopak prawie ode mnie
tatrzański_miś napisał(a):
Głupców mi nie żal

Sam sobie wystawiasz świadectwo!

_________________
Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 4:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
http://wiadomosci.onet.pl/2681,1741722, ... kalne.html
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... yp=&id=771
Cytuj:
Czwórka turystów w czasie śnieżycy zabłądziła na Przełęczy Krzyżne.

Turyści po pomoc zadzwonili do ratowników TOPR. Na miejsce z pomocą śmigłowca dotarła dwójka ratowników. Turyści byli przestraszeni, ale w dobrym stanie. Ratownicy sprowadzili ich na dół. Później z pomocą śmigłowca wszyscy trafili do Zakopanego.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 5:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tatrzański_miś napisał(a):
Głupców mi nie żal
\

Misiu - taka propozycja - dlaczego tak się tu męczysz z nami, tak pięknie jest na Onecie, Interii, Wirtualnej Polsce, udaj się tam możliwie najszybciej.
:evil:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 5:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
tatrzański_miś napisał(a):
Głupców mi nie żal

Jak się ma powiedzieć coś obłędnie głupiego to lepiej nic nie mówić :twisted:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 03, 2008 11:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
wetti napisał(a):
zolffik napisał:
Ratownicy słowackiej Horskiej Służby odnaleźli ciało 30-letniego turysty z Kraśnika

Chłopak prawie ode mnie

ja właśnie jestem z Kraśnika, jeszcze nie wiem kto to był dokładnie... szkoda kolejnego życia

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 12:41 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
a mi także głupców nie żal, tylko kto jest głupcem ? hmmm ja ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 1:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Zna ktoś szczegóły? co mu się stało? Opinie typu: Głupiec, po co szedł... niczego nas nie nauczą. Fakty NAM pomogą. Czy ktoś wie, lub się domyśla, gdzie był błąd? Coś wiecie? nie co dnia się spada z Mięgusza... Kto to był? Chodzący, czy ten, który spróbował po czytaniu relacji z Forum ????


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 1:25 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
No bo spaść tam z wielu miejsc można... W roku 1987, 21 LAT TEMU!!! z kompanem weszliśmy na Pośredni granią, bez jakiegokolwiek sprzętu, a wracaliśmy trawersem , ścianą południowo-wschodnią i przyznam, o mało nie poleciałem PRZEZ TE 400 METRÓW - głupota, typowo trzeba było wracać... Dlatego pytam, dlatego przestrzegam...
Haniu R. nie pisz, że dwa posty po sobie następują :-)))))
pamiętam Twoją uwagę :-)
ale o tej porze to głównie ze sobą sie dyskutuje :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 12:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 26, 2007 2:46 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
...uderz w stół, a nożyce się odezwą...

_________________
Czym wyżej, tym te góry jakieś mniejsze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 1:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
tatrzański_miś napisał(a):
...uderz w stół, a nożyce się odezwą...


daj se siana. I za Sienkiewiczem - "kończ waść wstydu oszczędź"

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 4:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
tatrzański_miś napisał(a):
...Top time!!! 1h 17min. <Palenica Białczańska - Morskie Oko>...


Zrobiłem tą trasę w 1h 15 min... z plecakiem... czy myślicie że mam prawo nazwać głupcem człowieka, który zrobił ten odcinek aż w 1h i 17 minut... :?:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 6:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 1:16 pm
Posty: 209
Lokalizacja: wrony tu zawracają, psy d... mi szczekają i jest tabliczka "Koniec Świata"
peepe napisał(a):
ja właśnie jestem z Kraśnika, jeszcze nie wiem kto to był dokładnie... szkoda kolejnego życia

daj znać na priv jak coś będziesz wiedział
pzdr

_________________
Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 7:58 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Pod tym linkiem jest krótka informacja czyje istnienie pochłonęły tym razem góry [`]
http://www.forum.outdoor.org.pl/wypadek ... 124.0.html
Niestety nic nie wiem bliższego o Andrzeju. Podobno poszedł z kijkami i w rakach na Hińczową

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 9:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
tatrzański_miś napisał(a):
...uderz w stół, a nożyce się odezwą...

uzasadnij 8) tylko tyle...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 9:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
cirrus.unc napisał(a):
Niestety nic nie wiem bliższego o Andrzeju. Podobno poszedł z kijkami i w rakach na Hińczową


Podobno to żołnierz zawodowy. Podobno poszedł w mundurze "moro". Podobno znalazł to czego szukał. Ta pozostawiona w schronisku komórka jest wiele mówiąca. Ale wszystko to podobno (oprócz komórki bo to wiadomość z TOPR)

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 8:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Markiz napisał(a):
Podobno to żołnierz zawodowy. Podobno poszedł w mundurze "moro". Podobno znalazł to czego szukał. Ta pozostawiona w schronisku komórka jest wiele mówiąca. Ale wszystko to podobno (oprócz komórki bo to wiadomość z TOPR)

podobno to... podobno tamto...
Markizie nie siej zamętu...
facet mieszkał 150m ode mnie... jego osobiście nie znałem
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080505/KRASNIK/864192669

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Ostatnio edytowano Cz maja 15, 2008 4:23 pm przez peepe, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 9:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
krzyss napisał(a):
Chodzący, czy ten, który spróbował po czytaniu relacji z Forum ????

Ech.... A może przeczytał Paryskiego, Cywińskiego, Świerza albo inny przewodnik????
Nie podkręcaj z tymi relacjami, bo w każdej jest napisane, że to rejon trudny, a ja sam nie raz pisałem, że bez szpeju nie powinno się tam zbytnio zapuszczać.
Trupy na Mięguszach były daaaaaawno, jeszcze zanim powstało jakiekolwiek forum górskie w internecie.


Ostatnio edytowano Śr maja 07, 2008 9:37 am przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 5:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Kurcze zal chlopaka :/ Wrocilem ze Slowacji i pierwsze co uslyszalem od rodziny, to wlasnie informacje o kolejnej ofierze zabranej przez Tatry :(

Niech mu tam bedzie lepiej niz tu na dole ....

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 06, 2008 3:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podsumowanie dlugiego weekendu:

Cytuj:
-We wtorek 29.04. z Hali Gąsienicowej przetransportowano do szpitala turystkę, która w tamtym rejonie doznała kontuzji nogi.
W godzinach popołudniowych z Ornaku przewieziono młodego uczestnika szkolnej wycieczki, który miał spore problemy z oddychaniem.

-We czwartek 1.05. w godzinach wieczornych z Kalatówek przewieziono do szpitala turystkę, która upadając doznała ran głowy i ogólnych potłuczeń.

-W piątek 2.05. o godz. 10.50 ratownicy zostali wezwani do ataku padaczki jakiego doznał młody turysta na tzw. skrótach na drodze do M. Oka. Ratownicy mieli ogromny problem z dojazdem w tamten rejon, gdyż droga do Morskiego Oka Była całkowicie zakorkowana.
-W godzinach popołudniowych znów doszło do wypadku na Kalatówkach, gdzie 51-letnia turystka w wyniku upadku i uderzenia głową w kamienie straciła przytomność.
-Po godz. 21.30 do TOPR dotarła informacja, że z samotnej wycieczki na Mięguszowiecki Szczyt Wielki nie powrócił do schroniska nad Morskim Okiem 30-letni turysta z Kraśnika. Turysta na Małej Galerii odłączył się od grupy znajomych i samotnie poszedł w kierunku Szczytu. Nie miał ze sobą światła ani tel. komórkowego oraz nie był w pełni wyposażony na trudne zimowe wędrowanie nie wspominając o znajomośći topografii tego terenu.
Przed godz. 23-cią z Zakopanego wyruszyła grupa ratowników z zadaniem dojścia w tamten rejon i nawiązania kontaktu z turystą. Całonocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. O godz. 5.15 korzystając z chwilowej poprawy pogody w tamten rejon wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu nie udało się wypatrzeć poszukiwanego turysty. Po godz. 7-mej rano śmigłowiec wysadził patrole ratowników- jeden na Wielkiej Galerii, drugi na Kazalnicy. Ratownicy mieli za zadanie dotrzeć na Mięguszowiecki Szczyt. Równocześnie na poszukiwania po południowej stronie Grani Mięguszowieckich Szczytów wyruszyła ze Smokowca ekipa ratowników Słowackich. O godz. 10.50 Słowacy natrafili pod płd. ścianami na zwłoki poszukiwanego turysty. Okazuje się, że spadł on z dużej wysokości doznając śmiertelnych obrażeń. Ratownicy TOPR zeszli nad Hińczowy Staw i pomogli w transporcie zwłok do Popradzkiego Stawu.
-Po godz. 14-tej do Centrali TOPR zadzwonił turysta informując, że jest w rejonie Psiej Trawki. Przed chwilą upadł i złamał nogę. Prosi o pomoc. Na miejsce wypadku udała grupa ratowników, która po udzieleniu I pomocy przetransportowała turystę do szpitala.
-O godz. 14.15. do TOPR zadzwonili turyści informując, że wyszli z 5-ciu Stawów na Krzyżne z zamiarem przejścia do Dol. Pańszczycy. Jest mgła, zerowa widoczność. Mają problemy orientacyjne. Ratownicy polecili im by po własnych śladach zeszli z powrotem do 5-ciu Stawów. Po chwili znów zadzwonili turyści mówiąc,że zawiało ich ślady i nie są w stanie wrócić- proszą o pomoc. Z Zakopanego wystartował śmigłowiec, który ze względu na załamanie pogody mógł dolecieć tylko w rejon schroniska w Stawach. Tam wysadził ekipę ratowników, która pieszo udała się w rejon Krzyżnego. O godz. 16.15 ratownicy dotarli do oczekujących na pomoc turystów i zaczęli ich sprowadzać w dół. Po godz.17-tej poprawiła się pogoda, tak, że śmigłowiec zabrał turystów i ratowników z rejonu Dol. Buczynowej i przetransportował ich do Zakopanego.
-W międzyczasie wezwano ratowników do Dol. Strążyskiej gdzie 54-letnia turystka z Braniewa złamała nogę. Ranną przetransportowano do szpitala.

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 06, 2008 6:03 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
w sumie jedna poważna, wręcz tragiczna sprawa, reszta to typowe wezwania do drobnych wypadków, których było dużo ze względu na olbrzymią liczbę turystów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 10, 2008 11:27 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
Tygodnik Podhalański napisał(a):
Ratownicy TOPR koło godz. 11 polecieli po turystkę, która 46 godzin spędziła ranna na Przełęczy pod Kopą Kondracką w Tatrach. Śmigłowiec spod szpitala zabrał ratowników i wysadził ich na Przełęczy pod Kopą Kondracką, która oddziela Czerwone Wierchy od Giewontu. O leżącej w śniegu kobiecie ratowników zawiadomili przypadkowi turyści.

30-letnia kobieta w czwartek poślizgnęła się i spadła ze szlaku. Była ranna nie mogła się ruszyć, ale nikt nie słyszał jej wołania o pomoc.

W sobotę po udzieleniu turystce pierwszej pomocy, kobieta trafiła na pokład śmigłowca i później do zakopiańskiego szpitala. Jest w miarę w dobrym stanie, ale mocno wyziębiona i wychłodzona. To prawdopodobnie poszukiwana od piątkowego wieczoru turystka z Tarnowa.

W Tatrach wciąż panują zimowe warunki. W nocy temperatura spada grubo poniżej zera. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinami. Ma Kasprowym leży ponad metr śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL