Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 21, 2005 8:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
nowip napisał(a):
Asfalt do MO

Bo na tej drodze zespół (latem) musi być KONIECZNIE w kaskach i z czekanami, związany liną. Nie muszę chyba dodawać, że znajomość techniki lotnej asekuracji jest niezbędna... :wink:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 12:15 pm 
Anonymous napisał(a):
O :x czywiście do Morskiego Oka, wstrętną, asfaltową drogą, gdzie więcej jest ludzi niż przyrody, którą można podziwiać


tak i te biedne koniki................


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 1:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 12:17 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
wszystkie zatłoczone asfaltówki a miałam okazje ogladać je tylko zatłoczone bo w sezonie ......masakra ,normalnie deptaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 8:33 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 4:34 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Podpisuję się obiema łapkami : N-I-G-D-Y więcej paskudnej asfaltówy na Morskie Oko, fuj ! :x

_________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 8:40 am 
asfaltówka do moka ma swój urok, ale tylko wtedy, gdy nie ma ludzi...

napiszę tak - nienawidzę tłumów przypadkowych ludzi na szlaku. i każdy, nawet najpiękniej poprowadzony szlak stanie się moim znienawidzonym, jeśli będzie na nim hałaśliwie i tłoczno...Bo ja w górach szukam spokoju, odpoczynku, a nie...krupówek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 8:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Hasiomaszkietnik napisał(a):

napiszę tak - nienawidzę tłumów przypadkowych ludzi na szlaku. i każdy, nawet najpiękniej poprowadzony szlak stanie się moim znienawidzonym, jeśli będzie na nim hałaśliwie i tłoczno...Bo ja w górach szukam spokoju, odpoczynku, a nie...krupówek


no niestety coraz mniej jest takich miejsc w tatrach. ale na szczescie jeszcze mozna takie znalezc...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 3:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 24, 2005 3:36 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
Nienawidzę asfaltówki do MOka, jednak najgorsze z tego wszystkiego jest to, że właśnie z MOka są świetne szlaki i chcąc nie chcąc trzeba tą asfaltówę przejść. Do tego muszę dopisać jeszcze wejście na Ciemniak z Kir. Katastrofa :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 3:42 pm 
aniadud napisał(a):
Do tego muszę dopisać jeszcze wejście na Ciemniak z Kir. Katastrofa :!:


Droga Aniu. Pragnę Cię uprzejmie poinformować, że szlak na Ciemniak z Kir to jeden z moich faworytów do najlepszego i najbardziej widokowego szlaku, co prawda o gustach sie nie rozmawia, ale....... stawiasz browara hehehe


Góra
  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 3:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 24, 2005 3:36 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
Co do widoków to się zgadzam, ale pamiętam że w połowie drogi o mało płuc nie wyplułam (wiem wiem palenie papierosów też robi swoje). Najpiękniejsze widoki są na polanie zaraz pod Ciemniakiem. A co do browara, to hmmm... pożyjemy zobaczymy :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 4:01 pm 
ten szlak to zwykle moja rozgrzewka, przyznaję, że również wracam 6 kilo chudszy, hehehe ale co, nie ma lekko


Góra
  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 4:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
aniadud napisał(a):
z MOka są świetne szlaki i chcąc nie chcąc trzeba tą asfaltówę przejść

Eee tam! Do Moka możesz iść np. z Kir (Kościeliska - Czerwone - Kasprowy - Świnica - Piątka - Szpiglas - Ceprostrada), albo jak masz zły dzień to z Kuźnic (przez Zawrat - dalej j.w.), a jak już zupełnie nie masz siły to kolejką na Kasprowy i dalej j.w. :twisted: :twisted: :twisted:
I rozgrzewkę masz z głowy 8)

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 5:05 pm 
mój kolega ma za sobą maratonik Kiry - Ciemniak - Kasprowy - Świnica - Krzyżne - Murowaniec... Co wy na taką rozgrzewke? (wariat, wiem)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
OK, ale tylko zimą (można chodzić w nocy, bo od śniegu widno, niedźwiedzie śpią, a jak z górki, to na nartach) :lol:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 7:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Hasiomaszkietnik napisał(a):
mój kolega ma za sobą maratonik Kiry - Ciemniak - Kasprowy - Świnica - Krzyżne - Murowaniec... Co wy na taką rozgrzewke? (wariat, wiem)


I pewnie jeszcze schodzi ze Świnicy do Czarnego Stawu, rusza na Zawrat, schodzi, rusza na Kozi, schodzi, rusza na Granaty, schodzi i dopiero na Krzyżne i powrót? ;) Albo slalom raz schodzi do Czarnego, a raz do Doliny Pięciu Stawów, na Szpiglasową i ... Chłopka? Jestem przekonana, że tak właśnie robi :twisted: :wink: Pytanie tylko: po co?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 11:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Nie wiem czy ktos wspominal bo nie przejrzalem calego (przyznaje sie bez bicia) tematu ale chcialbym nominowac szlak , wg mapy 15minutowy z przeleczy na giewont. Klapkarze , parasolkarze itd itp. Znienawidzilem juz doszczetnie ten szlak w t ym roku i nigdy wiecej nikt mnie na niego nie namowi ! A tak z drugiej strony gdyby tych wszystkich ciumkow tam nie bylo , na giewoncie mozna by bylo posiedziec sobie samemu w super pogode to moze bylby to jeden z ulubionych szlakow...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 12:19 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 11:29 am
Posty: 90
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rejon Giewontu masakra!!!

Obrazek
Obrazek

Podobnie niestety Morskie Oko, ale tu mniej boli bo jest gdzie uciec :)

Obrazek

_________________
Ogień, powietrze, woda i wolność!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 5:28 am 
tak jak wcześniej napisałem.... wywal tych ludzi, a dojrzysz spokój i piękno


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 8:36 am 
Swój

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:56 am
Posty: 87
Lokalizacja: Gliwice
A ja z Giewontem mam dobre wspomnienia, raptem może z 10 osób było na górze. Tylko cholera kiedy to było :?: w 1996, tak własnie wtedy. Od tej pory śpiącego ogląam najchętniej z Zakopanego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 11:16 am 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
a ja byłem na Giewoncie we wrześniu i również było całkiem spokojnie :)
Na szczycie może z 10- 15 osób :) i ogólnie całkiem miło wspominam tą wycieczkę.

W szczycie sezonu nawet nie ryzykowałbym takiej wycieczki ;P

A jeśli chodzi o szlak którego nie lubię, to jest to na pewno asfalt do Morskiego Oka....

a tak poza tym to nie przepadam za Jaworzynką i Boczaniem , ale nie dlatego, że są brzydkie czy zatłoczone :P Jedynie z tego względu, że idąc do góry nie mogę się doczekać, aż wreszcie dojdę do Murowańca i stamtąd zacznie się prawdziwe chodzenie po górach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 3:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
FixXxeR napisał(a):
Na szczycie może z 10- 15 osób :)


No, dla mnie to już tłoczno... Na szlaku tyle osób dziennie - wtedy można i pomyśleć i porozglądać się... i fotkę cyknąć, i źwieża wypatrzyć... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 4:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Ja miałam szczęście doświadczyć tylko 3 osób towarzyszących na Giewoncie i to na dodatek w szczycie sezonu/tyle,że to było około godz.16.00 ->> taki spontan się pojawił,żeby zamiast schodzic od razu Kondratową Przełęczą zachaczyć jeszcze o Giewont :wink:

A co do nielubianych przeze mnie szlaków to
:arrow: Jaworzynka pod górę(za to bardzo lubię nią schodzic)
:arrow: dojście do schroniska w dol.Chochołowskiej (niby jest prawie płasko,a jednak zadycha dopada).
:arrow: wejście na Starorobociański (siakieś monotonne strasznie tymi zakosami-za to widoczki ze szczytu rekompensuja wszystko)
:arrow: wejście na przełęcz po Kopa Kondracką (32 stopni wtedy było i zero wiatru->> pewnie dlatego utkwiło mi to wejście w pamięci) :wink:

Ale jakby się tak na serio zastanowić to na poważnie nie mam jako tako "nielubianych szlaków" :wink: Dobre towarzystwo i wszedzie wejde z uśmiechem na pyszczku :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 6:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 5:40 pm
Posty: 876
Lokalizacja: okolice Krakowa
Konrad napisał(a):
eeee tamm.
KASPROWY!!! ;-)
A tak powaznie, to faktycznie Jaworzynka nie nalezy do moich ulubionych. Ale mam lepszy: czerwony szlak parking - Schronisko nad Morskim Okiem :lol:


Tak ten szlak też mnie dobija :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 9:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Jaworzynka w górę ( ten szlak przeznaczam do zejścia)
Boczń ale wtedy gdy podchodzę nim trzeci dzien z rzędu
droga do Moka
Giewont w okresie ferii letnich
Dolina Chochołowska ( odcinek drogi do Hucisk)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 9:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
asfaltówki do Moka nie zdązylam jeszcze znielubić, bo rzadko tamtędy chodzę :D
za to zejście Dol. Roztoki mnie nieco irytowało ostanio, bo tam ciagle ktoś jeczy, że kolana mu siadają, albo inne szopki - ulewy, zagubienia eeeh

a jeden z najgorszych szlaków - zejście oczywiście - to czerwonym z Ciemniaka do Kościeliskiej - w tym lesie jest tak ślisko na korzeniach, że co chwile ktoś leci poślizgiem :evil:

aa.... zejście Gubałowką ... :oops: po błocie - sie o mało nie zabiłam! i jeszcze ci 'turyści" pijani jacyś i krzykliwi - straszno troszkę /jednorazowe wspomnienie, ale zawsze :?

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 10:07 pm 
Może nie będę oryginalny, ale: Dolina Chochołowska i asfalt do Moka (na pocieszenie czytałem, że ma być przemielony i zrównany z ziemią), co w niczym nie skróci odległości z Palenicy. Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 10:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
eh..standard: droga do MOKA, a poza tym to takie pierdoły jak Droga pod reglami i dol. Chochołowska (dojście do schroniska),gdy jest mgła zasłąniająca widoki, czuję się tam jak w górach Sowich.... Poza tym dojście do jaskini Mroźnej - zdarzają się kolejki.. No i fragmenty OP gdzie tworzą się kolejki przed drabinkami/łańcuchami, bo jakieś lampucery nie chcą sobie tipsów zniszczyć.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 10:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Masakra ten Giewont!!

Chciałbym zobaczyc miny tych ludzi gdybym śmignął sobie 2m obok szlaku na sam szczyt :P I gdzieś prawdę mówiąc miałbym ich uwagi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 10:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
ekspres napisał(a):
Masakra ten Giewont!!

Chciałbym zobaczyc miny tych ludzi gdybym śmignął sobie 2m obok szlaku na sam szczyt :P I gdzieś prawdę mówiąc miałbym ich uwagi...
pomysł iście wspaniały.. 8) a poza tym, chciałbym zobaczyć ich miny (i panikę), gdy usłyszą grzmot..

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 07, 2006 11:46 am 
Ja tak po prawdzie to lubię wszystkie,przecierz każdy z nas zaczynając chodzenie po górach nie zaczynał odrazu od górynej półki tylko od dolnej i swego czsu też był jednym z tych co dziś szturmują Giewont czy asfalt do Morskiego Oka. :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 07, 2006 11:50 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Ten gość na górce to ja w trakcie pisania odcięto mie od świata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL