Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
chief napisał(a):
-"góralski" klimat tej wioski


Podejrzewam, że tej :lol:

Niech "rżyje" góralszczyzna :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
czy uważasz, że nie powinno się wyrazić swoich wątpliwości w stosunku, do jakiego kolwiek tekstu i jakiego kolwiek usera ?

Widzisz, ja wiem że nie lubicie się zbytnio z Markizem, wiem i rozumiem, no ale wiesz, takie czepianie się, w dodatku często na siłę, cytowanie, łapanie za słowa etc ... robi się na dłuższą metę żenujące ...

chief napisał(a):
gdyz napisał że jako jedyna w Tatrach

W jego odczuciu, widocznie jest to jedna jedyna, może wytłumaczę to inaczej, przypuśćmy iż wspomniany Markiz, w latach swej młodości wychędożył w jednej z Alpeiskich dolin nadobną mleczarkę, podobna przygoda powtórzyła mu się jeszcze raz, kilka lat później w dolinie Kieżmarskiej ... I teraz pytanie czy w związku z tym charakter będzie podobny, czy nie ? wszak rodzaju charakteru Markiz nie wymienił ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 9:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
chief napisał:
a które nie podzielasz ? .....możemy przedyskutować

Nie nie, dziękuję bardzo Laughing

Nic dodać, nic ująć ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 10:14 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
golanmac napisał(a):
W jego odczuciu, widocznie jest to jedna jedyna, może wytłumaczę to inaczej, przypuśćmy iż wspomniany Markiz, w latach swej młodości wychędożył w jednej z Alpeiskich dolin nadobną mleczarkę, podobna przygoda powtórzyła mu się jeszcze raz, kilka lat później w dolinie Kieżmarskiej ... I teraz pytanie czy w związku z tym charakter będzie podobny, czy nie ? wszak rodzaju charakteru Markiz nie wymienił ...


Wyjawię tajemnicę. Pod koniec lat siedemdziesiątych miałem prywatnych gości, trzech Austriaków, dobrych łazików górskich. W tamtych czasach to dla Polaka była często jedyna możliwość pojechania gdzieś poza oficjalną wycieczką. Dolarek na czarnym rynku stał 100 złotych a zarabiało się np. 3000 zł czyli 30 dolarków i jedź tu w Alpy.
Towarzyszyłem częściowo tym moim gościom. Co powiedzieli po zobaczeniu tłumów w Morskim Oku (pod koniec lat 70-ych już był burdel) i innych miejsc po polskiej stronie to nie powtózę bo tu bywają panie. Po słowackiej mniej więcej ten program co w "Poradniku" z tym, że w odwrotnej kolejności i Kiezmarska na końcu. No i pamiętam ten uśmiech zachwytu - i te wszystkie gutt i schon (o z kropkami) a nawet gemutlich. Zapytałem dlaczego i usłyszałem, że tu prawie jak w Alpach, w jednym polu widzenia trzy "rodzaje" gór no i tak zielono. Te poprzednie podobały im się mniej.
Tak nawiasem - ci faceci nie byli specami od tych lodowcowych Alp, raczej o tych niższych, gdzie się bydło pasie itd - "Milka z alpejskiego mleka" itd

W aspekcie całej zadymy - długi tekst, sporo informacji i propozycji, niektórych pewnie kontrowersyjnych. I co, do czego chief się "dobrał" - do tych nieszczęsnych regli, alpejskiej doliny, tudzież busików i innych bzdetów - cały chief!

PS.
Na forum www.tatry.prv.pl w oparciu o ten sam tekst podjęliśmy próbę zbiorowego opracowania takiego kompendium podstawowej wiedzy (ale zaznaczam - nie przewodnikowej - nikt nie zamierza dublować Nyki czy Paryskiego. No i teraz każdego dnia dostaję kupę informacji - od cen parkingów do cen zupy czosnakowej itd. Również rozkłady jazdy, polecane sklepy itd. Robimy to przez PW aby "bojownicy o prawdę" nie przeszkadzali. Po co to robię? Mam sporo czasu a to mi przypomina młode lata.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 10:27 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
Markiz napisał(a):
1. Zapytałem dlaczego i usłyszałem, że tu prawie jak w Alpach, w jednym polu widzenia trzy "rodzaje" gór no i tak zielono. Te poprzednie podobały im się mniej.

2. W aspekcie całej zadymy - długi tekst, sporo informacji i propozycji, niektórych pewnie kontrowersyjnych. I co, do czego chief się "dobrał" - do tych nieszczęsnych regli, alpejskiej doliny, tudzież busików i innych bzdetów - cały chief!


Ad.1 - Dziękuję, usatysfakcjonowany jestem w 100% :)
Ad.2 - Tu zaś 0% :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 10:30 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
chief napisał(a):
1. -urocze usadowienie wioski
-bardzo duży wybór kwater (zróżnicowany standard/rodzaj obiektu/itp...), ceny przyzwoite
-parę dobrych regionalnych knajp
-"góralski" klimat tej wioski
-dobra dostępność do paru szlaków turystycznych a nawet tych dalszych....praktycznie do Szczyrbskiego Plesa
-wspaniałe plenery wokół wioski na Tatry Bielskie (dobre punkty widokowe baaardzo blisko miejscowości
-spore możliwości rowerowe
-lajtowe okoliczne szlaki w przypadku złej pogody lub dni kondycyjnych
-a przede wszystkim bardzo rzadko spotykany w miejscowościach na Słowacji "klimat górski" danej miejscowości (nie koniecznie przez widoki na Tatry),ze względu na usytuowanie, zabudowy i architektury regionalnej, którą w wielu miejscach można tam spotkać.

2.
golanmac napisał(a):
i o co chodzi z tą doliną alpejską ? przecież Markiz napisał "przypomina" a nie "wygląda jak" ...

gdyz napisał że jako jedyna w Tatrach


Ad1. - jak wyżej :) edit. (bo nie widać) bardzo dziękuję
Ad2. - Jak wyżej :evil: edit. daj'se już siana


Ostatnio edytowano Pt lip 18, 2008 11:01 am przez krzysgd, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 10:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
Widzisz, ja wiem że nie lubicie się zbytnio z Markizem

moje uwagi nie mają nic wspólnego z Markizem, gdyby to napisał, jaki kolwiek user, to bym zrobił to samo

golanmac napisał(a):
no ale wiesz, takie czepianie się

nie przesadzaj....takowe uwagi mogą być bardzo pozytywne, gdyż mogą wyjaśnić różne problemy i rozwinąć nowe tematy. Ważne, aby osoba "krytykowana" nie brała takowych uwag do siebie, osobiście.
Np. dzięki temu, co tu zaszło zostały wyjasnione pojęcia typu "regiel" i "magistrala". Szkoda tylko że dodatkowo Markiz włączał do swych wypowiedzi WO, bo wtenczas już tylko może zacząć się pyskówka, a o dyskusji nie ma mowy.
Zauważ, ze chyba ani razu nie użyłem w stosunku do Markiza terminu obraźliwego w przeciwieństwie do Markiza......

golanmac napisał(a):
W jego odczuciu, widocznie jest to jedna jedyna

w tym przypadku moje "czepialstwo" polegało na tym, że termin "charakter alpejski" wiąże się nie z kształtem i podobieństwem danych dolin, ale pewnymi formami, jakie posiadają, (choć mogą inaczej wyglądać, ale są tymi samymi formami).
Czytając ze w całych Tatrach tylko Dol. Kieżmarska ma ten "charakter", to można wyciągać różne dziwne wnioski.
Dlatego się spytałem Markiza, co rozumie przez ten termin.....może zupełnie, co innego ?
Co w tym takiego obraźliwego i zaczepliwego ???
Ali7 napisał(a):
chief napisał:
a które nie podzielasz ? .....możemy przedyskutować

Nie nie, dziękuję bardzo

:D :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 10:51 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Markiz napisał(a):
Zapytałem dlaczego i usłyszałem, że tu prawie jak w Alpach, w jednym polu widzenia trzy "rodzaje" gór no i tak zielono. Te poprzednie podobały im się mniej.

i wystarczyło mi tak odpowiedzieć.....i sprawa wyjaśniona, a temat zamknięty....ale Ty musiałeś się obrażać, bo chief śmiał Ci zwrócić uwagę

Markiz napisał(a):
I co, do czego chief się "dobrał" - do tych nieszczęsnych regli, alpejskiej doliny, tudzież busików i innych bzdetów - cały chief!

Markizie, napisałem też m.in., że nie ma takiej doliny jak Tylne Koperszady, Dol. Zimnej Wody jest w innym miejscu niż określiłeś, a z Trzech Studniczek nie idzie się na Krywań przez Dol. Ważecką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 11:15 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
chief napisał(a):
takowe uwagi mogą być bardzo pozytywne, gdyż mogą wyjaśnić różne problemy i rozwinąć nowe tematy

Obawiam się że niewiele osób jest w stanie przebrnąć przez taką "krokową" analizę każdego słowa ...

chief napisał(a):
w tym przypadku moje "czepialstwo" polegało na tym, że termin "charakter alpejski" wiąże się nie z kształtem i podobieństwem danych dolin, ale pewnymi formami, jakie posiadają, (choć mogą inaczej wyglądać, ale są tymi samymi formami)

ja nie wiem co to jest charakter alpejski, nie wiem i nie chcę wiedzieć, wolę myśleć że to nadobna mleczarka obok biało-fioletowej krowy ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 11:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
ja nie wiem co to jest charakter alpejski, nie wiem i nie chcę wiedzieć

no, cóż ja wiem, dlatego pytałem....czy to grzech ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 11:34 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
golanmac napisał(a):
Obawiam się że niewiele osób jest w stanie przebrnąć przez taką "krokową" analizę każdego słowa ...

bo gdyby odpowiedzi na "zarzuty" byłyby konkretne i merytoryczne, to cała dyskusja zajęłaby jeno jedną stronę.....ale jak się pojawiają "dodatki" to mamy sześć w postaci szamba....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 18, 2008 11:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
chief napisał(a):
bo gdyby odpowiedzi na "zarzuty" byłyby konkretne i merytoryczne, to cała dyskusja zajęłaby jeno jedną stronę.....ale jak się pojawiają "dodatki" to mamy sześć w postaci szamba

Tak, faktycznie, przepraszam ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 10:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
chief napisał(a):
-dobra dostępność do paru szlaków turystycznych a nawet tych dalszych....praktycznie do Szczyrbskiego Plesa

Oj tutaj się nie zgodzę, oprócz ścieżki przytrdoniczej na Siroke Sedlo nie ma innej alternatywy - 100 razy lepszym punktem wyapdowym są Smokovce czy Strbskie Pleso, a nawet Tatranska Lomnica. Nieźle też z Podbanske, nawet lepiej jest z Tatranskiej Javoriny (tyle że bardzo długie szlaki, ale za to puste i piękne widokowo)

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 2:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
gouter napisał(a):
Oj tutaj się nie zgodzę, oprócz ścieżki przytrdoniczej na Siroke Sedlo nie ma innej alternatywy - 100 razy lepszym punktem wyapdowym są Smokovce czy Strbskie Pleso, a nawet Tatranska Lomnica. Nieźle też z Podbanske, nawet lepiej jest z Tatranskiej Javoriny (tyle że bardzo długie szlaki, ale za to puste i piękne widokowo)
_________________


Każde miejsce jest na swoj sposob dobre. Kilka lat temu byłem wraz z wnukiem (10 lat wtedy) oraz z zaprzyjaźnionym młodym małżeństwem z niespełna dwulatkiem. W planie - Niżne Tatry, Zachodnie Tatry, Wysokie Tatry i Słowacki Raj. I jak tu dobrać kwaterę. W końcu wybraliśmy taką zaprzyjaźnioną z narciarskich wyjazdów - Pavcina Lichota (to jest u wlotu do Demianovki). No i było ok, tylko trzeba było wcześnie wstawać. A maluch miał na miejscu kozie mleko co było ważnym argumentem). Tyle, że benzyna była wtedy jakby tańsza, a dziś to ważki argument.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 20, 2008 5:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
gouter napisał(a):
Oj tutaj się nie zgodzę, oprócz ścieżki przytrdoniczej na Siroke Sedlo nie ma innej alternatywy - 100 razy lepszym punktem wyapdowym są Smokovce czy Strbskie Pleso, a nawet Tatranska Lomnica. Nieźle też z Podbanske, nawet lepiej jest z Tatranskiej Javoriny (tyle że bardzo długie szlaki, ale za to puste i piękne widokowo)

a do Javoriny (Zadnie Koperszady, Lodowa Przeł.), czy Łysej Polany (Rohatka, Polski Grzebień), czy Tatrzańskiej Kotliny (Jaskinia Bielska, Dol. Czarna Rakuska) to skąd jest bliżej ?
Poza tym są tez szlaki w rejonie Magury Spiskiej (jak chmury ścinają szczyty, czy tez nawet można ze Źdzairu robić tematy w rejonie Moka, czy Piątki..
Do Smokowca, czy nawet Szczyrbskiego Plesa nie jest problem się dostać


Ostatnio edytowano Pn paź 27, 2008 10:06 pm przez chief, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Dla mnie Dolina Białego ma wybitnie charakter andyjski.
Zaprowadziłem tam kiedyś peruwiańczyka i powiedział "nice". :twisted:
Przełomem Dunajca przepłynął prze Pieniny bez większych emocji. Dlatego zakładam, że Pieniny nie posiadają charakteru wyraźnie andyjskiego ... :roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 12:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
:rofl_an:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 12:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
do Javoriny (Zadnie Koperszady, Lodowa Przeł.), czy Łysej Polany (Rohatka, Polski Grzebień), czy Tatrzańskiej Kotliny (Jaskinia Bielska, Dol. Czarna Rakuska) to skąd jest bliżej ?
Poza tym są tez szlaki w rejonie Magury Spiskiej (jak chmury ścinają szczyty, czy tez nawet można ze Źdzairu robić tematy w rejonie Moka, czy Piątki..
Do Smokowca, czy nawet Szczyrbskiego Plesa nie jest problem się dostać


Wedle tego toku rozumowania to w zasadzie każde miejsce jest dobre, wystarczy tylko nastawić komórkę na odpowiednią godzinę i mieć dostatecznie dużo kasy na benzynę. Jest taka wioszczyna pod Rużemborkiem, zapomniałem nazwę, wprost wymarzone miejsce do wypraw do Doliny Białej Wody.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 12:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
chief napisał(a):
Do Smokowca, czy nawet Szczyrbskiego Plesa nie jest problem się dostać


Wolę z Novel Lesnej :!:
A co z Zachodnimi :?: (tam chyba większość z nas ma jeszcze "białe plamy")


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 2:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Jest taka wioszczyna pod Rużemborkiem, zapomniałem nazwę, wprost wymarzone miejsce do wypraw do Doliny Białej Wody.

Po ostatniej wizytacji mogę stanowczo stwierdzić, że Luton też jest dobrym miejscem. 2.5 godziny i się jest w Popradzie. Knajp w Luton nie znam ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 3:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Po ostatniej wizytacji mogę stanowczo stwierdzić, że Luton też jest dobrym miejscem. 2.5 godziny i się jest w Popradzie. Knajp w Luton nie znam ... Neutral
_________________



Wpierwszej nchwili sięgnąłem po mapę Słowacji i dopiero potem zaskoczyłem. Knajp mówisz nie znasz... Bądź tak dobry i zrób to dla chiefa i sprawdź. On lubi być dobrze poinformowany. A jak z architekturą góralską w tym Luton - chief bez niej jest psychicznie rozbity. Przywykł chłopina robić to za stodołą to pewno w takim czystym angielskim wc czułby się nieswojo.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
A jak z architekturą góralską w tym Luton

Kiepsko ale za to oprócz lotniska i robót drogowych mają tam fabrykę Vauxhall'a vel Opla ... :wink:
http://www.vauxhall.co.uk/vx/morefromva ... cationMap1
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 4:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Kiepsko ale za to oprócz lotniska i robót drogowych mają tam fabrykę Vauxhall'a vel Opla ... Wink


Kiepsko, to tego wiesz kto nie urządzi. Ale może te ople za darmo rozdają.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 5:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Ale może te ople za darmo rozdają.

Wątpię. Górale z Luton to chytre sztuki ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 5:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Wątpię. Górale z Luton to chytre sztuki ... Neutral


Nie dadzą? A paskudne angole! Biedak umiera z tęsknoty jak co tydzień w Tatry nie skoczy, kombinuje jak może ale wóz się niszczy. Przydałby się nowy. Pomyśl coś.

Z innej beczki - czy to prawda, że Polakom w Irlandii zakazano rozmawiać po polsku w miejscach publicznych. Słyszałem to w radiu jadąc samochodem i TIR połowę informacji zagłuszył.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 5:54 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 3:36 pm
Posty: 269
Lokalizacja: z B~B
Gustaw napisał(a):
Po ostatniej wizytacji mogę stanowczo stwierdzić, że Luton też jest dobrym miejscem. 2.5 godziny i się jest w Popradzie. Knajp w Luton nie znam ... :|


ntg, ale:
...jak się dojeżdżało do Gdańska, to był drogowskaz:
"Helsinki 17 km"! Przypuszczam, że w tym miejscu była znacznie przekroczone średnia wypadków drogowych.
P.S.
Czekam na jakiś poradnik od Chiefa!

_________________
"Codzienność ma posmak popiołu w ustach, dobrze jest czasem przepłukać gardło wodą z górskiego potoku" - bluejeans

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... gPkQiW5nX6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 6:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Pamiętam. To było oczywiście do przystani promowej. Identyczny był w Braili albo w Galati (Gałacz) - już nie pamiętam - przed przeprawą promową przez Dunaj - drogowskaz - Tulcea i ileś tam km. A Dunaj tam nieźle szeroki a ten prom był chyba na 8 samochodów i był akurat z drugiej strony, w pierwszej chwili go nie zauważyłem i już się zastanawiałem jak wracać. Kiwał się jak głupi i miałem trochę pietra przy wjeździe. Ale potem jazda przez deltę wynagrodziła strach.

Chief podobno od trzech dni już pisze.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 6:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Tomix napisał(a):
Czekam na jakiś poradnik od Chiefa!

nie chce być odebrany, jako, że robię coś kontra Markizowi....znowu mnie oskarża o prowokację :mrgreen:
Po prostu pytaj....najprostsze :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 6:21 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 3:36 pm
Posty: 269
Lokalizacja: z B~B
Chętnie przeczytałbym coś o Słowackich Tatrach Zachodnich.
Nigdy tam nie byłem i za bardzo nie wiem jeszcze o co pytać.

_________________
"Codzienność ma posmak popiołu w ustach, dobrze jest czasem przepłukać gardło wodą z górskiego potoku" - bluejeans

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... gPkQiW5nX6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
http://www.montekonrad.cba.pl/trzy.html
http://www.montekonrad.cba.pl/bystra.html
http://www.montekonrad.cba.pl/rohacze.html
http://www.montekonrad.cba.pl/pachol.html
Jak chcesz to sobie poczytaj

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL