Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:14 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Basia Z. napisał(a):
Po pierwsze - jako wynik pokazywać posty a nie wątki.


:shock: no coz... jestem super-spostrzegawcza ;) nie zauwazylam tu tej opcji wczesniej :roll: dzieki, czegos sie naucze ;)

A tak w ogole to rzadko czegos tu szukam (tez wole google), ale chcialam jakos poprzec Jaro_dcg, ktorego tu tak wszyscy atakuja ;) Tez uwazam, ze fajna by byla opcja wyszukiwania danych slow w tematach watkow...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:20 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
max napisał(a):
No bo moim skromnym zdaniem do szukania "twardych", podstawowych informacji są google i na przykład oficjalne strony schronisk, kąpielisk na Słowacji itp. (chociaż czasami z googli też wychodzą odesłania wprost do konkretnych tematów na rożnych forach dyskusyjnych).


Fakt :) Z tym, ze chyba ci co dopiero zaczynaja chodzic po gorach maja trudniej. Ja chodze po Tatrach od jakis 14 lat wiec wiem mniej wiecej czego szukac i jak potrzebuje sobie cos przypomniec, albo sie czegos konkretniejszego dowiedziec (o czyms co juz mniej wiecej znam), to szukam w google, np. wpisuje ten Zielony Staw. Ale jak ktos nigdy nie byl w Tatrach, to trudno zaczac szukac konkretow w google (no bo nie zna tych konkretow, nic nie wie, po prostu chce sie wybrac w ladne miejsce w gorach w ktorych nie byl)

max napisał(a):
A forum służy raczej do wymiany subiektywnych odczuć uczestników (w tym kto ile piwa wypił i kto chrapał, a kto nie chrapał w schronisku).
A już szczególnie to forum słynie z OT i w tym tkwi cały jego urok :!:
Kiedyś Markiz pisał o tym szerzej, porównując forum do niegdysiejszej kawiarni.


I wlasnie po to tu jestem ;) Choc musze przyznac, ze przy okazji sie czasem ucze i dowiaduje ciekawych rzeczy (np. po kilkukrotnym spaniu poza sezonem pod Wiata pod Wysoka dowiedzialam sie, ze tam trzeba najpierw Martinowi zaplacic :shock:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:22 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Gustaw napisał(a):
kozica szwedzka napisał(a):
probowalam cos znalezc i ciezko szlo

Ech, kozico, kozico, znalazłaś przemiłe towarzystwo ... :P
Cóż więcej potrzeba do szczęścia ?
Zielony Staw ?
:lol:
:wink:


Zastanawialam sie, czy ktos zauwazy, ze ja tak ciagle o tym Zielonym Stawie... ;) Fakt, to chyba moja ulubiona dolina w T. No moze jeszcze Dol. Bialej Wody, ale o niej mniej sie pisze na forum, bo ogolnie mniej uczeszczana...

A co do towarzystwa - jakis taki mam odruch bronienia tych, ktorych tak milo i bezinteresownie atakujecie... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:24 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Gustaw, zmieniles tylko zdjecie, czy tez zrobiles operacje plastyczna??

:roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:27 am 
Swój

Dołączył(a): Wt mar 09, 2010 10:01 pm
Posty: 44
kozica szwedzka Ile zajęło ci pokonanie trasy do Zielonego Stawu Kieżmarskiego? Szłaś tym szlakiem od przystanku Biela Voda? Pytam z ciekawości bo też tam niedługo ide.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
kozica szwedzka napisał(a):
Gustaw, zmieniles tylko zdjecie, czy tez zrobiles operacje plastyczna??

:roll:


Ogoliłem się i zmieniłem nastawienie do życia ... w niedzielę jadę na tygodniowy urlop więc mam się z czego cieszyć ... :D

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:31 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Piotr_Tatry napisał(a):
kozica szwedzka Ile zajęło ci pokonanie trasy do Zielonego Stawu Kieżmarskiego? Szłaś tym szlakiem od przystanku Biela Voda? Pytam z ciekawości bo też tam niedługo ide.


To zalezy kiedy. Latem to zajmuje (od Jaworzyny Spiskiej do schroniska) 3-4 godziny (zalezy czy sie czlowiek spieszy czy nie), ale w warunkach zimowych (kwiecien, maj) bywalo i 8 godzin :)
A szlam zwykle od Lysej Polany (to trzeba dodac kilka km asfaltem).

Latem to fajna trasa na pierwszy dzien w gorach, gdy sie do zakopca dojedzie nie za wczesnie rano


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:31 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Gustaw napisał(a):
w niedzielę jadę na tygodniowy urlop więc mam się z czego cieszyć ... :D


W Tatry???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
kozica szwedzka napisał(a):
Fakt :) Z tym, ze chyba ci co dopiero zaczynaja chodzic po gorach maja trudniej. Ja chodze po Tatrach od jakis 14 lat wiec wiem mniej wiecej czego szukac i jak potrzebuje sobie cos przypomniec, albo sie czegos konkretniejszego dowiedziec (o czyms co juz mniej wiecej znam), to szukam w google, np. wpisuje ten Zielony Staw. Ale jak ktos nigdy nie byl w Tatrach, to trudno zaczac szukac konkretow w google (no bo nie zna tych konkretow, nic nie wie, po prostu chce sie wybrac w ladne miejsce w gorach w ktorych nie byl)


Jak ktoś nigdy nie był w górach, to powinien moim zdaniem najpierw:
1) wersja "oldskulowa" - przeczytać jakiś przewodnik i obejrzec mapę (sam przed pierwszym przyjazdem w Tatry nie z rodzicami miałem zaliczony przewodnik Nyki)
2) wersja nowoczesna - poszukać jakich OGÓLNYCH informacji o Tatrach - nawet niech to będzie Wikipedia - a wtedy już będzie chociaż trochę zorientowany w temacie i będzie mógł szukać jakichś bardziej specjalistycznych stron.

No a jeśli, mimo to nadal będzie miał jakieś wątpliwosci, na które nie potrafi znaleźć odpowiedzi, to niech zada na forum jakieś KONKRETNE PYTANIE.
Jak ludzie będą wiedzieć, to mu odpowiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
kozica szwedzka napisał(a):
Gustaw napisał(a):
w niedzielę jadę na tygodniowy urlop więc mam się z czego cieszyć ... :D


W Tatry???


No niestety nie ... na Tatry i na narty to ja muszę jeszcze schudnąć ... ale jestem na dobrej drodze ... przez miesiąc 4kg ... jeszcze tak 10-15kg przede mną ... :faint:

Jedziemy rodzinnie ze znajomymi na wczasy ... :oops: ... na Minorkę ... dawno nigdzie nie byliśmy na wakacjach "ze znajomymi" ... Gustaw będzie się moczyć ... taki jest plan tylko woda w morzu podobno jeszcze się nie nagrzała ... tak czy siak biorę płetwy i rurkę i będę trenować ... szukałem też kursów nurkowania ale mi cholewy nie odpisały ... takie chamstwo jest na całym świecie ... ciekawe czy będzie kasza niedogotowana ... na wsiakij słuczaj kupiłem sobie w W-wie rapacholin więc jestem przygotowany sprzętowo ... :roll:
:lol:
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 11:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
max napisał(a):
kto chrapał, a kto nie chrapał

no właśnie, to jest zasadnicze pytanie, reszta się nie liczy
co o tym sądzisz Gustawie?

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 12:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
kozica szwedzka napisał(a):

Ale jak ktos nigdy nie byl w Tatrach, to trudno zaczac szukac konkretow w google (no bo nie zna tych konkretow, nic nie wie, po prostu chce sie wybrac w ladne miejsce w gorach w ktorych nie byl)



No to taki ktoś powinien sobie kupić przewodnik np. Nyki a dopiero potem dopytywać o szczegóły.


Abstrahując od Tatr - w zeszłym roku byłam pierwszy raz na Krymie (i od razu prowadziłam tam obóz) .

Najpierw kupiłam sobie dwa przewodniki:
"Pascala" i "Bezdroży" oraz kilka różnych map.
Przewodniki przeczytałam w całości pobieżnie, wybrałam to co mnie interesuje i przeczytałam te rozdziały jeszcze raz - dokładnie.

Potem przez google wyszukałam w Internecie kilkanaście różnych relacji, autorem jednej z nich był mój znajomy, więc do niego napisałam z prośbą o pewne uściślenie i o szczegóły praktyczne, otrzymałam obszerny list.

Znajomy mi też potwierdził, że miejsce noclegu, do którego namiary miałam już wcześniej jest OK.

Umówiłam się na wino z innymi moimi innymi znajomymi, którzy byli 4 lata temu w górach Krymu (była to miła okazja do odnowienia dawno nie kultywowanej znajomości). Przez cały wieczór oprócz picia wina oglądaliśmy ich zdjęcia z gór.

Następnie parę godzin spędziłam nad mapami planując trasy wycieczek górskich.

Ułożyłam bardzo dokładny (dosłownie godzinowy) plan wycieczek i skonsultowałam to ze znajomymi przez Internet, tak po prawdzie to wiele mi nie potrafili dodać.

Pytałam o szczegóły na kilku forach ale to były właśnie takie szczegóły, że niestety nie uzyskałam na nie w ogóle odpowiedzi.

Całe to przygotowanie zajęło mi tak pi razy oko około 30-40 godzin (w tym picie wina ze znajomymi).

Wysłałam plan do biura podróży.
Plan został zamieszczony na stronie, zgłosiło się sporo osób.

W rzeczywistości w trakcie pobytu nie zrealizowałam ok 20 % tego założonego planu, za to zrealizowałam ok 40 % innych atrakcji, których nie planowałam wcześniej.
Zmieniła się tez zupełnie kolejność.

Na miejscu udało się załatwić busa do transportu, czego się nie spodziewałam a co znacznie ułatwiło poruszanie się.

Podobało mi się tak bardzo, że w tym roku znowu chcę jechać na Krym.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 2:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
kozica szwedzka napisał(a):
Tez uwazam, ze fajna by byla opcja wyszukiwania danych slow w tematach watkow...

Każdy rad udziela jak szukać, gdzie szukać, inputuje, że się nie umie szukać, google, nie google i dużo innych (pseudo)rad ale nikt nie przyzna, że obecność tej opcji b. by poprawiła efektywność szukajki. Korzystam z kilku forów, na których ta opcja jest i do szukajki nie można mieć żadnych zastrzeżeń a tu nikt na to nie wpadł. Takie forum tworzy się przy wykorzystaniu gotowych narzędzi, przynajmniej jego trzon. Myślę, że osoba odpowiedzialna za str. techniczną nie miałaby z tym żadnych problemów.
max napisał(a):
Wtedy może - zamiast kilku stron żalenia się na jakość wyszukiwarki - pojawiły by się już odpowiedzi na jakieś KONKRETNE PYTANIE.
Tylko trzeba je zadać, a nie chwalić się małą ilością wpisów na forum...

ta chwale się, ło matko...
Odpowiedzi to byłyby w stylu "patrz opcja szukaj" przynajmniej ze str tych "najmundrzejszych", do których jak widzę się zaliczasz.
Cytuj:
Więc szanowny Jaro, napisz co chciałbyś wiedzieć o tej Słowacji, a z pewnoscia ktoś Ci tu odpowie (jak będzie wiedział)

Jako że w zalewie spamu jest dużo użytecznych informacji to te co chciałem sobie znalazłem tracąc na to kilkakrotnie więcej czasu niż potrzeba

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
kozica szwedzka napisał(a):
Na przyklad wrzucilam w wyszukiwarke "Zielony Staw schronisko" (i ograniczylam do forum Tatry) - bo np, chcialabym sie dowiedziec czegos o tym schronisku. Wynik to nastepujace watki:

Przykro mi to stwierdzić, ale prawdopodobnie też masz problem z szukaniem :)
Szukasz schroniska? Wpisujesz "schroniska" i dostajesz temat o schroniskach http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=221
Fakt, trzeba się sporo natrudzić i zmarnować mnóstwo czasu wciskając przycisk "następny" i znaleźć ten temat na drugiej stronie wyników.
Szukasz Zielonego Stawu Kieżmarskiego wpisujesz "zielony staw kieżmarski" nie trzeba nawet wciskać "następny".

Przykro mi bardzo, ale to nie jest wyszukiwarka spełniająca życzenia i dająca od razu na pierwszych miejscach poszukiwane tematy odsiewając plewy. Plewy trzeba sobie odsiać samemu, bo to jest tylko prosta wyszukiwarka w bazie danych wypluwająca tematy z poszukiwanym słowem czy frazą. Nawet w takim świetnym silniku jaki ma google też trzeba się trochę postarać szukając informacji i przekopać się przez kilka stron wyników.
Jak ktoś tego nie rozumie to właśnie ma z tym potem problem :) Poza tym trzeba umieć szukać i dobierać odpowiednie frazy przy szukaniu. Bez tego nawet najlepsza wyszukiwarka też nic nie pomoże.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 4:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
tomek.l napisał(a):
Przykro mi to stwierdzić, ale prawdopodobnie też masz problem z szukaniem :)
.


No przeciez sama to przyznalam :D
A to byl tylko przyklad by pokazac, ze to wcale nie takie latwe i w sumie dosc czasochlonne.
Wiem, ze ta wyszukiwarka zyczen nie spelnia :) I tez wcale tego od niej nie oczekuje. Ja i tak korzystam z google. Po prostu nieco mnie razi taki atak z Waszej strony na osoby, ktore po prostu chca sie czegos dowiedziec. Czemu nie moga zadac pytania, by sobie sprawe ulatwic (i to nie z lenistwa, ale np. braku czasu)? Jak ktos im odpowie, to fajnie, bedzie szybciej i latwiej - czemu nie? od tego jest internet :) A jak nikt nie odpowie, trudno, trzeba bedzie wiecej czasu w to wlozyc samemu. Tylko po co ten atak zaraz? Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 7:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Basia Z. napisał(a):
Wysłałam plan do biura podróży.
Plan został zamieszczony na stronie, zgłosiło się sporo osób.


Pewnie, jesli chodzi o przygotowanie profesjonalnego wyjazdu, to trzeba sie konkretnie przygotowac, tak wiec te 30-40 h nie dziwi :)

Ale ja podam inny przyklad. Jakis czas temu moja znajoma, ktora wczesniej nie byla w Tatrach Slowackich, a i po polskiej stronie niewiele, wpadla na pomysl, by z mezem wybrac sie w Tatry, wlasnie na strone slowacka. Zadzwonila do mnie i poprosila o rady. Spotkalysmy sie i szczegolowo omowilysmy wiele rzeczy - poczawszy od tego co zapakowac do plecaka (po raz pierwszy miala chodzic od schroniska do schroniska, a nie spac na kwaterze), poprzez rodzaj skarpet, ktore warto kupic, a skonczywszy na konkretnych propozycjach szlakow (dokladnie je przedyskutowalysmy - i trudnosci i czas przejscia i atrakcyjnosc). Znajoma ta nawet robila notatki z tego o czym mowilysmy ;)

Oczywiscie moglaby czytac przewodniki i szukac w internecie, ale wolala spytac zaprzyjazniona osobe, ktora w Tatrach wielokrotnie bywala. Dopiero potem (za moja rada) kupila sobie Nyke, ale to juz na zasadzie poczytania sobie ciekawostek historycznych, itp.

Nie kazdy, kto chce pierwszy raz gdzies sie wybrac, ma znajomych, ktorzy mogliby udzielic informacji - i wtedy wlasnie szuka takiego tematycznego forum. Przynajmniej robia tak ci, ktorzy wola bardziej osobisty kontakt z ludzmi i ich doswiadczeniem - i tu naprawde nie chodzi o lenistwo, a nawet niekoniecznie o brak czasu, po prostu niektorzy wola ten rodzaj kontaktu. Oczywiscie, tylko tu zgaduje, bo ja na forum informacji tego typu nie szukalam, ale wydaje mi sie, ze taka osoba, ktora sie tu zjawia i o cos pyta mysli cos w rodzaju: "to na pewno fajni ludzie, ktorzy mogliby sie ze mna podzielic doswiadczeniem", a niekoniecznie mysli "pojde na latwizne - niech mi powiedza, bo po co mam szukac sam/a".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 7:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
Gustaw napisał(a):
No niestety nie ... na Tatry i na narty to ja muszę jeszcze schudnąć ... ale jestem na dobrej drodze ... przez miesiąc 4kg ... jeszcze tak 10-15kg przede mną ... :faint:


Powodzenia! Ale pamietaj, ze kondycja wazniejsza niz sama waga :elephant:

Gustaw napisał(a):
na Minorkę ... ... Gustaw będzie się moczyć ...


wcale, a wcale Ci nie zazdroszcze... :obrazony:
:roll: :shock: :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 29, 2010 7:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 8:52 pm
Posty: 360
Lokalizacja: Z kątowni.
Jaro_dcg napisał(a):
przeszukiwanie tylko tytułów wiadomości

Może spróbuj w ten sposób:
szukaj Mont Blanc w tytule

_________________
http://summiter.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 30, 2010 3:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
igi napisał(a):
Może spróbuj w ten sposób:
szukaj Mont Blanc w tytule

No proszę... wstyd się przyznać ale z tym intitle to nie znałem. Ładnie całkiem działa. Dzięki. :D

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Ostatnio edytowano N maja 30, 2010 9:00 pm przez Jaro_dcg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 30, 2010 4:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Droga igi?
Jakaś operacja miała miejsce, czy zwykły wypadek, jak u Garpa?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 30, 2010 9:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
piomic napisał(a):
Droga igi?
Jakaś operacja miała miejsce, czy zwykły wypadek, jak u Garpa?

hehe, doprawdy nie wiem o czym mówisz :P

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL