Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So maja 18, 2024 7:04 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
kilerus racja. Do czego to wszystko zmierza.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:26 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
no, dlatego każdy pijak, motocyklista winien płacić za siebie ;P hehe

a poważnie rzecz biorąc czemu ograniczyliście się to OEAV ? Trzeba wniesć troche elastycznego podejścia.

Ustalmy, że ludzi, (zwanych dalej stonkami) nie nauczy się rozumu i odpowiedzialności z dnia na dzień, lub w ogóle. Wychodząc z tego założenia moim zdaniem na budach przy wejściach do TPN oprócz informacji o niekarmieniu zwierząt etc powinna byc informacja o zachowaniu ostrożności i troski o swoje bezpieczeństwo, gdyż akcja ratunkowa i poszukiwawcza jest odpłatna. Aby rozwiązać straszny dylemat można by wprowadzić system- który dla mnie jest legendarny bo nigdy tego nie praktykowałem- jednodniowych ubezpieczeń jak np na Słowacji. Kupujesz bilet do parku, dorzucasz 4 złote i idziesz. Jak poskąpisz to masz problem.

Kwestia znalezienia ubezpieczyciela, który wszedłby w to za rozsądną cenę. Ja np za jedniowe ubezpoieczneie turystyczne pełny pakiet w Bre banku płaciłem okolo 20-25 zł za dzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
zephyr, do tego żebyś płacił za frajer! I jeszcze jak będziesz miał te 67 lat, to powiedzą Ci zdychaj z głodu darmozjadzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
kilerus napisał(a):
Do lekarza prywatnie, do dentysty prywatnie, na rehabilitacje prywatnie, patrząc na to co się dzieje w szkołach wypadałoby dziecko wysłać też do prywatnej szkoły



Można na NFZ termin wrzesień 2012 :mrgreen:



drHouse napisał(a):
Aby rozwiązać straszny dylemat można by wprowadzić system- który dla mnie jest legendarny bo nigdy tego nie praktykowałem- jednodniowych ubezpieczeń jak np na Słowacji. Kupujesz bilet do parku, dorzucasz 4 złote i idziesz. Jak poskąpisz to masz problem



Jest to dobre rozwiązanie :D
Znając życie Polak będzie ograniczał wszystko do minimum bo nic się nie stanie.
Ostatnio słyszałem co Polacy wyrabiaja na stokach narciarskich na Slowacji. Nie mając ubezpieczenia podają fałszywe dane osobowe. Policja wiele razy była wzywana. 2tyg temu widziałem w Tatrzańskiej Łomnicy jak służby ratunkowe wezwały policję bo nie mogli dać rady sobie z 4 Polakami. /jeden to był tak nawalony że na nartach nie mógł ustać a drugi złamał rękę/
Jesli sołeczeństwo się samo nie nauczy nic z tego nie będzie.
Miliony pójdzie z naszych pieniędzy i wszystko będzie utopione.
Cóż takie realia.....

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
I tu jest sedno problemu. Rodak będzie kręcił co by tu jeszcze ukręcić, ubezpieczyciel będzie tak naginał regulamin że gówno się dostanie i dlatego uruchomienie takiego systemu jak OEAV w naszym kraju póki co jest walką z wiatrakami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ubezpieczenie dla chodzących po górach to byłaby jawna niesprawiedliwość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 11:06 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Ubezpieczenie dla chodzących po górach to byłaby jawna niesprawiedliwość.


Samo ubezpieczenie tak. Ale gdyby to się wiązało ze zniżkami na nocleg, żarcie jak w Alpach nabrałoby to ciut większego sensu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 11:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
raffi79. napisał(a):
Tylko niech dostają te pieniądze a nie jest tak wcale.

Nie jest bo od lat zamiast lobbować to proste, tanie, bezpośrednie i co najważniejsze pewne rozwiązanie, lobbuje się wprowadzenie pośrednika i zmiany w konstytucji, często nie zdając sobie sprawy, że oznacza to automatyczne odcięcie ratowników od Państwowych dotacji, a z samych odpłatnych akcji TOPR (co widać dobitnie na przykładzie HZS) nie ma się szans utrzymać.
Do tego jest to pomysł diametralnie sprzeczny z koncepcją Zaruskiego, który niewątpliwie przewraca się w grobie widząc z jakim zapałem co niektórzy próbują skomercjalizować jego wizję "altruistycznych niebieskich rycerzy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
LigeiRO napisał(a):
Cytuj:
Ubezpieczenie dla chodzących po górach to byłaby jawna niesprawiedliwość.


Samo ubezpieczenie tak. Ale gdyby to się wiązało ze zniżkami na nocleg, żarcie jak w Alpach nabrałoby to ciut większego sensu.


To prawda. Wtedy byłaby to zupełnie inna sprawa. OEAV dla kogoś kto często bywa w Alpach daje baaardzo dużo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
LigeiRO napisał(a):
Samo ubezpieczenie tak. Ale gdyby to się wiązało ze zniżkami na nocleg, żarcie jak w Alpach nabrałoby to ciut większego sensu.

Ale mowa chyba o obowiązkowym ubezpieczeniu. Jak miałyby wyglądać zniżki na ubezpieczenie, które ma mieć każdy? :)


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:10 pm przez Rohu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Hehehe, no tak... Obowiązkowe to już zupełny absurd.

Pewno jeszcze by trza było zatrudnić paru chłopków co by to sprawdzali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
drHouse napisał(a):
motocyklista winien płacić za siebie ;P


nie czepiajcie się motocyklistów. Sam nim jestem ale obecnie w stanie spoczynku bo brak motocykla i jeżeli ktoś nie zna tego grona to niech się lepiej nie wypowiada :wink:. Nie każdy jeździ jak szalony ale wystarczy, że jeden przez wioskę taki przejedzie i rzutuje to na całą resztę.
Oni mogą powiedzieć to samo o nas turystach górskich, wpinaczach.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
j.w. napisałem. Wykupujesz- masz problem z głowy, nie kupisz- martw sie sam. Myslę, że po pewnym czasie -jakby TOPR ściągał załózmy w przysłowiowych japonkach tych, którzy sobie skręcają kostkę i kazał sobie za to płacić, przy odpowiednim nagłośnieniu w mediach- ludzie pokapowaliby, że warto takie ubezpieczenie kupić. Koszt jednego piwa to chyba na prawdę nie wiele dla ludzi, którzy biorą urlop jadąc do Zakopca i raz na rok wychodząc w Tatry. Mówię tu o ludziach tych pozostałych po odjęciu od miliona tych 5500 OEAV. Przewiduje również że znaleźliby sie i tacy, którzy postanowiliby wydać te pare złotych na piwo zamiast na wejściówke ze składką i odpuściliby sobie wycieczkę- przez to byłoby mniej ludzi na szlakach :)
Oczywiście koszt utrzymania bazy i etatów ratowników zawodowych pokrywałby w dalszym ciągu skarb państwa, ale już koszty akcji, zakup nowego sprzętu możnaby pokrywać z pieniędzy od ubezpieczycieli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 12:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Cały problem polega na tym, że jesteście w stanie dopłacać do tego wszystkiego dla lepszego samopoczucia i podbudowania swojego ego. Wy ci lepsi, ci w odpowiednim obuwiu... Ja jestem prawdziwy turysta z OEAV, z ubezpieczeniem, nie to co ta stonka bez wyposażenia. Żałosne!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
ogarnij sie ! o Czym Ty piszesz ? Zacząłbym Ci tłumaczyć ale wiem, ze to bez sensu bo Ty i tak wiesz swoje.

I nie musielibyśmy do niczego dopłacać bo mamy stałe ubezpieczenie i w końcu te składki miałyby sens, w polskie i słowackie Tatry.


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:04 pm przez drHouse, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Rohu napisał(a):
Samo ubezpieczenie tak. Ale gdyby to się wiązało ze zniżkami na nocleg, żarcie jak w Alpach nabrałoby to ciut większego sensu.

Zniżki w AV nie wiążą się z ubezpieczeniami a z członkowstwem w klubie. Klub ma tylu członków, ze dał radę dogadać się z UNIQA tak, że członkowie z automatu hurtem sa ubezpieczeni, a AV płaci za to jakąś tam roczną stawkę.


raffi79. napisał(a):
Nie ale dobrze wiemy jak jest.

Jak jest?
Jest tak, że mam ustawowo zapewnione darmowe ratownictwo i jest wyznaczona instytucja która ma na to wygospodarować środki i niech na to idą moje podatki.
Tak, jeśli śmigło leci po kobitkę w szpilkach na Beskid - tak, wolę żeby pieniądze z moich podatków poszły na to niż na produkcję np. telenoweli Klan - która również jest kręcona za moje.

raffi79. napisał(a):
Miliony pójdzie z naszych pieniędzy i wszystko będzie utopione.
http://www.magazynfakty.pl/a314-priorytetem-sa-autostrady.htm napisał(a):
"A ile kosztuje wybudowanie 1 km autostrady?
Koszt budowy autostrady uzależniony jest przede wszystkim od warunków terenowych. Średnio wybudowanie 1 km kosztuje 22 mln zł. Jednak może sięgnąć nawet 62 mln zł. Tyle kosztuje kilometr autostrady na odcinku A4 Sośnica - Batory. Górny Śląsk jest dosyć specyficznym regionem, silnie zurbanizowanym, eksploatowanym przez górnictwo. Nie powinien więc dziwić wysoki koszt tej inwestycji."



Czy uważasz, że w Polsce nie ma pieniędzy na TOPR? Przelicz sobie jaki drobny ułamek budżetu załatwiłby sprawę TOPR i wcale nie rozłożył bardziej infrastruktury, czy służby zdrowia.
Rząd bezdyskusyjnie stać na utrzymanie ratownictwa. te 300000 kredytu to 27 metrów najtańszej autostrady.

Edit 1:
nie 27 a 13,6 metra - coś źle policzyłem
i 2:
Kilerus, Rochu - kumam że nie z Wami polemizuję (znam Wasze poglądy niezależnie od tego co się jak wyświetli i zacytuje). Jak dla mnie to zwolennicy ubezpieczeń sadzą bzdury.


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:25 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
To nie ja rozżalam się na temat japonek i szpilek.

Pamietajmy, że to są pieniądze, które idą na ratowanie ludzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
drHouse napisał(a):
I nie musielibyśmy do niczego dopłacać bo mamy stałe ubezpieczenie i w końcu te składki miałyby sens, w polskie i słowackie Tatry.


To znaczy, że składki byłyby za darmo, czy odliczyliby mi ze składek, które co miesiąc są płacone z mojej pensji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
jakie składki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Miałeś kiedyś w ręce RMUA?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Kaytek, to nie ja napisałem:
Kaytek napisał(a):
Rohu napisał:
Samo ubezpieczenie tak. Ale gdyby to się wiązało ze zniżkami na nocleg, żarcie jak w Alpach nabrałoby to ciut większego sensu.

Tylko mi gdzieś cytowanie urwało. Ale już poprawiłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Miałem i co w związku z tym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tam płacę za to coś. Nie tylko za to, ale także za tysiąc innych rzeczy, które są utopione w wielkiej czarnej dupie.
Skoro tam już za to płacę, to proszę mi zwrócić te pieniądze, jak ktoś chce żebym płacił jeszcze raz.

A co z resztą się dzieje? Ja nie wiem, bo jak chcę pójść do lekarza specjalisty, to wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
drHouse napisał(a):
Myslę, że po pewnym czasie -jakby TOPR ściągał załózmy w przysłowiowych japonkach kto sobie skręcił kostkę i kazał sobie za to płacić, przy odpowiednim nagłośnieniu w mediach- ludzie pokapowaliby, że warto takie ubezpieczenie kupić

Wszystko fajnie, ale co w sytuacji gdy posiadacz japonek będzie ubezpieczony ?
Czy chciał byś, aby TOPR miał możliwość ukarania go niezależnie od ubezpieczenia ?
Jeśli nie, to przecież koszty akcji ratowniczej pokryjesz także i Ty ze składki którą opłaciłeś :)
A co w sytuacji, gdy posiadacz japonek okaże się niewypłacalny ?

drHouse napisał(a):
Oczywiście koszt utrzymania bazy i etatów ratowników zawodowych pokrywałby w dalszym ciągu skarb państwa, ale już koszty akcji, zakup nowego sprzętu możnaby pokrywać z pieniędzy od ubezpieczycieli.

A jak by tak ten pomysł zastosować do Służby Zdrowia ?
Potencjalni pacjenci (czyli my wszyscy) pokrywamy koszty utrzymania szpitali i pensji lekarzy, a koszty leczenia, zabiegów, hospitalizacji, zakupu sprzętu ... indywidualnie pacjent (oczywiście może się ubezpieczyć).
Mówiąc inaczej, przymusowo płacimy za coś, z czego bez dodatkowych indywidualnych środków nie możemy skorzystać ...

Szczerze to brakuje mi odpowiedniego słowa, żeby odpowiednio sklasyfikować ten pomysł, bo napisać że jest głupi, to tak jak by o potopie powiedzieć że ledwie kropi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
kilerus napisał(a):
Skoro tam już za to płacę, to proszę mi zwrócić te pieniądze, jak ktoś chce żebym płacił jeszcze raz.

no i zgadzam sie w zupełności, ze powinna być ta składka obniżona o te przypuścmy 30 groszy na TOPR

a co do opieki zdrowotnej to inny temat.
(Z resztą można znaleźć niepubliczne placówki opieki które maja podpisane umowy z NFZ i są tam krótsze terminy, sam korzystalem z poradni endokrynologicznej na Rozrywki czy kardiologicznej na Warszawskiej pare lat temu. Na Szwedzkiej termin + 2 miesiące, na Warszawskiej 2 tygodnie.)

golanmac napisał(a):
Czy chciał byś, aby TOPR miał możliwość ukarania go niezależnie od ubezpieczenia ?

Nie. Po to wykupił ubezpieczenie, może sobie nawet chodzić boso


golanmac napisał(a):
A co w sytuacji, gdy posiadacz japonek okaże się niewypłacalny ?

od tego jest komornik i krajowy rejestr dłużników


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:27 pm przez drHouse, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
O 20 gr na Topr i kolejną kwotę na JOPR, GOPR, WOPR oraz hospitalizację palaczy, alkoholików, ćpunów, motocyklistów, szybowników, kajakarzy, rajdowców, spadochroniarzy, wędkarzy, treserów chomików....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
czemu nie?
poruszamy temat ratownictwa specjalistycznego wiec skupmy sie na topr, gopr etc. A służbe zdrowia, ratownictwo medyczne i treserów zostaw w spokoju

btw.
słyszałem Kilerus, ze podobno w PiSie szukają prężnych i energicznych członków...


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:30 pm przez drHouse, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
drHouse napisał(a):

słyszałem Kilerus, ze podobno w PiSie szukają prężnych i energicznych członków...
To żeś wy.. argument... :rofl_an: :rofl_an:
Znaczy, że lepszych zabrakło?


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:31 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Kaytek napisał(a):
drHouse napisał(a):

słyszałem Kilerus, ze podobno w PiSie szukają prężnych i energicznych członków...
To żeś wy.. argument... :rofl_an: :rofl_an:
Znaczy, że lepszych zabrakło?

odezwał sie człowiek z lasu

To nie jest argument tylko sarkazm :wink:
swoje argumenty juz przedstawiłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 1:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
drHouse napisał(a):
słyszałem Kilerus, ze podobno w PiSie szukają prężnych i energicznych członków...


Zostały już same miękkie fiutki?

Zatem dlaczego zaczynacie od tego tematu? Czemu nie przywalicie się do innych, którzy mimo wszystko są bardziej nie fair? Sorry ale nawet blondyna w szpilach na Przełęczy Świnickiej jest niczym w porównaniu z fiutem, który żywi się za moje pieniądze w celi po obrobieniu jakiegoś poczciwego rodaka.

Macie zajebiste priorytety.


Ostatnio edytowano Pn lut 13, 2012 1:34 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL