Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 4:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Endrju BB napisał(a):
W sobotę jak wracałem z Mnicha leciało śmigło z okolic 5-Stawów. Chwilę później w radio powiedzieli, że ktoś popełnił samobójstwo w Dolinie i transportowali zwłoki. Ale później nigdzie już o tym nie słyszałem ani nie czytałem. Coś ktoś wie czy to jakaś (oby) błędna informacja była?

Dziewczyna mi też coś mówiła, która była w Murowańcu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 4:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
zołzaa napisał(a):
W środę byliśmy nad Morskim Okiem, odpoczywaliśmy tam około godziny, może półtora. W tym czasie helikopter 3 albo 4 razy leciał w okolice Czarnego Stawu. Trzeba przyznać, mają chłopaki co robić. Co do szczegółów nic mi niestety więcej nie wiadomo, czekam na info ze stronki TOPR-u.


W czwartek wchodziłem na Kozi Wierch i śmigłowiec latał nad Świnicą już od 9-10 rano. Potem latał w okolicach Kościelca, a za jakiś czas nad Granatami.
Ludzie spotkani na szlaku mówili, że to ćwiczenia TOPRu. Tak przynajmniej słyszeli w schronisku nad Morskim Okiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 5:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Kaytek napisał(a):
sonia napisał(a):
Nie słyszałam, to jakaś konkretna jednostka chorobowa?

Nie słyszałaś o zawale mięśnia sercowego????!!!! :shock:


Zawał to dla mnie nagła sytuacja, atak, i szczerze mówiąc trudno mi o nim myślać jak o chorobie - podobnie z udarem np. Ta choroba, szczególnie u mężczyzn jest bardzo podstępna i nie musi wcześniej dawać żadnych objawów. Nawet zwykłe EKG jej nie wykrywa
- choroba, czyli pewien stan, który miał miejsce już przed wypadkiem i trwał pewien czas, szczególnie, że zostało wspomniane, że facet miał problemy ze zdrowiem. Więc z wypowiedzi Basi Z. wysnułam, że chodzi o jakąś wcześniejszą, trudną do wykrycia, tajemniczą chorobę, której skutkiem jest zawał (niekoniecznie zwykłą niedokrwienną serca) :P

Kaytek napisał(a):
A o katarze słyszałaś??????


Niestety jestem nawet dość dobrze zaznajomiona w związku ze stanem moich zatok.

kilerus napisał(a):
Jasne, że słyszała. Faceci tam jeszcze milsi niż w Egipcie...
https://www.youtube.com/watch?v=WiVnYkPlV_Q


Jeszcze nie byłam, państwa spod znaku szariatu jakoś mnie nie nęcą. Zwłaszcza po niedawnym kazusie pewnej Norweżki :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 9:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Bartoszewski napisał(a):
W czwartek wchodziłem na Kozi Wierch i śmigłowiec latał nad Świnicą już od 9-10 rano. Potem latał w okolicach Kościelca, a za jakiś czas nad Granatami.
Ludzie spotkani na szlaku mówili, że to ćwiczenia TOPRu. Tak przynajmniej słyszeli w schronisku nad Morskim Okiem.

Najpierw latał gdzieś w okolicach Mnicha.
A potem nie nad Świnicą, a nad Zamarłą Turnią. Desantowali się tam czterej ratownicy.
Później zjechali sobie z Zamarłej i siedzieli chyba ze dwie godziny pod południowym filarem Koziego Wierchu, aż po nich helikopter przyleciał koło 16-17.
Na szczęście to były tylko ćwiczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 10:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
soniu, wyobraź sobie, że są choroby, a nawet my możemy być ich "posiadaczami" nic o ty nie wiedząc. Łatwo jest teraz stwierdzić, że gość był słabego zdrowia ... po fakcie. Zresztą w każdej gazecie/portalu co innego pisali, a jak było faktycznie ... ?, myślę, że większość z nas tego obecnie nie wie, a rozpisuje się , rozpisuje i ... wymądrza.

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 11:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Chodziło mi o wyrażenie "a po co tam polazł, skoro wiedział że był chory".
Otóż wcale nie musiał wiedzieć.
Zawał jest ostrym objawem choroby niedokrwiennej serca, która powstaje na skutek "zatkania się" jednej z tętnic wieńcowych przez blaszki miażdżycowe.
A wcześniej można mieć przez wiele lat miażdżycę i kompletnie nic o tym nie wiedzieć, bo nie daje żadnych objawów (również na EKG).
Znam dwa przypadki śmierci sprawnych i wysportowanych mężczyzn, moich kolegów na skutek zawału. Obaj koledzy mieli około 50 lat i oba przypadki miały miejsce w Tatrach. Znam też inne przypadki, które na szczęście nie skończyły się tragicznie, bo człowiek po szybkiej interwencji służb ratowniczych został uratowany.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 12:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Sonia, daj spokój.
Choroby są ostre, podostre i przewlekłe.
Zawał mięśnia sercowego (ale mogą być zawały innych narządów) jest chorobą ostrą. Tak jak ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, które może wystąpić podczas przechodzenia drugiego ciągu (z trzech istniejących ciągów) łańcuchów na niebieskim szlaku na Nowym Zawracie. Coś o czym piszesz to popularnie nazywane jest chorobą wieńcową - i o tym się faktycznie wie od lat, ale to daje "jedynie" dolegliwości, a nie stan zagrożenia życia. Podobnie z napadem padaczki, też się może pojawić po raz pierwszy na wysokości 2137 m npm. Do tego momentu szedł zdrowy i nagle... To też choroba, tyle, że ostra.
O infekcji jelitowej nie wspominając :-) bo dział Wypadki w Tatrach zbyt poważny i wymaga szacunku. Ale też na łańcuchu zawratowym może się gwałtownie objawić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 12:09 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
krzyss napisał(a):
Coś o czym piszesz to popularnie nazywane jest chorobą wieńcową - i o tym się faktycznie wie od lat, ale to daje "jedynie" dolegliwości, a nie stan zagrożenia życia.


No ale ja właśnie znam sytuacje, kiedy "dolegliwości" wcześniej nie było, albo były może tak nieznaczne, że człowiek nie zwracał uwagi. Sprawny człowiek w wieku około 50 lat zmęczył się trochę podchodząc na Boczań, poczuł się słabo, usiadł a za chwile przewrócił się i umarł.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 12:12 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Basia Z. napisał(a):
Chodziło mi o wyrażenie "a po co tam polazł, skoro wiedział że był chory".
Otóż wcale nie musiał wiedzieć.
Zawał jest ostrym objawem choroby niedokrwiennej serca, która powstaje na skutek "zatkania się" jednej z tętnic wieńcowych przez blaszki miażdżycowe.
A wcześniej można mieć przez wiele lat miażdżycę i kompletnie nic o tym nie wiedzieć, bo nie daje żadnych objawów (również na EKG).
Znam dwa przypadki śmierci sprawnych i wysportowanych mężczyzn, moich kolegów na skutek zawału. Obaj koledzy mieli około 50 lat i oba przypadki miały miejsce w Tatrach. Znam też inne przypadki, które na szczęście nie skończyły się tragicznie, bo człowiek po szybkiej interwencji służb ratowniczych został uratowany.


Nawet miażdżycy można nie mieć, może wystąpić skurcz jednej z trzech (tylko trzech - więc w przybliżeniu 1/3 serca!!!) tętnic wieńcowych. A mamy także zator tętnicy płucnej - gdy skrzeplina urwie się z żylaka w nodze - bez żadnej miażdżycy - czy jakikolwiek incydent udarowy w mózgu. Nie trzeba przewlekle chorować, aby nagle umrzeć... A paradoksalnie - Ci przewlekle chorujący są w jakiś sposób zaadoptowani do swojej choroby i u nich nagłe zgony bywają rzadziej niż u (jakby się zdawało) zdrowszych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 12:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 02, 2006 4:24 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Warszawa
Basia Z. napisał(a):
krzyss napisał(a):
Coś o czym piszesz to popularnie nazywane jest chorobą wieńcową - i o tym się faktycznie wie od lat, ale to daje "jedynie" dolegliwości, a nie stan zagrożenia życia.


No ale ja właśnie znam sytuacje, kiedy "dolegliwości" wcześniej nie było, albo były może tak nieznaczne, że człowiek nie zwracał uwagi. Sprawny człowiek w wieku około 50 lat zmęczył się trochę podchodząc na Boczań, poczuł się słabo, usiadł a za chwile przewrócił się i umarł.

Tak już na marginesie - Kuźnice 1010 m npm, Karczmisko 1501 m npm. Murowaniec 1501, 500 m do góry - to już Nowy Zawrat. Karczmisko z Kuźnic to 3, 5 km, Zawrat z Murowańca - to 4,5 km. TO JEST TAK SAMO INTENSYWNE PODEJŚCIE !!! (mam 50 lat :-) ! więc wiem :-) !)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 2:15 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt maja 29, 2012 2:40 pm
Posty: 116
Lokalizacja: WLKP
Salewa napisał(a):
Endrju BB napisał(a):
W sobotę jak wracałem z Mnicha leciało śmigło z okolic 5-Stawów. Chwilę później w radio powiedzieli, że ktoś popełnił samobójstwo w Dolinie i transportowali zwłoki. Ale później nigdzie już o tym nie słyszałem ani nie czytałem. Coś ktoś wie czy to jakaś (oby) błędna informacja była?

Dziewczyna mi też coś mówiła, która była w Murowańcu.


To chyba to:
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... trach.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 3:01 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
Szłam tego dnia (w ndz) z HG na Zawrat, około godz. 9-10. Skała była dość wilgotna i zimna. Raczej nie mam problemów ze szlakami wysokogórskimi, jednak tego dnia szło mi się naprawdę kiepsko tamtędy. Później z Granatów obserwowałam akcje śmigłowca. Latał w tamten rejon chyba z 5 razy. Wieczorem w schronisku dowiedziałam się, że były 2 wypadki w tamtym rejonie i szlak był kompletnie zablokowany i zamknięty. Drugi w godzinach 15:30, ale nic poważnego chyba się nie stało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 23, 2013 11:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
gosia_ napisał(a):
Szłam tego dnia (w ndz) z HG na Zawrat, około godz. 9-10. Skała była dość wilgotna i zimna. Raczej nie mam problemów ze szlakami wysokogórskimi, jednak tego dnia szło mi się naprawdę kiepsko tamtędy. Później z Granatów obserwowałam akcje śmigłowca. Latał w tamten rejon chyba z 5 razy. Wieczorem w schronisku dowiedziałam się, że były 2 wypadki w tamtym rejonie i szlak był kompletnie zablokowany i zamknięty. Drugi w godzinach 15:30, ale nic poważnego chyba się nie stało.

Generalnie to był chyba z 4 razy, ale nawet nie naliczyłem.
Szlak był zamknięty przez ponad godzinę. Nieźle zmarzłem stojąc tam na górze, ale to nie jest ważne.
Szkoda tylko człowieka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 4:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=19719

Ten fragment miażdży:

Cytuj:
- To skandal, co tu w ogóle się na tej drodze wyrabia. Mam film z tego zajścia, zaraz wyślę go do TPN-u. Moja córka będzie teraz miała uraz psychiczny po tym, co widziała - krzyczał jeden z turystów, którzy chwilę wcześniej przyjechał inną bryczką.


:mrgreen: Co za debil


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2013 10:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Stefan 1856 napisał(a):
Co za debil

Mogli na dupie w domu przed TV siedzieć a nie zachciało im się "wyjechać" do TPNu.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2013 12:08 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 05, 2013 8:49 am
Posty: 39
Stefan 1856 napisał(a):
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&id=19719


Wczoraj schodziłem drogą do Palenicy i ok. 17 przed odbiciem do Doliny Roztoki mijały nas jadące w górę samochody, Straży Parkowej i Policji.
Czy ktoś może wie, skąd wizyta Policji w tym miejscu? Może to jeszcze sprawa zeszłotygodniowego zajścia Dolinie Pięciu Stawów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 26, 2013 5:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
Dzisiaj jak schodziłem z Rysów to śmigło latało w okolicach MOK-a, na Buli pod Rysami i na Świnicy. Wiadomo co się stało?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 27, 2013 4:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Wypadek w tatrzańskiej jaskini

W Jaskini nad Kotlinami jeden z grotołazów spadł z wysokości kilkunastu metrów i doznał najprawdopodobniej urazu kręgosłupa.

Jak informuje Piotr Bednarz, dyżurny ratownik TOPR, wypadek wydarzył się w Pietrowej Studni. Ratownicy pod otwór jaskini dostali się śmigłowcem, weszli do środka i dotarli do poszkodowanego.

Jaskinia nad Kotlinami to część największego systemu jaskiniowego w Tatrach - Wielkiej Śnieżnej, której długość korytarzy wynosi przeszło 23 kilometry. Otwór Jaskini nad Kotlinami znajduje się na zboczach Małołączniaka w masywie Czerwonych Wierchów.


http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=19740


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 27, 2013 5:59 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 25, 2012 1:19 pm
Posty: 41
Dziś około 12/13 dwa razy śmigłowiec wisiał nad czarnym szlakiem na Przełęcz Karb z CSG i raz śmigło przyleciało w okolice ściany kościelca od strony CSG. Na linie prawdopodobnie do jakichś taterników zjeżdżał ratownik, nie widziałem żeby śmigłowiec brał na pokład kogoś, byli oni na takiej skale - o tutaj http://oi39.tinypic.com/2d6o7yx.jpg

ma ktoś info co mogło się stać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 11:04 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 08, 2011 2:47 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Gliwice
http://www.tvn24.pl/odlamek-skaly-ranil ... 100,s.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 11:30 am 
Swój

Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 7:14 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Poznań
nie turystka, a uczestniczka kursu taternickiego, ale dla tvn to żadna różnica;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 11:47 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 10:29 am
Posty: 5
Czy wiadomo, u kogo robiła kurs?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 12:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Krisinho napisał(a):
Dziś około 12/13 dwa razy śmigłowiec wisiał nad czarnym szlakiem na Przełęcz Karb z CSG i raz śmigło przyleciało w okolice ściany kościelca od strony CSG. Na linie prawdopodobnie do jakichś taterników zjeżdżał ratownik, nie widziałem żeby śmigłowiec brał na pokład kogoś, byli oni na takiej skale - o tutaj http://oi39.tinypic.com/2d6o7yx.jpg

ma ktoś info co mogło się stać?


Moi Rodzice byli w tym czasie nad Czarnym Gąsienicowym, tata twierdzi, że były to ćwiczenia. Podobno latali przez kilka godzin w tamten rejon, opuszczali kogoś, odlatywali, wciągali itd. Rodzice mają dosyć spory zoom w kamerce, widziałam tych gości na skale - nic tam nie robili, siedzieli tylko, potem śmigłowiec znów wciągnął ich na pokład. Wyglądało faktycznie na ćwiczenia, choć ręki sobie uciąć nie dam.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tak dla porównania:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:42 am 
Nowy

Dołączył(a): N sie 04, 2013 7:36 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Ełk
Góry bezpieczniejsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 3:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 07, 2013 11:49 am
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Dwaj turyści kąpali się w Czarnym Stawie pod Rysami. Nie dość, że jeden przy wychodzeniu wybił sobie bark, to jeszcze obaj zostali ukarani mandatami. W piątek dwoje strażników granicznych - mł. chor. Wojciech Gał i mł. chor. Anna Piątek schodzili z Rysów, gdzie kontrolowali znaki graniczne. W czasie zejścia oburzeni turyści informowali ich, że dwóch mężczyzn kąpie się w Czarnym Stawie, co jest w Tatrach zabronione. Gdy strażnicy dotarli na miejsce okazało się, że jeden z turystów, w czasie wychodzenia poślizgnął się i wybił sobie bark.
- Ból całkowicie uniemożliwił mu poruszanie się. Funkcjonariusze ułożyli go w pozycji łagodzącej ból i skontaktowali się z ratownikami TOPR-u. Podjęta została decyzja o przeprowadzeniu akcji ratowniczej i po rannego turystę przyleciał śmigłowiec - informuje kpt. Barbara Zaremba, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Rannego umieszczono na noszach i wciągnięto na pokład śmigłowca.



http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&id=19923


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 4:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
głupota nie boli ale zwichnięty bark już tak :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 4:36 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 5:32 pm
Posty: 424
Lokalizacja: 300 km do Tatr
Trochę nie rozumiem zasadności wysyłania śmigłowca do takiego przypadku. Nie można było delikwenta jakoś przetaszczyć do Moka, a tam zapakować do samochodu? Umierający, zdaje się, nie był.

_________________
http://tatry-dla-sredniozaawansowanych.blogspot.com/ - blog
https://www.facebook.com/tatryblog - fejs od bloga

"większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 4:52 pm 
Weteran

Dołączył(a): N lut 03, 2013 10:36 am
Posty: 132
Lokalizacja: Jarosław
Nie wiem co prawda jak wielki jest ból wybitego barku, ale powiem ci, że jak miałem przebite płuco to nie mogłem bez bólu ruszyć dłonią. Dojście chociażby do ubikacji to był straszny wyczyn i droga przez straszną mękę. Jeżeli tego gościa bolało chociaż w połowie tak jak mnie wtedy to innego wyjścia jak helikopter po prostu nie było. Zesrałby się z bólu kilkanaście razy niczym zszedłby nad brzeg Morskiego Oka. O dalszej drodze nie wspominając.

_________________
what is the point of being alive if you don't at least try to do something remarkable


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 12, 2013 5:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
gosia_pe napisał(a):
Nie można było delikwenta jakoś przetaszczyć do Moka

Jeśli był mojej postury to by się chlopcy ratownicy trochę nadźwigali.
:roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL