Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 04, 2010 4:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 4:53 pm
Posty: 6
Wiem, że temat się już pojawiał ale nie mogę znaleźć nic sensownego, same tematy typu trasa dla ojca z dzieckiem albo 13 latkiem i itp. chciałbym aby podaliście jakieś trasy dla osoby, która będzie pierwszy raz w tatrach. Góry tak całkiem obce mi nie są w tych niższych jak Sudety, Pieniny, Beskidy bywałem często ale w tatrach jeszcze nigdy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 04, 2010 5:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kuznice - Kasprowy Wierch (zielony szlak) - Dolina Gasienicowa (zolty) - Skupniow Uplaz (niebieski) - Kuznice / czas przejscia - ok. 5h

Kuznice - Kalatowki (czarny) - Sarnia Skalka (czarny) - Strążyska Dolina (czerwony) / czas przejscia - ok. 3h

Dolina Chochołowska (zielony) - Iwaniacka Przełęcz (zolty) - Dolina Koscieliska (zielony) / czas przejscia - ok. 5.5h

Kuznice - Kasprowy Wierch - Goryczkowa Czuba (czerwony) - Przelecz pod Kopa Kondracka (czerwony) - Schronisko na Hali Kondratowej (zielony) - Kuznice (niebieski) / czas przejscia - ok. 6h

Kuznice - Murowaniec (zolty) - Gesia Szyja (zielony) - Lysa Polana (zielony) / czas przejscia - ok. 5h

Lysa Polana - Dolina Roztoki (zielony) - Dolina Pieciu Stawow Polskich (zielony) - Swistowa Czuba (niebieski) - Morskie Oko (Niebieski) - Czarny Staw pod Rysami (czerwony) - Lysa Polana / czas przejscia - ok. 7h


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 04, 2010 6:27 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
w Tatry Zachodnie można się przejść - np. na Wołowiec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 04, 2010 10:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
klingon1 napisał(a):
Wiem, że temat się już pojawiał ale nie mogę znaleźć nic sensownego,

Chyba słabo szukasz. Temat już jest
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=1418

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 05, 2010 8:24 am 
Kombatant

Dołączył(a): So sie 08, 2009 11:12 pm
Posty: 324
Cała dolina Chochołowska /wszystkie z niej szlaki wychodzące/ jest możliwa do przejścia.
Ja z 14-letnią córką dwa tygodnie temu zrobiliśmy 100% normy ;-)
Błyszcz i Bystra też
Bez przygotowania , wyrabiania kondycji....ot tak jakoś wyszło .
Cztery dni , było wspaniale. Spaliśmy w schronisku

Trasy łatwe , przyjemne , widokowo bajeczne.

Trudności NIE NAPOTKALIŚMY a ów płyta którą ponoć "straszą" w opisach jest do obejścia wydeptaną ścieżką.

Obrazek

PS Tu są bardzo ładne opisy tras.My bazowaliśmy właśnie na nich http://www.tatry.info.pl/zachodnie/chocholowska/szlaki.php


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 3:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 4:53 pm
Posty: 6
Czy przy obecnej pogodzie mogę tam zastać śnieg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 3:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
tak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 3:39 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 4:53 pm
Posty: 6
ok dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 9:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 9:59 pm
Posty: 22
czy mozecie mi powiedziec czy taki snieg jak teraz lezacy w zachodnich jest dla niedoswiadczonego w zimowej scenerii niebezpieczny jak:
a) nie idz tam idioto
b) idz i uwazaj
c) unikaj miejsca ...
d) cos innego
kompletnie nie wiem czego mam sie spodziewac a planuje jechac 12. wrzesnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
zależy gdzie w Zachodnich
na takie Rohacze to bym powiedział a), ale już na Grzesia, Ornak, czy nawet Starorobociański mógłbym powiedzieć b)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 07, 2010 10:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 9:59 pm
Posty: 22
dzieki za odp, jade na kilka dni, nocuje na polanie chocholowskiej, i mialem takie plany:
1. na rozgrzewke: czerwonym na Trzydniowianski - wejscie z jednej zejscie z drugiej strony
2. grzes - rakon - wolowiec - schronisko lub w przypadku dobrej pogody i samopoczucia dalej przez jarzabczy do konczystego i tu zejscie do schroniska (i nie wiem czy w tych warunkach nie powinienem darowac sobie przejscia szczytami do wolowca do konczystego)
3. w zaleznosci od dnia poprzedniego: na wolowiec zielonym i przez szczyty do konczystego lub na konczysty czerwonym i zielonym - siwa przelecz i zwowu w zaleznosci od sil, checi i warunkow w dol czarnym lub przez ornak i iwanicka przelecz
4. przeczuwam ze bedziemy troche zmeczeni - do koscieliskiej przez iwanicka przelecz polazic po jaskiniach i do schroniska sciezka nad reglami
5. z innej beczki - lizniecie tatr wysokich - chcialem z kuznic wjechac na kasprowy i przejsc do zawratu ale zepsuly mi sie japonki zimowe wiec brak pomyslow :) - moze jakies propozycje ciekawe jeszcze w zachodnich?

i jeszcze kilka pytan:
a) jak wyglada trudnosc Jukubiny/Raczkowej Czuby w tych warunkach - podobno bardzo ladna panorama z tego miejsca,
b) czy warto odwiedzac jaskinie w koscieliskiej? ktore? jakis dodatkowy sprzet oprocz latarki potrzebny tam?
c) jezeli ktorej z podanych tras sa niedostepne (dla mnie) moze jakies inne trasy?

bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos zweryfikowal moje plany i wybil mi z glowy ewentualne durne pomysly (jesli takie zauwazyl(a))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 7:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
kedzier napisał(a):
czy warto odwiedzac jaskinie w koscieliskiej? ktore? jakis dodatkowy sprzet oprocz latarki potrzebny tam?


Wszystkie turystyczne jaskinie w Dolinie Kościeliskiej przejdziesz z latarką. Poza Mroźną bo tam jest światło naturalne :wink: . Co niektórzy do Mylnej biorą kask na łeb. Nie zaszkodzi. Nic innego mi na myśl nie przychodzi. Może kalosze ? :wink:

P.s. Warto.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 7:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Łukasz T napisał(a):
kedzier napisał(a):
czy warto odwiedzac jaskinie w koscieliskiej? ktore? jakis dodatkowy sprzet oprocz latarki potrzebny tam?


Wszystkie turystyczne jaskinie w Dolinie Kościeliskiej przejdziesz z latarką. Poza Mroźną bo tam jest światło naturalne :wink: . Co niektórzy do Mylnej biorą kask na łeb. Nie zaszkodzi. Nic innego mi na myśl nie przychodzi. Może kalosze ? :wink:

P.s. Warto.


ja polecam do jaskin isc ostatniego dnia i wziac najgorsze ciuchy, jakie sie ma - tzn takie, ktorych najmniej szkoda ;)


kedzier napisał(a):
2. grzes - rakon - wolowiec - schronisko lub w przypadku dobrej pogody i samopoczucia dalej przez jarzabczy do konczystego i tu zejscie do schroniska (i nie wiem czy w tych warunkach nie powinienem darowac sobie przejscia szczytami do wolowca do konczystego)


chcesz zrobic taka trase w sniegu?? noo, podziwiam - ja bym pewnie mial dosc juz na Wolowcu ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 8:57 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kedzier napisał(a):
czy warto odwiedzac jaskinie w koscieliskiej?

Warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 9:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Fenomen napisał(a):
kedzier napisał:
2. grzes - rakon - wolowiec - schronisko lub w przypadku dobrej pogody i samopoczucia dalej przez jarzabczy do konczystego i tu zejscie do schroniska (i nie wiem czy w tych warunkach nie powinienem darowac sobie przejscia szczytami do wolowca do konczystego)


chcesz zrobic taka trase w sniegu?? noo, podziwiam - ja bym pewnie mial dosc juz na Wolowcu ;]


W celu nabicia postów potwierdzam wypowiedź użytkownika Fenomen. Jest to trasa długa. Śniegi mogą być mokre. Albo sypkie. Albo mikstowe. Ogólnie mogą zmęczyć.

P.s. 18 413

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 9:06 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Śniegi mogą być mokre. Albo sypkie. Albo mikstowe.



Ano mogą.


PS.
5925


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 9:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jak również ujaić.

ps.
nie wiem ile bo nie widzę.

edit:
o, już widzę ale już nie pamiętam 6xxx?

edit2:
zapisałem sobie żeby nie znikło jak odpowiadam.
Kurna, gdzie ta kartka?

edit3:
ctrC, ctrV: 6275 8)

edit4:
6280, cholera nie nadążę aktualizować...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 12:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 9:59 pm
Posty: 22
Fenomen napisał(a):
chcesz zrobic taka trase w sniegu?? noo, podziwiam - ja bym pewnie mial dosc juz na Wolowcu ;]


nigdy tam nie bylem - dlatego pytam :) a tak w ogole to mialem nadzieje ze przez te pare dni snieg troche stopnieje. uwazasz samo przejscie ze chroniska na wolowiec za zbyt dlugie czy ewentualna dalsza wycieczke?

macie jakies uwagi o innych planowanych trasach? - bede wdzieczny za pomoc

macie mzoe jakies inne ciekawe propozycje tras?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 1:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
kedzier napisał(a):
macie mzoe jakies inne ciekawe propozycje tras?


W okolicach Chochołowskiego to malo szlaków można zrobić. Realnie patrząc to wszystko zamyka się od Grzesia do Starorobociańskiego ( z jego okolic to można już do Kościeliskiej się stoczyć ).

Jak śniegi będą to uważaj przy zejściu z Wołowca do Wyżniej. Zachodnie są zawsze bardziej lawiniaste, a i spacer przez małe ilości śniegu też może być nieprzyjemny.

Te dalsze trasy przez Kończysty i tym podobne odpuść sobie w śniegu. Na Trzydniowiański w sumie idź. motyla noga Cię co najwyżej ogarnie jakbyś chciał Krowim Żlebem wychodzić :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 2:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
kedzier napisał(a):
Fenomen napisał(a):
chcesz zrobic taka trase w sniegu?? noo, podziwiam - ja bym pewnie mial dosc juz na Wolowcu ;]


nigdy tam nie bylem - dlatego pytam :) a tak w ogole to mialem nadzieje ze przez te pare dni snieg troche stopnieje. uwazasz samo przejscie ze chroniska na wolowiec za zbyt dlugie czy ewentualna dalsza wycieczke?

powiem tak - w normalnych letnich warunkach (bezsnieznych) przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym), a w zimie taka trasa plus jeszcze jej ciag dalszy - nooo, jak to przejdziesz w jeden dzien to bedziesz moim bossem ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Fenomen napisał(a):
przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym)


Przejście ze schroniska na Wołowiec to jest tak maksymalnie 4 godziny. Nie demonizuj.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 4:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Łukasz T napisał(a):
Fenomen napisał(a):
przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym)


Przejście ze schroniska na Wołowiec to jest tak maksymalnie 4 godziny. Nie demonizuj.


A z Wołowca to już autobus zwozi do schroniska w 10 minut 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 4:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Łukasz T napisał(a):
Fenomen napisał(a):
przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym)


Przejście ze schroniska na Wołowiec to jest tak maksymalnie 4 godziny. Nie demonizuj.
i drugie 4 godziny na zejscie to juz jest 8 godzin ;) a teraz wez pod uwage snieg... :>


inna sprawa, ze ja mam doswiadczenia z robienia takiej trasy ale od wejscia do Chocholowskiej, stad wyszla mi trasa na caly dzien


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 5:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
To ja się może wypowiem jako początkujący. Pod koniec kwietnia będąc pierwszy raz w Tatrach w warunkach zimowych przeszedłem trasę Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Wyżnia Chochołowska - Siwa Polana. Śniegu było jeszcze sporo (chyba nawet lawinowa II), ale szlak ładnie przetarty i całość zajęła mi jakieś 9 godzin. Jedyne trochę problematyczne miejsce to było zejście do Wyżniej Chochołowskiej, dość stromo, a zejście przetarte "na krechę" w dół (chyba z powodu zagrożenia lawinowego).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 6:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
comb napisał(a):
To ja się może wypowiem jako początkujący. Pod koniec kwietnia będąc pierwszy raz w Tatrach w warunkach zimowych przeszedłem trasę Siwa Polana - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Wyżnia Chochołowska - Siwa Polana. Śniegu było jeszcze sporo (chyba nawet lawinowa II), ale szlak ładnie przetarty i całość zajęła mi jakieś 9 godzin. Jedyne trochę problematyczne miejsce to było zejście do Wyżniej Chochołowskiej, dość stromo, a zejście przetarte "na krechę" w dół (chyba z powodu zagrożenia lawinowego).


No ja też to samo, ale się nie odważyłam zejść z przełęczy pod Wołowcem i dylałam jak ten osioł z powrotem na Grzesia. :roll: W sumie nawet słusznie, bo ponoć dnia następnego tam lawina zeszła...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 6:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Fenomen napisał(a):
inna sprawa, ze ja mam doswiadczenia z robienia takiej trasy ale od wejscia do Chocholowskiej, stad wyszla mi trasa na caly dzien


To pisz dokładnie, a nie:


Fenomen napisał(a):
powiem tak - w normalnych letnich warunkach (bezsnieznych) przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym),


Zmienia to sporo ? Zmienia. A skierowałeś to do osobnika początkującego, nie bardzo orientującego się w terenie. Amen.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 7:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Fenomen napisał(a):
powiem tak - w normalnych letnich warunkach (bezsnieznych) przejscie ze schroniska na Wolowiec przez Grzesia i Rakon to juz jest wycieczka praktycznie jednodniowa (tempem spacerowym), a w zimie taka trasa plus jeszcze jej ciag dalszy

Co Ty opowiadasz? Trasa schron-Grześ-Rakoń-Wołowiec-schron (waruny letnie)to jest normalnym tempem (z przerwami na kanapki i herbatkę oraz sesje zdjęciowe) jakieś 5-6h.

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 8:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Pytania i odpowiedzi w wątku

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=1418

lub

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4020

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL