Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatrapedia
PostNapisane: So paź 01, 2011 11:42 pm 
Swój

Dołączył(a): N sie 28, 2011 12:01 am
Posty: 66
Lokalizacja: Łódź
I have a dream.
Zamarzyła mi się taka strona internetowa, coś w rodzaju Paryskiego, wpisanego do sieci .
Gdzie wpisując hasło „ Zadnia Galeria Cubryńska” uzyskujemy pełny dostęp do wskazanego zapytania. Od opisu po fotografie poszczególnych partii, z lewej z prawej strony widzianych, poprzez filmy i relacje.
Wpisujemy „Paryski 169 A” i widzimy jak to wygląda nie na rysunku, ale w rzeczywistości na fotografiach.
Tychże w sieci jest masa i tracąc mnóstwo czasu znaleźc interesujący nas obraz można, acz nie zawsze. Zadanie monumentalne, ale może ma to rację bytu ? Kompendium takie.
A może o istnieniu takiej formuły nie wiem i chcę wyważac otwarte drzwi?
Ma li to sens, jak sądzicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 12:40 am 
Swój

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 9:05 am
Posty: 73
Tak, aczkolwiek nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 10:56 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
dobrodziej napisał:
Cytuj:
Wpisujemy „Paryski 169 A” i widzimy jak to wygląda nie na rysunku, ale w rzeczywistości na fotografiach.

Dobry rysunek jest lepszy od fotografii, która nieraz może mocno przekłamywać prawdziwy obraz.

Ogólnie, jeżeli chcesz być "prowadzony za rękę", to chodzisz szlakami.
Wyszukiwanie drogi to istotny element zabawy przy off-roadzie (i przy okazji zdobywanie doświadczenia, jeżeli myślisz w przyszłości o poważniejszych celach).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 2:36 pm 
Swój

Dołączył(a): N sie 28, 2011 12:01 am
Posty: 66
Lokalizacja: Łódź
Nie do końca o to mi chodzi. Chyba mam jakieś problemy z przekazem myśli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tatrapedia
PostNapisane: N paź 02, 2011 5:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
dobrodziej napisał(a):
I have a dream.
Zamarzyła mi się taka strona internetowa, coś w rodzaju Paryskiego, wpisanego do sieci .
Gdzie wpisując hasło „ Zadnia Galeria Cubryńska” uzyskujemy pełny dostęp do wskazanego zapytania. Od opisu po fotografie poszczególnych partii, z lewej z prawej strony widzianych, poprzez filmy i relacje.
Wpisujemy „Paryski 169 A” i widzimy jak to wygląda nie na rysunku, ale w rzeczywistości na fotografiach.
Tychże w sieci jest masa i tracąc mnóstwo czasu znaleźc interesujący nas obraz można, acz nie zawsze. Zadanie monumentalne, ale może ma to rację bytu ? Kompendium takie.
A może o istnieniu takiej formuły nie wiem i chcę wyważac otwarte drzwi?
Ma li to sens, jak sądzicie ?

jest taka ciekawa stronka -
http://taternik.net/
mysle, ze twoj pomysl, chociaz ciekawy, nie jest dobry
mialbys wszystko podane na tacy, wydrukowany opis i fotografie
a tak jest miejsce na tajemnice, niepewnosc, na szukanie drogi
patrzac na twoj nick, moze Ty mialbys ochote sie podjac zalozyc taka strone? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tatrapedia
PostNapisane: N paź 02, 2011 7:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Chariot napisał(a):
jest taka ciekawa stronka -
http://taternik.net/

Bardzo dobra strona dla słowackich:
tatry.nfo.sk
niestety "tylko" dla dróg taternickich, nie obejmuje "ścieżek".

Chariot napisał(a):
mysle, ze twoj pomysl, chociaz ciekawy, nie jest dobry
mialbys wszystko podane na tacy, wydrukowany opis i fotografie
a tak jest miejsce na tajemnice, niepewnosc, na szukanie drogi

A ja uważam że w formule słowackiej jest bez kontrowersji, taternik.net narazie li tylko "raczkuje", ale oczywiście to fajna strona.
Co się tyczy owych "ścieżek" i dostępności danych dotyczących rezerwatów sprawa jest dyskusyjna i od lat dyskutowana. Z tych powodów przepisy Słowackie ograniczono dla dróg II w górę, a polskie do dość okrojonych rejonów.

Chariot napisał(a):
patrzac na twoj nick, moze Ty mialbys ochote sie podjac zalozyc taka strone?

Ano, WHP i WC to "dzieła życia" dwóch taterników, z których jednego określiłbym jako "wybitnego praktyka i bardzo dobrego teoretyka", a drugiego jako "wybitnego teoretyka i bardzo dobrego praktyka".
Zrobienie strony z materiałem tego rozmiaru to projekt którego musiałby się podjąć jakiś nowy "niezły zapaleniec" :-). Na koniec musiałby już być jakąś odmianą <wybiny/bardzo dobry> - <teoretyk/praktyk>.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 7:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
grubyilysy napisał(a):
Ano, WHP i WC to "dzieła życia" dwóch taterników, z których jednego określiłbym jako "wybitnego praktyka i bardzo dobrego teoretyka", a drugiego jako "wybitnego teoretyka i bardzo dobrego praktyka".

Sprawa dyskusyjna jest z tym drugim... uważam, że jest to wybitny praktyk... i osobiście dużo bardziej cenie WC niż WHP... W zasadzie określenie w tej samej wypowiedzi WHP jak wybitnego praktyka, zaś WC poziom niżej jest mocno dyskusyjne bo jak wiemy WHP wielu opisanych dróg nawet na oczy nie widział... w przeciwieństwie do WC...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 7:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
PrT napisał(a):
Sprawa dyskusyjna jest z tym drugim... uważam, że jest to wybitny praktyk... i osobiście dużo bardziej cenie WC niż WHP... W zasadzie określenie w tej samej wypowiedzi WHP jak wybitnego praktyka, zaś WC poziom niżej jest mocno dyskusyjne bo jak wiemy WHP wielu opisanych dróg nawet na oczy nie widział... w przeciwieństwie do WC...

Sęk w tym, że kolejność jeden/drugi została przeze mnie akurat przekręcona :-). Pewnie faktycznie odnosząc do zdania poprzedzającego zabrzmiało nieco myląco.
Na marginesie "wybitność dorobku WC" jest chyba nieco specyficzna, bardziej stanowi o niej ilość i zakres (w odniesieniu do Tatr), aniżeli wybitność konkretnych przejść. Może poza Granią Główną "na czas", ale i ten wynik jest obecnie vice-rekordem.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
grubyilysy napisał(a):
Sęk w tym, że kolejność jeden/drugi została przeze mnie akurat przekręcona Smile. Pewnie faktycznie odnosząc do zdania poprzedzającego zabrzmiało nieco myląco

:wink: :thumright: Chociaż wg. mnie teoretykiem wybitnym był WHP i nadal jest WC...
grubyilysy napisał(a):
Na marginesie "wybitność dorobku WC" jest chyba nieco specyficzna, bardziej stanowi o niej ilość i zakres (w odniesieniu do Tatr), aniżeli wybitność konkretnych przejść. Może poza Granią Główną "na czas", ale i ten wynik jest obecnie vice-rekordem.

To akurat prawda... ale WC nigdy nie skupił się na cyfrze więc ciężko go oceniać pod tym względem... Dla mnie jednak jego wybitność polega na opracowaniu rozlicznych wariantów i wytyczeniu szeregu nowych dróg...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Tatrapedia
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
grubyilysy napisał(a):
Bardzo dobra strona dla słowackich:
tatry.nfo.sk

rzeczywiscie rewelacyjna stronka
i nawet jest w wersji angielskiej
dzieki, gruby


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Trochę turystycznych opisów po słowacku jest tutaj:
http://www.sprievodca.ta3.szm.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:48 pm 
Swój

Dołączył(a): N sie 28, 2011 12:01 am
Posty: 66
Lokalizacja: Łódź
Chariot napisał(a):
jest taka ciekawa stronka -
http://taternik.net/

Ciepło, ciepło. Blisko tego o co mi chodzi. Tylko skromnie nieco.
36 szczytów. Mało fotografii. Ukierunkowana zgodnie z nazwą na taternictwo.
Ale gdzieś w tym kierunku dumam.
I nie chodzi o przechodzenie wszystkiego własnonożnie, raczej o korzystanie z dostępnych już relacji i informacji i zgromadzenie ich w jednym miejscu.
Coś co żyłoby własnym życiem jak Wikipedia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 8:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Rohu napisał(a):
Trochę turystycznych opisów po słowacku jest tutaj:
http://www.sprievodca.ta3.szm.com/

to cos dla mnie
thanx, Rohu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:02 pm 
Swój

Dołączył(a): N sie 28, 2011 12:01 am
Posty: 66
Lokalizacja: Łódź
Niepatriotyczne to, ale te słowackie stronki są dużo lepsze i bogatsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 9:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Jakoś tak się składa, że mają trochę więcej tych Tatr, zwłaszcza takich gdzie jest sens chodzić poza szlakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 6:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Stronka fajna. Znam trochę czeski, pracowałem jakiś czas, a także często bywam w Czechach, a co za tym idzie rozumiem Słowacki, który jest identyczny , z nieistotnymi wyjątkami, a szczególnie łatwo zrozumieć tekst.
Jednakże chcąc ułatwić sobie życie i poprzez wrodzone lenistwo skorzystałem z tłumacza google , czego gorąco nie polecam !!!
Oto próbka tego co wyszło (akurat w temacie Sławkowskiego) :lol:



Cytuj:
"Sławkowskiego Szczytu (2453) jest Szczyt tęgi, która dominuje pogląd z każdej STRONY. Wychodzący Great Cold Dolina Austerlitz i doliny. Koniec Wschodnia dwóch grzbietów, że rezygnują z Hogwartu. Ze stosu jest oddzielona Slavkov Priehyba dół. Czy jest to bardzo wytrzymałe blask Szczyt bok Great Cold żebra upadłości Dolina licznych i upadki. Strona JV prowadzi do Sławkowskiego Niebieski tarczy Destination szlaków. Z względu swój Wielkość i świeckich Sławkowskiego tarczy zapewnia bogactwo Widok.

1-cia odbija się od kopalni
CZAS: 1 ¼ h
Stopień trudności: BC
Atrakcyjność: + + +

W odchylane w dół SIĘ wystarczy więc, że nadal grzbiet Vareškový spotkanie Slavkov rozpoczyna SIĘ bezpośrednio po grzbiecie. Ugięcie znaleźć pit dvojvežičku. Pierwszego z Wieze obchodzone przez Wielki dolinie zimowych, w dolinie drugiej Slavkov. PRZED nami wznosi złamane chropowaty grzbiet, kończąc na Górze ekranu Slavkov. Początkowo zachować resztki Trawel polka Slavkov doliny, ale starzy ludzie Kiedy wznieść przemian na OBU grzbietu Stronach, patrząc trasy najbardziej opłacalne. Oglądaj Ilość skały wolnego. Crest w czesci trzeciej kanalizacji Górne i gazu stracić przejść Góry."


W zasadzie wszystko jasne- tylko nie rozumiem kto rezygnuje z Hogwartu i co to ma wspólnego :lol: oraz niejasne są dla mnie wątki kopalni, kanalizacji i gazu... poza tym git :lol:

Stronka rewelacyjna i fajnie jest rozrysowane, Rohu :salut:

Tylko nie próbujcie tego tłumaczyć translatorem... :twisted:

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL