Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 7:08 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 11:45 am 
Pomógłby mi ktos jesli chodzi o wycieczke do zakopanego na 3 dni szczegołowy plan tras i do tego mapki np na morskie oko na gubałówke ale wiecie takim schematem PLISSSSS!!!! :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 11:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
hehh a pytałaś młodzieć czy chce chodzić , bo wiesz ja wiem jak było z moją wycieczką do Zakopanego :lol:

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Proponuje na dzien pierwszy ruszyć własnie na Morskie Oko , jesli bedziecie mieli do dyzpozycji autokar to nie ma problemów , w przeciwnym razie dostać sie na Palenice (miejsce gdzie zaczyna sie szlak) busikami z dość liczną grupą młodzieży to troszke wiecej zachodu ale tez nie problem, tym bardziej że busiki takie jezdzą bardzo czesto z centrum Zakopanego (cena to ok 5 zł ) Spacerek zajmie Wam jakieś 3 godziny jak traficie na dobra pogode to sie możecie troszke pozachwycać , wypić ciepłą herbatke i na dół (trzeba brac pod uwage to że dzien jest krótki) z Palenicy powrót to już tak jak przyjazd :wink:

Dzień Drugi - wydaje mi się ze Gubałówka bedzie odpowiednia , szczegolnie ze z niej tez jest co oglądać , może dla leniwych wjechać na nią autokarem , pisałaś jednak że wycieczka ma być intensywna wiec proponowałbym dac wykazać sie troche młodej krwi

Dzień Trzeci - to może jakaś dolina proponowałbym Koscieliską , skąd można ruszyć z Kir , szlak jest całkiem przyjemny ,nie długi i przy jego koncu znajduje sie schronisko Ornak , w tkórym można odpocząc ewentualnie posilić się , po drodze jest kilka jaskin i uwierz dolinka ta ma swój urok !

To tyle co powiedzieć Ci moge ja niestety zadnych fragmentami poskanowanych mapek nie posiadam , ale jest wielu forumowiczów którzy na pewno doradzą Ci lepiej i dokładnie !

POZDRAWIAM !

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:08 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
DZIEŃ I (ok 5 h 40' latem)

-Chochołowska i Kościeliska
* zielonym szlakiem do żółtego ok 1 h 25 '
* żółtym szlakiem na Iwaniacką Przełęcz ok 1 h 30'
* zółtym z Iwaniackiej do schroniska Ornak ok 1 h 15'
*zielonym ze schroniska do KIR ok 1 h 25' -busem do Zakopca

Będą spali po takim dniu jak bobasy :lol:

Znajdę chwilę i namaluję kolejne dwa dni :wink:

Dodaję mapkę : http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... n_mapa.htm


Ostatnio edytowano Cz sty 12, 2006 12:10 pm przez Olka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:09 pm 
Ja nie chce jechac z dzieciaczkami!!! tylko mam 3 dniową wycieczke do napisania na studiach:))ale dziekuje jestescie kochani tak szybko odpisujecie:) prosze o mapki :)z zaznaczonymi trasami!!! ta wycieczka dla poczatkujacych ma byc nie wiecej niz 6, 7 godz dziennie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Kasiu jak jak będziesz będziesz szła Krupówkami w stronę północną (w dół) to w końcu dojdziesz do stóp Gubałówki a stamtąd masz już albo kolejkę albo pieszo, bez problemu dojdziesz...
Jeśli chodzi o MOko to pytaj na stacji PKP, stamtąd jeżdżą busy do Palenicy skąd dojdziesz pieszo... Chyba że zaczniesz w Kuźnicach i przez Kozią - Szpiglasową... :twisted: Ale polecam raczej Ci to pierwsze wyjście... 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
To mają być wycieczki letnie czy zimowe?
Zobacz np. tu
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/wycieczki.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:16 pm 
obojetnie aLE RACZEJ BEDE ROBIC WIOSENNE:) MAJ byłby optymalnybo wiecie musze napisac sały ekwipunek indiwidualny, grupowy prelminarz jak myslicie dzieci w jakim wieku najlepiej sie nadają?? moze z młodzieza zrobie ta wycieczke??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Kasia napisał(a):
jestescie kochani


8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) no baaaaaa... :twisted:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Pora roku ograniczy Ci ilość wycieczek. W lecie masz największy wybór. Wiosną jest jeszcze w wielu miejscach śnieg. Z małymi dziećmi nie wszędzie można iść więc lepiej chyba młodzież.

Ekwipunek
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/ekwipunek.htm

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Jeszcze jedno Kasiu. Masz świadomość, że taka zorganizowana grupa idąc w góry ma obowiązek wynajęcia przewodnika tatrzańskiego z uprawnieniami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:35 pm 
Ola mam nadzieje ze znajdziesz czas jeszcze na 2 pozostałe dni:)))


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:37 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
DZIEŃ II ( ok 6,5 h )


-Kuźnice (busikiem z dworca PKS )
*żółtym przez Jaworzynkę na Karczmisko (Królową Kopę) 1 h 45'
*niebieskim do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej 25'
* żółtym na Kasprowy 1 h 30'
*zielonym z Kasprowego do Myślenickich Turni 1h 45'
*zielonym do Kuźnic 1 h 10'
Z Kuźnic busikiem do Zakopca


Dzień III

Morskie Oko (busikiem z Zakopca-dworzec PKS )
Polana Palenica początek szlaku
*czerwonym szlakiem do Morskiego 2 h 45 ' ( po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza)
*z Morskiego niebieskim (przez Świstówkę) do Doliny 5 Stawów Polskich 2 h
*z "5" niebieskim do zielonego jakieś 10 '
*zielonym w prawo do Wodospadu Siklawa
*zielonym do Wodogrzmotów Mickiewicza Doliną Roztoki 1 h 45 '
*czerwonym do Polany Palenicy ok 45'
busik do Zakopca

P.S. mapka przy pierwszym moim poście

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 12:38 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
kasia19 napisał(a):
Ola mam nadzieje ze znajdziesz czas jeszcze na 2 pozostałe dni:)))


:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:28 pm 
Czesc Ola!!!
Czy mogła bys podac mi Twoj numer gg lub jakies inne namiary do Ciebie!!!!Bede wdzieczna za szybka odpowiedz...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:36 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
niestety nie mam gg
ale jestem dostępna na @ - adres jest podany w profilu
ale napisze jeszcze tu jakbyś miała problem

olka@turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:48 pm 
Widze ze zorganizowanie takiej wycieczki to dla Ciebie nie problem...My z kolezanka nieststy nie umiemy sobie poradzic nie znamy tych terenów itp. a chcialybysmy wypasc dobrze w szkole.Jak bys mogła znalesc jakas dobra mapke adekwatna do poszczególnych dni i pozaznaczac te wszystkie trasy co nam wypisałas we wszcesniejszym poscie!!!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:50 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Cytuj:
Widze ze zorganizowanie takiej wycieczki to dla Ciebie nie problem...


Na tym forum każdy układa takie wycieczki w 2 min :wink:

A co do mapek...postaram się, ale nic nie obiecuję :wink:

Daj mi chwilkę oki?


Ostatnio edytowano Cz sty 12, 2006 1:51 pm przez Olka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:51 pm 
KWAQ9 napisał(a):
Jeśli chodzi o MOko to pytaj na stacji PKP, stamtąd jeżdżą busy do Palenicy skąd dojdziesz pieszo... Chyba że zaczniesz w Kuźnicach i przez Kozią - Szpiglasową... :twisted:
Pozdrawiam!
Bartek :D


:thumright: :wink: tyle, że z Koziej jeszcze na Kozi i stamtąd jak Bartek pisze. Moze wyjdzie troche wiecej niż 6h :wink: ale nie pękaj: wpadnie na forum k-c 19 to podrzuci Ci skróta jakiegoś na pewno :rofl_an:


Ostatnio edytowano Cz sty 12, 2006 1:53 pm przez Ataman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:53 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ataman napisał(a):
wpadnie na forum k-c 19 to podrzuci Ci skróta jakiegoś na pewno :rofl_an:


Skrót będzie przez Świnicę :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 1:55 pm 
Olka napisał(a):
DZIEŃ II ( ok 6,5 h )
*żółtym przez Jaworzynkę na Karczmisko (Królową Kopę) 1 h 45'
*niebieskim do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej 25'


Skad Ty Ola te czasy bierzesz :shock: :?: Masakra jakaś: 2h10min do murowańca to chyba tyłem trzeba by iść :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:00 pm 
NAPISZCIE NAM JESZCZE JAKIE MOGA BYC CELE WYCIECZKI DO ZAKOPANEGO DLA MLODZIEZY SZKOLNEJ I JAK MOZECIE WYPISZCIE NAM BAZE NOCLEGOWA I ZYWIENIOWA W ZAKOPCU Z ADRESEM NUMEREM TELEFONU I CENA


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:00 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ja Kuźnice-Murowaniec robie 1 h (Karczmisko 45-50 min, Murowaniec 10-15 min) :wink:

Ale jako rzetelne źródło informacji podaje czas z mapy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:04 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
KASIA 19 napisał(a):
NAPISZCIE NAM JESZCZE JAKIE MOGA BYC CELE WYCIECZKI DO ZAKOPANEGO DLA MLODZIEZY SZKOLNEJ I JAK MOZECIE WYPISZCIE NAM BAZE NOCLEGOWA I ZYWIENIOWA W ZAKOPCU Z ADRESEM NUMEREM TELEFONU I CENA



łoł Kasieńko taka bystra to ja nie jestem

W Zakopcu masz teatr Witkacego na Chramcówkach, muzeum przy Krupówkach, stary cmentarz i drewniany kościółek na Krzeptówkach....sanktuarium Maryjne tez na Krzeptówkach Giewont :rofl_an:
Ale baza noclegowa to...znajdź jakiś pensjonat w google i sprawdź ceny


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:05 pm 
Olka napisał(a):
Ja Kuźnice-Murowaniec robie 1 h (Karczmisko 45-50 min, Murowaniec 10-15 min) :wink:

Ale jako rzetelne źródło informacji podaje czas z mapy :D


I kto tu po górach biega ? :wink: Ja mam bardzo zblizone czasy np. a zostałęm zakwalifikowany jako ścigacz :twisted:

Kasiu proponuję Wam odwiedzenie pasażu: cel handlowo-konsumpcyjny :wink: oraz "Zagrody" /wspomniany k-c 19 objaśni Tobie cel tej wyprawy :wink: /

Nie no zartuje oczywiście, ale myśle, ze chyba takie rzeczy można w ksiażkach lub na stronach internetowych /baza noclegowa/ znaleźć :?: Niedługo usiądziemy tutaj i bedziemy całą te pracę dla Ciebie pisać jak tak dalej pójdzie :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:09 pm 
kto to jest k-c 19??????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:18 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 8:45 am
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
Ja nie chce jechac z dzieciaczkami!!! tylko mam 3 dniową wycieczke do napisania na studiach:))ale dziekuje jestescie kochani tak szybko odpisujecie:) prosze o mapki z zaznaczonymi trasami!!!


Cytuj:
NAPISZCIE NAM JESZCZE JAKIE MOGA BYC CELE WYCIECZKI DO ZAKOPANEGO DLA MLODZIEZY SZKOLNEJ I JAK MOZECIE WYPISZCIE NAM BAZE NOCLEGOWA I ZYWIENIOWA W ZAKOPCU Z ADRESEM NUMEREM TELEFONU I CENA


i moze jeszcze do tego referat napisac, podsumowanie, tabelki a na koniec wydrukowac, sprawdzic merytorycznie i wyslac na podany adres?
ludzie, moze choc troche inwencji? to nie jest brak wiadomosci w danym temacie, to jest zwykle LENISTWO! i nikt mi nie powie ze jest inaczej. w dobie internetu takie informacje mozna wyszukac w ciagu 5 minut. Niech zgadne, o dane prosza przyszle nauczycielki? jesli tak to wlasnych dzieci nie pozwolilbym wam uczyc![/code]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:18 pm 
Kasia 19 napisał(a):
kto to jest k-c 19??????


To Boguś, człowiek przed którego wiedzą tatrzańską i zdolnoscia jej przekazywania padam na pysk :bowdown:

Ale tak pomyślałem o celach tych wycieczek /bo w sumie dobry chłopak ze mnie :wink: / i wyszło mi tak:

- poznanie architektury drewnianej Zakopanego /jest wytyczony nawet specjalny szlak zabytkowy architektury drewnianej czy jakos tak sie to nazywa/
- koniecznie edukacyjny walor odwiedzenia takich miejsc jak Muzeum Tatrzańskie, willa Atma Karola Szymanowskiego czy też muzeum Kasprowicza na Harendzie
- najlepiej zorganizowac wycieczkę choc jedną z przewodnikiem któy w czasie jej trwania opowie Wam o mijanych przykładach roślinnosci tatrzańskiej, endemitach, gatunkach pod ochrona itpee. czyli masz walor przyrodniczy
- może też walor uświadamiajacy czyli np. zwracanie uwagi w czasie wycieczki na szkodliwy wpływ człowieka na góry i jak temu przeciwdziałać

To takie pierwsze które mi do główki weszły przykłady, choć zgadzam się z Mycyrem niestety bo jednak idziesz na łatwiznę za bardzo


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:34 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ataman napisał(a):
Olka napisał(a):
Ja Kuźnice-Murowaniec robie 1 h (Karczmisko 45-50 min, Murowaniec 10-15 min) :wink:

Ale jako rzetelne źródło informacji podaje czas z mapy :D


I kto tu po górach biega ? :wink: Ja mam bardzo zblizone czasy np. a zostałęm zakwalifikowany jako ścigacz :twisted:



No tak ale po takim wejściu do Murowańca ja potrzebuje 10 min żeby chwilę usiaść, napić się pliszzza :wink:
A ścigacze nie potrzebują tylko biegną w 10 min na Cz.St i bez zatrzymywania się w 1 h na Kościelca
A później czym prędzej schodzą i lecą na Kozią Przełęcz, do "5" i Roztoką do Wodotrzasków :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 2:46 pm 
Olka napisał(a):
No tak ale po takim wejściu do Murowańca ja potrzebuje 10 min żeby chwilę usiaść, napić się pliszzza :wink:


ja siedze w Murowańcu tak z 20-30 minut /tyle wraz z oczekiwaniem i odpoczynkiem na swoje Kochanie musze zaczekać :evil: ale jak idę sam to lecę i nad Czarnym siadam na moment dopiero - ciekawsza okolica i sceneria zdecydowanie/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL