ok1997, masz 15 lat? sam chodzisz po górach czy w towarzystwie?
wymienione przez Ciebie propozycje sa dosyć łatwe i krótkie czasowo, moze pokusisz sie wejśc na jeszcze jakiś szczyt (poza Nosalem i Sarnią Skałą, z której to widoki są notabene cąłkiem przyjemne.
a). Dolina Białego - Czerwona Przełęcz - Sarnia Skała - przyjemny spacerek na kilka (3-4) godzin
b). Palenica - Morskie Oko - Czarny Staw - troche dłuższy spacer 18 km wte i wewte z Palenicy do MOka plus wejscie i zejscie na Czarny - "obowiązkowy" szlak dla poczatkujących, męzczący, no ale widoki pod koniec moga być super (jak nie będzie lało

), 15latek z kondycją spokojnie da radę.
c). Dolina Kościeliska - Przysłop Miętusi - i to koniec szlaku?, może wejdz z Przysłopu na Małołaczniak albo Kope Kondracką
d). Kuźnice - Nosalowa Przełęcz- Nosal - szlak dla dzieci i emerytów (tych bez kondycji) na kilka godzin (i to z dłuuugimi postojami)
Proponuje wejście z Dol. Chochołowskiej na Grzesia, a jak bedzie dobrze żarło to i dalej- na Rakoń i Wołowiec.