Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 15, 2012 12:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 11:00 am
Posty: 4
Witajcie,

wybieram się do doliny Pięciu Stawów, na Zawrat i Świnicę. Może jeszcze kilka innych miejsc jak się uda. Nocleg mam w Murzasichle. Stąd moje pytanie: czy mogę sobie jakoś skrócić drogę dojścia do doliny 5stawów. Gdybym miał codziennie tam dochodzić to zmarnowałbym masę czasu. Może kursuje z Murzasichle jakiś bus, do miejsca skąd miałbym bliżej?

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2012 10:09 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
Witam :) Dol. 5 Stawów, Zawrat i Świnicę można zrobić na raz tylko zdrowie trzeba mieć i małą wrażliwość na ekspozycje. Ze Świnicy można zejść do Kasprowego i kolejką linową do Kuźnic. Z Murzasichla kursują busy do Zakopanego, a stamtąd do Palenicy Białczańskiej gdzie rozpoczniesz wędrówkę do Dol 5 Stawów. W sierpniu też wybieram się do Murzasichla i podobną trasę zamierzam zrobić tylko od Świnicy przez Zawrat do Dol. 5 Stawów :)Tutaj masz rozkłady jazdy http://www.murzasichle.info/komunikacja.html Serdecznie pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2012 11:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
artex napisał(a):
Z Murzasichla kursują busy do Zakopanego, a stamtąd do Palenicy Białczańskiej

Nie trzeba jechac aż do Zakopanego. :wink:
Wystarczy dotrzeć do drogi Poronin-Bukowina, czy Brzezin, aby z tamtąd busami dotrzeć do Palenicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 8:29 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 10, 2012 11:00 am
Posty: 4
Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak myślałem, że trzeba będzie w kierunku Zakopanego pojechać. A orientujecie się jakie są ceny busów. Wyjazd studencki, stąd pytanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 10:13 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 12:18 am
Posty: 142
Lokalizacja: Świdnik
Witam :) Ile kosztują przejazdy po Podhalu:
Zakopane - Morskie Oko - 10 zł/os.
Zakopane - Wierch Poroniec - 9 zł/os.
Zakopane - Zazadnia - 8 zł/os.
Zakopane - Bukowina Tatrzańska - 4 zł/os.
Zakopane - Brzeziny - 5 zł/os.
Zakopane - Stasikówka - 3,5 zł/os.
Zakopane - Dolina Chochołowska - 6 zł/os.
Zakopane - Kościelisko - 5 zł/os.
Zakopane - Mała Łąka - 4 zł/os.
Szczawnica - Jaworki - 3,5 zł/os.
Nowy Targ - Szczawinca - 7 zł/os.

Zniżki na przejazdy przysługują jednie dzieciom do 4 roku życia (te jadą za darmo), a także inwalidom (wysokość zniżki zależy od stopnia inwalidztwa). informacja pochodzi ze strony http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 11:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
heldan napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak myślałem, że trzeba będzie w kierunku Zakopanego pojechać.

Ja nie jestem pewny, czy do końca dobrze zrozumiałeś post chiefa. Wedle mojej (i jak rozumiem chiefa) wiedzy nie ma stałej linii Murzasihle->Palenica, ale jest spora szansa (przynajmniej w letnim sezonie, gdy busów jeździ dużo) załapać się machając na busy rękami z przystanków po jednej z dwóch wspomnianych przez chiefa dróg z Zakopanego na Palenicę. Którą drogę wybrać na machanie to zależy do której Ci bliżej, ale obecnie chyba większość busów wali "górą" (drogą Oswalda Balzera) i tę bym w sezonie letnim preferował.
Rzecz jasna w busie raczej będziesz stał, ale to raczej mały szkopuł.
Opcja z wybraniem się do Zakopanego wbrew pozorom też nie jest głupia, bo busy z ronda w sezonie przed południem odjeżdżają w zasadzie co 10 minut.
Sam jestem ciekaw co Ci wyjdzie z tych transportowych kombinacji, jak wrócisz podziel się doświadczeniami. :-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:22 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2012 8:16 am
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Cześć :) Wybieram się za kilka dni do Murzasichle, jednak bez samochodu i mam pytanie odnośnie połączeń Murzasichle - Zakopane. Tzn chodzi mi głównie o to jak często jeżdżą busy, jak długo się jedzie oraz jaka jest cena za przejazd w jedną stronę Murzasichle do Zakopanego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 10:43 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
moja baza wpadowa tez jest czesto w murzasichlu, i w zasadzie na Tatry Wysokie jest rewelacyjne dojscie. Glowna ulica kursuje bus, takze najlepiej dojechac nim do skrzyzowania < w prawo ZAkopane, w lewo Palenica> i stad masz 5min dojscia do czarnego szlaku do Murowanca. Ew, jechac dalej do zako, ale moim zdaniem to strata czasu i kasy. Jesli chcesz do Moka, to tez idziesz w kierunku parkingu <poczatek czarnego szlaku, Brzeziny> i tam jest przystanek. Druga opcja to isc z buta do Brzezin ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 11:00 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2012 8:16 am
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
Dzięki za informacje Gosia :) A co mogłabyś polecić wyjeżdzając właśnie stamtąd ? wybieram się na 5 dniowy urlop, wiec warto sobie kilka miejsc zaplanować, myślałem między innymi właśnie o Morskim Oku, trasy tego pokroju, w najwyższe Tatry raczej nie czuje się jeszcze na siłach chodzić :) A tak btw to nie orientujesz sie w cenach busów do Zakopanego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 3:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
z BRzezin do zakopca w te wakacje placilam chyba 5pln, na moko pewnie bedzie podobnie, bo to jest mniej wiecej polowa drogi. sa tez busy przez budzow wierch, one jada ''dolem'' przez poronin.
co do tras, to najszybciej dotrzesz na HAle gasienicowa, stamtad mozesz isc na koscielec, zawrat, swinice, kasprowy <fuj>. sa tez trasy bardziej nizinne, typu wielki kopieniec, nosal, w druga strone od Psiej trawki: rownien waksmundzka, gesia szyja... polecam samemu stworzyc trasy : http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... wys_ii.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Ja raz wpadłam na pomysł wynajęcia pokoju w Mały Cichym, (busy z tamtąd jada przez Murzasichle) pomyslałam że moze bliżej Tatr Wysokich bedzie co ma znaczenie bo Młoda ma chorobe lokomocyjną. Gospodyni przemiła sklep dobrze zaopatrzony i tani i tyle plusow tej decyzji. Dojazd do Moka dośc beznadziejny i bardzo kosztowny (48 zł za nas dwie w obie strony) i zapchane busy. Wiecej tego błedu nie zrobię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Z Małego Cichego świetnie się idzie w Tatry Wysokie - kawałek przez las, paręset metrów i wejście do TPN, potem na Rusinową, a stamtąd czy nad MOKO, czy do D5SP jest już blisko. Gorzej do Gąsienicowej, tu dobrze jest podjechać stopem do Suchej Wody. Dla mnie to była zawsze najlepsza lokacja na polskie Tatry. W Zachodnie co prawda busikami z przesiadką, ale w lato kursują bardzo wcześnie.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Oczywiście mozna na piechote ,ale od szkoły to już nie jest kilkaset metrów tylko 2-2,5 km w jedną stronę do TPN a chodzenie stamtąd na piechote z dzieckiem do Moka no cóż :?: :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 8:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Przy czym chyba najbardziej wkurzało mnie, że busiarze z Zazadniej chcieli do i z Moka tyle samo co z Zakopanego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Przykro mi, nie biorę pod uwagę dziecka, bo z takim nie chodzę. A mieszkaliśmy gdzieś koło kościoła - jeśli ta droga przez las ma 2.5 kilometra to zawsze musiałem ją przegadać, bo wydawało by się, że to chwila. W każdym razie, zanim zaczęliśmy nocować w schroniskach wyruszaliśmy stamtąd i trasa z MC przez Rusinową, D5SP, Szpiglasową do MOKA i powrót do Palenicy, skąd kawałek busem do Zazadniej była spokojnie do zrobienia w jeden dzień.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nie licze samej drogi przez las tylko od szkoły tj przystanek busikowy dalej w kierunku Murzasichle. A od przyszłego roku chyba pomyśle o schroniskach.Dawniej miałam fajny układ bo mogłam zostawic u Gazdy podstawowy wór i wychodzic w góry na lekko na 3-4 dni.(płacąc mało za dni kiedy mnie tam nie było) Ale niestety teraz nie mam takich możliwości


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
My jesteśmy w Tatrach rzadko, ale od dwóch wyjazdów tylko schroniska. Nic nie rezerwujemy, część czasu na Słowacji. Wydaje mi się, że choć jest drożej to jednak bardziej ciekawie. Nie ma to jak zamierająca pod wieczór Terinka. Na krótkie przerwy jakoś znosi nas do MC - gdzie można zażyć ciepłego prysznica i zrobić pranie. Duży plecak można zostawić na dworcu PKS w przechowalni. Ps. najgorsze schronisko to Chochołowska - zawsze są jakieś afery z pijakami.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Niby jest drozej ale jak sie policzy koszt kwatery + koszt busa a od ceny schroniska odejmie zniżke PTTK to wychodzi tak samo albo i taniej a zyskuje sie czas. A na Chochołowskiej na pijaków szczegolnie uciążliwych nie trafiłam. Za to spałam kiedyś z Młoda w Murowancu i jakaś parka nad nami sie kotłowala i najbardziej to chyba takich rewelacji chciałabym Dzieciakowi oszczedzic .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 10:12 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
:lol:

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 6:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
Ja trafiłem.


Długo szukałeś ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 14, 2012 7:00 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Ciągnie swój do swego :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL