Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:13 pm 
Witam serdecznie.Mam do wyboru wyjazd w góry bądź na początku czerwca (27 V-10VI) bądź w drugiej połowie września (po 17IX).Chciałbym ten czas maksymalnie wykorzystać w górach (w końcu na te Rysy człowiek kiedyś musi wejść:)) ,więc moje pytanie jest takie.1.w którym terminie jest większa szansa na dobrą pogodę? (deszcz może padać ,oby nie było za dużo śniegu) 2.w którym miesiącu jest mniejszy ruch na szlakach? Ogólnie mówiąc ,który termin byście polecili? A i jeszcze jedno,chciałbym wejśc do wszystkich dostępnych jaskiń w pobliżu Zakopanego, czy macie jakieś propozycje od której zacząć aby trwało to max 2 dni? pozdrawiam .keczkun


Góra
  
 
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
keczkun napisał(a):
A i jeszcze jedno,chciałbym wejśc do wszystkich dostępnych jaskiń w pobliżu Zakopanego, czy macie jakieś propozycje od której zacząć aby trwało to max 2 dni? pozdrawiam .keczkun


Dostępne jaskinie w Kościeliskiej obejdziesz w 6 godzin. Do Dziury dojdziesz spod skoczni w pół godziny - godzine. A o jakie "pobliże Zakopanego" Ci chodzi ?

Oczywiście mniej ludzi będzie we wrześniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:25 pm 
chodzi mi o takie pobliże Zakopanego aby można spokojnie dojechać busikiem:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
To bierz Kasprowy - tam najdalej dojeżdża busik (na linie) :wink:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
To ( poza powyższymi ) innych dostępnych dla turystów w okolicy chyba nie ma. Zostaje Ci Słowacja.

W Kościeliskiej : Mrożna - Raptawicka - Obłazkowa - Mylna - Wąwóz Kraków ( Smocza Jama ) - w takiej kolejności będzie chyba najlepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
A co do wyjazdu to zdecydowanie wrzesień. Dzień co prawda krótszy, ale: mniej ludzi na szlakach, do tego czasu powinno już nie być śniegu (chyba , że świeży), za to w czerwcu w górnych partiach będzie prawie na pewno. Poza tym we wrześniu jest mniejsze prawdopodobieństwo gwałtownych burz.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:39 pm 
To bierz Kasprowy - tam najdalej dojeżdża busik (na linie) Wink ???????
nie wiedzialem ze tam jakies jaskinie są:( a reszcie Forumowiczów dziękuję za szybki odzew i rady:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 2:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Zdecydowanie polecam druga polowe wrzesnia :)
Co do jaskin to chyba bedzie tak jak to napisal Lukasz T , z kolejnoscia tez bym sie zgodzil :)
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jacek napisał(a):
Zdecydowanie polecam druga polowe wrzesnia :)
Co do jaskin to chyba bedzie tak jak to napisal Lukasz T , z kolejnoscia tez bym sie zgodzil :)
Pozdrawiam


Dodam małą poprawke :lol: :wink: Jak wyjdziesz z Mroźnej, Szanowny Gościu, to podskocz :outtahere: do Zimnej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 3:13 pm 
bylem juz w Mroznej 3 razy ( jako odpoczynek po dluzszych trasach) i znam ja bardzo dobrze,ale e tym roku chce poczuc sie jak szczur:) wiec poprosze takie bardziej ekstremalne ssiakies:) pozdrawiam , aaa i w jakich ciuchach laziliscie po tych jaskiniach?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 3:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
jesli nie bedzie za mokro to wystarcza ci stare dzinsy i koszula z dlugim rekawem (warto tez wziazc czapke - chroni przed uderzeniem sie w glowe). Jesli mialaby to byc jakas mokra (gliniasta) jaskinia to juz bym radzil sobie kombinezonik zalatwic


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 3:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Jeżeli chodzi o pogodę to o wiele pewniejsza jest we wrześniu.
Termin koniec maja-początek czerwca odradzam ci jako początkującemu (chociaż moja pierwsza wycieczka w Tatrach to przejście przez Zawrat na początku maja 2002).
Ze względu na duże prawdopodobieństwo zalegania śniegów w górnych partiach (wszystko zależy od "śnieżności" zimy (jak na razie duża) i pogody wiosną) twoje możliwości planowania wycieczek będą mocno ograniczone- wejście na Rysy będzie wymagało prawdopodobnie użycia raków i czekana (chociaż ja np. wchodziłem w połowie czerwca 2003, i po drodze ominąłem tylko kilka niewielkich płatów śniegu, a już np. w następnym 2004 roku, na pocz. czerwca śnieg zalegał nieprzerwaną warstwą od wysokości ok. 1500-1600m). W takim stanie wiele szlaków, nawet przy używaniu raków i czekana, może być wręcz niebezpiecznych (np. zielony szlak na Przełęcz pod Chłopkiem, żółty szlak z nad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat, czarny szlak żlebem Kulczyńskiego na Przełączkę nad Buczynową Doliną).
Ale powtarzam- wszystko zależy od pogody zimą i wiosną. Najlepiej na kilka dni przed wyprawą zorientuj się w prognozie pogody, podzwoń do schronisk w okolicach planowanych wycieczek i zapytaj się o warunki na szlakach- informacja tą znajdziesz także na www.tpn.pl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 4:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Ja równiez polecałabym wrzesień.Byłam w zeszłym roku w Tatrach we wrześniu->>pogoda była po prostu rewelacyjna.No tylko rzeczywiście trzeba miec na uwadze planujac wycieczki,że dni sa krótsze i ok.18:00 w partiach leśnych jest już dość szaro-buro.Z tymi Rysami to w terminie wrześniowym coprawda wieksze prawdopodobieństwo,że nie będzie śniegu(ale w sumie to nigdy nic nie wiadomo),ale wtedy to najlepiej z nocką w schronisku,bo nie wiem czy dasz rade wyrobić tam i z powrotem tak,żeby w ciemnosciach nie wracać do Palenicy :shakehead:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 4:50 pm 
Hania ratmed napisał(a):
....ale wtedy to najlepiej z nocką w schronisku,bo nie wiem czy dasz rade wyrobić tam i z powrotem tak,żeby w ciemnosciach nie wracać do Palenicy :shakehead:


W sumie to przy świetle czołówki nie wraca się źle o zmroku tym asfaltem (przynajmniej nie ma tłumów :evil: ). Szłam we wrzesniu na Rysy, przy czym wymarsz z Palenicy miał miejsce cos koło 10-tej albo 11-tej, i zmierzch mnie dopadł, ale już na asfalcie - nie było problemu. Nawet na ostatni busik do Zakopca zdążyłam :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 5:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Suseł napisał(a):
Hania ratmed napisał(a):
....ale wtedy to najlepiej z nocką w schronisku,bo nie wiem czy dasz rade wyrobić tam i z powrotem tak,żeby w ciemnosciach nie wracać do Palenicy :shakehead:


W sumie to przy świetle czołówki nie wraca się źle o zmroku tym asfaltem (przynajmniej nie ma tłumów :evil: ). Szłam we wrzesniu na Rysy, przy czym wymarsz z Palenicy miał miejsce cos koło 10-tej albo 11-tej, i zmierzch mnie dopadł, ale już na asfalcie - nie było problemu. Nawet na ostatni busik do Zakopca zdążyłam :)
a jak trafi na misia?

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 5:15 pm 
klin86 napisał(a):
a jak trafi na misia?


hmm :roll: :scratch:

to przynajmniej może liczyć na to, że miś go ewentualnie nie zauważy po ciemku :wink: , a za widoku miałby go jak na dłoni :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 5:22 pm 
hmm troszke sprostowan... chodze juz jakis czas po gorach,nie uwazam sie za doswiadczonego (nigdy nie bylem na K2:),misia spotkalem w zeszlym roku w dolinie roztoki:)),mam nawet fajne fotki:)) a ze wzgledu na to ze nie bede chodzil sam ,to potrzebuje dobrej pogody:) pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 5:26 pm 
zatem powiedzieć mogę tyle, że zeszłoroczny początek września był pogodowo bardzo łaskawy w górach :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 7:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 13, 2006 6:49 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Z Dalekiego Wschodu
A ja chciałam tylko zauważyć, że " po 17.IX" to nie taki początek września...;-) któregoś roku o tej porzez był taki halny, że prawie zwiewało mnie...czułam się wtedy jak piórko:-) Ale i tak polecam wrzesień;-) Zaś jeśli chodzi o tłumy w maju...poza długim weekendem...to wcale nie jest tak żle..w tamtym roku pojechałam pare dni po weekendzie majowym..i na szlaku spotkalam tylko dwie osoby...jakiegoś ksiedza i jego...siostrę?;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 7:42 pm 
no wiec po Waszych podpowiedziach zdecydowalem sie jednak na wrzesien, jutro pojde zarezerwowac sobie urlop,mam nadzieje ze miniemy sie gdzies w jaskini:D (bo to moj glowny cel w tym roku) pozdrawiam serdecznie.keczkun


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2006 8:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Statystycznie rzecz biorac mniej opadow powinno byc we wrzesniu, wtedy tez o czym juz wszyscy wspominali powinno byc mniej turystow (chociaz studenci koncza wakacje z koncem wrzesnia wiec na szlaku na pewno nie bedziesz sam). :D
Inna sprawa, ze z 2 polowa wrzesnia dzien ulega dosc znacznemu skroceniu...

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2006 9:06 pm 
I niedźwiedzie zbierają tłuszczyk na zime :D . Co do terminu wyjazdu w góry to najlepiej jest pojechać od połowy sierpnia do połowy września .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 12:28 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Nooo,na miesiąc to ja też bym z chęcią pojechała... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 10:27 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 05, 2006 9:48 pm
Posty: 55
No ja też się zastanawiam...maj czy druga połowa sierpnia...hm.... :scratch:
bo w zeszłym roku to snieg w sierpniu padał


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 10:39 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Rusałka napisał(a):
No ja też się zastanawiam...maj czy druga połowa sierpnia...hm.... :scratch:
bo w zeszłym roku to snieg w sierpniu padał

Odwieczne pytanie... :)
W sierpniu już może padać, w maju jeszcze stary zalega (czasami wcale aż taki stary nie jest). Najlepiej więc jeździć kilka razy w roku :D i zawsze się kiedyś trafi na niezłą pogodę.
Tylko te cholerne przejazdy (wiem coś o tym), a z Bydgoszczy to już zupełna porażka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 10:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
abrendon napisał(a):
Tylko te cholerne przejazdy (wiem coś o tym), a z Bydgoszczy to już zupełna porażka.


ehh, dokładnie... :?
jakbyśmy w góry mieli tak blisko jak nad morze... :wink:
ale cóż, to tylko wzmaga nasze przeżycia i zamiłowanie do gór, jak trzeba więcej poświęcić to potem bardziej smakuje :wink: :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 10:51 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 05, 2006 9:48 pm
Posty: 55
Ja tam na droge nie narzekam....i tak zawsze kuba prowadzi a ja moge pospac..hihi :lol: :D

przejazdy nie takie złe, ale skąd kase brać :?: :?: :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 11:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Kuba777 napisał(a):
jakbyśmy w góry mieli tak blisko jak nad morze... :wink:
ale cóż, to tylko wzmaga nasze przeżycia i zamiłowanie do gór, jak trzeba więcej poświęcić to potem bardziej smakuje :wink: :)

Zgadzam się w 100%, ale i tak uważam, że mam trochę za daleko... :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 11:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Rusałka napisał(a):
Ja tam na droge nie narzekam....i tak zawsze kuba prowadzi a ja moge pospac..hihi :lol: :D
przejazdy nie takie złe, ale skąd kase brać :?: :?: :?:

Spryciula :D
Co do kasy to polecam bookmacherstwo :). Kuba na pewno coś o tym wie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 11:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 1:05 pm
Posty: 702
Lokalizacja: że znowu
Rusałka napisał(a):
No ja też się zastanawiam...maj czy druga połowa sierpnia...hm.... :scratch:
bo w zeszłym roku to snieg w sierpniu padał

hmm bylem w sierpniu ale swierzego sniegu nie przypominam sobie, znajomi tez nic nie wspominali


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL