Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 21, 2013 2:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
A Martinovka, podobnie jak i Jordanka - drogi miejscami dwójkowe - nie są aby przypadkiem legalnymi drogami (o ile mamy legitymację KW)? Skoro ktoś już się na nie decyduje, to chyba stosowne doświadczenie w górach posiadać powinien. A jeśli tak, to chyba lepiej, przyjemniej, wygodniej i taniej jest wybrać się bez przewodnika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 21, 2013 6:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2103
Skoro temat nieco odżył to przypominam że TANAP myśli o udostępnieniu najwyższych szczytów w przyszłym roku turystom wysokogórskim bez przewodnika póki takie myślenie jest także wyżej ( chwilowo rządzi tam lewica) to może warto przed 15 czerwca[/b] w Tatrzańskiej łomnicy gdzie jest siedziba TANAP - zjawić się i w liczbie mnogiej bądź to porozmawiać z Pracownikami TANAP bądź też złożyć tam jakąś petycję z podpisami za i szczerze porozmawiać co by się dało "załatwić" . Może jak na tym polu nie ustąpią, to np. przywrócą szlak na Płaczliwą Skałę czy Osobitą albo zbudują obiecane na Świstowy, Mały Lodowy i Baranie Rogi... w każdym razie wiosną 2014 warto pokombinować, popytać albo nawet zorganizować się jakoś i złożyć pismo z propozycją w interesie wszystkich doświadczonych turystów wysokogórskich posiadających odpowiednie wyposażenie na pozaszlakowe eskapady w terenach udostępnionych dla wspinaczki a nie będącymi jednocześnie ścisłymi rezerwatami przyrody. Pogadać i popytać zawsze można... na razie do 15.6 i tak kupa czasu i "martwy sezon" w Słowackich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 21, 2013 6:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Jakub: mógłbyś podrzucić jakiegoś linka w temacie, o którym wspominasz?

Ja swoją drogą zastanawiałem się kiedyś, czy zdarzyła się komuś sytuacja taka, żeby idąc z widocznym szpejem (na modłę słowacką) i legitymacją KW - np. na Gierlach przez Próby (żeby było w temacie, a i trasa wszak bacznie przez filanców obserwowana) mieć problemy z tego tytułu, że się zbyt łatwą (a zatem - nielegalną) drogę obrało?

Kefir chyba pisał kiedyś, o ile się nie mylę, że go przewodnicy właśnie z Gierlacha zawrócili, ale on chyba pod prąd uderzał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Jakub napisał(a):
zjawić się i w liczbie mnogiej bądź to porozmawiać z Pracownikami TANAP bądź też złożyć tam jakąś petycję
Ty tak na poważnie?
Jakub napisał(a):
na razie do 15.6 i tak kupa czasu i "martwy sezon" w Słowackich...
Strasznie martwy. Jak w marcu w dobrą pogodę byłem kiedyś na Czerwonej Ławce to skiturowcóe było więcej niż turystów w pogodny sierpniowy dzień.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 9:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Rambubu napisał(a):
Ja swoją drogą zastanawiałem się kiedyś, czy zdarzyła się komuś sytuacja taka, żeby idąc z widocznym szpejem (na modłę słowacką) i legitymacją KW - np. na Gierlach przez Próby (żeby było w temacie, a i trasa wszak bacznie przez filanców obserwowana) mieć problemy z tego tytułu, że się zbyt łatwą (a zatem - nielegalną) drogę obrało?

Oczywiście.
Przecież widać, że nie idziesz z przewodnikiem (wszyscy się znają), więc co ci da legitymacja KW, skoro idziesz tam nielegalnie? W najlepszym razie będą chcieli skierować cię na Martinovkę - jako wspinacz ze szpejem i legitymacją :) dopiero tam będziesz legalnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 10:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
leppy: co do tego, że się wszyscy znają, to bym polemizował :wink: Poza tym, to teoretycznie jak najbardziej się zgadzam, ale mnie chodziło o coś innego - czy znasz kogoś, kto zostałby w taki sposób zawrócony albo ukarany mandatem? Idąc np. przez Wielicką Próbę z zamiarem powrotu na Polski Grzebień albo przejścia na Mały Gierlach. A taki zamiar może zostać zawsze zweryfikowany przez zmęczenie, drobną kontuzję, zmieniające się warunki pogodowe itp.

Ja tam nie wiem, moje rozmowy z filancami przebiegały całkiem ok, znacznie lepiej niż rozmowy z policjantami słowackimi.

Nie trafiłem na szczęście w górach na tego świra, który wyskakuje od razu z pięściami, o którym ktoś kiedyś pisał na forum. Może (oby) już nie pracuje jako vodca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 10:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Jakub napisał(a):
przypominam że TANAP myśli o udostępnieniu najwyższych szczytów w przyszłym roku turystom wysokogórskim bez przewodnika
W roku właśnie mijającym tenże sam TANAP myślał i planował ferratę z Lodowej Przełęczy przez Mały Lodowy Szczyt na Czerwoną Ławkę...
Jakie są efekty tego myślenia każdy chyba widzi (choć jeśli o mnie chodzi to akurat nie chcę tam żadnej ferraty, zresztą w innych miejscach również).

Krabul napisał(a):
Jakub napisał(a):
na razie do 15.6 i tak kupa czasu i "martwy sezon" w Słowackich...
Strasznie martwy. Jak w marcu w dobrą pogodę byłem kiedyś na Czerwonej Ławce to skiturowcóe było więcej niż turystów w pogodny sierpniowy dzień.
Dołożę do tego środek marca zeszłego roku. Kalendarzowa zima i tłumy w drodze na narodową górę skiturowców, na niej i na zejściu z niej.

Rambubu napisał(a):
Ja swoją drogą zastanawiałem się kiedyś, czy zdarzyła się komuś sytuacja taka, żeby idąc z widocznym szpejem (na modłę słowacką) i legitymacją KW - np. na Gierlach przez Próby (żeby było w temacie, a i trasa wszak bacznie przez filanców obserwowana) mieć problemy z tego tytułu, że się zbyt łatwą (a zatem - nielegalną) drogę obrało?
Też "kiedyś" przychodziły mi tego typu "gupoty" do głowy.., :twisted: ale się z nich szybko wyleczyłem :wink:
Pomijając oczywistą nielegalność, już widzę się (bądź kogokolwiek) pomykającego, czy to Wielicką czy Batyżowiecką Próbą obładowanego szpejem :mrgreen:

Rambubu napisał(a):
ale mnie chodziło o coś innego - czy znasz kogoś, kto zostałby w taki sposób zawrócony albo ukarany mandatem? Idąc np. przez Wielicką Próbę z zamiarem powrotu na Polski Grzebień albo przejścia na Mały Gierlach. A taki zamiar może zostać zawsze zweryfikowany przez zmęczenie, drobną kontuzję, zmieniające się warunki pogodowe itp.
Skoro teoretyzujesz z przejściem Martinówki pod włos, to pomyśl o przejściu jej po prostu normalnie... i legalnie.

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 2:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
Ja chodzę legalnie (a przynajmniej staram się, bo nie wiem czy jest już jednolite stanowisko o jaką skalę chodzi przy określaniu trudności legalnych dróg; kiedy się tym interesowałem bardziej, to ciągle nie było do końca jasne). Ale nie w tym celu teoretyzuję i nie konkretnie o moją osobę chodzi, a bardziej raczej o praktykę "filancką".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 22, 2013 4:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Jakub napisał(a):
Skoro temat nieco odżył to przypominam że TANAP myśli o udostępnieniu najwyższych szczytów w przyszłym roku turystom wysokogórskim bez przewodnika póki takie myślenie jest także wyżej ( chwilowo rządzi tam lewica) to może warto przed 15 czerwca[/b] w Tatrzańskiej łomnicy gdzie jest siedziba TANAP - zjawić się i w liczbie mnogiej bądź to porozmawiać z Pracownikami TANAP bądź też złożyć tam jakąś petycję z podpisami za i szczerze porozmawiać co by się dało "załatwić" . Może jak na tym polu nie ustąpią, to np. przywrócą szlak na Płaczliwą Skałę czy Osobitą albo zbudują obiecane na Świstowy, Mały Lodowy i Baranie Rogi... w każdym razie wiosną 2014 warto pokombinować, popytać albo nawet zorganizować się jakoś i złożyć pismo z propozycją w interesie wszystkich doświadczonych turystów wysokogórskich posiadających odpowiednie wyposażenie na pozaszlakowe eskapady w terenach udostępnionych dla wspinaczki a nie będącymi jednocześnie ścisłymi rezerwatami przyrody. Pogadać i popytać zawsze można... na razie do 15.6 i tak kupa czasu i "martwy sezon" w Słowackich...

co Ty chłopie wąchasz ?też chcę mieć takie jazdy :shock:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 25, 2013 9:18 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 12:59 pm
Posty: 123
Lokalizacja: Płock/Warszawa
prof.Kiełbasa napisał(a):
co Ty chłopie wąchasz ?też chcę mieć takie jazdy :shock:
:lol:

Nikt nie pisze, że dostał mandat, ile zapłacił... może opowieści o łapaniu nielegalnych turystów są przesadzone? Albo mandat jest znacznie niższy niż cena za przewodnika :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 12:48 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1499
rambler napisał(a):
Nikt nie pisze, że dostał mandat, ile zapłacił...


Ja ostatnio 40 eur, w Żdiarze, przekroczyłem prędkość niby o 16 km/h :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 12:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
rambler napisał(a):
Nikt nie pisze, że dostał mandat, ile zapłacił
Ja dostałem. 100 koron. Z 8 lat temu.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 1:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
mi chcieli dać kilka stówek ,ale nie miałem nawet 20E by dać w łapę co chcieli :mrgreen:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 4:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
prof.Kiełbasa napisał(a):
nie miałem nawet 20E by dać w łapę co chcieli
I co? Puścili?

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 4:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
:mrgreen: ano..
aczkolwiek pampers był pełen :oops:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 17, 2014 6:33 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2014 1:48 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Pszczyna
Odgrzewając temat, orientuje się ktoś czy coś zmieniło się z Gerlachem dalej z przewodnikiem czy już można samemu ? "Za googlowanie" doprowadza tylko do stron z przewodnikami albo informacjami z zeszłego roku. Z góry dzięki za jakieś info.

_________________
www.niedzwiedzik.pl - czyli podróże małe i duże


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 12:20 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 03, 2013 7:07 am
Posty: 40
niedzwiedzik napisał(a):
Odgrzewając temat, orientuje się ktoś czy coś zmieniło się z Gerlachem dalej z przewodnikiem czy już można samemu ? "Za googlowanie" doprowadza tylko do stron z przewodnikami albo informacjami z zeszłego roku. Z góry dzięki za jakieś info.


Witaj;
Z tego co wiem; w razie czego to ktoś mnie poprawi:
Wejście turystyczne to tylko z przewodnikiem (Wielicka-Batyżowiecka); można legalnie również wejść samemu pod kilkoma warunkami (przynależność do KW zrzeszonego w PZA; odpowiednia trudność drogi-droga co najmniej II stopnia itd.) W praktyce nie brakuje śmiałków którzy chcą się zmierzyć z górą samemu- zarówno legalnie jak i z ominięciem prawa; decyzja należy do ciebie:)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 2:11 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2014 1:48 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Pszczyna
Hej

Dzięki za informację. Szkoda, że na razie tylko kończy się na informacji od strony Słowackiej, że kiedyś tam. Hiszpanie za remont El Caminito zbierali się ponad 4 lata, więc mamy pewnie dużo czasu do uwolnienia Gerlach`u :)



Pozdrawiam

_________________
www.niedzwiedzik.pl - czyli podróże małe i duże


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 01, 2014 7:50 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

A ja z kolei mam pytanie.

Jestem osobą z lękiem przestrzeni i lękiem wysokości, byłem na całej Orlej Perci oraz Czerwonej Ławce, Rohatce, Polskim Grzebieniu, Małej Wysokiej, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem i mam pytanie. Myślicie, że dam radę wejść na Gerlach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 01, 2014 9:54 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
Mariusz128 napisał(a):
Witam,

A ja z kolei mam pytanie.

Jestem osobą z lękiem przestrzeni i lękiem wysokości, byłem na całej Orlej Perci oraz Czerwonej Ławce, Rohatce, Polskim Grzebieniu, Małej Wysokiej, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem i mam pytanie. Myślicie, że dam radę wejść na Gerlach?

przewodnik przywiąże Cie do liny - wejdziesz bez problemów

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 02, 2014 5:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Mariusz128 napisał(a):
Witam,

A ja z kolei mam pytanie.

Jestem osobą z lękiem przestrzeni i lękiem wysokości, byłem na całej Orlej Perci oraz Czerwonej Ławce, Rohatce, Polskim Grzebieniu, Małej Wysokiej, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem i mam pytanie.


Lekarz wystawił Tobie zaświadczenie o lęku wysokości???
A może zrobiłeś te trasy z reklamówką na głowie??? :)

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 02, 2014 8:10 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Mariusz128 napisał(a):
Jestem osobą z lękiem przestrzeni i lękiem wysokości, byłem na całej Orlej Perci oraz Czerwonej Ławce, Rohatce, Polskim Grzebieniu, Małej Wysokiej, Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem
Nie to, że się czepiam, ale... jeśli zrobiłeś te trasy, to gdzie u Ciebie lęk wysokości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 02, 2014 8:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Mariusz128 napisał(a):
Myślicie, że dam radę wejść na Gerlach?
Z przewodnikiem 'drogą normalną'? Jasne.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 04, 2014 10:20 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
I stchórzyłem..
Miałem okazje dziś wdrapać się na Gerlach, ale naoglądałem się filmików i stwierdziłem, że psychicznie to nie dla mnie.
Opisane przeze mnie szlaki zdobyłem, ale przy dość sporym strachu. Nie kręci mi się w głowie, nie jest mi słabo, po prostu się boję. Byłem we wtorek na szlaku Trzy Kopy - - > Banikov i trochę strachu mi ten szlak przysporzył.
Zamiast tego jutro chciałbym zdobyć Furkotną Przełęcz, a w Polsce zostaje mi tylko Kościelec.

Czy podjąłem Waszym zdaniem dobrą decyzję?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 04, 2014 10:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Furkotną Przełęcz? A nie pomyliło Ci się czasem z Bystrym Przechodem?
Mariusz128 napisał(a):
naoglądałem się filmików
Podlinkuj coś, jestem ciekawy czego się naoglądałeś. Batyżowiecka Próba?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 04, 2014 11:17 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Tak, chodziło mi o Bystry Przechód.
Co do filmiików: https://www.youtube.com/watch?v=RiPZGXyEwuI 8 minuta 10 sekunda - dla mnie masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 04, 2014 11:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 11:31 am
Posty: 26
Mariusz128 napisał(a):
Co do filmiików: https://www.youtube.com/watch?v=RiPZGXyEwuI 8 minuta 10 sekunda - dla mnie masakra.


Coś jak drabinka na Zamarłej Turni :) Tylko znacznie więcej miejsca pod nogami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 04, 2014 12:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Mariusz128 napisał(a):
8 minuta 10 sekunda - dla mnie masakra
Batyżowiecka Próba. Dwa odcinki stromego kominka pokonywanego za pomocą klamr ułożonych w stopnie drabiny. Naprawdę nic strasznego. Zwłaszcza jak przewodnik ubezpiecza cię z góry.
Hattrick napisał(a):
Tylko znacznie więcej miejsca pod nogami
Nie ma tam jakiejś wielkiej ekspozycji.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2014 8:20 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 12:47 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Chojnice
W lipcu chcę zaatakować Gerlach, ale wydawać dość sporo pieniędzy na wejście "zwykłą drogą" chyba mija się z celem, dlatego chodzi mi po głowie Droga Martina. Nie wiem tylko jak sobie poradzę na takiej trasie. Ogólnie zdeptałem wszystkie najtrudniejsze szlaki po kilka razy w Polskich Tatry Wysokich + Rohacze, Trzy Kopy i Banówka na Słowacji i czas podnieść poprzeczkę. Wiem, że droga Martina jest trudniejsza niż wszystko znakowane w Tatrach, ale z przewodnikiem chyba nie powinno być tak ciężko? :wink: Macie może namiary na jakiegoś taniego, sprawdzonego przewodnika?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 28, 2014 12:55 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Jak chcesz dobrego przewodnika to poszukaj w necie Jaro Michalko - zajebisty gość, choć tani to on może nie być, nie wiem.
A tak po za tym, jak chcesz wydać kasę i później nie żałować - to taka moja rada - idź nie na Gerlach a na Pośrednią Grań :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL