Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So maja 11, 2024 1:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 8:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 8:35 pm
Posty: 3
Lokalizacja: okolice Poznania
Od zeszlego roku nadrabiam zaleglości w wędrówkach po Tatrach (wcześniej "zaliczylam" Alpy). Jakoś nie bylo mi dane wcześniej przemierzać te wspaniale górskie szlaki. Jak każdy początkujący traper staralam się jak najwięcej zobaczyć w ciągu 5 dni. Na początku byly to oczywiście "oklepane" szlaki. W tym roku przymierzam się do wyjazdu pod koniec lipca. Właściwie kiedy najlepiej jechać w Tatry tak aby pogoda była przynajmniej w 80 % dla nas przyjazna (chodzi mi głównie o możliwość robienia zdjęć). Ciągnie mnie na Rysy, ale wolalabym lagodniejsze wejście niż to od strony Czarnego Stawu ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 9:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Tu możesz troche o pogodzie poczytać...

http://turystyka-gorska.pl//forum//phpB ... php?t=1391

Koniec lipca to według mnie dobry termin (sam nawet wtedy jadę 8) ) bo mamy wtedy niezłą pogodę (choć nie zawsze) ale przede wszystkim jeszcze dłuuuuuuuuuugi dzień i można szaleć na szlaku po 15h... 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 9:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Witaj Agnieszka, to tak na miły poczatek :wink: A jak na zdjęcia to najlepsza jest jesień :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 9:04 pm 
to chyba jak nie od Czarnego Stawu to pozostaje Ci wejscie od strony słowackiej - tylko jeśli debiutujesz w Tatrach to ja nie wiem czy Rysy na "dzień dobry" to jest najrozsądniejszy pomysł.

Koniec lipca natomiast pogodowo to jak dla mnie jeden z bardziej ryzykownych terminów /jedna z największych średnich amplitud opadów przypada właśnie na ten okres/ choć śniegu trochę będize jeszcze więc skoro tak zależy Ci na zdjęciach to pod tym kątem OK

A w ogóle wydaje mi się, ze temat pogody to wałkujemy już w co drugim temacie niemal :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 9:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
dresik napisał(a):
A jak na zdjęcia to najlepsza jest jesień :wink:


Każda pora roku jest piękna i ma coś w sobie ale jesień jest rzeczywiście przepiękna... 8)

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 9:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
no właśnie o pogodzie to jest już wątek wakacyjna pogoda
widzą, że Poznań i okolice ostatnio tu rządzą :) zwłaszcza w wykonaniu żeńskim




-------------------------------------
Tatry

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 11:38 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Ataman napisał(a):
tylko jeśli debiutujesz w Tatrach to ja nie wiem czy Rysy na "dzień dobry" to jest najrozsądniejszy pomysł.



nie zapominaj że koleżanka chodziła już po Alpach :lol:

Agnieszka34 napisał(a):
wcześniej "zaliczylam" Alpy


Tylko ile i jakim środkiem transportu ?? Bo coś czuje że kolejką :P

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 11:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Agnieszko jesli ciagnie Cie na Rysy to od slowackiej strony jest bardzo spokojne podejscie a widoczki rownie piekne,

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 12:14 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
Ja w zeszłym roku zabrałem na Rysy 2 kumpli którzy oprócz szkolnej wycieczki z lat "pampersowych" nie postawili nigdy nóg na terenie TPN'u, wiec sądzę że dasz radę :wink: Trzeba jednak przyznać że podejście jest troche męczące, i bez "jakotakiej" kondycji jest trudno, ale wykonalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 1:22 am 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
hmmm.... pogoda akurat powinna być najlepsza zdecydowanie we wrześniu :) , a i ludzi na szlakach mało :) , ogólnie rewelacja...

W tym roku będę w Tatrach minimum 2x tydzień :D (w tym koniecznie jeden wyjazd we wrześniu :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 2:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Jacek napisał(a):
Agnieszko jesli ciagnie Cie na Rysy to od slowackiej strony jest bardzo spokojne podejscie a widoczki rownie piekne,


A od Polskiej jest stromo ?? :scratch:

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 2:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
od polskiej strony duuzzoo lancuchow i troche ekspozycji


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 3:36 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
zolffik napisał(a):
od polskiej strony duuzzoo lancuchow


jakaś godzinka chyba

Cytuj:
i troche ekspozycji


pod szcytem jest fajna galeryjka, osoby wrazliwe na ekspozycje moga się zablokować :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 3:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
od słowackiej jest łatwiej i tyle :)
a od polskiej ten kawałek na grani i te kilka metrów po małej półeczce dla wrażliwych przyjemne nie będą
a reszta to tylko kondycja bo 900 m trzeba podejść w górę, no i jeszcze kontakt z łańcuchami, tak z 1/4 drogi

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 4:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
Olka napisał(a):
zolffik napisał(a):
od polskiej strony duuzzoo lancuchow


jakaś godzinka chyba



podobno cos kolo 360 metrow. dla jednych duzo dla innych nie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 11:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Robert18 napisał(a):

A od Polskiej jest stromo ?? :scratch:


stromo moze i nie jest..ale miesc trudniejszych znajdzie sie troche..szczegolnie w partiach podszczytowych..jak dobrze pamietam to od buli zaczynaja sie juz lancuchy..
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 10:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Dla początkujących . Czyn nie polecany:
http://www.lwz-salzburg.org/intranet/fo ... fnahme.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 25, 2006 5:03 pm 
Ja to zacząłem przygodę z górami 7 lat temu, ale cały czas ilekroć się wspinam na jakiś szczyt to czuje respekt! Więc dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z górami: "Czujcie respekt przed nimi :!: "


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2011 11:48 am 
Nowy

Dołączył(a): So sie 20, 2011 11:43 am
Posty: 3
witam,
wybieram się z koleżanką w góry, z tym, że żadna z nas nie jest "starym wyjadaczem". Tak właściwie, to jeśli o mnie chodzi, ostatnio w górach byłam chyba w podstawówce i to na wyjazdach stacjonarnych, gdzie chodziliśmy po Gorcach czy Trzech koronach... No i było to naprawdę dawno... Koleżanka raczej podobnie. Ale bardzo byśmy chciały rozpocząć naszą historię z górami i zastanawiamy się, od czego najlepiej zacząć. Nie mamy też świetnej kondycji. Gdyby ktoś ze "starych wyjadaczy" poradził nam, byłabym bardzo wdzięczna;) Nie wiemy, czy pomysł żeby jechać od razu w Tatry jest w ogóle realny z naszymi możliwościami, a jeśli tak, to jakie są najłatwiejsze szlaki? Jeśli nie, to co innego proponujecie? Czy lepiej jechać gdzieś stacjonarnie i robić sobie wędrówki, czy możemy sobie pozwolić na wyjazd "od schroniska do schroniska" (co najbardziej nas pociąga jednak...)? Czy tydzień to dobry czas na taki wyjazd? A może jednak na dobry początek właśnie Gorce i Beskidy?? ... ja jestem totalnie zielona, ale góry mi się maaaaarzą strasznie!:)

Kurcze, sporo tych pytań wiem, ale może pomożecie biernym miłośniczkom gór stać się czynnymi;)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc!

Zu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2011 11:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
zu. napisał(a):
witam,
wybieram się z koleżanką w góry, z tym, że żadna z nas nie jest "starym wyjadaczem". Tak właściwie, to jeśli o mnie chodzi, ostatnio w górach byłam chyba w podstawówce i to na wyjazdach stacjonarnych, gdzie chodziliśmy po Gorcach czy Trzech koronach... No i było to naprawdę dawno... Koleżanka raczej podobnie. Ale bardzo byśmy chciały rozpocząć naszą historię z górami i zastanawiamy się, od czego najlepiej zacząć. Nie mamy też świetnej kondycji. Gdyby ktoś ze "starych wyjadaczy" poradził nam, byłabym bardzo wdzięczna;) Nie wiemy, czy pomysł żeby jechać od razu w Tatry jest w ogóle realny z naszymi możliwościami, a jeśli tak, to jakie są najłatwiejsze szlaki? Jeśli nie, to co innego proponujecie? Czy lepiej jechać gdzieś stacjonarnie i robić sobie wędrówki, czy możemy sobie pozwolić na wyjazd "od schroniska do schroniska" (co najbardziej nas pociąga jednak...)? Czy tydzień to dobry czas na taki wyjazd? A może jednak na dobry początek właśnie Gorce i Beskidy?? ... ja jestem totalnie zielona, ale góry mi się maaaaarzą strasznie!:)

Kurcze, sporo tych pytań wiem, ale może pomożecie biernym miłośniczkom gór stać się czynnymi;)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc!

Zu.


Jedź w Tatry, to nie są Himalaje ;)
Mieszkanie to bardzo indywidualna sprawa i na takie pierwsze wycieczki może nawet lepsza jest kwatera, bo w razie czego można odpocząć dzień w Zakopcu, przy złej pogodzie siedzenie w schronie to też nic miłego, ale zaryzykować można, nic nie stracicie ;)
Na pierwszy raz miejsca pielgrzymkowe oczywiście, Morskie Oko z Czarnym Stawem, Dolina Kościeliska z jaskiniami, Chochołowska, Strążyska z Siklawicą, Giewont, Kasprowy Wierch (na piechotę :P ) i w każdym z tych miejsc jest opcja wyskoczyć gdzieś dalej, wyżej, w zależności od sił. Zaopatrzyć się w mapkę albo postudiować w internecie i odprawiać czary za dobrą pogodę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 20, 2011 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
zu. napisał(a):
Kurcze, sporo tych pytań wiem, ale może pomożecie biernym miłośniczkom gór stać się czynnymi;)

Już masz plus za to, że zechciałaś sobie zadać trochę trudu i znaleźć na forum adekwatny temat, a nie tak jak inni iść na łatwiznę i zakładać od razu nowy wątek :)

Co do Tatr na początek to jak najbardziej. Są tam też łatwe szlaki, a nawet spacerowe. Na pewno coś znajdziesz.
Przejrzyj sobie np. to http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/wy ... -latwe.htm

Co do czasu to tydzień do 10 dni to dla mnie odpowiednia ilość. Poza tym zawsze jakiś dzień odpoczynku czy złej pogody się trafi w czasie wyjazdu.

Co do noclegu. To może na początek lepsza kwatera. Choć trzeba wtedy codziennie dochodzić i schodzić z gór. Schroniska to też dobra opcja. Zależy co kto lubi. Najlepiej spróbować i jednego i drugiego.
Jak kwatera w Zakopanem to szukajcie czegoś blisko dworca PKS. Stamtąd wszędzie podjedziecie pod szlaki busami. Chyba, że wolicie większy spokój i gdzieś dalej od centrum.

Kupcie mapy Tatr. Np. Sygnatury. I przewodniki np. Józefa Nyki. Tatry Polskie, oraz Tatry Słowackie

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2011 7:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Auralis napisał(a):
Na pierwszy raz miejsca pielgrzymkowe oczywiście, Morskie Oko z Czarnym Stawem, Dolina Kościeliska z jaskiniami, Chochołowska, Strążyska z Siklawicą, Giewont, Kasprowy Wierch (na piechotę :P )

chcesz, zeby sie dziewczyny zniechecily i juz potem w Tatry nie przyjechaly? :wink:
Polskie Tatry sa bardzo zatloczone
polecam jakies latwiejsze szlaki w czesci slowackiej Tatr-Dolina Kiezmarska (przez chate Plesnivec), Dol. Starolesna, Dolina Malej Zimnej Wody, Jaskinia Bielska, Szeroka Przelecz Bielska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2011 7:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Na początek polecam Hale Gąsienicową . Na mnie zrobiła bardzo duże wrażenie .

I Dolinę Pięciu Stawów przez Świstówkę na Morskie Oko. Też super wycieczka i bez trudności .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 21, 2011 8:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
Auralis napisał(a):
Na pierwszy raz miejsca pielgrzymkowe oczywiście, Morskie Oko z Czarnym Stawem, Dolina Kościeliska z jaskiniami, Chochołowska, Strążyska z Siklawicą, Giewont, Kasprowy Wierch (na piechotę :P )

chcesz, zeby sie dziewczyny zniechecily i juz potem w Tatry nie przyjechaly? :wink:
Polskie Tatry sa bardzo zatloczone
polecam jakies latwiejsze szlaki w czesci slowackiej Tatr-Dolina Kiezmarska (przez chate Plesnivec), Dol. Starolesna, Dolina Malej Zimnej Wody, Jaskinia Bielska, Szeroka Przelecz Bielska


Polecę jeszcze na Słowacji magistralę od Batyżowieckiego Stawu (parking w Nizne Hagy za free się da znaleźć, jeśli to istotne ;) ) do Popradzkiego Plesa przez Osterwę.
Ogólnie to ja doradzałabym tych naszych południowych sąsiadów - z tytułu Schengen, euro na Słowacji i podobnych języków wyjazd nie jest bardziej problemowy, niż do Zakopca...a jednak nie ma tam tych bryczek, oscypków i całego jarmarku.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 9:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 20, 2011 11:43 am
Posty: 3
wow! przede wszystkim dziękuję wszystkim za tak szybki odzew!:)



"chcesz, zeby sie dziewczyny zniechecily i juz potem w Tatry nie przyjechaly? Wink
Polskie Tatry sa bardzo zatloczone "

we wrześniu też jest tak tłoczno??


wymyśliłam sobie trasę już mniej więcej i chciałam zapytać, co o tym sądzicie (mam 4 dni + piąty na zejście do zakopca):
1 - Siwa Polana - Leśniczówka Chochołowska - Siwa Przełęcz - Iwaniacka Przełęcz - Schronisko na Hali Ornak
2 - schronisko - Chuda Przełączka - Ciemniak - Przełęcz pod Kondracką Kopą i teraz są 2 opcje - albo dalej na Kasprowy Wierch i do Murowańca, albo jeśli będziemy zmęczone to do Kondratowej Hali i wtedy kolejnego dnia coś tam, może jakiś Giewont i do Murowańca
3 - Murowaniec - Przełęcz Krzyżne - Dolina Roztoki - schronisko w Roztoce
4 - do Morskiego Oka i Czarnego Stawu i schronisko w Dolinie 5 Stawów

Czy takie trasy są spoko jak dla początkujących?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!!!

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 10:01 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
JA bym edytował dzień pierwszy - do Schroniska na Hali ornak zdecydowanie lepiej i atrakcyjniej przejsc przez Doline Koscieliska - i przy okazji mozecie sobie pochodzic po lancuchach w wąwozie kraków (żadnych trudności ale jak pierwszy raz jedziecie to powinno sie wam spodobać) i np do Jaskini Mroźnej wejść (całkiem fajna), a jak macie latarki i ochote na troche przygody to można z latarkami zajrzeć chociaz do jaskini mylnej i raptawickiej. Oczywiscie jak zostanie wam czas to zawsze mozecie od Schroniska przejsc na Iwanicką przełęcz i na Ornak i z powrotem tą samą drogą. Podróż przez Doline chochołowską odradzam - nudno i nic nie ma. Kościeliska jest zdecydowanie ładniejsza i ciekawsza.

Co do innych dni to już nie będę wam mieszał bo jak np polecę wejście na Giewont (wg mnie warto - świetny widok na całe podhale) to wtedy o nie zdążycie dojść do Murowańca i całe następne dni od nowa przyjdzie planować.

Jeśli nie macie wypracowanej kondycji (nie biegacie , ćwiczycie itp itd) to myślę że po dwóch dniach takiego chodzenia będziecie miały dojść, a zakwasy będą powodować ból przy każdym kroku. Ja tak miałem pierwszy raz wgórach po 2 dniach chodzenia.. Az strach pomyslec co bym mial po 4 dniach takich tras. Później zacząłem biegać i juz mi to nie sprawia takiego problemu.

Więc weźcie poprawkę na to że może być tak że ciało nie pozwoli wam na 4 dni mordęgi. Ale jak nie pojedziecie to sie nie dowiecie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 10:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
zu. napisał(a):
we wrześniu też jest tak tłoczno??

Nie jest. Jest znacznie mniej ludzi na szlakach.
zu. napisał(a):
Czy takie trasy są spoko jak dla początkujących?

Nie są trudne tylko niektóre mogą być trochę męczące zwłaszcza z większym plecakiem. Wszystko zależy od kondycji.

Generalnie po co za dużo chodzić asfaltem i to w górę. Z Krzyżnego spałbym w Piątce. Zawsze też to krótsza trasa. Potem przeszedł z Doliny 5 Stawów do Morskiego Oka przez Świstówkę i nad ten Czarny Staw i zszedł na dół spać do Roztoki. A potem do domu.

Pamiętajcie też o tym, że mimo, że to wrzesień to miejsca w schroniskach mogą być zajęte wiec przygotujcie się do spania na glebie. Wszędzie prócz Murowańca glebę dostaniecie. Spróbujcie w Murowańcu wcześniej coś zarezerwować. Nawet zadzwonić tego samego dnia kiedy chcecie tam spać.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 22, 2011 11:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 20, 2011 11:43 am
Posty: 3
ok, dzięki. Właśnie o to mi chodziło:) bo nie mam doświadczenia i nie wiem, jak to wygląda kondycyjnie. Sama chodziłam tylko po równym na wędrówki, a góry tylko zimą i to Bieszczady i bez plecaków. A tak to już wiem:) i wiem, że w takim razie dla nas te krótsze opcje będą lepsze;) a o to, że nie zdążymy w związku z tym zrobić całej trasy się nie martwię - będzie gdzie iść za rok;p

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2011 10:10 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 12, 2007 7:30 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Lublin
zu. napisał(a):
ok, dzięki. Właśnie o to mi chodziło:) bo nie mam doświadczenia i nie wiem, jak to wygląda kondycyjnie. Sama chodziłam tylko po równym na wędrówki, a góry tylko zimą i to Bieszczady i bez plecaków. A tak to już wiem:) i wiem, że w takim razie dla nas te krótsze opcje będą lepsze;) a o to, że nie zdążymy w związku z tym zrobić całej trasy się nie martwię - będzie gdzie iść za rok;p

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam;)


Jeżeli chcecie mieć (+/-) pewność spania w Murowańcu, to musicie wyjść z Kondratowej wcześnie rano (5-6) i najkrótszą drogą do Murowańca, żeby się załapać na wolne miejsca nierezerowowalne (temat już był kilka razy poruszany), w innym wypadku to będzie loteria. Po rozpakowaniu się w schronisku będziecie miały kilka fajnych tras do wyboru :wink:

_________________
W wielkim uproszczeniu: socjalizm to wysokie podatki i mnóstwo ulg, kapitalizm to bardzo niskie podatki, zero ulg. Nasi idą osławioną "trzecią drogą": wysokie podatki i zero ulg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL