Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 04, 2024 12:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 30, 2013 3:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
Czesć, nie wiedziałem jak nazwać temat, więc zrobiłem tak jak wygląda. Chodzi o to, że wybieramy sie na 4-5 dni do Zakopanego oczywiście. Jest to Nasza pierwsza wyprawa/wycieczka. Chciałbym Was się poradzić gdzie iść, gdzie zacząć, jak na to wszystko patrzeć, by zorganizować sobie super wycieczkę nie tracąc żadnej chwili na niepotrzebne miejsca itp. Czy moglibyście pomóc w zorganizowaniu Nam tych paru dni pobytu by był jak najbardziej udany?
Interesuje Nas wszystko, Krupówki, Gubałówka, standardowe miejsca gdzie każdy jezdzi, ale i szlaki, piękne miejsca gdzie można naprawde wiele zobaczyć pięknych widoków, wspaniałe atrakcje, przeżycia, wspaniałe szlaki, zaskakujące miejsca, doświadczenia. W tej wycieczce chcielbyśmy nie marnować czasu, a długo wspominać wszystko, bo nie wiemy kiedy tu wrócimy. :) Wiem, że to mało dni, dlatego Was się radzę :)

Doradzcie też mi, jak zwiedzać by się nie zgubić :P Chodzić za ludźmi ? (może to głupie ale troche mam obaw by nie zabładzić), jakieś mapki ? Czy damy rade sami tak się wszędzie poruszać by sobie poradzić i zobaczyć super miejsca, spokojnie wracając ?(wraca się zawsze w te samo miejsce jak się wyruszy?) O której ruszać z rana, czy spokojnie sie wysypiać i po południu ?
Jedziemy samochodem. Czy warto wszędzie dojeżdżać autem, czy może tymi busikami?

Może są to banalne pytania dla Was, ale ja wole dmuchać na zimne :) Doradzcie co możecie, nawet od siebie jak macie co , bo pewnie o dużo rzeczach podstawowych zapomniałem.
Chciałbym wiedzieć tak na spokojnie, wstane, wiem gdzie dziś idę, w jaką stronę się kierować by trafić w miejsce startu na szlak itp ;)

P.S. Jak byłem mały, to raz miałem wycieczke w tatry, chodziliśmy szlakiem Czerwonych wierchów o ile dobrze pamiętam, były tam różne jaskinie itp, coś wspaniałego, chetnie bym powrócil tam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 4:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Polecam zainwestować w następujące pozycje:
http://www.nyka.home.pl/trawers/okladka/d_tp.jpg
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/TPN/tpn.htm
oraz w plan miasta Zakopane. I spędzić nad nimi kilka godzin.
Nie musisz nawet kupować. Jeśli masz dostęp do jakiejś nawet średnio zaopatrzonej biblioteki turystycznej - bez problemu do wypożyczenia na wyjazd.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 4:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
postaram sie nabyc do wyjazdu. Potrzebuje tez Waszych rad, spradzonych opini, poleconych miejsc :) Co ksiazka to ksiazka, wiadomo. Bardzo tez wazne sa opinie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 4:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Krabul napisał(a):
Polecam zainwestować w następujące pozycje:
http://www.nyka.home.pl/trawers/okladka/d_tp.jpg
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/TPN/tpn.htm
oraz w plan miasta Zakopane. I spędzić nad nimi kilka godzin.
Nie musisz nawet kupować. Jeśli masz dostęp do jakiejś nawet średnio zaopatrzonej biblioteki turystycznej - bez problemu do wypożyczenia na wyjazd.
Polecam zainwestować w następujące pozycje:
http://www.nyka.home.pl/trawers/okladka/d_tp.jpg
http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/TPN/tpn.htm
oraz w plan miasta Zakopane. I spędzić nad nimi kilka godzin.
Nie musisz nawet kupować. Jeśli masz dostęp do jakiejś nawet średnio zaopatrzonej biblioteki turystycznej - bez problemu do wypożyczenia na wyjazd.

Brutal.

Teraz nie mam czasu może później coś podpowiem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 5:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
no to czekam z niecierpliwoscia : )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 5:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Na Krupówki czy Gubałówkę to możecie spokojnie po południu :D
A poważnie, to kupcie mapę i popatrzcie na nią spokojnie przed wyjazdem. Nikt tutaj nie wie jak chodzicie, ile czasu dacie radę dziennie podreptać etc. Sami musicie pogłówkować.
4-5 dni to bardzo mało...
Dla początkujących to: Kościeliska do Smreczyńskiego Stawu, Chochołowska do Polany (przed wejsciami do dolin są parkingi), Rusinowa Polana przez Wiktorówki, Dolina Roztoki do piątki, i Moko...wystarczy jak na początek. Nałazicie się, naoglądacie...jak wrócicie - napiszcie jak było.
A kiedy jedziecie?...będę w okolicach w 4 tygodniu lipca...
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 5:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
Jedziemy 7- 11 lipca, wiec chyba sie nie spotkamy :( Co do mapki na pewno kupimy. Moze macie stronki fajne gdzie wszystko i jasno wytlumaczone jest?

Chodzic mysle ze pol dnia damy rade spokojnie :) Temu tu pisze bo chce sprawdzonych miejsc, gdzie naprawde bedzie warto wejsc, a nie tak ze sie nameczymy a nie bedzie tego czegos;d


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 6:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Ja nie znam takich stronek. Ale życzę słitaśnego wyjazdu. Nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia z Misiem na Krupówkach i zjeść góralburgera.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 6:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
Krabul napisał(a):
Ja nie znam takich stronek. Ale życzę słitaśnego wyjazdu. Nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia z Misiem na Krupówkach i zjeść góralburgera.
no to mozesz trasy, miejsca polecic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 6:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 12:08 pm
Posty: 7
imo chodzenie samymi dolinami zwyczajnie nie ma sensu, bo się po prostu nudzi, jest to nic innego jak parkowa ścieżeczka z jakimiś tam widoczkami.
Po pierwsze primo kupno mapy i planu miasta to podstawa i zapoznanie się z nią, żebyś w ogóle wiedział o czym my piszemy.
Jak dla mnie na początek dobre trasy, z fajnymi widoczkami to :
- Na zapoznanie Nosal ( blisko zakopanego w miare fajne widoczki) w dzień przyjazdu
- kasprowy wejście zielonym zejście żółtym.
- Czerwone wierchy
- Giewont
- od kasprowego do kondrackiej
- moko dalej do piątki
- krzyżne powrót roztoką
- jak się spodoba to możecie zawrat i świnice nawet zrobić.
Co trzeba wiedzieć przede wszystkim : Najlepiej wychodzić o świcie ( mało ludzi, mniejsze prawdopodobieństwo burzy), Dobry plecak ( woda, żywność, jakaś kurtka,bluza, płaszcz przeciwdeszczowy, dobre buty to jednak podstawa wycieczki, polecam zainwestwoanie w jakiś but trekingowy, jednak jeżeli nie masz pieniędzy to dobre adidasy na te tresy wystarczą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 6:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Dobre adidasy?? Szczególnie na Świnicę czy Zawrat. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 7:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
tu pooglądaj i poczytaj:
http://natatry.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 7:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 12:08 pm
Posty: 7
creamcheese napisał(a):
Dobre adidasy?? Szczególnie na Świnicę czy Zawrat. :mrgreen:

nie wiem czemu ludzie uważają takie trasy za jakąś wspinaczke czy nie wiadomo co, dobry but sportowy ma ładną antypoślizgową podeszwe, co w razie mokrej skały działa tak samo jak but trekingowy za kostke, lepiej się w takim bucie nawet wspina, długie chodzenie też jak najbardziej ok bo mają ładną dosyć twardą podeszwe.
jeżeli ktoś nie ma lęku wysokości, i jego zwinność i kondycja są przeciętne, spokojnie da na takich trasach rade. To nie jest droga wspinaczkowa nie popadajmy w skrajności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 7:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
No dobrze spróbójmy.
Kwatere macie? Gdzie i od której godziny?
Załózmy że to bedzie 5 dni.
1 jak juz sie rozlokujecie - Dol. Koscieliska tam sa jaskinie o których pisałeś np. Jaskinia Mroźna przejdźcie również przez Wąwóz Kraków. W końcu doliny jest schronisko, ale fajnie jest pójśc nieco dalej nad Smerczyński Staw. I to pewnie na pierwszy dzień wystarczy. (mozna tam dojechac badź samochodem kierujac sie na Krzeptówki dalej prosta droga nie da sie nie zauwazyc wloty do doliny, bądź busikiem spod dworca autobusowego np.)
2. Dolina Chochołowska mozna ją częściowo przejechać rowerem wypożyczonym na miejscu lub "ciuchcią która jeździ co pół godź od 8 gdzieś do 18
ze schroniska na końcu doliny kierujecie sie na Grzesia jesli kondycja i pogoda pozwoli a mysle że tak bedzie idzeiecie dalej w kierunku Wolowca. Z Wołowca możecie zejść wyżnią Chochołowską i z powrotem ciuchcią.
3. Pora na Giewont który z pewnoscią bedziecie chcieli zaliczyć. Proponuje wyjśc bardzo wczesnie 5 rano możecie iśc np przez Dol Strążyską czerwonym szlakiem z Giewonotu na Kopę Kondracką a stamtąd na Kasprowy.
Z Kasprowego zejść o schroniska Murowaniec na Hali Gasienicowej a stamtąd przez Skupniów Upłaz do Kużnic
4 dzień jedziecie w kierunku na Morskie Oko dojeżdżacie do Palenicu stamtąd półgodziny do wodogrzmotów Mickiewicza i odbijacie do Dol Pieciu Stawów. Stamtad przez Świstówkę do Morskiego Oko. Powrót niestety asfaltem choć pięknym widokowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 8:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
slide88 napisał(a):
Po pierwsze primo kupno mapy i planu miasta to podstawa i zapoznanie się z nią, żebyś w ogóle wiedział o czym my piszemy.

popieram
Adidasów nie popieram.
Lepiej wychodzic wczesnie burze sa zwykle po południu


Ostatnio edytowano N cze 30, 2013 8:06 pm przez WILCZYCA, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 8:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Ja do tych wszystkich rad, polecił bym jeszcze nocleg na górnym łóżku w schronisku Murowaniec skoro już szukacie mocnych wrażeń... na zachętę powiem, że te noclegi słyną z tego, że nie każdy wraca po nich do domu o własnych siłach... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 8:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 12:08 pm
Posty: 7
zresztą ja jeszcze gówniarz jestem, lecz co jest nie tak w porządnych sportowych adidasach, nie mówię tu o badziewiu, sam chodzę w trekingowych za kostke, ale poza tym że adidas jest do kostki, nie widzę żadnych problemów, jak byłem mały, to w tenisówkach za 10 z tesco biegałem po kasprowych giewontach i czerwonych ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 8:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Co jest nie tak ? Ślizgają sie po mokrym wyślizganym i czasem zalodzonym granicie. Tylko tyle. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 30, 2013 9:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
slide88 napisał(a):
zresztą ja jeszcze gówniarz jestem, lecz co jest nie tak w porządnych sportowych adidasach, nie mówię tu o badziewiu, sam chodzę w trekingowych za kostke, ale poza tym że adidas jest do kostki, nie widzę żadnych problemów, jak byłem mały, to w tenisówkach za 10 z tesco biegałem po kasprowych giewontach i czerwonych ;)

Generalnie chyba chodzi o to żeby nie namawiać do głupoty
Są tacy co idą boso na Orlą...
Pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 1:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
creamcheese napisał(a):
slide88 napisał(a):
zresztą ja jeszcze gówniarz jestem, lecz co jest nie tak w porządnych sportowych adidasach, nie mówię tu o badziewiu, sam chodzę w trekingowych za kostke, ale poza tym że adidas jest do kostki, nie widzę żadnych problemów, jak byłem mały, to w tenisówkach za 10 z tesco biegałem po kasprowych giewontach i czerwonych ;)

Generalnie chyba chodzi o to żeby nie namawiać do głupoty
Są tacy co idą boso na Orlą...
Pozdrawiam...

O to dokładnie chodzi - zwłaszcza, że nie wiesz, do kogo piszesz. Ktoś może popatrzeć na swoje miejskie, niskie, "trampkowate" adidasy i stwierdzić, że przecież to są "dobre adidasy" i że wystarczą na Zawrat. Ja wiem, że są ludzie, którzy Orlą śmigają w sandałach, ale nie zakładałabym, że ktoś, kto pisze na forum szukając bardzo oczywistych porad się do nich zalicza ;) Buty trekkingowe mają lepszą przyczepność, amortyzację i chronią kostkę - to dla nowicjuszy istotne kwestie. Nawet na nietrudnych szlakach chodzenie w miejskich adidaskach to dla mnie pierwszy krok do zniechęcenia się do gór - czuć każdy kamyczek i po jednym dniu stopy mają dość.

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 2:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Powiem Ci jak mnie zapoznano z Tatrami. Byłem wcześniej w innych górach, a na Tatry wybrano mi tę pętlę: http://3000.blox.pl/2007/08/Granicznym- ... dnich.html
Tylko: byłem z kimś ogarniętym topograficznie na tyle, by wiedziała dokąd idziemy. Była dobra pogoda.
A potem już poszło samo. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 5:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 7:41 am
Posty: 13
Czesc, widze ze jest duzy odzew :) Fajnie ze piszecie mi jak cale trasy i dnie spedzac: ) Super. Jutro zakupuje mapke i zobacze o czym DOKLADNIE mowicie :) dodam tylko ze chce rano wychodzic, ale nie nocowac , chce przed zmrokiem do kwatery isc. Kwatere mamy nie daleko centrum . Jezeli moja informacja cos wniosla to prosze o poprawe tych tras :) A tez prosze o kolejne propozycje :) Bedzie milo :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Karol_T napisał(a):
Chodzic mysle ze pol dnia damy rade spokojnie
Jako, że dzień ma 24 godziny, więc 12 godzin! :shock:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 1:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
stan-61 napisał(a):
Karol_T napisał(a):
Chodzic mysle ze pol dnia damy rade spokojnie
Jako, że dzień ma 24 godziny, więc 12 godzin! :shock:


Chyba polarny :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL