Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 21, 2013 9:13 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 20, 2013 11:36 am
Posty: 5
Witam. To mój pierwszy temat. Chodzę już trochę po Tatrach i szukam czegoś innego niż znakowane szlaki, gdyż Orla Perć przestała mi wystarczać a i tłok tam straszny. Na mapie odkryłem (pewnie żaden ze mnie Kolumb :) ) drogę z Morskiego Oka prowadzącą na Hinczową Przełęcz , jest znakowana przerywanymi siwymi kreskami, jest ich wiele w całych tatrach i zazwyczaj są to jakies skróty albo podejścia pod ściany dla taterników. Moje pytanie jest takie czy na Hinczową Przełęcz a później Cubrynę da się wejść bez sprzętu ? a może ktoś z Was tego dokonał ? W zeszłym roku zdobyłem Mięgusza Pośredniego dzięki temu że po prostu przedłuzyłem sobie szlak z Chłopka :) wiem że dystans który pokonałem bez szlaku był krótki (przypuszczam że podobny jak fragment Hinczowa-Cubryna bo różnica poziomów tam to jakieś 50 m) ale poradziłem sobie z tym bez więkzych kłopotów a wrażenia były kapitalne. Pewnie nie poprzecie tych moich pomysłów :) szukam kogoś kto wie jak to zrobić albo już tego dokonał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 10:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
viewtopic.php?f=11&t=15231

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 10:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
dzik napisał(a):
W zeszłym roku zdobyłem Mięgusza Pośredniego dzięki temu że po prostu przedłuzyłem sobie szlak z Chłopka
Muszę Cię zmartwić. Prawdopodobnie byłeś w dupie a nie na Pośrednim Mięguszu. A dokładnie na jakimś pipancie w jego wschodniej grani - gdzie zaczynają się pierwsze (od strony Przeł. pod Chłopkiem) trudności. Do wierzchołka było jeszcze sporo nie-tak-łatwej grani :mrgreen:
Ścieżka przez Galerie Cubryńskie jest niezbyt trudna orientacyjnie, ale zdradliwa. W warunkach śnieżnych nawet bardzo. Hińczowy Żleb, zaśnieżony niemal caly rok, to nie jest miejsce gdzie należy samemu zaczynać ambitniejsze chodzenie. Może trochę zryć psychę.
dzik napisał(a):
Chodzę już trochę po Tatrach i szukam czegoś innego niż znakowane szlaki
Nie wiem, gdzie byłeś, ale polecam dobrze się rozejrzeć po Slowacji - na Orlej się Tatry nie kończą (oczywicie jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 10:49 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
dzik napisał(a):
Chodzę już trochę po Tatrach i szukam czegoś innego niż znakowane szlaki

Jak ja zaczęłam mieć taki ciągoty poszłam na kurs wspinaczkowy. I zachecam Cie do podobnej decyzji - jest ciekawiej i bezpieczniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 12:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 20, 2013 11:36 am
Posty: 5
no ok biore Wasze rady pod uwagę, a teraz fotki na speedy żebyście mi powiedzieli w końcu gdzie dotarłem w takim razie, ja miałem pod soba jakieś białe oznakowanie, na focie moja siostra z Mięguszem Wielkim (tak przypuszczałem do tej pory wg mapy mi się zgadzało że to ten)
http://www.speedyshare.com/JzkXC/DSCN2100.JPG

http://www.speedyshare.com/T5nXR/DSCN2097.JPG

wiem że to troche zajmujące ale widze że wiecie o co chodzi więc po tych fotach możecie cos powiedzieć i mnie oświecać w dalszym ciągu :)
Na słowacji byłem na Rohaczach,Rohatce (od łysej w obie strony to robiłem) , Czerwonej Ławce, i takich lajtach typu Kopska czy Szeroka Przełęcz, po naszej stronie Orla od Świnicy do Skrajnego Granatu, Kościelec+Mały Kozi (połączyłem wycieczkę w jedną) z zejściem do piątki i jakieś pierdoły typu Czerwone dawno temu ale to nie istotne

Nie stac mnie na kurs wspinaczkowy :P ja dopiero na dorobku i studiuję :)

A tak btw zastanawiało mnie zejście z Krzyżnego na Polane Pod Wołoszynem to już bardziej wykonalne tak mi się wydaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 1:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
A zauważyłeś, że jest tu takie forum o nazwie "Tatry"?

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 2:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 20, 2013 11:36 am
Posty: 5
fajna strona i kolejne dziwne pomysły mam dzięki temu , niech ktoś obczai te fotki które wstawilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 2:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
A co studiujesz? Mam parę groszy do zainwestowania i chciałbym wiedzieć jakich branż unikać.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 6:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Idź na Małą Wysoką w Słowackich, idź na Sławkowski, Krywań, na Jagnięcy jak nie byłeś.

A jak nęci cie coś więcej niż "pierdoły" jak Czerwone, to polecam kurs wspinaczkowy. Albo weź przewodnika i idź na Gerlach czy na inne szczyty niedostępne szlakami turystycznymi. Jak Cię nie stać to idź do pracy. Takie życie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 6:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Na podstawie pierwszego zdjęcia to sobie można co najwyżej zdanie na temat urody siostry wyrobić.
Ale przeanalizowałem drugie i postanowiłem zabawić się w geodetę amatora. :mrgreen:
Odległość pozioma Pośredni Mięgusz - Gerlach jest ok. 13 x większa niż Pośredni Mięgusz - Czarny Mięgusz.
Różnica wysokości Gerlach - Pośredni Mięgusz jest ok. 16 x większa niż Czarny Mięgusz - Pośredni Mięgusz.
Rachunki te są bardzo zgrubne i podlegają sporym błędom, ale wniosek jest taki, że szczyt Gerlacha powinien być widoczny z Pośredniego minimalnie powyżej Czarnego Mięgusza - a jak jest to widać na fotografii.
Jednym słowem zdjęcie zostało zrobione z wysokości mniejszej niż wierzchołek Pośredniego.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 21, 2013 8:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 20, 2013 11:36 am
Posty: 5
Krabul wlasnie o taką ciekawą odpowiedź mi chodzilo :) dobrze że zostałem wyprowadzony z błędu, Mazio : Architekturę Krajobrazu ;p wez sobie katalog roślin i murarza i zaprojektuj ogrodek w Autocadzie :D Valril : czasem dorywczo coś robie ,mm.in na wysokoci przy zakładaniu systemów zasilania ale zleceń coraz mniej więc pewnie kursik dopiero po studiach :) a właśnie te rzeczy na Słowacji chętnie zrobię , orientowałem się ...a jak dalej porobie fizycznie to i do Gąsienicowej nie będzie mi się chciało :P a tak na serio dzięki za rady i wyprowadzenie z błędów a i siostra zajęta hehe , 3ymajcie się :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL