Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 13, 2014 1:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2014 12:56 pm
Posty: 3
Witam serdecznie !
Potrzebuję kilku informacji dotyczących organizacji wycieczki na Łomnicę ( ok. połowy sierpnia)
Chciałbym wiedzieć przede wszystkim :
- jaki jest koszt wyjazdu 1 dorosłej osoby na Łomnicki szczyt.
- gdzie i w jaki sposób kupić bilety ( oczywiście chodzi o wyjazd i zjazd w tę i z powrotem)
-parking - czy można tam np. zostawić gdzieś auto na cały dzień i wyjechać sobie na szczyt.
-ograniczenie językowe - czy łatwo jest się dogadać np. po Polsku czy tam Angielsku :P

Potrzebuję najświeższych informacji - jestem niedoświadczony w tego typu wycieczkach, a informacje w internecie są naprawdę nieaktualne i ciężko cokolwiek z nich wywnioskować. Będę wdzięczny za każdą informację bądź link.
Z góry przepraszam jeżeli temat jest kolejny raz powielony, ale chciałbym jednak najświeższe informacje :)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :) :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 13, 2014 1:43 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
http://www.vt.sk/pl/cenniki/cennik-kolei-linowych/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 13, 2014 1:46 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Witamy.
Ceny tutaj: http://www.vt.sk/pl/cenniki/cennik-kolei-linowych/
Na początek wjazd na Skalnate pleso, później przesiadka na Łomnicę.
Bilety on-line, albo w kasach przy parkingu. Na Skalnate w kasach dostaniecie zawsze, ale z Łomnicą bywa już różnie. Z zakupem przez internet ryzykujecie pogodę, a warto, aby była ładna. Jak będzie mocno wiało, może nie kursować.
Jest wielki parking przy samej kolejce.
Gadać po polsku, żadnych problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 11:48 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Byłam tam wczoraj.
Około 10.00 przy ładnej pogodzie nie było już biletów na Łomnicę.
Na Skalnate na bieżąco bez problemów, kolejka ma dużą przepustowość.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 10:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Basia Z. napisał(a):
Byłam tam wczoraj.
Około 10.00 przy ładnej pogodzie nie było już biletów na Łomnicę.
Na Skalnate na bieżąco bez problemów, kolejka ma dużą przepustowość.


Przy dobrej pogodzie, w lecie (a przynajmniej w sierpniu) to bilety na Łomnice kończą się około 9, przy czym będa to bilety na późniejsze godziny. Najlepiej podjechać tak by być pod kasami przed 8 (zwykle stoi już wtedy kilkanaście osób). Nawet z Zakopanego jest to możliwe - wyjeżdzając pierwszym Stramą w okolicach g. 6.00.

Kupowanie elektroniczne na samą Łomnice to ryzyko pogodowe. Wydawać około 100 zł by zobaczyc być może mleko jest bez sensu, bo ze szczytu wycieczki sobie nie zrobimy.

Przy okazji? Czy mi się wydaje, czy kolejki w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy bardzo podrożały od zeszłego roku? Blisko 100 zł na Łomnice to 2 razy tyle co Kasprowy.
A już wjazd do Łomnickiego Stawu (Skalnaté Pleso ) za 75 zł (po przeliczeniu euro-pln) to szaleństwo. Nie pamietam bym aż tyle za to płacił.

Sumarycznie wjazd/zjazd od samego dołu dla jednej osoby to 180 zł. A mnie się wydawało, że wjazd Kasprwoy jest przeraźliwie drogi.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 9:46 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Cen w koronach już nie pamiętam, ale obecny poziom utrzymuje się przynajmniej od trzech lat.

Przepustowość kolejki na Łomnicę jest znacznie mniejsza niższa niż na Kasprowy, a i widoki znacznie bardziej efektowne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 10:07 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2014 12:56 pm
Posty: 3
okk już wiem bardzo dużo i pięknie dziękuję za wszelkie informacje.
Mam jeszcze jedno nurtujące pytanie - czy w stacji Tatrzańska Łomnica można od razu kupić bilet całościowy - chodzi mi o dojazd do Skalnaté pleso a potem na sam szczyt czy każdy bilet osobno ?
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 10:31 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
piotr.duda4 napisał(a):
Mam jeszcze jedno nurtujące pytanie - czy w stacji Tatrzańska Łomnica można od razu kupić bilet całościowy - chodzi mi o dojazd do Skalnaté pleso a potem na sam szczyt czy każdy bilet osobno ?

Tak można całość na dole kupić, a przynajmniej kilka lat tam nie było z tym problemu. Tylko z perspektywy czasu uważam, że kupowanie na dolny odcinek jest trochę bezsensu, ale każdy niech robi jak uważa za słuszne.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 11:25 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 11:31 am
Posty: 26
Wolf_II napisał(a):

Przy dobrej pogodzie, w lecie (a przynajmniej w sierpniu) to bilety na Łomnice kończą się około 9, przy czym będa to bilety na późniejsze godziny. Najlepiej podjechać tak by być pod kasami przed 8 (zwykle stoi już wtedy kilkanaście osób). Nawet z Zakopanego jest to możliwe - wyjeżdzając pierwszym Stramą w okolicach g. 6.00.



Kasy są otwierane o godzinie 8? Rozumiem, że w pierwszym tygodniu września będąc przed kasami pół godziny przed otwarciem bez żadnego problemu dostaniemy bilety?

W jakich godzinach kursuje kolejka na odcinku Skalnaté pleso - Łomnicki Szczyt?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 1:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Hattrick napisał(a):
Rozumiem, że w pierwszym tygodniu września będąc przed kasami pół godziny przed otwarciem bez żadnego problemu dostaniemy bilety?


Czy półgodziny przed otwarciem wystarczy sądzę że tak tylko nie wiadomo na którą godzinę wam się uda załapać.
Ja jak kiedyś byłem też początkiem września kupując bilet ok 8.30-9.00 zakupiłem wyjazd na szczyt na godzinę ok 15/16, także im wcześniej będziecie tym lepiej. I oby pogoda siadał wówczas bo wyjechać za kilkadziesiąt złoty szkoda by było nic nie zobaczyć za to.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Hattrick napisał(a):
Kasy są otwierane o godzinie 8?


Tak, o 8 (bazuje na swoich doświadczeniach z sierpień 2013). Pół godziny przed otwarciem w zupelności wystarczyło. Tak jak pisałem wcześniej - bilety były do godziny 9, może trochę dłużej. Pogoda od rana była bardzo słoneczna, więc ludzi chętnych trochę było.

piotr.duda4 napisał(a):
Mam jeszcze jedno nurtujące pytanie - czy w stacji Tatrzańska Łomnica można od razu kupić bilet całościowy - chodzi mi o dojazd do Skalnaté pleso a potem na sam szczyt czy każdy bilet osobno ?


O ile pamiętam, na dole w Tatrzańskiej Łomnicy nie można było kupić jednego, biletu całościowego. Można tam było kupić DWA, osobne bilety :-). W praktyce te bilety to aktywne karty (zbliżeniowe albo czipowe), za które pobierają kaucje (1 albo 2 euro) ponad cene biletu - piszę, by nikt nie byl zdziwiony, pomimo drożyzny tych biletów, że mu 1 lub 2 euro zabraknie bo nie będzie miał na kaucję. Po wykorzystaniu przejazdu (albo przejazdów - gdy robimy powrót) kartę należy oddać w kasie by odzyskać kasę :-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 9:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Śpiący Rycerz napisał(a):
Cen w koronach już nie pamiętam, ale obecny poziom utrzymuje się przynajmniej od trzech lat.

Przepustowość kolejki na Łomnicę jest znacznie mniejsza niższa niż na Kasprowy, a i widoki znacznie bardziej efektowne.


ale poziom cen na Łomnice, czy do Łomnickiego Stawu też?
Koszty na Łomnice, ze względu na ten mały, ciasny wagonik i wyjątkowe miejsce jestem w stanie pojąć, ale koszty wjazdu nad Łomnicki Staw za 75 zł? Wytłumacz mi to racjonalnie. Bo tam ani przepustowość kolejki nie jest mniejsza niz na Kasprowy, ani widoki tak efektowne. W sumie Łomnicki Staw to paskudne, zniszczone przez człowieka miejsce.

Polecam wariant ekonomiczny i dostępny, gdy na Łomnice nie będzie biletów - wjazd na Łomnicką Przełęcz Krzesełkami. Widoki robią wrażenie, to jest powyżej 2 tys. metrów, można odrobinę podejść (nielegalnie!) w kierunku szczytu.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 10:28 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wolf_II napisał(a):
O ile pamiętam, na dole w Tatrzańskiej Łomnicy nie można było kupić jednego, biletu całościowego. Można tam było kupić DWA, osobne bilety :-). W praktyce te bilety to aktywne karty (zbliżeniowe albo czipowe), za które pobierają kaucje (1 albo 2 euro) ponad cene biletu - piszę, by nikt nie byl zdziwiony, pomimo drożyzny tych biletów, że mu 1 lub 2 euro zabraknie bo nie będzie miał na kaucję. Po wykorzystaniu przejazdu (albo przejazdów - gdy robimy powrót) kartę należy oddać w kasie by odzyskać kasę :-).


Kaucja wynosi 2 euro na każdy plastik, to akurat mam na świeżo.

Myśmy akurat korzystali z biletu "magistrala" - to jest wjazd nad Łomnicki Staw, a zjazd z Siodełka (przyjemny spacer obok wodospadów - 2,5 godz.) , bilet w cenie 17 euro bilet grupowy, a 18 - normalny.
Są też zniżki dla "seniorów" i studentów oraz dzieci.

Ceny biletów nad sam Łomnicki Staw i z powrotem są w linku podanym wyżej - 18,00 € 15,00 € i 13,00 € odpowiednio - normalne, seniorzy i studenci, dzieci.
Moim zdaniem - zdzierstwo okropne, a chętni są cały czas. Do kolejki była spora kolejka.

To już znacznie ciekawszą opcją jest ten bilet łączony z Siodełkiem (w tej samej cenie), bo trasa obok wodospadów jest bardzo urokliwa, chociaż też niestety zatłoczona.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 9:38 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Wolf_II napisał(a):
ale poziom cen na Łomnice, czy do Łomnickiego Stawu też?

Na Łomnicę. Jeśli chodzi o gondolkę, mam trochę spaczone pojęcie, gdyż jeździłem tam na nartach, a więc płaciłem inną kwotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 10:08 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2014 12:56 pm
Posty: 3
a jeszcze takie pytanie odnośnie parkingu przy dolnej stacji : jak tam jest z miejscami tzn. czy łatwo tam zaparkować w godzinach porannych tak ok godziny 7:00 ? I ile oczywiście jest koszt takiego parkingu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 12:05 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
piotr.duda4 napisał(a):
a jeszcze takie pytanie odnośnie parkingu przy dolnej stacji : jak tam jest z miejscami tzn. czy łatwo tam zaparkować w godzinach porannych tak ok godziny 7:00 ? I ile oczywiście jest koszt takiego parkingu ?


Parkin jest bezpłatny. Jest dosyć duży także nie powinno być problemu z zaparkowaniem nawet o trochę późniejszej porze

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 10:08 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Parking daje radę nawet zimą. Latem jest luuuz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL