Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 4:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Potrzebuję informacje na temat ubezpieczenia, chce załatwić siostrze ba na spontanie w niedziele jedzie w tatry słowackie.
Pytanie jest takie czy załatwiając to online i płacąc online z konta ubezpieczenie działa czy dopiero po zaksięgowaniu czyli prawdopodobnie w poniedziałek, jest to istotne bo dniem o który chodzi jest niedziela.
Mój dylemat zrodził się dlatego iż na infolinii pani powiedziała że działa od momentu zaksięgowania i że jak sie nie wyrobie do ostatniej sesji banku to lipa,a w oddziale w krk gdzie chciałem jechać pani poinformowała mnie iż liczy się od momentu wpłaty.
Ktoś już kupował coś takiego ?
bo ja zgłupiałem a nie chce siostry na mine wystawić

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 4:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Akurat mam znajomego z Allianz i dzwoniłem zapytać jak jest z usługą online. Z tego co mówił ochrona działa w chwili zawarcia umowy, jeśli system przejdzie przez płatność i wyrzuci polisę o danym numerze to umowa jest zawarta.
Swoją drogą często ubezpieczam w Allianz różny sprzęt i zawsze ochrona działa od dnia widniejącego na polisie. Płatność to zupełnie odrębna sprawa. Jeśli nawet nie zapłaciłbym a nastąpiła by szkoda to Allianz musi dać odszkodowanie i co najwyżej ubiegać się o zaległą płatność składki.
Mechanizm ubezpieczeń online zbudowany pewnie jest tak, że polisa generowana jest dopiero po dokonaniu przelewu więc w ogóle nie ma o czym mówić.
przekazuję to co powiedział mi agent, mógł się mylić ... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 8:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Wydaje mi się, że rzeczywiście warunkiem skutecznego zawarcia umowy jest wpłyniećie zapłaty na konto ubezpieczyciela.
Też się tym kilka razy interesowałem, bo najczęściej płaciłem przez Net i też często w ostatniej chwili.

Łukasz - ja za siebie bym zaryzykował, a za kogoś nie - zasugerowałbym kupienie gdzieś w budce na miejscu, tam chyba w kilku miejscach się da.
Ewentualnie - jak to zwykłe turystyczne - to bym może spróbował w union.sk, bo tam idzie transakcja online kartą Visa Classic, a w razie czego opłaty nie są wysokie.
Jak nie masz Visa Classic (czy tam podobnej) - może kogoś poprosić, kto ma?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 9:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
krank1 napisał(a):
Swoją drogą często ubezpieczam w Allianz różny sprzęt i zawsze ochrona działa od dnia widniejącego na polisie. Płatność to zupełnie odrębna sprawa.
Yhy.
Samochód miałem u nich ubezpieczony, stacjonarnie - agent wystawił polisę od już z terminem płatności przelewem 10 dni twierdząc, że działa od daty w papierach bez względu na przelew.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 10:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
piomic napisał(a):
krank1 napisał(a):
Swoją drogą często ubezpieczam w Allianz różny sprzęt i zawsze ochrona działa od dnia widniejącego na polisie. Płatność to zupełnie odrębna sprawa.
Yhy.
Samochód miałem u nich ubezpieczony, stacjonarnie - agent wystawił polisę od już z terminem płatności przelewem 10 dni twierdząc, że działa od daty w papierach bez względu na przelew.

No tylko że to nie jest ta sama sytuacja, znaczy nie ten sam tryb zawarcia umowy.
Wyobraźmy sobie - ktoś wypełnia wszystkie okienka, dochodzi do płatności i wybiera "zwyky przelew", załóżmy, że system pozwala.
Po czym nie robi tego przelewu.

A)
Jedzie z nieopłaconą polisą i ma wypadek.
Płaci jednak po powrocie.
B)
Jedzie z nieopłaconą polisą i nie ma wypadku.
Ma to gdzieś i nie płaci.

"B" zdarzyło mi się, z różnych powodów dwa razy (nie, nie, ja naprawdę jestem uczciwym człowiekiem!).
Póki co mnie nikt nigdy nie ścigał za nieopłaconą polisę. Raz wyjaśniałem (union.sk) i mi nawet odpisali - skoro nie zapłaciłem, zawarcie polisy nie doszło do skutku.

Pewnie są na to jakieś tam konkretne i jasne przepisy, nie chce mi się teraz szukać.
Na pewno jest taki - a warto wiedzieć - ciekawy punkt KC - umowa zawarta w siedzibie lub oddziale firmy z jej pracownikiem (czyli np. nie przez agenta "na zewnątrz"), jest zawsze zawarta skutecznie (no chyba że sama jej treść stanowi inaczej).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 12:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
Rok temu w schronisku na Chochołowskiej Pani w recepcji poleciła dość mało zorientowanemu turyście, który następnego dnia szedł na Rohacze by ubezpieczył się wysyłając SMS do ubezpieczyciela słowackiego. Problem w tym, że wiadomo jaki zasięg jest na Polanie Chochołowskiej. Poradziła mu, że jak będzie za Grzesiu, żeby wysłał tego SMS. Następnego dnia jak go spotkałem, powiedział że tak zrobił i samym wysłaniem SMS był ubezpieczony. Więc jak nie ALLIANZ to może jakaś słowacka firma. :wink: Szczegółów nie znam, ale możliwość taka jest.

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 3:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
To pewnie nie to ubezpieczenie, ale założę się że zasada jest ta sama.

https://www.allianz.pl/files/ogolne_war ... Traper.pdf

par 5 p.3

Cytuj:
....
Odpowiedzialność Allianz w zakresie ubezpieczenia KLA, NNW, OC, BP i SS
rozpoczyna się w terminie wskazanym w dokumencie ubezpieczenia, jednak
nie wcześniej niż z chwilą opłacenia składki
....


Pewną ciekawostką jest interpretacja "...z chwilą...".
Dlatego sugerowałem płacenie kartą kredytową.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 8:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
dzięki za szybkie zainteresowanie tematem.
Wszystko przez neta poszło sprawnie ,a płatność w stylu payu na allegro .
Dzwoniłem dziś znów na infolinię i tym razem inna babeczka powiedziała to samo co te z oddziały- wychodzi na to że wczoraj jakiegoś niedouczonego agenta wystawili..

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
BTW. Niezły tekst Cywińskiego :). To jak rozumiem z "Grani Głównej..."?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 12, 2014 10:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
grubyilysy napisał(a):
BTW. Niezły tekst Cywińskiego :). To jak rozumiem z "Grani Głównej..."?

tak..
Jego filozofia Tatr jest mi najbliższa ,jeśli chodzi o poznawanie i styl 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 8:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Rok temu w schronisku na Chochołowskiej Pani w recepcji poleciła dość mało zorientowanemu turyście, który następnego dnia szedł na Rohacze by ubezpieczył się wysyłając SMS do ubezpieczyciela słowackiego. Problem w tym, że wiadomo jaki zasięg jest na Polanie Chochołowskiej. Poradziła mu, że jak będzie za Grzesiu, żeby wysłał tego SMS. Następnego dnia jak go spotkałem, powiedział że tak zrobił i samym wysłaniem SMS był ubezpieczony. Więc jak nie ALLIANZ to może jakaś słowacka firma. :wink: Szczegółów nie znam, ale możliwość taka jest.


By zostać ubezpieczonym przez SMS-a np. w Union, trzeba być abonentem telefony zarejestrowanego w SK. Nie działa to na zasadzie roamingu etc.

P.S. Ja zawsze ubezpieczam się w Union tradycyjnym przelewem i nigdy problemów nie było z przekazaniem waluty. Tylko jak się zdecydujesz na przelew w sobotę wieczór, to logiczne że z przekazem będzie wielkie nic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL