Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 10:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: prosze o porade
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 10:58 am 
witam
jedziemy pierwszy raz w góry , żona i synek 8 lat nie są aż tak przygotowani kondycyjnie ( w przeciwieństwie do mnie ) więc boje się czy dadzą rade na 3-4 dni pobytu mieliśmy zaplanowaną : doline kościeliska, chochołowską no i morskei oko, (+ gubałówka,ewentualnie kasprowy wierch) prosze o podpowiedz czy jest to realne do wykonania ? i jeszcze w jakim obuwiu można te szlaki przemierzyc ? czy musimy zaopatrzyć sie w obuwie trekkingowe czy też wystarczą wygodne adidasy ?
bede wdzieczny za kazdą podpowiedz


Góra
  
 
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Pewnie , że realne do wykonania i wydaje mi się to być bardzo przyjemną wycieczką. Na "autostrade" która proadzi do Moka to buty trekingowe na pewno konieznie potrzebne nie są. Równiez i po dolinkach można spokojnie sobie w wygodnych butach sportowych pochodzić. Za to jesli chodzi o Kasprowy to tutaj buty trekingowe mogą się już sprzydać. Szlak nie jest trudny jednak zawsze gdzieś można się poslizgnąć , lub poprostu skreic noge, co ułatwia slizgający się but niski. Buty trekingowe mogą być przydatne jeszcze w wypadku gdybyście chcieli pooglądać sobie jaskienie w Kościeliskiej.

POZDRAWIAM i zyczę udanego wypoczynku !

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:22 am 
dzieki serdeczne za podpowiedz, masz moze jescze jakies wskazowki co warto zobaczyc na pierwszy raz ? (zapomnialem dodać ze niestety bedzie to weekend majowy...)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:33 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Jesli to weekend majowy to kto wiec czy gdzieś tam wsród tłumów się nie spotkamy :wink: . Niestety jest to okres kilku dni wolnego i można się spodziewać "pielgrzymek" na szlakach własnie takich jak Morskie Oko. Ja poleciłbym jeszcze nie trudno dostepną Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8). Do tego jeszcze nosal na który jest łatwo dostępny , blisko centrum , opodal Kużnic. Nosal mimo tego , że niski cieszy się dużym zainteresowaniem w zimę narciarzy a przy dobrej pogodzie widok z niego jest niesamowity.

POZDRAWIAM

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:42 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Gofer napisał(a):
Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8).


Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od .... A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:46 am 
Gofer napisał(a):
Jesli to weekend majowy to kto wiec czy gdzieś tam wsród tłumów się nie spotkamy :wink: . Niestety jest to okres kilku dni wolnego i można się spodziewać "pielgrzymek" na szlakach własnie takich jak Morskie Oko. Ja poleciłbym jeszcze nie trudno dostepną Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8). Do tego jeszcze nosal na który jest łatwo dostępny , blisko centrum , opodal Kużnic. Nosal mimo tego , że niski cieszy się dużym zainteresowaniem w zimę narciarzy a przy dobrej pogodzie widok z niego jest niesamowity.

POZDRAWIAM


jescze raz dzięki i może do zobaczenia
pozdrawiam z nad morza


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:46 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
dresik napisał(a):
Gofer napisał(a):
Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8).


Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od (proszę nie przeklinać!). A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic :wink:


Ja sam jako brzdąc po DPSP biegałem w maju i z Toprem się nie zaprzyjaźniłem :wink: ale faktycznie jesli chodzi o ten wariant to zapomniałem dodać buty trekingowe sa potrzebne.

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:55 am 
czyli jednym słowem kupić buty trekkingowe, tylko teraz pytanko (na pewno 1000 razy sie już przewijało na tym forum ) jakie ? za kostke czy przed ? jak sie nie naciąć ? co powinny mieć buty na takie trasy ? synowi noga rośnie z dnia na dzien dlatego szkoda wywalić pieniądze na raz, możecie coś podpowiedzieć ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 11:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
jarko napisał(a):
czyli jednym słowem kupić buty trekkingowe, tylko teraz pytanko (na pewno 1000 razy sie już przewijało na tym forum ) jakie ? za kostke czy przed ? jak sie nie naciąć ? co powinny mieć buty na takie trasy ? synowi noga rośnie z dnia na dzien dlatego szkoda wywalić pieniądze na raz, możecie coś podpowiedzieć ??


Zajrzyj w temat o sprzęcie tam jest tego mnóstwo. A co do tarsy to tu tez jeszcze pozaglądaj ja powiedziałem jak to widzę z mojego puntku widzenia. Ale może jeszcze coś podpowie Ci ktoś bardziej doświadczony.

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 12:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
dresik napisał(a):
Gofer napisał(a):
Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8).


Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od (proszę nie przeklinać!). A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic :wink:


Dresik pamiętaj że takie małe dzieci mają więcej energi i chęci niż nie jeden dorosły a jeśli jeszcze lubi słodycze to po tę szarlotke dojdzie w rekordowym czasie .

http://www.turystyka-gorska.pl/forum/ph ... .php?t=120
http://www.turystyka-gorska.pl/forum/ph ... .php?t=318
A to jest link do tych butów .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 1:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
dresik napisał(a):
Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od (proszę nie przeklinać!). A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic

No... Dresik może mieć rację ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 1:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
No młodziezy macie racje. Sory przecież ja tylko po grani Krupowek i południowej scianie Gubalówki chodze.

PS. Jak tam na zimowych Rysach było :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 2:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Robert18 napisał(a):
dresik napisał(a):
Gofer napisał(a):
Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8).


Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od (proszę nie przeklinać!). A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic :wink:


Dresik pamiętaj że takie małe dzieci mają więcej energi i chęci niż nie jeden dorosły a jeśli jeszcze lubi słodycze to po tę szarlotke dojdzie w rekordowym czasie .

.


No Robku tę teze to nie wiem skąd wytrzasłeś, sam marudziłem , że mało w wujka kamieniemi nie rzucałem , miał szczęscie tylko , że nie potrafiłem ich podnieść. Jedynym co mnie interesowało to pstrągi , które pływały w jednym ze stawów. Kuzyn z którym byłem dwa latatemu (wtedy 9 lat) co 20 metrów drogi do Moka miał w butach wirtulane kamienie. Szarlotka w piątce była w tym obliczu marnym pocieszeniem. Jednak jesli patrzeć od strony trudności to ani ja ani mój kuzyn nie mieliśmy problemów z dotarciem do piątki (ja byłem w maju , a wycieczka z kuzynem kilka lat pózniej tyle , że w lipcu i tu zgodze sie , ze te dwa miesiące robią spore róznice.)

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 3:14 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
W tym rzecz ze dzieci dzieciom nierówne :wink:
Z tego co ja pamietam z mojej mlodosci (bardziej i mniej wczesnej) to biegalem po szlakach ile fabryka dala i ciezko mnie bylo zatrzymac.
No tak, ale ja zawsze dziwny bylem :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 28, 2006 4:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Gofer napisał(a):
Robert18 napisał(a):
dresik napisał(a):
Gofer napisał(a):
Dolinę Pięciu Stawów ze swietną szarlotką w schronisku, co dla małego może być nagrodą za kilka cięzkich kilometrów w nogach 8).


Jesteś pewien ?? W maju tam śniegu jeszcze od (proszę nie przeklinać!). A kolega Jarko ma zamiar w adidaskach pomykać na dodatek z 8 letnim synem. DPS odpada w maju napewno. Zresztą Kasprowy też, chyba że kolejką. Ok Gofer Gofer Ty to chcesz aby TOPR miał co robic :wink:


Dresik pamiętaj że takie małe dzieci mają więcej energi i chęci niż nie jeden dorosły a jeśli jeszcze lubi słodycze to po tę szarlotke dojdzie w rekordowym czasie .

.


No Robku tę teze to nie wiem skąd wytrzasłeś, sam marudziłem , że mało w wujka kamieniemi nie rzucałem , miał szczęscie tylko , że nie potrafiłem ich podnieść. Jedynym co mnie interesowało to pstrągi , które pływały w jednym ze stawów. Kuzyn z którym byłem dwa latatemu (wtedy 9 lat) co 20 metrów drogi do Moka miał w butach wirtulane kamienie. Szarlotka w piątce była w tym obliczu marnym pocieszeniem. Jednak jesli patrzeć od strony trudności to ani ja ani mój kuzyn nie mieliśmy problemów z dotarciem do piątki (ja byłem w maju , a wycieczka z kuzynem kilka lat pózniej tyle , że w lipcu i tu zgodze sie , ze te dwa miesiące robią spore róznice.)


Ja kami także lubiłem głupieć jak byłem mały na szlakach a pozatym pamiętasz jak małe łebki od Pachołka biegały po górach ile miały chęci .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 29, 2006 10:01 am 
Swój

Dołączył(a): Pn mar 13, 2006 4:33 pm
Posty: 41
Lokalizacja: podkarpacie
Hej-myślę że "piątkę'o tej prze roku,z dzieckiem,pierwszy raz bym sobie darował.Poleciłbym może Rusinową Polanę i w miarę sił dalej w kierunku Gęsiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 29, 2006 11:21 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 8:45 am
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnów
Jest wiele ładnych tras które Jarko i jego rodzina na pewno by zrobili, tylko pytanie po co. Jeżeli jadą po raz pierwszy i na tak krótko, to po co żonę i dzieci katować trasami takimi jak DPS lub Rusinowa, które na pewno są łatwe i do przejscia tyle że męczące dla początkujących i w rezultacie zamiast miłego pobytu będzie wojna, bo wszyscy zmęczeni będą się snuć po szlakach.

Jeśli jest to pierwszy pobyt w górach to na pewno sprawdzą się dolinki (+ obowiązkowo np. jaskinia mroźna, bo to rajcuje dzieci), wyjazd kolejką na Kasprowy, asfalt do moka + jak będą chęci czarny staw, "zdobycie" Gubałówki.

Zresztą najlepiej patrzeć co się będzie działo po pierwszym dniu. jeśli dzieci się rozochocą to można zaproponować atak na poważny szczyt jak Nosal, lub wędrówkę na rusinową.

Dyskusje czy dzieci dadzą radę są bez sensu. Z reguły to dzieci "dają radę" i po powrocie np. z DPS idą jeszcze wieczorem pokopać piłkę a dorośli wtedy "umierają" :wink: z tym że z dziećmi jest inny problem o którym ktoś wspomniał - czyli znudzenie (a nie zmęczenie) drogą. Zaczynają się historię typu: kiedy dojdziemy, ile jeszcze, jak długo itp.[/list]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 29, 2006 1:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Myślę,że dol.Olczyską w sumie mogli by odwiedzić,a przy sprzyjających wiatrach Kopieniec :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 29, 2006 8:42 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn mar 13, 2006 4:33 pm
Posty: 41
Lokalizacja: podkarpacie
mycyr napisał(a):
Jest wiele ładnych tras które Jarko i jego rodzina na pewno by zrobili, tylko pytanie po co. Jeżeli jadą po raz pierwszy i na tak krótko, to po co żonę i dzieci katować trasami takimi jak DPS lub Rusinowa, które na pewno są łatwe i do przejscia tyle że męczące dla początkujących i w rezultacie zamiast miłego pobytu będzie wojna, bo wszyscy zmęczeni będą się snuć po szlakach.
nie wiem co masz przeciwko Rusinowej,z Zazadniej nie jest wcale męcząca(bardziej męczy niejedna dolina)a widoki po drodze jak i z samej polany są przednie,nie wspomnę o klimacie jaki tam panuje(panorama z Rusinowej należy do jednej z najpiękniejszych w polskich Tatrach)-warto odwiedzić.

_________________
"Wznoszę swe oczy ku górom:
skądże nadejdzie mi pomoc?"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 29, 2006 9:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
jarko napisał(a):
czyli jednym słowem kupić buty trekkingowe, tylko teraz pytanko (na pewno 1000 razy sie już przewijało na tym forum ) jakie ?

jarko, nie bede doradzal marki, bo nie znam lokalnych realiow, ale jakiekolwiek kupisz, to wystarczajaco wczesniej zebyscie pochodzili w nich ze 2-3 tygodnie przed wyjazdem (solidnie). Zostawienie rozchodzenia na wyjazd, jesli nie trafisz idealnie w buty moze byc przykrym doswiadczeniem na trasie i zepsuje wycieczke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 30, 2006 9:17 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 09, 2005 8:45 am
Posty: 133
Lokalizacja: Tarnów
Cytuj:
nie wiem co masz przeciwko Rusinowej,z Zazadniej nie jest wcale męcząca(bardziej męczy niejedna dolina)a widoki po drodze jak i z samej polany są przednie,nie wspomnę o klimacie jaki tam panuje(panorama z Rusinowej należy do jednej z najpiękniejszych w polskich Tatrach)-warto odwiedzić.


nie mam nic przeciwko rusinowej. widoki fantastyczne i polana fantastyczna. moze jedynie troche zbyt kojarzy mi sie z szlakiem do/od palenicy. szlak krotki ale dla poczatkujacych na pewno meczacy.

skonczyli juz ten remont szlaku na tym wlasnie odcinku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL