Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 3:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 28, 2014 11:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
http://wiadomosci.wp.pl/gid,16504081,kat,1342,title,Niedzwiedz-wpadl-w-pulapke-klusownikow,galeria.html

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 31, 2014 1:41 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 2:50 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wolf_II napisał(a):


szkoda miśka..na szczęście wszystko dobrze się skończyło;D

_________________
"Gdy w życiu masz pod górkę, pamiętaj, że tylko dzięki temu dojdziesz na szczyt"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 10, 2014 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
TVN24 napisał(a):
Kilka dni temu pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli zagryzionego niedźwiadka. - Mały został zjedzony przez niedźwiedzicę przebywającą w pobliżu z własnymi młodymi - informuje TPN.


http://www.tvn24.pl/w-tatrach-samice-po ... 304,s.html

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 1:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Co prawda nie w Tatrach
http://wiadomosci.onet.pl/usa-kobieta-przezyla-atak-niedzwiedzia-zlapal-ja-zebami-za-glowe/0lvgx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 2:45 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
trekker napisał(a):


ani nawet nie w górach :-). Też to miałem wkleić. Najbardziej istotne wydaje mi się to:
"nowe domy zbudowano w pobliżu terenów od zajmowanych przez TE zwierzęta". (1:00).

Czy tatrzański ON też ma w zwyczaju próbować odgryzać czlowiekowi głowe? Wszak Tatry/TPN to również od lat zajmowany teren przez ONYCH.

Czy też w porównaniu z amerykańskimi braćmi nasz ON jest łagodny jak baranek (wielkanocny)?

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 3:01 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
Wolf_II napisał(a):
Czy tatrzański ON też ma w zwyczaju próbować odgryzać czlowiekowi głowe? Wszak Tatry/TPN to również od lat zajmowany teren przez ONYCH.


Z tego co mi wiadomo to w Tatrach głowy jeszcze nikomu nie odgryzł, ale zawsze trzeba być ostrożnym. :D

Wolf_II napisał(a):
Czy też w porównaniu z amerykańskimi braćmi nasz ON jest łagodny jak baranek (wielkanocny)?


W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 3:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
natejak napisał(a):
W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.

To można w Tatrach spotkać niedźwiedzia grizli??? Z tych "łagodniejszych"?
Introdukowano niedawno? Że też nowy Dyrektor się nie pochwalił... taki sukces...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 4:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
gb napisał(a):
natejak napisał(a):
W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.

To można w Tatrach spotkać niedźwiedzia grizli??? Z tych "łagodniejszych"?
Introdukowano niedawno? Że też nowy Dyrektor się nie pochwalił... taki sukces...
pozdrawiam
gb 8)
Zdanie jest poprawne i należy je rozumieć 'W Tatrach nie spotkamy przedstawicieli grizzly - gatunku, który z natury może być agresywny'. O czym doskonale wiesz.
Ale jako dyżurny 'aptekarz' forum musiałeś uwagę zwrócić. Tym razem wyszło średnio.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 7:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Krabul napisał(a):
Zdanie jest poprawne i należy je rozumieć 'W Tatrach nie spotkamy przedstawicieli grizzly - gatunku, który z natury może być agresywny'. O czym doskonale wiesz.

Logicznie w zdaniu jest błąd. To, że grizzly są (bywają) agresywne oznacza, że inne ONE takie nie bywają? W Tatrach nie spotkamy też białych niedziwedzi - ale co z tego wynika? ;-).

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 7:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Krabul napisał(a):
Zdanie jest poprawne i należy je rozumieć

:)
najważniejsze, by w zdaniu - na dowolny temat - wyraźnie było napisane czy jest/nie jest poprawne, jak należy je (to zdanie...) odczytać, zrozumieć :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Błąd Autora - główny - polegał na tym, że nie napisał tego, co Ty napisałeś za niego :))) :mrgreen: :mrgreen:
------------------------------------------------------------
Mimo wszystko - kłania się logiczny rozbiór tekstu...
"W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly" -
1. Skoro nie spotkamy ich (agresywnych grizli) "raczej" - to oznacza, że częściej możemy spotkać inne, te "nieagresywne". Choć przy braku szczęście możemy trafić na "agresywne".
2. Zdanie nie zaprzecza istnieniu w Tatrach jakichkolwiek grizli.

"Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać."
1. Kolejne zdanie wyraźnie odnosi się do poprzedniego - w zestawieniu z tym poprzednim podkreśla sugestię w nim (tym pierwszym) zawartą - "jeśli spotkamy grizli w Tatrach - to będzie to grizli łagodniejszy" (vide "na pewno łagodniejsze").
2. Podmiot tego zdania - przenoszony jest z poprzedniego (niedźwiedzie grizli). Nic nie wskazuje, że Autor ma na myśli inne niedźwiedzie niż grizli. Co więcej - nic nie wskazuje, że pierwsze zdanie było ironiczne ("he, he... kto może w ogóle przypuszczać, że w Tatrach są grizli...")

I inne drobiazgi - niedźwiedź - z natury jest drapieżnikiem. Dowolnego podgatunku, szary, brunatny. Jest - z natury - agresywny, zwłaszcza w stosunku do wroga (jakim jest człowiek). Odrębnym tematem do dyskusji mogłoby być pytanie - co rozumiemy pod określeniem "agresywny" niedźwiedź i kiedy jego (niedźwiedzia) zachowanie określamy jako agresywne...

pozdrawiam serdecznie - i gratuluję przyjaciół oraz prezentu :)
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 7:43 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
Wolf_II napisał(a):
Logicznie w zdaniu jest błąd. To, że grizzly są (bywają) agresywne oznacza, że inne ONE takie nie bywają? W Tatrach nie spotkamy też białych niedziwedzi - ale co z tego wynika? ;-).


Zdanie jest poprawne.

Krabul napisał(a):
natejak napisał(a):
W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.


"agresywnych" jest to przydawka przymiotna i zarazem określenie do słowa "grizzly". Oznacza to, że niedźwiedzie grizzly są agresywne.

Drugie zdanie natomiast jest zdaniem uzupełniającym zdanie pierwsze. Oznacza ono, że W TATRACH są niedźwiedzie łagodniejsze od niedźwiedzi gatunku grizzly.

gb napisał(a):
:)
najważniejsze, by w zdaniu - na dowolny temat - wyraźnie było napisane czy jest/nie jest poprawne, jak należy je (to zdanie...) odczytać, zrozumieć :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Błąd Autora - główny - polegał na tym, że nie napisał tego, co Ty napisałeś za niego :))) :mrgreen: :mrgreen:


Nie zawsze coś musimy podawać wprost, czasami czytelnik musi wytężyć umysł, czego Polacy unikają :) , i odczytać z kontekstu, a nie mieć podane "na tacy".

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 7:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
natejak napisał(a):
"agresywnych" jest to przydawka przymiotna i zarazem określenie do słowa "grizzly"


A nazwy rodzime i obce (spolszczone) zakończone na "o" odmieniamy według deklinacji nijakiej twardotematowej.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 8:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
natejak napisał(a):
Są na pewno łagodniejsze
Tutaj jest domyślnie 'gatunki niedźwiedzi' oczywiście. Jak np. ursus arctos czy jak mu na imię...
Generalnie - wiadomo o co chodzi i nie czarujmy się, że można bylo to zdanie zrozumieć inaczej.
gb napisał(a):
najważniejsze, by w zdaniu - na dowolny temat - wyraźnie było napisane czy jest/nie jest poprawne, jak należy je (to zdanie...) odczytać, zrozumieć
Tutaj mnie akurat ubawiłeś - serio :mrgreen:
gb napisał(a):
pozdrawiam serdecznie - i gratuluję przyjaciół oraz prezentu
Dziękuję serdecznie i z górskim!
A tak w ogóle to jak to mawia mój hinduski kolega z pracy: Gut diskuszon soł fa

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 8:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
natejak napisał(a):
Nie zawsze coś musimy podawać wprost, czasami czytelnik musi wytężyć umysł, czego Polacy unikają :) , i odczytać z kontekstu, a nie mieć podane "na tacy".

ups...
Tak mi się jakoś wydaje (wiem, wiem, - wydajność rośnie :) ), że czytelnik nic nie musi... :)
Co do wytężania umysłu - nie wiem skąd taki wniosek, ankietę przeprowadziłeś? Bo - ja na ten przykład - choć nie muszę, to jednak staram się w swoich wypowiedziach - zwłaszcza adresowanych "w ciemno", do nieznanego mi odbiorcy - podawać wprost co tylko mogę. I - choć to może nie zabrzmieć zbyt wiarygodnie - nie unikam wytężania umysłu - w dodatku wcale nie z przymusu go wytężam...

Chciałeś być dowcipniejszy w odpowiedzi niż kol. Wolf II - i nie do końca Ci wyszło...
Operowanie skrótami myślowymi, zasada" "pan wisz, a ja rozumim" (albo odwrotnie) - sprawdza się głównie wśród osób, które znają się nieco lepiej :)

natejak napisał(a):
Drugie zdanie natomiast jest zdaniem uzupełniającym zdanie pierwsze. Oznacza ono, że W TATRACH są niedźwiedzie łagodniejsze od niedźwiedzi gatunku grizzly.

Drugie zdanie zostało napisane - tak jak zostało napisane.
natejak napisał(a):
Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.

Ponieważ w pierwszym zdaniu pisałeś o niedźwiedziach grizli, gdybyś chciał napisać, że niedźwiedzie spotykane w Tatrach są łagodniejsze od agresywnych niedźwiedzi grizli - zapewne napisałbyś coś w stylu:
"Niedźwiedzie spotykane w Tatrach są od nich (---> agresywnych grizli, o których pisałeś w zdaniu pierwszym) na pewno łagodniejsze, poza tym to nie są niedźwiedzie grizli"... :)
Ale napisałeś to co napisałeś... Z czego wynika jednoznacznie, że niedźwiedzie grizli, które można spotkać w Tatrach nie są raczej agresywne, że są - z pewnością - łagodniejsze od tych agresywnych. I, że mimo iż wiesz, że niedźwiedzie grizli spotykane w Tatrach agresywne raczej nie bywają, to i tak - wolałbyś żadnego z nich nie spotkać"
:mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)
ps
a propos łagodności tatrzańskich niedźwiedzi - oraz "agresywności" grizli (na podstawie tej informacji z połączenia).
Przez wiele lat na drzwiach leśniczówki "na Wancie", oraz w kuchni tejże leśniczówki - widniały bardzo wyraźne ślady po "nieagresywnym" niedźwiedziu, który poszukiwał czegoś do jedzenia.
Z kolei leśniczy z Zazadniej - któreś Święta (wielkanocne) przeżył niczym w oblężeniu, bo przed samymi Świętami niewyspany misio zajrzał do leśniczego chlewa, zabrał pół tuczonej (na świąteczną szynkę) świni - i usiłował gdzieś wynieść. W pysku generalnie niewygodnie się nosi, jedzenie misiowi z pyska wypadło, leśniczy jest znalazł i zakopał. A misio po kilku dniach przyszedł szukać zguby - oraz pozostawionej połówki :mrgreen: I wcale "agresywny" nie był :)
A ten amerykański grizli, to nie "napadł" biednej pani znienacka. To raczej ona polazła tam, gdzie jej być nie powinno... :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 8:46 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
gb napisał(a):
"Niedźwiedzie spotykane w Tatrach są od nich (---> agresywnych grizli, o których pisałeś w zdaniu pierwszym) na pewno łagodniejsze, poza tym to nie są niedźwiedzie grizli"... :)


Ok, można było tak napisać, i tu nie ma wątpliwości, ale napisałem "łagodniejsze", a to jest stopień wyższy, który coś porównuje, więc oczywistym jest, że porównuje to co wcześniej napisałem, czyli agresywne niedźwiedzie grizzly. Nie mogę porównywać czegoś, czego nie ma w mojej wypowiedzi. :D
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 8:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
gb napisał(a):
A misio po kilku dniach przyszedł szukać zguby - oraz pozostawionej połówki :mrgreen: I wcale "agresywny" nie był :)


Jak tylko pokazałbyś mi, w którym miejscu napisałem, że niedźwiedzie w Tatrach nie są agresywne to byłbym wdzięczny. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Literalnie - nigdzie, więc wskazać Ci nie mogę.
Natomiast - czy to się Tobie podoba - czy nie :mrgreen: - wydźwięk/zrozumienie niektórych Twoich wypowiedzi, zwłaszcza tych:
natejak napisał(a):
W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.

natejak napisał(a):
Oznacza ono, że W TATRACH są niedźwiedzie łagodniejsze od niedźwiedzi gatunku grizzly.

(zachowana kolejność ukazywania się na Forum)
może być tak interpretowane :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Ostatnio edytowano Wt kwi 15, 2014 9:39 pm przez gb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 9:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
natejak napisał(a):
Ok, można było tak napisać, i tu nie ma wątpliwości, ale napisałem "łagodniejsze", a to jest stopień wyższy, który coś porównuje, więc oczywistym jest, że porównuje to co wcześniej napisałem, czyli agresywne niedźwiedzie grizzly. Nie mogę porównywać czegoś, czego nie ma w mojej wypowiedzi.

???
No to - w końcu - czego dotyczyła Twoja wypowiedź? Niedźwiedzi grizli? Niedźwiedzi grizli występujących w Tatrach? Niedźwiedzi (w ogólności) występujących w Tatrach?
Bez względu jakim stopniem jest określenie "łagodniejsze" - to porównuje elementy, których porównać się nie da.
Nie można porównać stopnia "agresywności/łagodności" - niedźwiedzia grizli w USA - ze stopniem "agresywności/łagodności" niedźwiedzia brunatnego w Tatrach...
Całkiem niedawno para turystów zatłukła kamieniami młodego niedźwiedzia w dol. Chochołowskiej. Czy to świadczy o tym, że polscy turyści w Tatrach są agresywniejsi od łagodnych gospodyń domowych w USA (bo tam niedźwiedź nie tylko nie przestraszył się gospodyni, ale i usiłował się "odgryzać") :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 9:07 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
gb napisał(a):
Literalnie - nigdzie, więc wskazać Ci nie mogę.
Natomiast - czy to się Tobie podoba - czy nie :mrgreen: - wydźwięk/zrozumienie niektórych Twoich wypowiedzi, zwłaszcza tych:
natejak napisał(a):
W Tatrach nie spotkamy raczej agresywnych grizzly. Są na pewno łagodniejsze, lecz i tak nie chciał bym się z takim spotkać.

natejak napisał(a):
Oznacza ono, że W TATRACH są niedźwiedzie łagodniejsze od niedźwiedzi gatunku grizzly.

(zachowana kolejność ukazywania się na Forum)
może być tak interpretowana :)

pozdrawiam
gb 8)


To powiedz mi, jak miałem to napisać, jeśli według ciebie wszystko w tym zdaniu można czytać tak, jak kto lubi. I powiedz mi, czy niedźwiedzie w Polsce nie są łagodniejsze od niedźwiedzi grizzly. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 9:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
natejak napisał(a):
To powiedz mi, jak miałem to napisać,

A co to - bezpłatne lekcje języka polskiego? :mrgreen: Podmiot, orzeczenie - i inne takie. :) Szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum - matura :)
natejak napisał(a):
jeśli według ciebie wszystko w tym zdaniu można czytać tak, jak kto lubi.

Czyta się zgodnie z tym co ktoś napisał - i z tym co czytający myśli/wie/etc. na dany temat :).
Jeśli Autor używa uogólnień, skrótów myślowych, nieprecyzyjnych określeń - interpretacja (odbiór/odczytanie) może być różne. Lubisz czytać książki? Zapewne tak :). Który Autor jest Twoim ulubionym? I dlaczego? Czy może "lubisz" wszystkie książki - wszystkich Autorów?
natejak napisał(a):
I powiedz mi, czy niedźwiedzie w Polsce nie są łagodniejsze od niedźwiedzi grizzly.

Nie wiem, przypuszczam, że są porównywalnie niebezpieczne - zwłaszcza zaatakowane bądź podczas przypadkowego kontaktu. Wypadki zranienia ludzi przez niedźwiedzie brunatne - na Słowacji, czy nawet w Polsce też są znane. Podobnie jak sytuacje, w których niedźwiedź grizli nie zaatakował człowieka :)
Takie pytanie powinieneś - na przykład - kierować do Filipa Zięby w TPN. Albo do innego specjalisty od niedźwiedzi :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 9:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 11, 2014 2:36 pm
Posty: 54
Ty to zdanie ewidentnie czytasz tak, jak chcesz. Jakoś ktoś, kto chce to zrozumieć, to potrafi. I nie chcę się kłócić, bo myślę, że to niewłaściwe miejsce na tym forum. Oczywiście, nie zgadzam się z twoją wypowiedzią, ale ktoś musi ustąpić. 8)

Pozdrawiam! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 9:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
natejak napisał(a):
Ty to zdanie ewidentnie czytasz tak, jak chcesz.

Oczywiście, że tak czytam.
Nigdy dotąd nie spotkałeś się z tym, że zostałeś zrozumiany inaczej niż sobie zaplanowałeś???
natejak napisał(a):
Jakoś ktoś, kto chce to zrozumieć, to potrafi.

Czyli - czego nie chcę zrozumieć?
natejak napisał(a):
I nie chcę się kłócić, bo myślę, że to niewłaściwe miejsce na tym forum.

Ja się wcale z Tobą nie kłócę :) A Ty się ze mną kłóciłeś? O co?
natejak napisał(a):
Oczywiście, nie zgadzam się z twoją wypowiedzią

A z którą się nie zgadzasz? Bo kilka wypowiedzi - moich - się tu pojawiło, w dodatku na różne tematy...
natejak napisał(a):
ale ktoś musi ustąpić.

Niby ustępujesz - ale się nie zgadzasz. To do kitu z takim ustępowaniem - albo z takim niezgadzaniem się... :mrgreen:

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 16, 2014 3:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
W Tatrach, nie spotkamy agresywnych niedźwiedzi grizzly (podgatunek niedźwiedzia brunatnego występujący w Ameryce Północnej i Środkowej), natomiast możemy spotkać jego nieco łagodniejszego krewniaka, występującego w Europie i Azji.

Tak będzie dobrze ? :D

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 8:16 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Niedźwiedzia można spotkać także w ścianie :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=xAB9-VGIkzM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 9:06 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
comb napisał(a):
Niedźwiedzia można spotkać także w ścianie :mrgreen:

Mocne!
PS. Co za parametryczne miejsce, biedny niedźwiadek... :)

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 9:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
hehehehe :) biodra bliżej biodra bliżej! :)
Ale zauważcie jak ładnie pilnuje 3 punktów podparcia :P i dobre buty ma :D

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 9:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Major napisał(a):
i dobre buty ma :D

...więc poczuł się zwolniony z wyszukiwania stopni :twisted:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
A ja się dziwiłem, że ktoś pod Lodowym foto śladów misia zrobił.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 10:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 24, 2012 12:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Częstochowa
comb napisał(a):
Niedźwiedzia można spotkać także w ścianie :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=xAB9-VGIkzM


Już nikt mi nie wmówi że jestem za duży na ten Sport Hahaha ! :wink:

_________________
"Passion, music, hip-hop"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 09, 2014 7:10 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://wiadomosci.onet.pl/podhale/martwy-niedzwiadek-znaleziony-na-zakopiance/ll7vm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL