Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 9:37 pm 
Ano właśnie. Czy wie ktoś z szanownych forumowiczów o której otwierają budki z kasami? Czy jakbym się po tajemniczu przemknął przez mostek na Bystrej, to czy gaździna by mnie pogoniła miotłą, czy może zadzwoniła po policję? :lol:
No a jakbym wszedł, bez biletu, gdyby budka była jeszcze zamknięta, to czy groziły by mi jakieś nieprzyjemności związane właśnie z brakiem biletu?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi na temat. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 9:41 pm 
Najwcześniej wchodziłem do TPN około 6.30 w Kuźnicach i muszę przyznać, że budka była zamknięta /nie dam jednak głowy ze jest to reguła/. A w ogóle to atakuj przez Dolinę Lejową - tam punkt jest chyba odwiecznie zamknięty :twisted:

Tylko abstrahując od tego wszystkiego czy naprawdę wydatek 4,40 za jednorazowe wejscie /nie mówiąc o tygodniowych gdy już w ogóle sie zaoszczędza/ jest takim obciążeniem dla budżetu ? przecież nawet piwa na Krupówkach za to nie kupisz :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 9:50 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 6:09 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Kraków
Wiele razy wchodziłem na teren Parku tak wcześnie że w budce nie było nikogo. Nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemności z tego powodu. W TPN nie ma chyba kanarów :D Mój znajomy szedł na Halę Gąsienicową przez wierzchołek Nosala tylko po to aby uniknąć budki w Kuźnicach (4 zł piechotą nie chodzi, jak on to mówi 8) ). Prawdą jest że przy Nosalu faktycznie żadko kto kasuje bileciki.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 10:51 pm 
Hehe, dzięki za odpowiedzi.
A na tygodniowym raczej się nie zaoszczędza, bo to to samo jakbyś codziennie kupował jednodniowy, panie Atamanie. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 10:52 pm 
A na szlak chiałbym wyjść nie ze skąpstwa ale z pobudek oczywistych dla każdego górołaza. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 10:53 pm 
Wyjść wcześnie, oczywista. Sorki za posty pod rząd. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 11:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Po pierwsze z biletu do TPN jest opłacany również TOPR więc unikanie z premedytacją opłat jest lekko niewporządku, co innego gdy ktoś wychodzi wcześnie rano i nie mam możliwości kupienia biletu bo budka jest jeszcze zamknięta, wtedy nie ma wyboru

Po drugie bilet jednodniowy kosztuje w sezonioe 4,40 zł
A bilet Tygodniowy 18 zł
więc jak nie trudno obliczyc 4,40 x 7 = 30,8
różnica jednak jest

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 03, 2006 11:37 pm 
Mea culpa. Moje przeoczenie, ale 1 bilet 4-dniowy ciągle kosztuje, jak 4 jedodniowe.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 12:52 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 10:39 pm
Posty: 75
Dla mnie nie płacenie to jest poprostu oszustwo. Jak można takie rzeczy robić. Przecież to nie są jakieś straszne koszty. A tym bardziej jak mówi tomek.l że z tych biletów opłacany jest Topr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 1:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
lukas0987 napisał(a):
Dla mnie nie płacenie to jest poprostu oszustwo.

No dokładnie,teraz poza sezonem bilet kosztuje bodajże 3,20 a ulgowy 1,60 .Przeciez to nie jest jakiś straszny majątek->>odpuścisz sobie 1 piwko dziennie w trakcie pobytu to i tak nawet na plus wyjdziesz :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 11:16 am 
Oj chyba mnie ktoś źle zrozumiał. Mnie chodziło tylko o ty, czy jakbym chciał wcześnie wyjść na szlak, żeby się wyrobić do wieczora z jakąś dłuższą trasą i uniknąć stonki, to czy w drodze powrotnej, załóżmy przez Kuźnice, gaździna nie kazała mi pokazać biletu, którego nie miałbym z racji jeszcze zamkniętych budek.
Za kogo wy mnie macie? :wink:
Dzięki za odpowiedzi.
EOT jak dla mnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 11:39 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
ja tam nigdy nie place biletow TPN. Moje wedrowki zaczynaja sie zwykle kolo 6 lub pare minut po. A budki sa otwarte od 7 ale to juz nie moj problem :-) zreszta jak wracam z reguly to tez juz sa zamkniete :-)

Przewodnik tatrzanski raz mi mowil po szedlem z nim o 6 na gasienicowa ze nie maja prawa scignac Cie za to. W sumie nie wiem na jakiej podstawie ale wierze mu na slowo :-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
W moim przypadku chodziło mi o kolegę, którego opisał jordan161, który specjalnie unika opłat. Wiadomo, że jak jest budka zamknięta to nie ma jak kupic biletu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 7:47 pm 
Brawo tomek.I (za pierwszą wypowiedż), a Ty się Gościu nie tłumacz, bo sam na wstępie pisałeś o jakimś po tajemniczu przemknięciu


Ostatnio edytowano So mar 04, 2006 8:27 pm przez roman.D, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 8:03 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
A jak się chodzi od schroniska do schroniska to czy trzeba kupować karnet np. na tydzień bo przecież w schronisku nie sprzedają biletów Jak to z tym jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 8:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Cytuj:
A jak się chodzi od schroniska do schroniska to czy trzeba kupować karnet np. na tydzień bo przecież w schronisku nie sprzedają biletów Jak to z tym jest.
Jeśli jesteś uczciwy i chcesz zapłacić, to tak zrobisz. A jeśli bedziesz chciał nie płacić, to nie kupisz karnetu. Przy ewentualnej kontroli mozesz powiedzieć, że budka była zamknięta...a nikt nie wie, ile dni będziesz w górach. Jeśli natomiast trafi CI się kontrola wieczorem w schronisku, to możesz powiedzieć, że wyszedłeś dziś rano i nie miałeś gdzie kupić, a jutro i tak wracasz do domu. To pozostaje kwestią uczciwości. Ja płace, bo tylko tak mogę wesprzeć TOPR.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 8:59 pm 
panroman napisał(a):
Brawo tomek.I (za pierwszą wypowiedż), a Ty się Gościu nie tłumacz, bo sam na wstępie pisałeś o jakimś po tajemniczu przemknięciu

To chciałem wiedzieć przy tylko przy okazji, czy pani z budki jakoś by zainterweniowała. Nie obrażaj mnie, proszę. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 9:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Jesli budka będzie jeszcze zamknięta to nikt Ci tam nie wyskoczy,ale jak jest już czynna to jak bedziesz chciał przemknąć niepostrzerzenie to prawie napewno usłyszysz wolanie w stylu;"Halooo,bilecik prosze pokazać"
Jak byłam teraz niedawno w Tatrach to jak kupowałam ulgowy to zawsze legitymację musiałam pokazywać-kiedyś tego tak sumiennie nie sprawdzali:mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Cytuj:
Jak byłam teraz niedawno w Tatrach to jak kupowałam ulgowy to zawsze legitymację musiałam pokazywać-kiedyś tego tak sumiennie nie sprawdzali


Tez mi sie tak wydaje zalezy jeszcze gdzie..ale ja wchodzilem w Kuznicach na szlak na Boczan lub Jaworzynke ( do wyboru ) to zawsze musialem pokazywac..no chyba , ze wychodzisz wczesnie rano to masz klopot z glowy

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 10:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 10, 2006 5:35 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kozłowa Góra
tak jak ktos juz pisal na Nosala budka wiecznie zamknieta, z Zazadniej tez i inne mniej uczeszczane to samo, za to na Palenicy chyba całą noc siedzą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 04, 2006 11:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 9:13 pm
Posty: 25
nie siedzą ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 1:06 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
Ataman napisał(a):
czy naprawdę wydatek 4,40 za jednorazowe wejscie /nie mówiąc o tygodniowych gdy już w ogóle sie zaoszczędza/ jest takim obciążeniem dla budżetu ?

Na 1 osobę może nie aż tak wielki, ale kiedy wchodzę z żoną i dzieckiem to jest już 11 zł razy dajmy na to 4 dni wychodzi 44 zł. A to już nie są małe pieniądze. A wyobraźmy sobie rodzinę np. 2 + 5.
I wcale nie namawiam tutaj do uchylania się od płatności za bilety, tylko do refleksji nad cennikiem
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 10:41 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 10:39 pm
Posty: 75
Przy rodzinie 2+5 wyobraź sobie koszty transportu. Albo kup jakis samochód. W takim wypakdu koszty wszystkiego sa bardzo duże, ale w stosunku do ceny biletu... Z czego te szlaki i Topr ma się utrzymywać? (szlaki są idealne) Przecież to nie jest akcja harytatywna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 1:52 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 24, 2006 8:30 pm
Posty: 234
Lokalizacja: Warszawa
gar napisał(a):
Na 1 osobę może nie aż tak wielki, ale kiedy wchodzę z żoną i dzieckiem to jest już 11 zł razy dajmy na to 4 dni wychodzi 44 zł. A to już nie są małe pieniądze. A wyobraźmy sobie rodzinę np. 2 + 5.
I wcale nie namawiam tutaj do uchylania się od płatności za bilety, tylko do refleksji nad cennikiem

No tak, ale wez pod uwage, ze 4,40 to kosztuje butelka Coca-Coli w schronisku :) Im wiecej osob, tym koszt wiekszy. Jednak w porownaniu z innymi wydatkami zwiazanymi z zakwaterowaniem, jedzeniem albo innymi rozrywkami to jest koszt bardzo maly.

_________________
Marcin Lisiecki
http://gallery.inspiration.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 3:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Gar ->

Masz problem z biletami, jedz na Slowacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 3:50 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
fam napisał(a):
tak jak ktos juz pisal na Nosala budka wiecznie zamknieta, z Zazadniej tez i inne mniej uczeszczane to samo, za to na Palenicy chyba całą noc siedzą :D

nie siedzą, nie siedzą, jak naginałam na Rysy byłam w Palenicy ok. 6,30 była zamknięta :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 4:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Cytuj:
Jak byłam teraz niedawno w Tatrach to jak kupowałam ulgowy to zawsze legitymację musiałam pokazywać-kiedyś tego tak sumiennie nie sprawdzali:mrgreen:
może mają prowizje od sprzedaży...

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 6:06 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
[/quote]
No tak, ale wez pod uwage, ze 4,40 to kosztuje butelka Coca-Coli w schronisku[/quote]
Coca - Coli kupować nie muszę, bilet tak
Patrząc na ceny w muzeach w moim regionie cena wejścia na teren TPN-u jest wysoka
Szlaki na terenie np. Ojcowskiego Parku Narodowego też nie wyglądają źle, a wstęp mamy bezpłatny (jeszcze)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
W Dolinie Lejowej budki nie ma. Oszczędni mogą tędy iść. Proponuje też aby ci oszczędni odmówili :? potem możliwości uratowania ich poprzez akcje TOPR - u.

Oczywiście rozumiem tu rannych ptaszków :lol: . Trudno żebyśmy czekali około godziny na przybycie panienki z okienka kasowego :lol: .

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 9:10 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
klin86 napisał(a):
może mają prowizje od sprzedaży...


kto wie czy czasem dobrze nie kombinujesz 8)

A co do wejścia na szlak większa rodzinka to wychodze z założenia,że jeśli kogos stać,żeby przyjechac załózmy rodzina 2+5,opłacic zakwaterowanie,wyzywienie i różne inne pierdołki(wiadomo jak jest z dzieciaczkami) to kupno biletu wstępu do TPN raczej nie wyryje mu wielkiej dziury w budżecie rodzinnym.

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL