Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 02, 2020 3:11 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 3:05 am
Posty: 1
Byłam w górach i zdecydowałam się wejść na Kasprowy z Kuźnic.Trasa trochę monotonna, ale w sumie nie najgorsza. Niestety jakieś 15 minut przed szczytem trafiłam na sporą mgłę i tak już pozostało.Nie było widać prawie nic:/ W prognozach było słońce więc uznałam, że będą ładne widoki:).Czuję spory niedosyt więc obiecałam sobie, że we wrześniu tam wrócę.Tylko pytanie jest takie. Czy da się sprawdzić stopień zamglenia? Mając wybór chciałabym żeby była chociaż ta połowiczna widoczność.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 02, 2020 12:49 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 14, 2013 12:39 am
Posty: 161
Przed szczytem nie trafiłaś na mgłę tylko weszłaś w chmurę. Jak sprawdzasz prognozę pogody, to zazwyczaj są też informacje i wykresy o stopniu zachmurzenia i rodzaju występujących chmur. Jak dominują chmury piętra niskiego i średniego, to widoczność będzie znikoma.

https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/tydzie%C5%84/kasprowy-wierch_polska_3059558 - tutaj pod podstawowymi informacjami masz meteogram, na którym masz prognozowane zachmurzenie

https://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Kasprowy_Wierch/hour_by_hour_detailed.html - tutaj przy sprawdzaniu prognozy pogody godzina po godzinie przy szczegółach masz informacje o mgle i pokryciu nieba przez niskie, średnie i wysokie chmury.

Ma meteo.pl też masz wykresy odnośnie zachmurzenia.

Dlatego warto uważniej wczytać się w prognozy, bo sam piktogram ze słońcem jak sama doświadczyłaś może trochę zmylić. Sprawdzaj też siłę i kierunek wiatru, bo też możesz być zaskoczona zastanymi warunkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL