Forum portalu turystyka-gorska.pl
http://turystyka-gorska.pl/

Czy da się sprawdzić stopień zamglenia?
http://turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=4&t=20833
Strona 1 z 1

Autor:  brucecy92 [ Wt cze 02, 2020 3:11 am ]
Tytuł:  Czy da się sprawdzić stopień zamglenia?

Byłam w górach i zdecydowałam się wejść na Kasprowy z Kuźnic.Trasa trochę monotonna, ale w sumie nie najgorsza. Niestety jakieś 15 minut przed szczytem trafiłam na sporą mgłę i tak już pozostało.Nie było widać prawie nic:/ W prognozach było słońce więc uznałam, że będą ładne widoki:).Czuję spory niedosyt więc obiecałam sobie, że we wrześniu tam wrócę.Tylko pytanie jest takie. Czy da się sprawdzić stopień zamglenia? Mając wybór chciałabym żeby była chociaż ta połowiczna widoczność.

Autor:  Pampalini [ Wt cze 02, 2020 12:49 pm ]
Tytuł:  Re: Czy da się sprawdzić stopień zamglenia?

Przed szczytem nie trafiłaś na mgłę tylko weszłaś w chmurę. Jak sprawdzasz prognozę pogody, to zazwyczaj są też informacje i wykresy o stopniu zachmurzenia i rodzaju występujących chmur. Jak dominują chmury piętra niskiego i średniego, to widoczność będzie znikoma.

https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/tydzie%C5%84/kasprowy-wierch_polska_3059558 - tutaj pod podstawowymi informacjami masz meteogram, na którym masz prognozowane zachmurzenie

https://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Kasprowy_Wierch/hour_by_hour_detailed.html - tutaj przy sprawdzaniu prognozy pogody godzina po godzinie przy szczegółach masz informacje o mgle i pokryciu nieba przez niskie, średnie i wysokie chmury.

Ma meteo.pl też masz wykresy odnośnie zachmurzenia.

Dlatego warto uważniej wczytać się w prognozy, bo sam piktogram ze słońcem jak sama doświadczyłaś może trochę zmylić. Sprawdzaj też siłę i kierunek wiatru, bo też możesz być zaskoczona zastanymi warunkami.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/