Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 9:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Tylko po co?
Za ok. 10 zł masz drukowaną
http://www.sygnatura.com.pl/sklep/produ ... ucts_id=32
I można jeszcze sobie wziąć coś takiego
Mapa 3d. Idziemy na Orlą Perć
http://www.sygnatura.com.pl/sklep/produ ... cts_id=256

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
tomek.l napisał(a):
Tylko po co?

No niby masz rację Tomek ... ja bym kupił ... ale mapy online czasami się przydają, np aby coś komuś wytłumaczyć z topografii jak jest pytanko na forum ... chwalę sobie te mapy online Sygnatury czy Compass'u z e-góry (one muszą być wektorowe raczej niż ordynarne rastrowe) bo się autentycznie przydają ... :|

Lechuu napisał(a):
Jak mi się uda wykorzystać resztki techniczno-komputerowego kunsztu zeskanuje ją

Nie wiem Lechuu jak tam z Twoim kunsztem ale skanowanie map nie jest trywialne bo trzeba to robić na raty (chyba, że masz dostęp do profesjonalnego skanera wielkoformatowego), potem sklejać jakoś programowo, a na koniec otrzymujesz mega pliki które trudno wykorzystywać ... oczywiście wiele zależy od parametrów skanowania, formatu zapisu itp itd i mocy peceta ... ja chciałem skanować mapy hiszpańskie (skany rastrowe) pod moje programy GPSowe i była to taka zabawa, że bardzo szybko mi się znudziła ... :(

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Gustaw napisał(a):
ja chciałem skanować mapy hiszpańskie


Tylko po co ? :wink: SpainTopo2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Stan napisał(a):
Tylko po co ?

Kilka powodów :
- bo mialem już papierowe (1:50000 z tej serii wojskowej i 1:25000 wydane przez region Walencji)
- bo dość denne oprogramowanie do X9i jakie wtedy miałem wymagało plików w określonym formacie (nie pamiętam szczegółów) do tego skanów rastrowych więc mój wybór "strategii" był powiedzmy ograniczony
- o tym SpainTopo trzy lata temu nie słyszałem
:|

Tak czy siak dzięki za radę ... :)
Tyle, że teraz nawet nie myślę tracić czasu na GPS w Coście ... bo trudno tam się zgubić a pogoda latem raczej jest, powiedzmy, stabilna ... :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 11:55 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
Gustaw napisał(a):
denne oprogramowanie do X9i


I wszystko jasne 8)
btw gdyby ktoś był potrzebujący, to posiadam SpainTopo i FranceTopo na Garmina (ogarniają całe Pireneje)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 6:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
ja polecam z map tatr polskich mapę wydawnictwa sygnatura (teraz chyba to jest cartomedia)-używam jej i jest bardzo fajna jak dla mnie-ładna graficznie, są opisy i informacje o schroniskach i ciekawostki o przyrodzie i zwierzętach w tatrach

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 7:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
tomek.l napisał(a):
Mapa 3d. Idziemy na Orlą Perć

do jej przeglądnięcia zakłada się "specjalne" okulary ? :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 8:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
chief napisał(a):
do jej przeglądnięcia zakłada się "specjalne" okulary ?


Mapa kosztuje wraz z okularkami ok. 3 złotych i to już wystarczy aby wiedzieć wszystko o jakości tego cudu grafiki. Takimi g handlowano już 50 lat temu albo i dawniej. Okularki nazywano "szajsbryle"

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 9:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Już się widzę jak na OP zakładam takie glasy i na tej "mapie" szukam dalszej drogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 10:19 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
no, ale takie okulary to dopiero lans :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 10:28 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Nawet na przodzie mapy w dolnym lewym rogu jest wskazanie jak powinna wyglądać ... żona !!!

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 7:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
Ostatnio byłem w księgarni i widziałem mapę w wydaniu plasticmap (laminowana ) wydawnictwa Demart "Tatry i Zakopane". Graficznie bardzo mi się spodobała (powiem, że nawet bardziej od Express'map) . Kupiłbym ją. gdyż właśnie jestem na kupnie laminowanej mapy, lecz niestety była z 2007 roku. Wysłałem więc maila do wydawnictwa w W-wie i odpisano mi, że nowa ukarze się dopiero w przyszłym roku. Niestety nie będę tyle czekał i chyba kupię mapę Express'map. Czy ktoś z Was spotkał się z mapą tą właśnie Demarta w wersji plasticmap. Jeśli tak to co o niej sądzicie i czy ktoś może widział jednak aktualniejszą. Z góry dzięki za informacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 10:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4449
Lokalizacja: lkr
Hamster napisał(a):
Kupiłbym ją. gdyż właśnie jestem na kupnie laminowanej mapy, lecz niestety była z 2007 roku.

kurde to przez 2 lata aż tak się góry zmieniły?

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 10:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
peepe napisał(a):
Hamster napisał:
Kupiłbym ją. gdyż właśnie jestem na kupnie laminowanej mapy, lecz niestety była z 2007 roku.

kurde to przez 2 lata aż tak się góry zmieniły?


Nie chodzi o góry jeśli chodzi o aktualność, ale o Zakopane (dużo chodzę po mieści i wolę mieć wszystko w jednej mapie)
:lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 27, 2009 9:11 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
A w mieście co się zmieniło?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 27, 2009 9:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 17, 2009 2:13 pm
Posty: 441
nyk napisał(a):
A w mieście co się zmieniło?


No niby nie wiele... Ale po co płacić mi za mapę która jest 2 letnia. Trochę dziwne, że taka firma jak Demart nie wydała aktualizacji jeszcze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 27, 2009 9:34 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 3:26 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Północ
Na mapie nazw sklepów raczej nie umieszczają , a poza tym co się ma zmienić ?

_________________
Ktoś chętny na ściankę w Toruniu ? Szukam kogoś do liny :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 6:34 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 8:37 pm
Posty: 53
ja kupilem wczoraj mape Tatr wydawnictwa ExpressMap - jest cala laminowana i fajnie sie sklada:) a czy sprawdzi sie na szlaku - mysle ze tak bo ma dobre opinie:)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 6:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Naszła mnie taka myśl - mapy w Tatrach przydają mi się jedynie do planowania wycieczek. Na szlakach znakowanych i tak staram się szukać kolejnego znacznika i mapy nie wyciągam. Na offroadach polegam zaś albo na wiedzy przewodnika (ktokolwiek by to nie był), albo na solidnym wypytaniu i wyczytaniu informacji o topografii z dostępnych przewodnikow, z tego (lub innych) for dyskusyjnych, stron internetowych. Poza tym tam gdzie na razie byłem poza szlakiem istnieją mniej lub bardziej widoczne perci. Mapa w warunkach Tatr Wysokich wydaje mi się prawie bezużyteczna - poziomice nijak nie oddają rzeźby terenu. Co innego tu w Szkocji - tu faktycznie korzystam z mapy i kompasu. Tu jednak nie ma znakowanych szlakow. Ciekaw jestem czy w warunkach tatrzańskich znajduje zastosowanie gps w sytuacjach innych jak zabłądzenie przy złej pogodzie?

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 27, 2009 7:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Przekonałeś mnie - faktycznie, z doświadczenia wiem, że najgorzej jest na płaskim we mgle. Nadal jednak jeszcze w Tatrach mi się to nie zdarzyło. W tej sytuacji wolę przejść się trochę wokoł i poszukać szlaku. Zimą jeszcze w Tatrach nie byłem.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 9:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Ja zawsze mam w plecaku kompas. Korzystać z niego musiałem tylko raz, gdy kiedyś schodząc z Grzesia ku Łuczniańskiej Przełęczy wlazłem w gęstą chmurę i na rozdrożu straciłem orientację, ale to byłoby o raz za dużo, gdybym tego kompasu nie miał.
A kilka lat temu przegapiłem ostry zakręt niebieskiego/zielonego szlaku pod Kobylim Wierchem i wlazłem głęboko wgląb doliny Huczawy. Byłem wtedy pogrążony w rozmowie i nie śledziłem znaków, a ścieżka była wyraźna, więc zacząłem mieć podejrzenia dopiero gdy dotarłem do górnej części doliny. Tylko dzięki mapie wywnioskowałem, gdzie jestem i co dalej zrobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 28, 2009 11:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
A jak właściwie korzystać z mapy i kompasu? Potrafi ktoś w 3 zdaniach tę sztukę streścić? Niby wiem na mapie N i na kompasie N to rzecz święta. A co dalej... może jakieś ciekawe linki... zanosiłem się też z zamiarem kupna kompasu... jaki dobry?

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 8:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Zazwyczaj doradza się osobom z tym nieobeznanym, aby położyły kompas na mapie i obracały się, aż będą zwrócone na północ, zsynchronizowując to z ułożeniem mapy. Wtedy nie ma możliwości, aby błędnie zidentyfikować widziane w pobliżu obiekty terenowe, czy kierunki świata.
Cytuj:
zanosiłem się też z zamiarem kupna kompasu... jaki dobry?

A jaki kompas może być niedobry, o ile tylko wskazuje północ jak pan bóg przykazał? Oczekujesz modelu kompasu z trzema paskami, albo napisem goretex?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 11:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
mac ap napisał(a):
o ile tylko wskazuje północ jak pan bóg przykazał

A może wiesz, jak wyznaczyć dokładny azymut, uwzględniając różnicę położenia biegunów północnego i magnetycznego, w zależności od długości i szerokości geograficznej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 02, 2009 7:39 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
O Kolega piekny avatar zamieścił...

A odnośnie map, mam manię zapisywania tras w GPS, tzw. track'ów, w dupówie czasem może się przydać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 12:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Poszukuję mapy całych Tatr z podziałem na Bielskie, Wysokie i Zachodnie. Ma ktoś może zeskanowaną? :roll:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 30, 2010 1:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2108
Ja przynam że przydałoby się żeby jakieś wydawnictwo wydało mapę obejmującą szlaki dla turystów i żeby ta mapa obejmowała całe Tatry, Góry Choczańskie i Magurę Spiską a najlepiej również jeszcze pasmo Skoruszyny. Bo np. szczególnie rażą mapy Tatr Zachodnich, obcięte wielokrotnie tak, że nie obejmują :
1) Wąwozu Kwaczańskiego,
2) Huciańskiej Przełęczy
3) wschodniego zakończenia pasma Gór Choczańskich
4) szosy z Zuberca do Liptowskiego Mikułasza.

Co więcej, mapa powinna uwzględniać okolice Liptowskiego Mikułasza, ponieważ tylko z jego okolic wyprowadzają jedyne drogi dojazdowe do Doliny Jałowieckiej i okolic. Przez te ucięte mapy do dzisiaj nie mam pewności czy otwarta jest np. droga przez przełęcz Borek z Orawic do Zuberca. Przełęcz ta oddziela Tatry Zachodnie od pasma Skoruszyny. Na mapie obejmującej nie tylko Tatry niezbędne jest również pokazanie dróg Chochołów - Zuberec, by polscy turyści wiedzieli gdzie należy skręcać, by dostać się pod słowackie Tatry Zachodnie. Taka mapa obejmująca trzy pasma górskie byłaby moim zdaniem niezwykle ciekawa ( Góry Choczańskie, Tatry i Magura Spiska). Niektórzy przez brak promocji Magury Spiskiej i Pasma Skoruszyny nie mają nawet pojęcia, jak wspaniałe widoki oferują te pasma, i jak niezwykle są ciekawe dla turystyki nie tylko pieszej, ale również rowerowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 1:52 am 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 04, 2009 6:00 pm
Posty: 27
http://www.sygnatura.com.pl/?s=katalog/detail&d=Wydawnictwa%20w%B3asne&grupa=Rodzina%20tatrza%F1ska&tytul=Dooko%B3a%20Tatr&id=4

Jakub napisał(a):
Ja przynam że przydałoby się żeby jakieś wydawnictwo wydało mapę obejmującą szlaki dla turystów i żeby ta mapa obejmowała całe Tatry, Góry Choczańskie i Magurę Spiską a najlepiej również jeszcze pasmo Skoruszyny. Bo np. szczególnie rażą mapy Tatr Zachodnich, obcięte wielokrotnie tak, że nie obejmują :
1) Wąwozu Kwaczańskiego,
2) Huciańskiej Przełęczy
3) wschodniego zakończenia pasma Gór Choczańskich
4) szosy z Zuberca do Liptowskiego Mikułasza.

Co więcej, mapa powinna uwzględniać okolice Liptowskiego Mikułasza, ponieważ tylko z jego okolic wyprowadzają jedyne drogi dojazdowe do Doliny Jałowieckiej i okolic. Przez te ucięte mapy do dzisiaj nie mam pewności czy otwarta jest np. droga przez przełęcz Borek z Orawic do Zuberca. Przełęcz ta oddziela Tatry Zachodnie od pasma Skoruszyny. Na mapie obejmującej nie tylko Tatry niezbędne jest również pokazanie dróg Chochołów - Zuberec, by polscy turyści wiedzieli gdzie należy skręcać, by dostać się pod słowackie Tatry Zachodnie. Taka mapa obejmująca trzy pasma górskie byłaby moim zdaniem niezwykle ciekawa ( Góry Choczańskie, Tatry i Magura Spiska). Niektórzy przez brak promocji Magury Spiskiej i Pasma Skoruszyny nie mają nawet pojęcia, jak wspaniałe widoki oferują te pasma, i jak niezwykle są ciekawe dla turystyki nie tylko pieszej, ale również rowerowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 12:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2108
Mam tą mapę. Tyle tylko że nie ma na niej zaznaczonych punktów widokowych i nie uwzględnia masywu Wielkiego Chocza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 12:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jakub napisał(a):
Mam tą mapę. Tyle tylko że nie ma na niej zaznaczonych punktów widokowych i nie uwzględnia masywu Wielkiego Chocza.


No to tylko "Harmanec" - 111

http://www.vku.sk/informacie.php?ean=2452

Wszystkie mapy "Harmanca" są dostępne w "Sklepach Podróżnika", co nie znaczy ze zawsze. Ewentualnie trzeba zamówić.

Jeśli chodzi o punkty widokowe, żadna mapa nie ma zaznaczonych wszystkich.
Ale można domniemywać, że tam gdzie nie mam lasu na szczycie to będzie zazwyczaj dobry punkt widokowy.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL