Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 60  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 9:56 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
pol-u napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
zaraz możesz zostać zaatakowany statystykami


Dlatego siedzę cicho i nie odzywam się- bo czuję się przytłoczony, niewiedzący, mały, nieadekwatny, nierzetelny i niestatystyczny. :? :wink:

A artykuły publikowane na ten temat robią ludziom "lekki" zamęt- to bez wątpienia.


hihi, ja też bałem się odezwać ;) a teraz mi się oberwie :(
A w sprawie artykułu tomek napisał wszystko - basi odpowiedź to jedne z nielicznych sensownych słów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 10:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14891
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Kaytek napisał(a):
bo zaraz możesz zostać zaatakowany statystykami...

Tora, Tora, Tora.
No, może nie statystyki, tylko moja organoleptyczna obserwacja mówi, że na odcinku prawdziwej via ferraty (takiej ze stalową poręczówką) na Triglavie między schronem a szczytem jeden-dwóch turystów na stu ma uprząż. Reszta wali tłumnie bez trzymanki. I takoż samo, może nieco łagodniej będzie na via-ferracie OP, o ile takowa powstanie. Nie zmienia to faktu, że jestem zwolennikiem via-ferraty OP. Mam dzieci i co prawda najprawdopodobniej będą na złość tacie zwolenikami morza, to jednak jakby się wybierały w Tatry to im uprząż kupię i będę się czuł trochę lepiej. Jak pójdą na OP bez uprzęży to dostaną ode mnie skórzanym pasem w goły tyłek.
Tym nie mniej budując ferratę na OP powinno się te przewidywania co do statystyk uwzględnić. Wyzywać od głupców załóżmy że można, ale narażać życie głupców to poprostu przestępstwo. Oznacza to rzecz jasna konieczny kompromis w kwestii "ułatwień".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 10:51 am 
Łukasz T napisał(a):
Ja jestem czarny owiec przychylny ferratom. Ale po wakacjach tego roku. Muszę jeszcze ostatni odcinek Skrajny - Krzyżne przejść "historycznie".


Zrobiłem to już ze 3 razy ale też mnie tam dalej ciągnie :) Zrób w kierunku Krzyzne - Skrajny a na mecie na Granacie powitam Cię "historycznie" :twisted: Pokażę włości, pogadamy o życiu jak biali ludzie 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 11:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Mam dzieci i co prawda najprawdopodobniej będą na złość tacie zwolenikami morza

Nic się nie martw, moją drugą pasją są żagle. Woda i góry w umysłach wielu ludzi leżą po sąsiedzku - więc pewnie i o góry zahaczą ;)
Sorka OT.


grubyilysy napisał(a):
Jak pójdą na OP bez uprzęży to dostaną ode mnie skórzanym pasem w goły tyłek.

No i tak na prawdę zwiększenie bezpieczeństwa na OP jest możliwe TYLKO w taki sposób... gdyby wszyscy tak rozumowali - no problem, robimy ferratę, przypinamy się, zakładamy kask i nawet dzieciaki są w miarę bezpieczne.

Do póki dorośli tego nie zrozumieją - również wiele z osób które wypowiadają się w tym temacie - nie ma szans na bezpieczną i nowoczesną OP.
Przypominają mi oni staruszków, którzy boją się podejść na poczcie do terminala przydzielającego numerki do okienek... Boją się nowego... Ale wielu z nich tylko za pierwszym razem wzbrania się przed lepszym nowocześniejszym i sprawdzonym w innych miejscach rozwiązaniem. Wkrótce okazuje się, że to nie było trudne, nie ośmieszyli się swoją niewiedzą, nikt ich nie upomniał, że coż zrobili nie tak, nic nie popsuli i nie musieli za nic dodatkowo zapłacić, a jednocześnie nie musieli stać w kolejce i użerać się z innymi współstaczami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 11:40 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Kaytek napisał(a):
Czemu zakładasz, że Twoja racja jest Najtwojsza?
Kim jesteś, że uważasz, że jeśli tobie wydaje się, że "że najpierw trzeba ", to że na prawdę trzeba?
A mnie się wydaje, że trzeba najpierw OP oferratować, a nawet i ten cały żółty szlak też oferratować żeby było bezpieczniej, a później i tak nie stawiać tam żadnych stonkoschronów, stonkoschronisk ani stonkohoteli, może jeszcze wybudować stonkostradę, żeby można sobie było podjechać stonkowozem?
Czemu zakładasz, że Twoja racja jest Najtwojsza?
Kim jesteś, że uważasz, że jeśli Tobie wydaje się, że "że trzeba najpierw OP oferratować ", to że naprawdę trzeba?
A mnie się wydaje, że trzeba najpierw załozyć stonkochron(c) na bardziej niebezpiecznych szlakach niż OP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 11:46 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Stonka napisał(a):
Dlatego, że najpierw trzeba założyć stonkochron(c)


Kaytek napisał(a):
A mnie się wydaje, że trzeba najpierw OP oferratować

Hahaha!!!!!!!!!!!!! Stonka, na prawdęnie widzisz, różnicy międzi tymi dwoma zdaniami?????
A wydawać to się może każdemu... Tobie również.

Stonka napisał(a):
A mnie się wydaje, że trzeba najpierw załozyć stonkochron(c) na bardziej niebezpiecznych szlakach niż OP.

A po co schron tuż pod schroniskiem w parku narodowym, gdzie nie można nocować poza schroniskami?
w którym miejscu zwiększy on bezpieczeństwo?

Poza tym to jest tamat o OP a nie o "bardziej niebezpiecznych szlakach niż OP". Nie wiem o których szlakach mówisz, ale te trudniejsze, to temat na inną rozmowę, tu mówimy o OP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kaytek napisał(a):
No i tak na prawdę zwiększenie bezpieczeństwa na OP jest możliwe TYLKO w taki sposób... gdyby wszyscy tak rozumowali - no problem, robimy ferratę, przypinamy się, zakładamy kask i nawet dzieciaki są w miarę bezpieczne.


Niestety, niektórzy w rozmowach poruszają ważniejszy ( wg nich ) problem - kto co z tego będzie miał. Jakieś bełkoty o mafii, idiotyczne ( w kontekście życia ludzkiego) insynuacje ile to ktoś zarobii na sprzęcie. Tacy to chyba by woleli żeby ktoś zarabiał na pogrzebach.

Atamanie, nigdy w życiu. Nie mam zamiaru ładować się w góre na Krzyżne. Idziemy z Skrajnego :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:13 pm 
Łukasz T napisał(a):
Atamanie, nigdy w życiu. Nie mam zamiaru ładować się w góre na Krzyżne. Idziemy z Skrajnego :lol:


W taki sposób jak zaczniesz na Skrajnym to nie dotrzesz do celu 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dotre. Ale to temat na inny wątek :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ta trasa jest trudniejsza niż wiele odcinków Orlej.

Byleby ktoś się dalej nie zagalopował i nie "zaferatował" dróg na Krzyżne, oraz Zawrat i Kozi od 5 Stawów :lol: :wink: . Bo tu już byłby idiotyzm. Albo wbijanie ludziom do łbów "mitycznej grozy otoczenia Orlej" :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Niestety, niektórzy w rozmowach poruszają ważniejszy ( wg nich ) problem - kto co z tego będzie miał. Jakieś bełkoty o mafii, idiotyczne ( w kontekście życia ludzkiego) insynuacje ile to ktoś zarobii na sprzęcie. Tacy to chyba by woleli żeby ktoś zarabiał na pogrzebach.

A daj spokój, nie chce mi się słuchać jak ktoś pierdzieli o szarlotkach i kawach...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ten debil ma misje dziejową do wykoanania. Gorsze jest to, że wielu innych też tak to widzi.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 12:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Gorsze jest to, że wielu innych też tak to widzi.

Bo ludziom się nie mieści w głowach, że cokolwiek może się wydarzyć bez drugiego dna - no może patrzą podług siebie.
A ja myślę, że jeśli nawet ze zmian na dobre ktoś wyciągnie jakąś korzyść dla siebie - mnich mu w oko mnie interesuje to, że jest dla wszystkich lepiej, bezpieczniej i nowocześniej, a kto zapłaci mafiozom... niech płaci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 1:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Łukasz T napisał(a):
Ale po wakacjach tego roku. Muszę jeszcze ostatni odcinek Skrajny - Krzyżne przejść "historycznie".
O, o, o! Święte słowa pana szanownego. Z ust mie pan to wyjąłeś. I ja tak uważam. Najpierw ja przejdę Krzyżne - Skrajny a potem niech się dzieje wola TOPR-u. "Po nas choćby potop" - a nie, to chyba z innej bajki… :oops:

Widzę, że się formuje powoli grupa miłośników „ostatniego takiego tradycyjnego przejścia Krzyżne – Skrajny”. Może by się jakoś zsynchronizować? I po, miejmy nadzieję udanym przejściu uwieńczyć to jakimś zacnym trunkiem w nieco niższych partiach i obwieścić światu wszem i wobec o (naszej) akceptacji dla „drogi żelaznej”. Ale tylko dla „prawdziwych” ferrat, cokolwiek miałoby to oznaczać. Słupkom mówimy nie! :nono:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 1:33 pm 
stan-61 napisał(a):
Widzę, że się formuje powoli grupa miłośników „ostatniego takiego tradycyjnego przejścia Krzyżne – Skrajny”. Może by się jakoś zsynchronizować?


Można. Tylko Szatan jeden raczy wiedzieć kiedy ja tam będę :roll: Tak czy inaczej mam doswiadczenie - ja was tam powiodę :wink: Na zgubę moja i Waszą :wink:

stan-61 napisał(a):
I po, miejmy nadzieję udanym przejściu uwieńczyć to jakimś zacnym trunkiem w nieco niższych partiach


Jak najbardziej. Tylko po co czekać aż do "nieco niższych partii" :?: :twisted: 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Ataman napisał(a):
Tak czy inaczej mam doswiadczenie - ja was tam powiodę :wink: Na zgubę moja i Waszą
No to przwodnika (mafijnego) już mamy. Powiedz tylko kiedy nie będziesz. :lol:

Ataman napisał(a):
Tylko po co czekać aż do "nieco niższych partii"
To kolokwialne sformułowanie jest umyślnie nieostre, aby pozostawić dowolność interpretacji użytkownikom chcącym z niego skorzystać. :wink:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 3:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Ali7 napisał(a):
O ile się nie mylę (a nie jestem pewien, bo autor pisze w sposób wielce enigmatyczny), to Stonka jako "stonkochron(c)" rozumie ferratę lub inny sposób zabezpieczeń, który wg niego powinien najpierw zostać założony na szlaku z DPSP na Kozią Przełęcz.

A jeśli tak, to zwracam honor - zrozumiałem że chodzi o schron, a schron w górach wysokich to mi się kojarzy raczej z czymś takim:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 3:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Ataman napisał(a):
Tylko Szatan jeden raczy wiedzieć kiedy ja tam będę Tak czy inaczej mam doswiadczenie - ja was tam powiodę Na zgubę moja i Waszą

pamietaj o księżycowej wyprawie ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 4:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
grubyilysy napisał(a):
Tomek, wypowiedzi przedstawicieli TOPR zmuszają do podejrzliwości. Sformułowania w stylu "stałe punkty to jest słupki do asekuracji" powtarzają się we wszystkich publicznych wypowiedziach jakie słyszałem. Czasami używa się wyrazu "ferrata", ale na ogół obok występuje wyraz "słupek".
Wydaje mi się, że tu jest to jasno powiedziane, że stałe punkty oznaczają linę

Cytuj:
- I ja, i inni ratownicy TOPR jesteśmy zdania, że nadchodzi czas, by pomyśleć o nowym systemie ubezpieczeń: usunąć z Orlej Perci łańcuchy, a pozostawić stałe punkty asekuracyjne – mówi naczelnik TOPR Jan Krzysztof. – Na początek chcielibyśmy usunąć łańcuchy z odcinka między przełęczą Krzyżne a Skrajnym Granatem. Byłby to taki poligon doświadczalny. Potem można by pomyśleć o innych szlakach, np. na Chłopka. Na razie jednak są to tylko niezobowiązujące rozmowy w środowiskach ludzi związanych z górami. Myślę, że zmiany systemu zabezpieczeń to perspektywa kilku lat.
Usunięcie łańcuchów i pozostawienie na Orlej jedynie stałych punktów asekuracyjnych, czyli stalowych lin poręczowych, do których turysta mógłby się „wpiąć”, wymagałoby od niego nie tylko posiadania odpowiedniego sprzętu, m.in. lin i karabinków, ale również umiejętności posługiwania się nimi oraz podstawowej wiedzy o wspinaczce, a czasem pomocy przewodnika.

Cytuj:
- Dyskusja o systemie sztucznych zabezpieczeń rozgorzała po tragedii pod Rysami – przypomina sobie dyrektor Skawiński. – Wtedy ci, którzy biegną zaliczyć Orlą Perć ze świata nizin skrytykowali pomysł, aby prowadziła tam via ferrata ze stalowymi poręczówkami. Pojawiły się nawet głosy, że TPN i TOPR umówiły się, by napędzić klientów przewodnikom tatrzańskim i sklepom alpinistycznym. Myślę jednak, że dziś do tej kwestii należy powrócić. Dyskutujmy o tym, otwórzmy forum! Niech wypowiedzą się ludzie, którzy na Tatrach się znają.


Słupki widziałem na Grossie. To na grani fajna sprawa nie tylko na "krótką smycz". A i są bardzo pożyteczne przy zimowej asekuracji

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 4:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Coś do poczytania
http://www.gory.info/artyk.php?id=160

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 10:24 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt gru 12, 2006 11:38 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Łódź
tomek.l napisał(a):

Madry, ciekawy tekst, popieram.

_________________
Pozdrawiam
Jaro
I love Tatry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 6:28 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Cytat: "(...)Obecny kształt Orlej Perci i podobnych jej szlaków nie może być uzasadniany tradycją(...)".

Bardzo rzeczowy tekst i sensowna argumentacja. Pan autor jest za tym by Tatry Wysokie nie zostały zadeptane za pomocą klapek i sandałów oraz nie chce dopuścić by góry te nadal były miejscem krwawej egzekucji zabłąkanych przypadkowo ludzików.
Popieram (i pozdrawiam wrogów rewolucji :D )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
http://www.gory.info/artyk.php?id=160


Właściwie nic dodać nic ująć.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14891
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
http://www.gory.info/artyk.php?id=160

Jak zwykle będę się czepiał :-). Tak ogólnie się zgadzam, tylko denerwuje mnie wyraźne przekoloryzowanie tego "idealnego porządku" jaki wprowadzają ferraty w Dolomitach, jak to "zapewniają" bezpieczeństwo, a zwłaszcza prosta sugestia że takoż i stanie się w Tatrach po wybudowaniu OP.
Wprawdzie owszem, "porządek turystyczny" w Dolomitach w sumie większy niż w Tatrach, ale raz że bez przesady (mijałem się kiedyś na Degli Aleghesi na Civet'cie z panem w garniturze!!), a dwa że przyczyn tego stanu rzeczy to jest wiele i to się nie tak prosto przekłada na potencjalne uporządkowanie ruchu na OP ferratami.
Proponuję się np. przyjrzeć co to za nacja biega najwięcej po ferratach w Dolomiach używając zasadniczo taśmy i marnego karabinka. :-)
Jak katarynka powtórzę dla jasności - jak najbardziej - robić ferratę na OP, narazie może dla sprawdzenia Krzyżne-Granaty.
[/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 11:09 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
grubyilysy napisał(a):
Proponuję się np. przyjrzeć co to za nacja biega najwięcej po ferratach w Dolomiach używając zasadniczo taśmy i marnego karabinka.


Zaciekawiło mnie to bo moj karabinek tez juz mozna uznac za kiepski :)
Obrazek
Ciekawe kto to tak biega...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
pol-u napisał(a):
to bo moj karabinek tez juz mozna uznac za kiepski
No fakt, nieco sfilcowany. :lol:

grubyilysy, popieram twoje stanowisko. Jestem zwolennikiem "żelaznej drogi", ale ostrożnie z bezkrytycyzmem.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 11:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14891
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
pol-u napisał(a):
Ciekawe kto to tak biega...?

Pytanie było tendencyjne, odpowiedź jest łatwa. Z tą nacją którą miałem na myśli rywalizują, acz jak zawsze w górach bezskutecznie, Czesi. A karabol z tego co widzę made in WNP, "panzer general", wcale nie taki kiepski, aczkolwiek bez UIAA. Gdzie go starłeś, na ferratach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 11:41 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
grubyilysy napisał(a):
Gdzie go starłeś, na ferratach?

W podkrakowskich formacyach wapiennych. Na ferratach nie wytwarza się chyba aż takiego "ciśnienia" :) . Ale mam wielką nadzieję dobić go w te wakacje i porywalizować z Czechami. Nie byłem jeszcze w Dolomitach a bardzo mi się marzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 11:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
grubyilysy napisał(a):
karabol z tego co widzę made in WNP, "panzer general"

pol-u napisał(a):
Nie byłem jeszcze w Dolomitach a bardzo mi się marzy.
Tylko uważaj, bo tamtejsze muzeum poszukuje takich karabinków do swojej kolekcji. :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 12:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
stan-61 napisał(a):
Tylko uważaj, bo tamtejsze muzeum poszukuje takich karabinków do swojej kolekcji.

:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 60  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL