Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 03, 2005 10:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Moze dam sie przekonac :D

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2005 9:00 pm 
zigulec napisał(a):
Czemu az na 3 podzieliles Orla ?

Ja szedlem Krzyzne przez Granaty do Zlebu Kulczynskiego. I tak bym ci polecil. A druga czesc to zawrat Zleb kulczynskiego ;-)


Przylacze sie do waszej dyskusji..nie wiem jak dzielicie Orla ale dla mnie Orla jest jednym odcinkiem i najlepiej jest zrobienia calej za jednym podejsciem ja robilem w obydwie strony jednego dnia od Zawratu a drugoego dnia od Krzyznego oba warianty sa OK. Wszystko zalezy od osoby jak ocenia swoje mozliwosci ale jesli ma jakies obawy lepiej niech poczeka i nie spieszy sie za wczasu..Zgodze sie z Kolega odcinek od Skrajnego Granatu do Krzyznego wcale nie jest taki ciezki i trudnu zgadza sie sa tam moze dwa lub trzy kominki ale nie sprawiaja one wiekszych trudnosci..Jesli masz obawy nie spiesz sie..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2005 9:04 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Dzielenie Orlej na 3 jest po to, żeby się móc spokojnie napawać widokami. Chociaż, fakt, coś w tym jest, ta zmiana scenerii przy przejściu od Zawrztu do Krzyżnego to jest coś, dla czego warto przechodzić całą na raz. Optymalnie byłoby np. jednego dnia Kozi - Krzyżne , drugiego Zawrat - Kozi, a trzeciego całą, ale to się może znudzić. Generalnie - idźta jak chceta ;) - pod warunkiem, że nie przeceniacie swoich możliwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 7:10 am 
DraQs napisał(a):
Dzielenie Orlej na 3 jest po to, żeby się móc spokojnie napawać widokami. Chociaż, fakt, coś w tym jest, ta zmiana scenerii przy przejściu od Zawrztu do Krzyżnego to jest coś, dla czego warto przechodzić całą na raz. Optymalnie byłoby np. jednego dnia Kozi - Krzyżne , drugiego Zawrat - Kozi, a trzeciego całą, ale to się może znudzić. Generalnie - idźta jak chceta ;) - pod warunkiem, że nie przeceniacie swoich możliwości.


Tu sie z Toba zgodze idzcie jak chcecie. A co do znudzenia to nie sadze ta sceneria i ten szlak i tak piekny ze mozna go przechodzic kilka razy ..nio bez przesady oczywiscie.. za kazdym razem mozna odkrywac te same lecz inne miejsca :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2005 1:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jackuzi napisał(a):
dla mnie Orla jest jednym odcinkiem i najlepiej jest zrobienia calej za jednym podejsciem

Dobrze mówisz, ale przy z góry błędnym założeniu.
Istnieje coś takiego, jak korki na OP. W szczycie sezonu nie do obejścia - bo przecież szlak to nie dwupasmówka, a ze szlaku nie schodzimy :wink: bo się nie liczy jako OP.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 8:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
piomic napisał(a):
Jackuzi napisał(a):
dla mnie Orla jest jednym odcinkiem i najlepiej jest zrobienia calej za jednym podejsciem

Dobrze mówisz, ale przy z góry błędnym założeniu.
Istnieje coś takiego, jak korki na OP. W szczycie sezonu nie do obejścia - bo przecież szlak to nie dwupasmówka, a ze szlaku nie schodzimy :wink: bo się nie liczy jako OP.


Zgadza sie istnieje poprostu sa korki na OP w sezonie i sa trudnoscia do zrobienia tego jednego ale da rade i wowczas cala wedrowka jest niesamowita :)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 1:16 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
Witam. Mój pierwszy post na forum to opis mojej wycieczki, która wyglądała tak : pociąg relacji Warszawa - Zakopane (w Radomiu godz 0:40 w Zakopanem ok 7:30) bus do Kuźnic - Kuźnice - droga przez Boczań - Przełęcz między Kopami - Murowaniec - Zawrat - Kozi Wierch - Przełączka nad Buczynową Dolinką - Żleb Kulczyńskiego - Zmarzły Staw - Murowaniec - Boczań - Zakopane (kwatera).

Obrazek

dolina Jaworzynka
Obrazek

Hala Gąsienicowa z Kościelcami
Obrazek

w drodze na Zawrat
Obrazek

Zmarzły Staw
Obrazek

Zawrat
Obrazek

Mały Kozi Wierch
Obrazek

pd. ściana Zamarłej Turni
Obrazek

Kozi Wierch
Obrazek

widoki z pn. trawersu Zamarłej
Obrazek

z Zamarłej na Granaty
Obrazek

drabinka do Koziej Przełęczy
Obrazek

na Kozim Wierchu
Obrazek

Świnica z Koziego
Obrazek

Murowaniec. (piwko :D)
Obrazek

Mam nadzieję, że zdjęcia się będą podobać.


Ostatnio edytowano So wrz 17, 2005 2:01 am przez and, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 1:37 am 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
Fotki naprawdę profesjonalne :) ale w sumie nie jestem zazdrosny, bo w poniedziałek (19 września jadę w Tatry i OP mamy w planach)....oby tylko nie było śniegu :| :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 2:04 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
eee tam zaraz profesjonalne.... i tak zmiana planów była po trasie, bo pierwotnie miałem iść do Skrajnego i potem w dół do Murowańca i nocleg na podłodze, ale jak zobaczyłem po drodze co się dzieje w schronisku, to zlazłem wcześniej, zeby zdążyć do Zakopanego... nic to, Granaty nie uciekną... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 8:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Swietne zdjecia :) szczegolnie pdoba mi sie widok z pn trawersu zamarlej :) Bardzo fajna wycieczka..
Pozdrawiam !

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 9:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
and fajne zdjecia ale chyba nie jechales z radomia zeby przejsc kawalek orlej. czekamy na wiecej zdjec :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 9:49 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
Właśnie tak, jechałem specjalnie na Orlą, tylko miałem zamiar przejść do Skrajnego Granatu i zejść do Murowańca, ale po zobaczeniu co się tam dzieje, zeszłem czarnym szlakiem i do Zakopanego... Miałem jeszcze w planach na drugi dzień Kościelce, ale zbrakło czasu.... no i rozpadało się, ale to nie szkodzi, zaczekają na mnie :D może w przyszłym roku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 10:01 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
and napisał(a):
Właśnie tak, jechałem specjalnie na Orlą, tylko miałem zamiar przejść do Skrajnego Granatu i zejść do Murowańca, ale po zobaczeniu co się tam dzieje, zeszłem czarnym szlakiem i do Zakopanego... Miałem jeszcze w planach na drugi dzień Kościelce, ale zbrakło czasu.... no i rozpadało się, ale to nie szkodzi, zaczekają na mnie :D może w przyszłym roku...



and super zdjecia. Az spobie sciagnelem na dysk. Pozatym ostaro ruszyles w gory ja tez jezdze tym pociagiem co ty tylko ze ja jeszcze 3h wczesniej wyjezdzam do Warszawy ;-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 10:05 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
Cytuj:
and super zdjecia. Az spobie sciagnelem na dysk. Pozatym ostaro ruszyles w gory ja tez jezdze tym pociagiem co ty tylko ze ja jeszcze 3h wczesniej wyjezdzam do Warszawy

To nie była moja pierwsza wycieczka w Tatry ;) rok temu pierwsza poważniejsza wycieczka to (wstyd się przyznać, ale co tam...) kolejką na Kasprowy, z Kasprowego na Świnicę, potem Zawrat, żlebem w dół, do Murowańca, potem Doliną Jaworzynką do Kuźnic.... mam gdzieś jeszcze zdjęcia z tamtej wycieczki, niestety robione telefonem... postaram się wrzucić tutaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 11:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
ja tez bylem 2x w Tatrach tzn 3 ale raz jak bylem maly. ALe teraz jezdze co roku i za rok tez jade na 100% :-)

a tu moja relacja z tegorocznego wypadu.

http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=449

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2005 1:10 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
Nie wiem czy w dobrym temacie umieszczę, ale co tam... kawałek orlej też tu jest :D

Kasprowy
Obrazek

Liliowe sedlo :P
Obrazek

Świnica
Obrazek

Świnica ze Świnickiej kopy
Obrazek

Zawrat
Obrazek

Mł. Kozi z Zawratu
Obrazek

Zmarzły staw z Zawratu
Obrazek

Czarny Staw Gąsienicowy
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 8:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Prawie dobrze. :) Tylko, że Kasprowy, Liliowe i Świnica nie należą do Orlej Perci.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 10:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
tomek.l napisał(a):
Prawie dobrze. :) Tylko, że Kasprowy, Liliowe i Świnica nie należą do Orlej Perci.


A Mały Kozi Wierch to jest na Słowacji :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 12:39 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 6:37 am
Posty: 40
Lokalizacja: Radom
Jasne :D ale Zawrat i Mł. Kozi już tak :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 12:54 pm 
Może już jest na słowacji... wiesz coś może o IV rozbiorze Polski ? hahahah


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 1:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Hasiomaszkietnik napisał(a):
Może już jest na słowacji... wiesz coś może o IV rozbiorze Polski ? hahahah


Nie znasz dnia ani godziny ... :wink: W końcu kiedyś Gerlach przez pewien czas był w Polsce :D Teraz nadszedł czas zemsty słowackiej :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 1:40 pm 
eeej, to niech biorą asfalt do Moka i niech zgoofiają


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2005 3:07 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
Co to za XX-wieczne myślenie ... teraz po tej stronie Tatr jest Europa, i po tamtej też ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 2:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Byłem na Swinicy w zeszły weekend i jakbym pokazał zdjecia z mojego wejscia to Ci którzy mają o tym zdawkowe pojęcie powiedzieli by że to dwa rózne miejsca ... Jedym słowem KAWA Z MLEKIEM od samego Kasprowego . POZDRAWIAM

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 9:58 pm 
Hej, tydzień temu wróciłem z dwóch tygodni w Taterkach /zdjęcia obiecuje sukcesywnie udostępniać na forum/. Jedno mam pytanko: jakoś tak mi się planowały szlaki, że przeszedłem całą Orla Perć poza odcinkiem od Koziego Wierchu do zetknięcia czarnego szlaku wychodzącego ze Żlebu Kulczyńskiego z czerwonym szlakiem Orlej. Prosiłbym Was please o jak najwięcej szczegółów na temat tego brakujacego mi fragmenciku /stopień trudnosci, fotki, Wasze refleksje/ - z góry dzięki. A w ogóle już wiem jedno, ze w nasze kochane górki jeździł będę tylko we wrześniu - luz na tarsach kompletny /przy wychodzeniu tak około 8ej na trasę/ a i pogoda cudo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2005 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
To najłatwiejszy odcinek i nie ma tam co opisywać bo trudności tam nie ma żadnych. Może po za obsypującym się zejściem do żlebu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 7:33 am 
i poza cholernym niedźwiedziem, który tam sie czai przy stawie i cholera jasna jakby mnie zeżarł 1 sierpnia to moze teraz kilka osób miałoby spokój ze mną... widocznie nie jestem z wyglądu apetyczny... misio wolał jagody


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 7:58 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
dokladnie na tym odcinku nie ma prawie zadnych trudnosci. po zejsciu kilkadsiesiat metrow z koziego wierchu rozdziela sie czarny i czerwony szlak. do samej przeleczy idziesz http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 1448id.jpg nastepnie z przeleczy nad buczynowa dolinka w dol http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 1544wu.jpg (tu glownie trzeba uwazac zeby sie nie poslizgnac) az do polaczenia sie czerwonego i czarnego szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 8:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Ataman napisał(a):
Jedno mam pytanko: jakoś tak mi się planowały szlaki, że przeszedłem całą Orla Perć poza odcinkiem od Koziego Wierchu do zetknięcia czarnego szlaku wychodzącego ze Żlebu Kulczyńskiego z czerwonym szlakiem Orlej.


Jesli przeszedles juz tyle Orlej to z tym odcinkiem nie bedziesz mial zadnych trudnosci.Pozdrawiam ! i czekamy na zdjecia :)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: ?
PostNapisane: Cz wrz 22, 2005 8:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
A jak jest na Orlej zimą , moze ktoś może pochwalić sie takim osiągnięciem ?

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL