Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:48 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
w maju proponuje odpuścić OP...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
No po Giewnocie i Karbie to takie średnie doświadczenie jeszcze jak na Orlą Perć w warunkach zimowych.
Czekan, raki trzeba mieć. Być może też trzeba się będzie przyasekurować bo ten odcinek to jeden z trudniejszych jest.
Co do śniegu to nie jest powiedziane, że będzie zapadający się i mokry. W zeszłym roku na dole był zapadający się a w górze już szliśmy na przednich zębach raków. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie ze wszystkich łańcuchów będzie można korzystać.
Czyli nie ważne jak tam teraz jest. W maju, czerwcu czy nawet latem zawsze może tam dopadać śnieg. Może przymrozić. Trzeba tam pójść przygotowanym na najgorsze warunki więc odpuszczenie sobie czekana nie jest najlepszym pomysłem. Ogólnie Orla Perć na trzecią zimową wycieczkę nie jest najlepszym pomysłem. Chyba, że Granaty z podejściem od Zadniego i zejściem tą sama drogą. Ale przejście od Zadniego do Skarajnego też może być różne. I trzeba wiedzieć jak potem ze Skrajnego zejść. Letni wariant raczej odpada.
W każdym razie nie myśl o tym żeby tam pójść bez raków i czekana. I lepiej z kaskiem bo w maju lubią żlebami kamienie latać :)

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 5:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 6:36 pm
Posty: 17
cuz jeszcze raz dzieki za info, tym razem o wiele bardzie konkretne :) Sam pomysl na zdobywanie orlej w maju pojawil sie wlasnie kilka dni po moim jesiennym pobycie na tym szlaku, wowczas tez byl lod i snieg ale dalo rade przejsc ten szlak nawet bez rakow(tzn lod byl tylko na dojsciu na orla).Wyzej sam snieg a na samych kozich czubach byly duzymi msc-ami suche skaly! Dlatego tez pomyslalem ze wiosna moze byc podobnie trudnosciowo ale za to widoki lepsze i ogolnie wiosna jest chyba najladniejsza pora....W lutym bylem na giewoncie byl 3 stopien zagrozenia i nie wyobrazam sobie zebym w takich warunkach wogole doszedl do orlej, na przeleczy karb probowalem podejsc troche na koscielec i bylo strasznie ciezko(zwlaszcza w rakach wiazanych co trzymaly tak ze.........) Ale wnioskujac z Waszych postow widze ze na orlej w maju jest tak samo jak w lutym, a mi zycie jeszcze mile i w warunkach zimowych nie widze siebie zupelnie na tym szlaku......Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przelozyc moja wycieczke na czerwiec.......:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 6:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
turbek napisał(a):
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przelozyc moja wycieczke na czerwiec.......:/


tzn nie żebym.. się czepiał :wink:

W czerwcu (15-go dokładnie) zeszłego roku, "Honoratka" zawalona śniegiem, łańcuchów nie stwierdzono :lol: - a jak się kończy wchodzenie na śnieg w żlebach (na Orlej chyba przede wszystkim na Honoratce) wiadomo. Co prawda można przejść stalówką powyżej, ale ponieważ ktoś w niebie zaczął turlać beczki i groźnie huczało.. pomrukiwało + początki gradobicia i śliska skała - asekurowaliśmy się liną, nie mówiąc o wcześniejszym rozważaniu wycofu. Oczywiście bez dramatów - w czerwcu Orla jest w większości ok, ale w wielu miejscach trzeba się liczyć ze śniegiem.

pozdrawiam

ps dzisiaj łoiliśmy Babią Górę (albo ona nas..) w sporym śniegu, a co dopiero Orla :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
tomek.l napisał(a):
No po Giewnocie i Karbie to takie średnie doświadczenie jeszcze jak na Orlą Perć w warunkach zimowych.

No uprzedziłeś mnie ;)

turbek napisał(a):
Pytam sie juz teraz, gdyż mam zamiar kupic wlasnie jakis lepszy sprzet i zastanawiam sie czy jest sens

Pewnie że jest jak nie wykorzystasz teraz to przyda się na następny sezon.

turbek napisał(a):
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przełożyć moja wycieczkę na czerwiec...

Wszystko zależy od panujących warunków.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 7:57 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
turbek napisał(a):
W lutym bylem na giewoncie byl 3 stopien zagrozenia

Niezbyt mądre...
turbek napisał(a):
probowalem podejsc troche na koscielec i bylo strasznie ciezko

To jeśli kościelec zima Cię przerasta, to nie masz czego szukać w war. zimowych na OP.
turbek napisał(a):
Wyzej sam snieg a na samych kozich czubach byly duzymi msc-ami suche skaly! Dlatego tez pomyslalem ze wiosna moze byc podobnie trudnosciowo


haha, trzy tyg. temy ten fragment Orlej wyglądał tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Później może uda mi się wrzucić kilka zdjęć jakiś "wiosennych" nawisów (robisz jeden krok w lewo i wpadasz do Zmarzłego) i "wiosennych" poduch (robisz jeden w prawo i jedziesz do piątki). O ile oczywiscie nie jesteś w stanie zauważyć niebezpieczeństwa...

Edit:
A na Kozi to bez asekuracji (o ile się to białe dziadostwo nie stopi) bym nie lazł.


Ostatnio edytowano Pn kwi 21, 2008 8:23 am przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 8:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
O, jeszcze trochę zdjęć z tego fragmentu OP o który pytasz (dodam, że z powodu wielkiej poduchy śnieżnej - nawianej w nocy - nie udało się nam dojść nawet na Mały Kozi):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A w okolicy Gąsienicowej i Moka właśnie schodzą samoistnie lawiny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 8:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
turbek napisał(a):
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przelozyc moja wycieczke na czerwiec.......:/



No też moze byc róznie. W zesżłym roku wykurzyło nas ze żlebu kulczyńskiego, nie dało się wejść, wszsytko w lodzie, a był chyba z 10 czerwca. Tak wiec trzeba bylo zrobic wycof i wtoczyc sie na zadni granat. Z tego co widzielismy juz z zadniego sporo śniego leżało na OP. czerwiec bywa tam kapryśny.... Idź na kościelec w czerwcu - na draniu bardzo krótko sie snieg uttrzymuje :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 8:54 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
albo Świnicę, Zawrat jak chcesz coś odrobinę ambitniejszego tam powinno byc ok chociaż warunki zimowe wiadomo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2008 3:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 6:36 pm
Posty: 17
jeszcze raz wielkie dzieki za odzew :D a apropo fotek to daja one troche do myslenia :P i dodatkowo jeszcze bardziej utwierdzaja mnie w tym ze OP w warunkach zimowych jest jeszcze nie dla mnie :( natomiast chyba pokusze sie o ten koscielec i kto wie czy wlasnie nie w weekend majowy, mysle ze w takich warunkach jakie obecnie panuja jest to dosysc wygurowany pomysl , jednakze nieskazany tak bardzo na porazke jak ten pierwszy, ale to sie jeszcze zobaczy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2008 7:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Kaytek zajebiaszcze foty :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 25, 2008 7:44 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Gawith napisał(a):
Kaytek zajebiaszcze foty

thx, niektóre mi też się podobają ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:52 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 10:51 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
czołem cześć :)

Tym razem z pytaniem do Was :

w maju wybieram się także do Murowańca na 4 dni .. myślałem także o Orlej ale po przeczytaniu paru wątków trochę mi ochota odeszła.

Zanim poproszę o rady może napiszę gdzie byłem zimą :, 04.2006 : Wycieczka po zachodnich - kończysty, i wycof spod Starorobociańskiego ; 12.2006 Ciemniak od Kościeliskiej ; 02.2007 Starorobociański przez Ornak
To chyba tyle zimowo ... trochę zdjęć

Jako ze znudziły mi się odrobinę zachodnie, chciałem pokręcić się w okolicy Gąsiennicowej hali. Ale nie umiem obchodzić się z czekanem .. Mam raki, kije i cały osprzęt zimowy wyjąwszy czekan. I tak sie właśnie zastanawiam gdzie połazić sobie w długi majowy weekend. Wymyśliłem więc takie coś :

1) Gęsia szyja na rozgrzewkę pierwszego dnia po przyjściu do schronu
2) Przełęcz krzyżne lub zawrat - zejście tą samą drogą - jeśli zawrat to myślałam że może starczy jeszcze czasu na Karb w drodze na Kościelec (od zielonego stawu, czyli wpierw zejście tą sama drogą dookoła kościelców )ale sam kościelec bym sobie chyba odpuścił ...? ) a jesli krzyżne no to raczej już bez wycieczki na Karb tylko powrót są samą drogą do Murowańca
3) Świnica przez Kasprowy i powrót do schronu lub wycieczka na Czerwone wierchy przez Goryczkowe czuby ... i zejście kondracką do Kuźnic, by na końcu wrócić do Murowańca przez Boczań ...

Co wy na to ?

Czekam na Wasze rady :) ... i nie mogę się już doczekać wyjazdu 8)

Obrazek
Zdjęcie : Ornak 02.2007

Pozdrowienia

_________________
antoniloskot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 10:47 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Główny wierzchołek Świnicy to raczej w ogóle sobie odpuść - po zdjęciach Ali7 z Koziego widać, że bez asekuracji nadal może być niebezpiecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 6:11 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 10:51 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
Już raz ze Świnicy cofałem się zimową porą, więc mogę i drugi, chciał bym kiedyś spróbować ... ale się nie upieram. Ciekawiej chyba było by przez Goryczkowe na Kopę kondracką z Kasprowego. Jak sądzicie ? To jest do zrobienia bez sprzętu ? Zastanawiam się w ogóle czy raki się przydadzą w maju ? Niby sporo śniegu cały czas ale jak pamiętam z poprzednich majówek w zachodnich, zawsze jest mokro i nigdy nie miałem problemu ze zmrożonym śniegiem ...

_________________
antoniloskot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 6:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
antek napisał(a):
Zastanawiam się w ogóle czy raki się przydadzą w maju ?
W zeszłym roku u góry było tak zmrożone, że szliśmy na przednich zębach raków. Poza tym w mokrym śniegu zdarzają się też fragmenty z lodem. Nawet spore fragmenty z lodem. Więc posiadanie ze sobą raków jak najbardziej wskazane.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Lazłem dziś przez Gorczykowe na Giewont, na mój rozum to bez raków by się dało (przy podejściu na Kopę kląłem na nie jak szewc, ale ściągać się nie chciało, dopiero na sczycie się rozżelaziłem ;) No i to było dziś, za tydzień może być całkiem inaczej). Śnieg był mokry i taki ch.ujowy, no. Słoneczko grzało większą część czasu, pewnie przez to. Za to czekan jakiś tam komfort psychiczny daje, jakby tam człowiek zleciał przypadkiem, to lepiej mimo wszystko hamować czekanem, niż łokciami :mrgreen:

Widziałęm też gości w adidasach, ale na takich się lepiej nie wzorować ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 7:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
antekKrzyżne spokojnie zrobisz bez sprzętu. Teraz pogoda taka,że lepiej wyjść wcześniej i wcześniej wrócić. Po południu ze śniegu robi się kisiel.
GawithWczoraj z Murka wyszli goprowcy właśnie po takich w adidaskach. Podobno zabłądzili :shock: Nie wiem jak przy takiej pogodzie można zabłądzić?
---------------
No, TOPR, oczywiście. A ,,zabłądzili" gdzieś pod Świnicą. Dokładnie nie wiem, słyszałem Toprowców. ,,Odnaleźli" ich i wskazali drogę, nie sprowadzali. Słyszałem jak mówili, że byli w adidasach :lol:

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Ostatnio edytowano Pn kwi 28, 2008 9:07 pm przez zjerzony, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:03 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Chyba toprowcy :P
A gdzie zabłądziły te duszyczki, na Gorczykowych właśnie? ;o


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 8:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 10:51 am
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz
Serdeczne dzięki za odpowiedzi... :) Oczywiscie raki biorę do plecaka, może ich zwyczajnie nie wyjmę. Czekana nie kupię, bo do póki nie wybiorę sie na kurs to i tak chyba bez sensu...

Pojutrze jadę, z nadzieją na nowy set zdjęć zimowych :)

Pozdrowienia

_________________
antoniloskot.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 9:19 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
No to na relacyjkę liczymy, albo chociaż na link do setu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 28, 2008 9:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
antek napisał(a):
Czekana nie kupię, bo do póki nie wybiorę sie na kurs to i tak chyba bez sensu

Widzisz kolego, czekan jest ważniejszy niż raki bowiem raki tylko ułatwiają poruszanie a czekani i poruszanie ułatwia i w razie czego można się nim zaasekurować ... a posługiwanie się nim wcale nie jest trudne, rzekł bym nawet że dość intuicyjne ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 7:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Antek na krzyżne spokojnie możesz iść. Zawrat odradzam

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 29, 2008 8:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Sam Zawrat jako sam Zawrat, to trzeba by ocenić na miejscu, jeśli będą dobre warunki śniegowe... to może zaatakować (od północy oczywiście, coby śnieg mu się nie roztopił).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 2:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
ja idę na zawrat przez świnicę ale w lipcu więc liczę że warunki będą dużo lepsze i pogoda dopiszę bo mam zamiar całą orlą złoić :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 5:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
A ja w tym roku idę na Zawrat od Piątki :? ,a wracać będę z Koziego też do Piątki :)

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 22, 2008 10:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
zna ktos aktualne warunki na krzyznem czy zawracie, swinicy ? byc moze w sobote uderze w ten rejon

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 7:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
z tego co wiem aktualnie to kaszana. Własnie podobno znoszą ratownicy kolesia do piątki, bo spadł z okolic Krzyżnego......

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 9:29 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
o masz, to mi dales do myslenia teraz...
patrzac na icm'ie - zachmurzenie kompletne + mgla... w sobote i niedziele ma sie poprawic jezeli chodzi o opady, ale jak mgla nie zejdzie to nie widze tego wypadu
bylem na wolowcu gdy byla podczas ostatniej majowki ta nieprzyjemna mgla, kiedy to masa telefonow do topru bylo, tez z krzyznego, widocznosc na 5m - to juz nie jest przyjemnosc trajdu - hm

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 10:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
powiem więcej bracie, jak jest mgła to wujowo jest , a na krzyżnem to w ogóle. coś o tym wiem, bo jak szliśmy raz na krzyżne w maksymalnej mgłe i w śniegu , nie warto bo po pierwsze niebezpiecznie, a po drugie zero widoków no i szlak bardzo męczący i długi. Pozdrawiam, jak sie mgła rozejdzie to wtedy śmigaj :mrgreen:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2056 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL