Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 2:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 15, 2005 9:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Jakie spotkaliście zwierzęta w Tatrach. Może jakieś fotki.
Ja póki co spotkałem mnóstwo lisów. Niektóre nie bały się ludzi. Sarnę (na skrócie drogi do Morskiego Oka), też nie bała się ludzi i można było podejść do niej na odległość 1 m. No i na asfalcie drogi do Moka widziałem wygrzewającą się żmiję. Ale nie wiem czy przeżyła bo tabuny turystów idących z Morskiego Oka i nie patrzących pod nogi mogli ja rozdeptać.
Aha i nad Kozim Wierchem widziałem parę krążących bocianów.

..Obrazek . . Obrazek

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Tomek a gdzie słynna wiewiórka-złodziejka :?: :wink: No ja oprócz sarny na skrócie do Moka (sierpień 2004) i bliżej nie określonego mi ptactwa, grubszego zwierza jeszcze nie miałem okazji spotkać. Może w tym roku będę miał wiecej szczęścia.

Obrazek

Jak słabo widać to tu http://www.turnia.pl/galerie_gor/95.php?o=4

Pozdro


Ostatnio edytowano N maja 15, 2005 10:50 pm przez dresik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
No tak jeszcze wiewiórka z okolic Murowańca

..Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 11:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Ja jeszcze dorzuce pytanie jakiej magicznej komendy sie uzywa [img+??] zeby po nacisnieciu na zdjecie robilo sie to takie wielgachne ;)
pozdro

ps. no a jak jest to napisane gdzies w FAQ to mozecie mnie ... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 2:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
senior napisał(a):

ps. no a jak jest to napisane gdzies w FAQ to mozecie mnie ... :)


Taa taka podpucha a pożniej UE bedzie stawiać przed trybunałem za dyskryminowanie seniorów . :wink:

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 4:13 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
[quote="senior"]Ja jeszcze dorzuce pytanie jakiej magicznej komendy sie uzywa [img+??] zeby po nacisnieciu na zdjecie robilo sie to takie wielgachne ;)
[/quote]

[url=http://adres_duzego_zdjecia.jpg][img]http://adres_miniaturki.jpg[/img][/url]

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 8:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Dzieki Konrad i dresik ;) - ile to sie mozna "naumiec" jeszcze :)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 25, 2005 9:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 08, 2005 4:21 pm
Posty: 24
Lokalizacja: okolice Kraka
tylko kaczuchy na stawach i wiewiórkę ale wcale nic mi nie ukradła i bardzo się ciesze z tego powodu :D

_________________
"Oprócz błękitnego nieba
nic mi dzisiaj nie potrzeba..."

GG 4536361


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 27, 2005 9:57 pm 
Widziałam niedźwiedzia, ale z przyczyn oczywistych nie mam zdjęcia :). To było dwa lata temu, wracaliśmy asfaltówką z Morskiego Oka po zdobyciu Rysów. Ze względu na zafascynowanie widokami wyprawa miała momentami charakter "spacerowy"(siedzenie na szczycie i na uboczach, nie mylić z tamowaniem ruchu), więc pora powrotu byla na tyle późna, że zaczynało się robić szarawo. Koleżanka sygnalizowała, że coś rusza się w krzakach, a my:"może to niedźwiedź ha ha;)". Po zejściu ze skrótu na asfalt usłyszeliśmy:"patrzcie, patrzcie, niedźwiedź!".Stała w czerwonej bluzie (dobrze, że niedźwiedź to nie byk;)) i wskazywała na zdziwione zwierzę palcem. Stał jakieś 10 metrów od nas, a ja się zastnawiałam czy uciekać, krzyczeć, schować się za towarzyszy czy rzucić mu resztki czekolady;). Ostatecznie zachowaliśmy się "naturalnie" (na ile się dało), ruszyliśmy dalej, a on chyba uznał nas za mało interesujących ... na szczęście. Ostrzegaliśmy ludzi którzy szli w tamtym kierunku, żeby uważali, bo tam jest niedźwiedź, ale jak myślicie, wierzyli nam? ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 28, 2005 11:57 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
Pełno owadów
Mnóstwo ptactwa, w tym parę drapieżnych
Trochę gadów i płazów, m.in. żmije( wielokrotnie) i raz węża eskulapa
zaskrońce, padalce, ropuchy ...
Ssaki: misia ino roz, i to z daleka, liski, jelenie i sarny, dziki, w pobliżu Wetliny widziałem OSŁA i chyba największe wrażenie zrobiło na mnie stado żubrów, w liczbie 15 - 20 sztuk, na które się napatoczyłem jadąc leśną dróżką w Bieszczadach. Chyba gębę mam niewyjściową, bo zwiały.
Do innego stada, tym razem w liczbie ok. 7, podszedłem na kilkanaście metrów, bliżej się bałem. Mimo, że chyba do ludzi przyzwyczajone, bo ponoć przywiezione z jakiegoś safari parku w ramach reintrodukcji gatunku.

Wciąż czekam na bliskie spotkanie trzeciego stopnia

pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2005 6:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
armina napisał(a):
Widziałam niedźwiedzia, ale z przyczyn oczywistych nie mam zdjęcia
Ale ten turysta z Gdyni co go misiowa mama pogoniła w Strążyskiej pewnie ma. Ale myślę, że nie zamieniłabyś się z nim na przygody?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 10, 2005 10:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Zdecydowanie nie!:)
Po ostatnim tygodniu mogę dodać kolejne spotkanie ze zwierzakami w Tatrach. Co prawda były to Tatry słowackie i słowackie były też osy, które w liczbie wybitnie mnogiej zainteresowały się naszą 3-osobową grupą. Cudem jakimś nas nie pogryzły, ale pobyt w "czarnej chmurze" nie należał do przyjemnych. Moja rada: zatkac usta, by nie krzyczeć i oddalić się powoli, nie wykonywać gwałtownych ruchów i starać się nie dotknąc żadnej osy choćby po nas łaziły. Tatry słowackie piękne, jednak cel mojego wyjazdu był inny niż wędrowanie, więc pozostało mi zadowolić się cudnym widokiem z balkonu o poranku i tą mizerną wyprawą najbliższą "dziką" ścieżką podczas jedynego wolnego popołudnia.
Ps. Rady nie konsultowałam z pszczelarzami i nie ponoszę odpowiedzialności za jej ewentualną nieskuteczność.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 10, 2005 10:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ja w ostatnim wyjeżdzie miałem szczęście spotkać tylko kopytne stworzenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 11, 2005 10:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Nieźle. Ja jeszcze kozic nie widziałem. Muszę się chyba wybrać w Tatry wtedy kiedy będzie mniejszy tłum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 11, 2005 11:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
tomek.l napisał(a):
kiedy będzie mniejszy tłum.

Niekoniecznie. Ja pierwsze kozice widziałem na Czerwonych - z przełęczy między Małołączniakiem a Krzesanicą - grzbietem zasuwał tłum, a jakieś 50 metrów w stronę dolinz Małej Łąki pasło się kilka sztuk... acha, to było w majowy "łykent", chyba dwa lata temu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 11, 2005 5:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Racja. Kozice się chyba "oswajają";) Ja widziałam kilka sztuk w drodze na Wołowiec, szlak nie należał do opustoszałych. Póki nikt im się do trawki nie dobiera chyba nie mają nic przeciwko naszej w miarę odległej bytności. Paradoks jednak, że niedźwiedzia widziałam bardziej "z bliska" niż kozice.
Widzialam jeszcze kiedyś lisy z młodymi, chyba w Kościeliskiej, ale dokładnie nie wiem, bo to był mój pierwszy pobyt w Tatrach (jeszcze w podstawówce byłam:) ), więc po prostu szłam i podziwiałam nie zastanawiając się nad nazewnictwem pięknych miejsc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 12, 2005 11:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Lisów to nie ma co liczyć, są tak nachalne, że potrafią prawie wleźć do plecaka. Ostatnio bodaj w październiku czy listopadzie widziałem jednego w Gąsiennicowej - siedział nad stawem 10m od szlaku i łaskawie pozwalał się fotografować. Chyba był nażarty, bo nic go nie interesowało. W moich górach lis jak zobaczy człowieka to sp... gdzie pieprz rośnie, a żeby zobaczyć łosia czy dzika trzeba wstać naprawdę wcześnie i nabić z buta dobre parę kilometrów!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 6:11 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 11:29 am
Posty: 90
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mnie się udało trafić kozice, niedźwiedzice z młodymi (z daleka, w rejonie Przełęczy pod Kopą Kondracką), nieco ptaszków i troche drobniejszej zwierzyny. Ale cały czas czekam na świstaczka 8)

A z ciekawszych jeszcze spotkań (tym razem poza Tatrami) wymieniłbym salamandry plamiste, na szlaku przez Wdżary na Prehybe w rejonie Rytra, i w tymże samym Beskidzie Sądeckim "wilczy koncert" na którymś ze szczycików w okolicy Hali Łabowskiej... Ciarki przechodzą na samo wspomnienie, jeszcze przez jakiś czas na wszystko co wychodziło z lasu (zajączki, sarenki) nerwowo kierowaliśmy latarki i szeptem wypowiadaliśmy pytanie: wilki...? :lol:

_________________
Ogień, powietrze, woda i wolność!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 7:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Salamandry plamiste widziałam kiedyś w Bieszczadach. Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, bo cały nasz pobyt padało, miałam spodnie po kolana w błocie i część wieczoru zawsze poświęcałam na skrobanie tego błotka z odzieży, żeby przynajmniej taka sztywna nie była ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 7:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ostatnio w skałach spotkałem dwa padalce, jeden miał drugiego chyba w gardle i ciągnął go do norki (nie wiem, w jakim celu, może ktoś wie, po czym odróżnić chłopczyka od dziewczynki u padalców).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 9:25 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:31 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Kraków
piomic napisał(a):
Lisów to nie ma co liczyć, są tak nachalne, że potrafią prawie wleźć do plecaka. Ostatnio bodaj w październiku czy listopadzie widziałem jednego w Gąsiennicowej - siedział nad stawem 10m od szlaku i łaskawie pozwalał się fotografować. Chyba był nażarty, bo nic go nie interesowało.

No ja właśnie jedyne wieksze zwierzę jakie na razie w Tatrach spotkałem, to lisa - na podejściu na Kasprowy z Kuźnic. Stał sobie z boku szlaku i oglądał nas, dopiero jak ktoś zaczął bliżej podchodzić, to zwiał w krzaki ... zastanawialiśmy się ostatnio z kolegami, czy one są wściekłe, czy tylko tak oswojone z ludźmi, ale w sumie nie wiem...

Morales napisał(a):
Mnie się udało trafić kozice, niedźwiedzice z młodymi (z daleka, w rejonie Przełęczy pod Kopą Kondracką), nieco ptaszków i troche drobniejszej zwierzyny. Ale cały czas czekam na świstaczka 8)

Tak trudno skubańca spotkać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 06, 2005 11:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Armina napisał(a):
Salamandry plamiste widziałam kiedyś w Bieszczadach. Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu, bo cały nasz pobyt padało, miałam spodnie po kolana w błocie i część wieczoru zawsze poświęcałam na skrobanie tego błotka z odzieży, żeby przynajmniej taka sztywna nie była ;).


Salamandry lubia deszcz i po nim wlasnie wychodza na kamienie , trawe. Widzialem mnostwo w pieninach dobrych kilka(nascie?) lat temu w miejscowosc o nazwie Wierchomla Mala (przed tym jak jeszcze stala sie miejscowoscia znana z tras narciarskich) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 8:45 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Ja miałem szczęście trafić na świstaki, kozice (z bardzo bliska w Niskich Tatrach), oczywiście lisa - łasucha. Do tego psy pasterskie w Fogaraszach i dzikie konie :-)
Ostatnio (ale nie w górach, tylko pod Wyszkowem) koło mojego samochodu leciał sobie orzeł bielik. Wspaniałe zwierzątko :).
Do tego było trochę zwierzątek mniejszego kalibru. Może poza jeleniem, który w Lesie Kabackim (znowu nie góry...) mało co nie stratował mnie, żony i Królewny...

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 9:25 am 
w dodatku naszym zwierzakom cofają dotacje na szampony na puszystośc futra.

Ten oto zwierz nie dostał przydziału na odżywkę do kity.


Oto efekt:

Obrazek


Góra
  
 
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 10:05 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 24, 2005 3:36 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
No nie :evil: . Już tyle razy chodziłam po górach, a jak narazie udało mi się spędzać czas jedynie z ogromną ilością upierdliwych much. I to wszystko. Nic więcej, nawet żadnych odgłosów zwierząt. Chyba mam pecha. :x


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 10:22 am 
no ale miśka 30 metrów przed Tobą Ci nie będę życzył/....

a ten lis na zdjęciu to kanapkowy złodziej z murowańca :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 10:53 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Coś mu te kanapki nie służą...
Tylko konserwy z samochodów w Palenicy są pożywne. Ale potrafią je otowrzyć jedynie misie.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Obrazek

Kozice "upolował" kolega 27 sierpnia b.r w Dolinie Rohackiej.

Obrazek

To z Doliny Jaworzynki 18 sierpnia b.r.

Mam też zdjęcia bezczelnego lisa motyla noga znad Czarnego Stawu Gąsienicowego, ale nie mam skanera. Ale tego łakomego ... chyba wszyscy znamy :lol:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 11:03 am 
Łukasz T napisał(a):
tego łakomego ... chyba wszyscy znamy


1. Masz go na zdjęciu

2. Skąd wiesz ze to samiec?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2005 11:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Hasiomaszkietnik napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
tego łakomego ... chyba wszyscy znamy


1. Masz go na zdjęciu

2. Skąd wiesz ze to samiec?


Jak trzeba będzie to poszukam skanera.

Atakował i napastował niewiasty. W stylu : "przez żołądek do serca":lol:.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 480 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL