Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Jak oceniasz mapę ?
Bardzo dobra 16%  16%  [ 3 ]
Dobra 58%  58%  [ 11 ]
Przeciętna 26%  26%  [ 5 ]
Kiepska 0%  0%  [ 0 ]
Beznadziejna 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 19
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 7:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr gru 27, 2006 7:21 pm
Posty: 2
Witam

Jestem autorem internetowej mapy szlaków tatrzańskich i chciałbym polecić mapę wszystkim użytkownikom niniejszego forum.
Mapa jest dostępna pod adresem: http://www.tatry.topografia.pl.

Podejrzewam, że dla stałych bywalców Tatr nie będzie to szczególnie pomocne, ale dla osób planujących pierwsze wycieczki w Tatrach myślę, że może być przydatna, szczególnie dzięki opcji planowania trasy wycieczki.

Możliwe, że wychwycicie jakieś błędy związane z nazewnictwem punktów rozgałęzienia szlaków, dlatego jeśli poświęcicie chwilę na zerknięcie na mapę i dostrzeglibyście tego typu błędy lub mielibyście jakiekolwiek sugestie związane z jej dowolnym aspektem (funkcjonalności, opisów, przebiegu szlaków itp.), to piszcie proszę.

Na chwilę obecną strona techniczna mapy jest gotowa, pozostało tylko uzupełnić opisy rozgałęzień szlaków i samych szlaków oraz dodać zdjęcia, dlatego jeśli ktoś miałby materiały lub zdjęcia, które chciałby umieścić w ramach mapy, to bardzo chętnie.

Mam też problem z ustaleniem trudności poszczególnych odcinków szlaków - mogę to zrobić tylko dla szlaków, na których byłem, czyli w sumie dla niewielkiej ilości. Gdyby ktoś z Was chciał pomóc w tym zakresie, to również byłoby mile widziane.

Pozdrawiam wszystkich

Dominik
dominik.balint (małp.] interia.pl

_________________
Mapa Tatr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 8:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
fajna sprawa, narazie tylko rzuciłem okiem

Generalnie rozwinąłbym ją - pokryłbym mapą odnosników, tak żeby kliknięcie nie tylko na rozgałezienie, ale i na dany odcinek szlaku skutkowało otwarciem osobnej strony html, gdzie byłby opis danego odcinka, zdjęcia, porady, ciekawostki itp. Wiem że to masa roboty, ale tego bym oczekiwał po takiej mapie :)
Dobrze żeby było też działanie odwrotne - pod mapa lista całych propozycji tras, i najechanie na którąś z nich, powoduje ze jest ona uwidaczniana na mapie

KONIECZNIE rozszerzyłbym mapę do całości Tatr.

I mała uwaga - szlak od Gaborowej Przełęczy (Liliowego Karbu) na wschód NIE jest już szlakiem Polskim, a więc mapa wprowadza w błąd. Analogicznie szlak z Bobrowieckiej Przełęczy na Bobrowiec

Chetnie udostępnię Ci zdjęcia z szlaków z polskich i słowackich Tatr, aby ta mapa była "pełniejsza"

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 9:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Mi sie podoba. Nabierzesz wprawy to będziesz robił ciekawiej. Jak na razie na zachęte duży + 8)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 9:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ten pomysl z planowanie trasy bardzo fajny. Nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem do tej pory. A jest to poprostu wygodne ;) Sama mapa ok, choc malo przydatna, wole w wersji papierowej :lol: I troche szata graficzna odstrasza, ale to juz szczegol techniczny. Ogolnie gratuluje pomyslu i czekam na rozwoj strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 9:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
**


Ostatnio edytowano Cz maja 31, 2007 9:56 pm przez hwyhobo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 27, 2006 10:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr gru 27, 2006 7:21 pm
Posty: 2
Bardzo dziękuję za te komentarze.

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że mapa wykorzystuje praktycznie najprostsze dostępne w tej chwili technologie projektowania witryn, co z jednej strony jest jej zaletą, bo szybko się ładuje (przynajmniej powinna :) ), nie wymaga instalowania żadnych plug-in'ów itp. Ma to jednak swoje wady, takie jak np. to, że nie można kliknąć w rozgałęzienie szlaku dopóki maksymalnie nie przybliży się widoku, nie można przesuwać mapy płynnie itp.

---
Odp. na uwagi "macciej'a"
---

Jeśli chodzi o możliwość kliknięcia w szlak i uzyskania o nim informacji jest to możliwe i nie jest to ogromny problem przy założeniu, że mówimy o maksymalnym przybliżeniu, bo kliknięcie w mapę przy oddaleniu powoduje jej powiększenie - przy wykorzystaniu samego HTMLa i PHP inaczej tego nie zrobię. Ale przy maksymalnym przybliżeniu nie ma problemu - opisy szlaków, ewentualnie zdjęcia ze szlaków i tak chciałbym sukcesywnie wprowadzać, więc będzie do tego baza informacji.

Generalnie właśnie zamysłem tej mapy jest graficzne przedstawienie szlaków tatrzańskich z możliwością przekazania internaucie możliwie największej liczby informacji związanych z tym co może zobaczyć na danym szlaku, jak powinien się przygotować itp. Na chwilę obecną ze strony technicznej wszystko jest przygotowane - oczywiście jeszcze można pewne rzeczy doszlifować - pozostaje tylko wprowadzić brakujące opisy i zdjęcia.

Przygotowanie wykazu gotowych propozycji tras było od początku w planach i zamierzam to zrobić, właściwie myślę, że zrobię to w pierwszej kolejności przy dalszych pracach nad mapą.

Rozszerzenie mapy do całości Tatr również nie powinno być problemem, choć musiałbym mieć motywację w postaci zainteresowania i pozytywnych opinii użytkowników, a na to trochę będę musiał poczekać :)

Z tymi słowackimi częściami szlaków, które są na mapie, a nie powinny - bardzo możliwe, będę musiał pod tym kątem to jeszcze przeanalizować i najwyżej pewne odcinki wyrzucę.

Zdjęcia chętnie wezmę - na razie myślałem tylko widoku z rozgałęzień szlaków lub na punkty rozgałęzienia szlaków, ale chyba rozsądnie byłoby również udostępnić zdjęcia tego, co widać ze szlaków. Ze względu na ograniczenia miejsca na serwerze jestem zmuszony do wybierania tylko kilku zdjęć na jeden punkt rozgałęzienia szlaków (ewentualnie szlak). Tak więc można wysłać na mail - dominik.balint (małp.] interia.pl z opisem co to za miejsce (tudzież szlak) i informacją co się ma wyświetlać pod zdjęciem (autor, albo strona internetowa autora itp.).

---
Odp. na uwagi "KWAQ'a9"
---

W tej technologii tu nie poszaleję :) PHP i MySQL niestety nie oferują fajerwerków :)

---
Odp. na uwagi "Huberta"
---

Planowanie trasy było właściwie najważniejszym pomysłem w całym tym przedsięwzięciu i cieszę się, że dobrze spełnia swoją funkcję.

Szata graficzna niestety jest jaka jest - myślałem o tym i właściwie od strony technicznej wszystko jest do tego gotowe - żeby wprowadzić najprostszy podkład, jednak to musiałbym zrobić ręcznie, a to jest praca na miesiące. Pomyślę jeszcze, żeby to jakoś inaczej rozwiązać, bo faktycznie pierwsze wrażenie może być niefajne - ja w to patrzę już kilka miesięcy codziennie, więc już się przyzwyczaiłem :)

---
Odp. na uwagi "hwyhobo"
---

No fakt - im większy ekran tym więcej powinno się pokazywać. Sporo z tym kłopotu, ale da się zrobić. Jeśli odzew użytkowników będzie motywujący, da radę :)

Niekończące się projekty... Jak już pisałem powyżej, to kwestia motywacji. W tym roku byłem 2 tygodnie w Tatrach (pierwszy raz zresztą) i to wystarczyło, żebym poświęcił na tę mapę sporo swojego czasu. Zainteresowanie użytkowników będzie motywujące do tego by pracować dalej, a jego brak sprawi, że zostawię to tak jak jest - nawet w tym kształcie może się komuś przydać.

---

Podsumowując bardzo cieszę się, że wstępnie Wam się podoba.

A jeszcze tylko dodam, że właściwie na bazie mechanizmów wykorzystanych w tej mapie można wprowadzić praktycznie dowolny obszar turystyczny (póki co same szlaki) przy średnio dużym nakładzie pracy.

_________________
Mapa Tatr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 28, 2006 6:15 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 24, 2006 4:14 pm
Posty: 54
Lokalizacja: Białobrzegi woj. mazowieckie
Miałeś bardzo fajny pomysł. Podoba mi się to, że jak się wpisze od którego do którego punku się idzie to widzac czas i odległośc. Ja zawsze liczyłam czas według mapy papierowej dodając czasy z kolejnych odcinków i troche mi to zajmowało.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 28, 2006 6:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Bardzo Fajny pomysł . Sadze , że jest dobra .

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 28, 2006 6:39 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
domin_b wysłałem Ci wiadomośc mailem na priv

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 28, 2006 8:23 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 6:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Pszów
Świetny pomysł, pewnie przyda mi się w planowaniu wycieczek :) Już gdzieś znalazłem podobny taki pomysł na necie ale będę korzystał z tego :) Osobiście nie przeszkadza mi szata graficzna :wink:

Pozdrawiam

_________________
......::: Nawet do łatwych gór i szlaków miej respekt!!! :::......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 31, 2006 6:19 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr gru 06, 2006 9:25 pm
Posty: 93
wlasnei grafika jest ok to co ma byc i tyle, sa schrony, pkt odniesienia, i szczyty
moim zdaniem ekstra, moglo by byc troche wieksze w sensie to okienko. ale i tak kawal dobrej roboty
pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 01, 2007 8:35 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 01, 2007 6:35 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Legnica
Hm... fajne fajne naprawde planowanie tras tez jest super. lubie sie mapami bawic. Nawet to ze znam szlak na pamiec mi nie przeszkodzi w wyciagnięciu mapy i sprawdzeniu gdzie jestem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 07, 2007 8:32 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
piekna sprawa,gratuluje pomyslu
pozdrawiam :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL