Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 22, 2005 4:43 pm 
Dzięki wszystkim za cenne rady. Przy okazji- nieżle mnie przestraszyliscie. Ta szczelina jest aż taka duża? Powiedzcie mi jeszcze , gdzie mam w pierwszy dzień iść na Granaty czy na Świnicę z Kościelcem? Tak abym nie dostała od razu zawału.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 22, 2005 5:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Ta szczelina nie jest taka straszna. :)
Najpierw idź na krótszą i mniej męcząca wycieczkę.
Z mapy wychodzi, że krótsza jast na Granaty, ale czy mniej męcząca to nie wiem.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 22, 2005 8:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 7:38 pm
Posty: 4
WITAM!
PODOBAJA MI SIĘ WASZE PROPOZYCJE TRAS. MY ZAPLANOWALIŚMY TAKĄ: MUROWANIEC-KRZYŻNE-KOZIA PRZEŁĘCZ-DPS 1 DZIEŃ. DPS-SZPIGLASOWA-WROTA CHAŁUBIŃSKIEGO-MORSKIE OKO 2 DZIEŃ.MORSKIE OKO-RYSY-SŁOWACJA 3 DZIEŃ.JAK MYŚLICIE-JEST TO DO ZROBIENIA. POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 22, 2005 10:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Jędrek napisał(a):
WITAM!
PODOBAJA MI SIĘ WASZE PROPOZYCJE TRAS. MY ZAPLANOWALIŚMY TAKĄ: MUROWANIEC-KRZYŻNE-KOZIA PRZEŁĘCZ-DPS 1 DZIEŃ. DPS-SZPIGLASOWA-WROTA CHAŁUBIŃSKIEGO-MORSKIE OKO 2 DZIEŃ.MORSKIE OKO-RYSY-SŁOWACJA 3 DZIEŃ.JAK MYŚLICIE-JEST TO DO ZROBIENIA. POZDRAWIAM


zanim zbierzesz cięgi za caps lock, powiem Ci,że dzień pierwszy to plan długi i ambitny. Masz do pokonania długą i monotonną, choć malowniczą Pańszczycę, którą uwieńczysz katorżniczym podejściem na Krzyżne. Potem Cie czeka najbardziej dziki i pozbawiony mozliwosci wczesniejszego zejscia wschodni wariant OP aż do Granatu Skrajnego. Jesli tu nie masz jeszcze dosc to wędrujesz dalej: Posredni Granat- Zadni Granat. Ale to jeszcze nie koniec :!: Musisz piąć się kawałek Zlebem Kulczynskiego. Potem dojsc na Kozi W.łatwą ściezką. A do schroniska w 5Stawach jeszcze daleko. Kominem z Koziego na dół trza zejść a nogi już nie te :? .Potem zejście do Pustej Dol. - niestety technicznie wymagające skupienia- a Ty juz masz "telegraf" :shock:
Skróć ten pierwszy dzień- wyjdzie Wam na dobre :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 12:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
no wlasnie. moze bardziej rozsadne byloby zjesc z koziego wierchu. to przeciez dopiero pierwszy dzien a przed Toba za dwa dni rysy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 2:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 7:38 pm
Posty: 4
Przepraszam za Caps Lock.Nie wiedziałem,że nie można.Dziękuję za porady.Ten ambitny plan wziął się stąd, że już wcześniej zrobiliśmy część Orlej od Świnicy do Koziej Przełęczy, a teraz w jeden dzień chcieliśmy skończyć.Po waszych opiniach myślimy żeby to podzielić na dwa dni.Może macie propozycje jak to ciekawie zrobić,tak aby w drugi dzień dojść do DPS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 3:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Pisanie dużymi literami oznacza w necie krzyk. To o to chodzi.

Jak to podzielicie na dwa dni to możecie najpierw pokonać odcinek Krzyżne - Skrajny Granat. A następnego dnia Skrajny Granat - Kozia Przełęcz i zejść do DPS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 5:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
o! ten podział trasy jest najlepszy moim zdaniem- i dzięki temu będzie to przyjemność a nie natrętna myśl: kiedy wreszcie skończy się ta męka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 11:18 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 7:38 pm
Posty: 4
Dziękujemy za propozycje.Szczególnie dziękuje moja współtowarzyszka wyprawy, która była lekko przerażona poprzednią wersją.Duży plecak bardzo przeszkadza na Orlej ? Dotąd chodziliśmy z małym ,,jednodniowym",ale teraz będziemy się przemieszczać ze schroniska do schroniska,więc potrzebny będzie większy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 11:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11083
Lokalizacja: Poznań
Z dużym, transportowym plecakiem bym nie szedł na Orlą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 12:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Jędrek napisał(a):
Dziękujemy za propozycje.Szczególnie dziękuje moja współtowarzyszka wyprawy, która była lekko przerażona poprzednią wersją.Duży plecak bardzo przeszkadza na Orlej ?.


do przejscia Orla z plecakiem oczywiscie jest - acz plecak przeszkadza na niektorych odcinkach nawet troszke bardziej...
Najwazniejsze (jesli macie odpowiednia koncycje oczywiscie-bo na pierwszy dzien macie ambitny plan (z plecakami) -nawet ten "okrojony") to "pamietac o plecaku". Brzmi to smiesznie "jak moge zapomniec o 15kg plecaku:)" ale chodzi o to by zchdzac w wezszych szczelinach lub po pulkach skalnych nie zaklinowac/zaczepic sie sie gdzies oraz nie wpasc na pomysl "zsuwania sie na pulkach skalnych tylem etc"

pozdrawiam
ambitnych :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL