Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 9:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 9:27 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Pabianice
Witam wszystkich.
W wakacje wybieram się na Słowację w Tatry. Ponieważ jadę tam pierwszy raz mam kilka pytań. Poszperałem trochę na tym forum i nie tylko i sporo już wiem, ale trochę niejasności zostało.
1) Znajomy wrócił niedawno z wypadu w Słowackie Tatry Zachodnie i mówił, że na dużo szlaków można wejść tylko z przewodnikiem! Ile jest w tym prawdy?
2) Czy w elektriczce płaci się za bagaż?
3) Czy na każdej stacji można kupić bilet? Będę mieszkał w Novej Lesnej i wiem, że to wieś.
4) Czy ubezpieczenie można wykupić w Polsce.

Pozdrawiam wszystkich miłośników gór.
PS. Nie dziwcie się, że już planuję sierpniowy wyjazd, ale później będę miał dużo innych spraw na głowie i na to nie będzie czasu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 9:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
1. NIE
2. NIE
3. TAK
4. TAK


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 4:03 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
jacub napisał(a):
3) Czy na każdej stacji można kupić bilet? Będę mieszkał w Novej Lesnej i wiem, że to wieś.


Nie na każdym przystanku ale akurat w Novej Lesnej tak, kasa czynna od 6 chyba :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 7:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
jacub napisał(a):
3) Czy na każdej stacji można kupić bilet? Będę mieszkał w Novej Lesnej i wiem, że to wieś.


A jeśli na jakimś przystanku nie można kupić biletu, lub jedziesz wcześniej zanim otworzą kasy, to idziesz do konduktora i on ci go sprzedaje bez prowizji.
W innych przypadkach coś tam dolicza. Tak jak w PKP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 8:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
max napisał(a):
jeśli na jakimś przystanku nie można kupić biletu, lub jedziesz wcześniej zanim otworzą kasy, to idziesz do konduktora i on ci go sprzedaje bez prowizji.
W innych przypadkach coś tam dolicza. Tak jak w PKP.

Czyli TAK 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 13, 2007 8:30 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 9:27 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Pabianice
dresik - nie ma to jak zwięzłe odpowiedzi :)
Dzięki wszystkim za informacje. Może mi ktoś potwierdzić, zzy bilety okresowe na TEZ obowiązują na wszystkie trasy.
Pewnie mi sie jeszcze przypomni z 15 tysięcy rzeczy :o


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 11:21 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
a Gdzie w Polsce można upic ubezpieczenie? Chcę jechac na jeden dzień na Slowację - Sucha Bela. I czy musze mieć slowacke grosze czy upie za zlotówki? ile trzeba miec na jeden dzien kaski slowackiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 11:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Najlepiej przez internet
na przykład tu:
http://www.union.sk/

Jeszcze nie próbowałem kupić (jadę dopiero w lipcu i wtedy skorzystam).
Ale gdy będziesz miała wątpliwości pisz na ich maila. Mi bardzo szybko i konkretnie odpisali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 11:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
Dzięki Max.
A nie ma strony po polsku :D ? Ja tam nic nie rzumiem. potrzebuje ubezpieczenie na jeden dzień- na jednodniową wycieczkę tylko nie znam konkretnej daty, bo to będzie zalezalo od pogody. Czy to ubezpeicznie jest na konkretny dzien? jesli tak to nie mogę kupić przez Internet. No co z oieniążkami? czy musze mieć slowackie?czy zlotówki blisko ganicy sa w uzyciu normalnym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 12:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Tam można kupić bez koron, jeśli masz kartę kredytową (ściągną Ci z karty równowartośc w PLN).
Ale niestety trzeba podać konkretny dzień (dni) ubezpieczenia.
Jeśli nie znasz konkretnej daty to chyba tylko kupić na miejscu.
(w miejscowościach turystycznych nie powinno być z tym problemu, ze złotówkami (chyba?) również).
Lub wejdź na tę stronkę tuż przed wyjazdem i wykup ubezpieczenie z konkretną datą (wydruk z tej strony jest potwierdzeniem zawarcia ubezpieczenia).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 2:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
panna rozyczka napisał(a):
Dzięki Max.
Czy to ubezpeicznie jest na konkretny dzien? No co z oieniążkami? czy musze mieć slowackie?czy zlotówki blisko ganicy sa w uzyciu normalnym?


Rozyczko Droga, kup najlepiej w Zakopanem ubezpieczenie. Dostaniesz praktycznie w kazdym biurze turystycznym w Zakopcu. Ja kupowalem w Orbisie na krupowkach i wyszlo nawet korzystnie cenowo (dokladnie nie pamietam ;)).

Co do zlotowek, to blisko granicy i owszem, mozna kupic piwo itd. Ale glebiej przydadza sie jednak korony (szczegolnie do elektriczki itp, bo za kwatery i busy generalnie w zlotowkach zaplacisz :) ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 2:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
a i tak na marginesie jest przyklejony wyzej temat dot. slowacji wiec zaraz was pewnie Moderator pogoni :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 4:17 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
panna rozyczka napisał(a):
a Gdzie w Polsce można upic ubezpieczenie? Chcę jechac na jeden dzień na Slowację - Sucha Bela.

W Slowackim Raju zaplacisz na Podlesku (Sucha Bela) za bilet wstepu 40 Sk, w tym jest zaliczone i ubezpieczenie na jeden dzien, wiec nie musisz sobie kupowac inne ubezpieczenie w Polsce ani na Slowacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 6:35 pm 
Swój

Dołączył(a): So lis 11, 2006 4:52 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Katowice
No niby Uniun Słowacki ubezpiecza , tak przynajmniej na bilecie jest napisane, ale troszke sprzeczne jest to z drugim napisem już całkowicie po polsku "Wejście do żlebów na własną odpowiedzialność " :) . Ja bym był jednak za ubezpieczeniem sie w Zakopcu po drodze, byle jaka ubezpieczalnia na miejscu za mniej niz 10 zl Cie ubezpieczy. Korony tez lepiej miec wczesniej kupione bo ich przeliczniki na miejscu sa niekiedy smiesznie zawyzone. Zyczę udanego pobytu i zamiast suchej beli polecam Sokolią dolinę , którą zreszta da sie przejsc przechodząc Suchą belą na Klasztorisko, dalej zóltym szlakiem do Tomaszowskiej Doliny i po 30 min "wuala" ;) .

_________________
Żyj tak by po śmierci tesknili ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 9:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Czy można kupić ubezpieczenie na Łysej Polanie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 30, 2007 10:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
ja kupowałem w Warcie albo PZU - dzienny koszt to jakieś 3-4 zł / os

mysle ze nie ma się co bawić z kupowaniem na słowacji czy gdzieś na przejściu granicznym

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 01, 2007 12:48 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
w zeszłym roku kupowalam w PZU - koszt za 5 dni 15 zł, czyli kak wspomniał wyżej macciej 3zł/os
w Starym Smokovcu dokupiłam jeszcze na 2 dni- koszt 40 koron


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 01, 2007 3:30 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lis 28, 2006 11:00 pm
Posty: 188
Lokalizacja: Poznań
To samo PZU i tyle, po co szukac na miejscu :wink: gdy można zająć się tylko przyjemnościami :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 10:43 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
Noel napisał(a):
zamiast suchej beli polecam Sokolią dolinę


Noelu
A jak się ma ta polecana przez Ciebie trasa do mojej propozycji - sucha bela- jesli rozpatrywać w sensie mozliwościowym. ekspozycje, drabinki, klamry - gdzie jest łatwiej? Przyznam ,że to będzie mój pierwszy kontalt z drabinkami i klamrami, z luftem dlatego chce się w miaremozliwości zaaklimatyzowad, ale bez przesady. Żebym nie zrezygnowała wogóle - jak się przestraszę. Na razie nie wiem jak reaguję. Znajomi polecali mi Suchą Belę, bo jest w miarę łatwa za wszystko do aklimatyzacji psychicznej posiada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 11:05 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Sokolia doline ci wcale nie polecam, skoro bedziesz pierwszy raz w Raju. To najbardziej trudna trasa, i tylko dla doswiadczonych, dla tych, co juz troche w Raju przeszli. Jest tam 80 m wysoki Zavojovy wodospad, i idziesz az calkiem do gory mysle ze po 8 drabinach.
Polecam ci Piecky, na poczatku drabina troche adrenalinowa :lol: , ale dasz rady. Dla mnie najbardziej piekna trasa, no i duzo mniej ludzi niz na Suchej Belej.


Ostatnio edytowano Śr maja 02, 2007 4:18 pm przez janek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 11:44 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
no i Noel chciał mnie chyba życia pozbawić :D Ja mu pokażę :lol:
Dzięki Janku za radę. Bezpieczeństwo przede wszystkim. A będe pierwszt raz w Słowackim Raju i wogóle pierwszy raz drabinki, łańcuchy - nie chcę się przestarszyć. To ma być trasa aklimatyzacyjna przed Tatrami Wysokimi ( Granaty, Swinica, Kozi Wierch)
A ta piecky to porównywalne trudności do Suchej Beli?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 11:52 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Tak, to cos podobnego. Zobacz fotky, ktore robil moj kuzyn, jak tam bylismy ostatnio:
http://i122.photobucket.com/albums/o258 ... aj0004.jpg - to jest ta trudniejsza drabinka na poczatku
http://i122.photobucket.com/albums/o258 ... aj0037.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o258 ... aj0013.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o258 ... aj0041.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 11:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
Janku, no ta drabinka to , nie powiem, wywołuje już pewną doze adrenaliny! Wygląda groźnie, nie wiem czy dałabym radę. Czy na Beli tez jest taka drabinka? Ile ona ma metrów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:07 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
W Suchej Belej tez sa takie drabinki, ale nie takie grozne. Sucha Bela to jedna z najlatwiejszycj tras, i dla dzieci. Ta na Pieckach ma moze 12-13 metrow, to taka najtrudniejsza drabinka na Pieckach, potem sa dalsze, ale mniejsze i nie takie trudne i nie powinnas miec problemy.. Pewnie dasz rade i na Belej i na Pieckach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:11 pm 
Swój

Dołączył(a): So lis 11, 2006 4:52 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Katowice
Powiem tak: tam technicznych trudnosci nie ma tzn. jesli przejdziesz sucha bele, piecky, cokolwiek, to przyzwyczaisz sie do drabinek i innych pasci. Ja tez mam jakies tam leki ale szybko sie przyzwyczailem. Sokolia rzeczywiscie uchodzi za najtrudniejsza ... a moze po prostu dlatego ze jest tam najwyzszy wodospad i dostarcza najwiecej emocji. Oosobiscie uwazam ze np. wejscie na zawrat jest wiekszym wyczynem niz jakakolwiek trasa w slovenskim raju ( mowie o znakowanych bo przeszedlem wszystko tam).
W pieckach bylem tam z ekipa ktora nie miala zadnych lekow a mimo to jak staneli pod pierwszymi drabinkami to troszke sie wahali, zas sokolia przeszli bez problemow .

Piecky
http://img148.imageshack.us/img148/2286/s5000887vx9.jpg

Sokolia dolina
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ae ... 34cdb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a59 ... 7d667.html

Tylko malo wody bo to byl wrzesien ;) teraz znacznie lepsze beda te wodospady.

_________________
Żyj tak by po śmierci tesknili ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:23 pm 
Swój

Dołączył(a): So lis 11, 2006 4:52 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Katowice
A jeszcze jest jedna malutka trasa godna polecenia, jak się idzie z Klastoriska na Velky Kysel to po drodze jest taki krotki szlak zoltego koloru ze tak niefachowo powiem taka "pentelka" . Jest to szczegolny szlak bo jako jeden z niewielu w Slovenskym raju zostal czesciowo zamkniety tzn. ograniczony do wlasnie tej malej "pentelki" :). Wypada mi chyba powiedziec dlaczego go zamkneli, prawdopodobnie przyczyna byla smierc 21 letniej dziewczyny ktora tam spadla ... . W obecnej postaci jest bardzo latwy a mimo to dziki i urodziwy , wrecz sklaniajacy do przemyslen.

_________________
Żyj tak by po śmierci tesknili ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:24 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Moze masz racje Noel, ale skoro rozyczka bedzie pierwszy raz w Raju, niech sprobuje cos latwiejsze - Sucha Bela lub Piecky.
Rozyczko, tutaj znalezlem zdjecia z Belej: http://travel.valek.net/photo.cgi?p=10&style=1 to faktycznie latwa trasa, i Piecky tez, przejdziesz pierwsza drabinka i wszystko bedzie ok 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Noel napisał(a):
A jeszcze jest jedna malutka trasa godna polecenia, jak się idzie z Klastoriska na Velky Kysel to po drodze jest taki krotki szlak zoltego koloru

Tak, to napewno fajna i bardzo ladna trasa , bylem tam 2 tygodnie temu, zdjecia tutaj: http://galeria.horska-turistika.sk/Slov ... index.html

Noel napisał(a):
przyczyna byla smierc 21 letniej dziewczyny ktora tam spadla ...

Tak, ale trzeba powiedziec, dlaczego zginela.. Zeszla ze szlaku poza lancuch na dosc niebezpecznym miejsciu....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 12:53 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 10:27 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Łódź
Przemyslałam i postanowiłam. Na pierwszy dzień Sucha Bela (to będzie wogóle pierwszy dzień w wTatrach po całonocnej jeździe do Zakopanego). potem pochodzę po Tatrach w Poslce i na dzień odpoczynku pojadę znowu na słowację, tym razem Piecky. Jak i to pójdzie, jak przejdę Zawrat ( :lol: ) to trasapolecana przez Noela będzie ostatniego dnia pobytu w górach.
Obym wróciła cała , zdrowa i szczesliwa.

Ogromne dzięki i buziaki dla Huberta, Janka I Noela :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2007 1:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
Rozyczko, potem daj znac jak bylo :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL