Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N maja 12, 2024 11:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 28, 2005 2:21 pm 
Dzień dobry /tytułem przywitania bo pierwszy raz coś tutaj pisze/
Jak wyliczyć ilość punktów zdobytych przy wyjściu na Rysy od słowackiej strony wg regulaminu GOT PTTK

"
§ 6

GOT PTTK popularną i małą zdobywa się według zasad:

1. Zalicza się 1 punkt za każdy przebyty kilometr oraz 1 punkt za każde 100 m różnicy podejść. Jeśli wycieczka jest ujęta w Trasach punktowanych do GOT PTTK, stanowiących załącznik do niniejszego regulaminu, to należy stosować punktację przewidziana w Trasach."

takie wyliczanie sobie punktów jest nieco kłopotliwe o ile bowiem proste jest liczenie "odległości w pionie" jest proste o tyle liczenie przebytych kilometrów nie jest takie łatwe. Nie jest to przecierzz odległość na mapie mnożona przez skale bo to nie uwzglednia pochyłości. Z tym problemem zwrazam sie do państwa. Czy ktoś może mi powiedzieć ile punktów przysluguje za ta wycieczke? albo jak to wyliczyć?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2005 3:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Ja nie mam pojęcia nigdy nie bawiłem się w odznaki.
Najlepiej takie pytanie zadać na forum PTTK
http://forum.pttk.pl



-------------------------------------
Tatry Słowackie

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 28, 2005 3:16 pm 
dzięki


Góra
  
 
PostNapisane: N sie 28, 2005 3:53 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2005 9:00 am
Posty: 129
Lokalizacja: z Jury
centuś napisał(a):
1. Zalicza się 1 punkt za każdy przebyty kilometr oraz 1 punkt za każde 100 m różnicy podejść. Jeśli wycieczka jest ujęta w Trasach punktowanych do GOT PTTK, stanowiących załącznik do niniejszego regulaminu, to należy stosować punktację przewidziana w Trasach."
W regulaminie GOT z 1962r., który ujmował trasy w Tatrach słowackich w pozycjach 313 i 314: z Popradzkiego Stawu na Rysy pkt. 15/5

W obecnym regulaminie Tatry słowackie są pominięte, ale sposób wyliczenia (za różnicę wysokości - tylko w górę, oraz za przebyte kilometry) jest prosty i przy użyciu mapy nie powinien nastręczać trudności; ma przy tym tę zaletę, ze można go zastosować do każdej drogi w terenie :) - pamiętajmy przy tym, że nie chodzi o superdokładne wyliczenie, tylko orientacyjne :lol:

_________________
Powietrza nie trzeba kochać - wystarczy je chłonąć,
góry też


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 5:40 pm 
W regulaminie GOT z 1978r., ostatnim, który ujmował trasy w Tatrach słowackich w poz. 1140: Szczyrbskie Jezioro - Popradzki Staw - 6/4 pkt., poz. 1142: Popradzki Staw - Przełęcz Waga - 11/3 pkt. i Przełęcz Waga - Rysy - 3/1 pkt.
Pozdrawiam , Piotr.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL