Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So paź 18, 2014 8:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Faktycznie 2009-2014 maj do październik 90 dni w Tatrach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 18, 2014 9:01 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Szału nie ma, wychodzi raptem po 15 dni w roku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 18, 2014 10:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie, wszystkiego było 134 dni (a 2014 jeszcze się nie skończył), czyli wychodzi 27 dni na rok. A swoja drogą to jak 90/5 =15 to masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 18, 2014 10:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 3:57 pm
Posty: 1882
Lokalizacja: Lublin
kilerus napisał(a):
2009-2014

to sześć lat, a nie pięć.
więc ...
trekker napisał(a):
wychodzi raptem po 15 dni w roku

_________________
Strząsnąć tę pisowską szarańczę.
Schetyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 7:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No fakt :oops:

czyli 22


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:27 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
trekker napisał(a):
Pan Trekker wszedł by na ten szlak o 5 rano jak jeszcze budka byłaby zamknieta

Cwaniak zaoszczędził piątaka. Czy o tej porze można dojechać komunikacją publiczną z dworca - płatne busy ?
trekker napisał(a):
co roku pada rekord wejść do tpn

Więcej osób = więcej pieniędzy co powinno dać lepsze warunki, żeby nie odczuwać tego tłoku. Ale zamiast myśleć to "konie są zamęczane" i to jest najważniejsza sprawa :). Coraz bardziej jestem przekonany, że jeżeli liczba turystów stale by rosła, należałoby zorganizować tam lepsze połączenie, ciuchcia podobno kiedyś jeździła.
Jak kilerus ma liczyć tłumy jak siedzi w śnieżnej dolinie gdzie cytat. wiki. "najłatwiejsze drogi do niej są nieco trudne" :). Większość ma tutaj uprawnienia do wspinania się więc jak mogą wam tłumy przeszkadzać... a może za dużo ludzi ma takie uprawnienia mhmmh...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Adam_21 napisał(a):
Cwaniak zaoszczędził piątaka.


Pierdzielisz takie bzdury sam z siebie czy ktoś ci za to płaci?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:39 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
_Sokrates_ napisał(a):
Pierdzielisz takie bzdury sam z siebie czy ktoś ci za to płaci?

Patrz na siebie będziesz zaskoczony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Obrazek

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 9:52 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Bardzo się różnimy, to pewnie kwestia kultury i wykształcenia. Zakładam, że jesteś takim pajacowatym wazeliniarzem, ale nie widzę potrzeby dzielić się takimi informacjami ze wszystkimi.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 10:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Gratuluję przenikliwości umysłu i trafności spostrzeżeń.

A tymczasem nie trać czasu na głupoty tylko korzystaj z wolnej niedzieli tak abyś w poniedziałek poszedł do pracy w pełni wypoczęty i naładowany energią.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 11:32 am 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Dziękuję. Mam wystarczające zasoby energii. W poniedziałek nie wybieram się do pracy, w czwartek dopiero mam rozmowę w sprawie pracy, może się uda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 6:23 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Adam_21 napisał(a):
Dziękuję. Mam wystarczające zasoby energii. W poniedziałek nie wybieram się do pracy, w czwartek dopiero mam rozmowę w sprawie pracy, może się uda.


Aha czyli to pierdzielenie to spowodowane stresem przed rozmowa o prace... Moja rada odstresuj sie poza tym forum!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 6:47 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
felek89 napisał(a):
Aha czyli to pierdzielenie to spowodowane stresem przed rozmowa o prace... Moja rada odstresuj sie poza tym forum!

Dlaczego odnosisz się do mojej osoby? Rozwiń może ten tekst, bo nie rozumiem o co ci chodzi. Wasz poziom dialogu sprawia że jesteście lepszą rozrywką niż kino. Ja się śmieje niestety wy powinniście płakać. Forum służy do wymieniania poglądów, poznawania innych, dzielenia się zdjęciami, przemyśleniami. Znam lepsze sposoby odstresowania się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 7:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
My tez czesto sie smiejemy! Czytajac posty niektorych patafianow...

Znasz sposoby na odstresowanie? Swietnie! To do uslyszenia po powrocie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 7:02 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 1:57 pm
Posty: 138
Gratuluję, życzę dużo uśmiechu. Nigdzie się nie wybieram.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 19, 2014 7:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Adam_21 napisał(a):
Nigdzie się nie wybieram.


Tego sie obawialem... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 12:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
System limitowania wstępu nie musi działać na tej zasadzie, że pierwszeństwo ma ten, kto nigdy nie był, ale na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Czyli tak jak ma to miejsce, gdy kupujemy bilet na samolot, autobus czy pociąg. Może się to odbywać przez internet, przez odpowiedni system rejestracyjny, który by nie tworzył zbędnej biurokracji. Owszem, w Zakopcu na przykład mógłby być punkt z panią w okienku albo jakiś automat. Żeby nie było tak, że pół roku wcześniej wszystko wyprzedane, to na każdy dzień, albo nawet przedział czasowy, przypadałyby bilety, które można kupić w dzień wejścia do parku (oczywiście mówimy o pewnej ich puli). Kwestią do dyskusji jest ilość odwiedzających oraz czy ma to się tyczyć wszystkich szlaków. Jak mniemam, wątpliwe jest, aby do Moka waliły tłumy przez Psią Trawkę, a nawet Rusinową.
Zapomnijmy na chwilę, że to park narodowy. Podobne rozwiązania istnieją na całym świecie, gdy chcemy zwiedzać popularne muzea czy atrakcje turystyczne. Z tego punktu widzenia Tatry są tym samym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Tylko po co?

Na prawdę tak ciężko jest pójść tam gdzie nie ma tłumów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 12:41 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Jadąc w Tatry uprawiam właśnie taką żonglerkę, więc staram się wybierać miejsca oraz pory dnia i roku, aby było stosunkowo spokojnie. Radzę sobie całkiem, całkiem, ale i tak nie zawsze się to udaje z przyczyn przeróżnych. Najwięcej da się zdziałać porą dnia i roku, miejsc, które nie są oblegane, jest jak na lekarstwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 12:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Śpiący Rycerz napisał(a):
miejsc, które nie są oblegane, jest jak na lekarstwo
I tu się właśnie mylisz. Jest przeciwnie. Tych obleganych jest zdecydowana mniejszość.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 1:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No właśnie jest niewiele i po prostu gdzieś muszą być. Lepiej jak się wszystkich wrzuci do jednego worka niż jak się rozpełzną po kilku. Ograniczenie ruchu w jednym miejscu spowoduje zwiększenie w innym. Ograniczenia w Tatrach polskich spowodują większe tłumy na Słowacji, albo w Pieninach. To już lepiej niech sobie wszyscy dreptają do Moka...


Kolejna sprawa, która mnie zadziwia to, ze jakby co to będą śmiechy i chichy, że Pan Marian tylko przed TV siedzi, a jak Pan Marian wybierze się gdzieś, to jest wielkie halo, że tłum robi.


Ostatnio edytowano Pn paź 20, 2014 1:15 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 1:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
trekker napisał(a):
Szału nie ma, wychodzi raptem po 15 dni w roku

a temacie gór jestem zdania ,że liczy się nie ilość ,a jakość 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 2:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Krabul napisał(a):
Śpiący Rycerz napisał(a):
miejsc, które nie są oblegane, jest jak na lekarstwo
I tu się właśnie mylisz. Jest przeciwnie. Tych obleganych jest zdecydowana mniejszość.

Ok. Zależy, co kto rozumie przez słowo "oblegane". Morskie Oko, Giewont, Chochołowska, i Kościeliska też, są wyjątkowo zatłoczone. Jeśli przyjąć gdzieś wcześniej poruszone kryterium sikania, to na większości pozostałych szlaków nie da się spokojnie wysikać. Co chwila kogoś się mija. Szlaki spokojne są w mojej opinii mniejszością. Zaznaczam, że mowa o tzw. wysokim sezonie.

kilerus napisał(a):
No właśnie jest niewiele i po prostu gdzieś muszą być. Lepiej jak się wszystkich wrzuci do jednego worka niż jak się rozpełzną po kilku. Ograniczenie ruchu w jednym miejscu spowoduje zwiększenie w innym. Ograniczenia w Tatrach polskich spowodują większe tłumy na Słowacji, albo w Pieninach. To już lepiej niech sobie wszyscy dreptają do Moka...

Przyznaję, jest to jakiś argument i wolałbym aby się to nie spełniło. Aczkolwiek słit focia z Zielonego Plesa? Nie wiem, czy to by przeszło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 2:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Śpiący Rycerz napisał(a):
Jeśli przyjąć gdzieś wcześniej poruszone kryterium sikania, to na większości pozostałych szlaków nie da się spokojnie wysikać. Co chwila kogoś się mija.


Startując pierwszym busem z Zakopanego w każdy zakątek polskich Tatr ma się zwykle ciszę i spokój przez większość trasy. Tłumy pojawiają się dopiero przy powrocie i mniej więcej w tym samym czasie rypie się pogoda.

Tak więc odpowiednio planując trasę można mieć góry dla siebie nawet w trakcie sezonu.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 2:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ok. Zależy, co kto rozumie przez słowo "oblegane". Morskie Oko, Giewont, Chochołowska, i Kościeliska też, są wyjątkowo zatłoczone. Jeśli przyjąć gdzieś wcześniej poruszone kryterium sikania, to na większości pozostałych szlaków nie da się spokojnie wysikać. Co chwila kogoś się mija. Szlaki spokojne są w mojej opinii mniejszością. Zaznaczam, że mowa o tzw. wysokim sezonie.
Aha, i to jest ta większość miejsc. Przecież nawet na Giewont jak sobie wyjdziesz o 4-5 rano to będziesz miał pustki przez większość wycieczki. Ostatnio byłem w szoku, bo zabrałem swojego młodego (roczek z hakiem) na Gęsią Szyję. W Tatrach Polskich byłem pierwszy raz od jakichś pięciu lat. Myślałem, że będzie dramat jeśli chodzi o tłumy. Na Rusinowej Polanie byliśmy o godz. 10 (z dzieckiem o świcie się nie wyjdzie, trzeba się dostosować). I co? Oprócz nas może z 8 osób. Na Gęsiej byliśmy sami, dopiero po kilkunastu minutach zaczął się duży ruch. Także albo można, znając dokładnie realia, tak zaplanować wycieczkę, żeby było dobrze, albo jak Ty narzekać sprzed monitora, że Ci nie uchwalili odpowiadającej Ci ustawy.
A do godziny 10-11 to jesteś w stanie zdobyć najłatwiejszą drogą każdy tatrzański szczyt startując z parkingu i wracać spokojnie do auta. A że trochę ludzi będzie w drodze powrotnej - trzeba przeżyć.

EDIT: Widzę, że Sokrates mnie ubiegł

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 3:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Ubiegl nie ubiegl obaj glosicie najprawdziwsza prawde! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 4:07 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
_Sokrates_ napisał(a):
Startując pierwszym busem z Zakopanego w każdy zakątek polskich Tatr ma się zwykle ciszę i spokój przez większość trasy. Tłumy pojawiają się dopiero przy powrocie i mniej więcej w tym samym czasie rypie się pogoda.

Krabul napisał(a):
Przecież nawet na Giewont jak sobie wyjdziesz o 4-5 rano to będziesz miał pustki przez większość wycieczki.

Ależ ja to doskonale wiem i z dobrym powodzeniem stosuję, stąd - że zacytuję samego siebie - pisałem: staram się wybierać miejsca oraz pory dnia i roku, aby było stosunkowo spokojnie. Czyli bardzo wcześnie i najlepiej nie w sezonie. To właśnie miałem na myśli. A to co jest jest najbardziej dla mnie upierdliwe, to właśnie owe powroty lub podejścia do schronisk późnym popołudniem/wczesnym wieczorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 4:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Śpiący Rycerz napisał(a):
A to co jest jest najbardziej dla mnie upierdliwe, to właśnie owe powroty lub podejścia do schronisk późnym popołudniem/wczesnym wieczorem.

kup sobie zestaw do spania -opaska na oczy ,zatyczki na uszy i popylaj z laską dla niewidomych-za jednym zamachem pozbędziesz się tego co cie brzydzi..

śmieszą mnie takie ludziki ,które siebie uważają za lepszych bo weszli kilka razy gdzieś wyżej i wydaje im się że tworzą elitę,a ta reszta to właśnie stonka,którą wcześniej sami najczęściej tworzyli.
Ubierze jeden z drugim nortfejsa lub słonia z futrem przejdzie orlą prąć i w schronisku z boku przy stole będzie przy herbacie i zmiętej bułce narzekał jakie to dziadostwo i pokemony zatruwają jego wypoczynek w górach :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 20, 2014 5:38 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
prof.Kiełbasa napisał(a):
Śpiący Rycerz napisał(a):
A to co jest jest najbardziej dla mnie upierdliwe, to właśnie owe powroty lub podejścia do schronisk późnym popołudniem/wczesnym wieczorem.

kup sobie zestaw do spania -opaska na oczy ,zatyczki na uszy i popylaj z laską dla niewidomych-za jednym zamachem pozbędziesz się tego co cie brzydzi..

śmieszą mnie takie ludziki ,które siebie uważają za lepszych bo weszli kilka razy gdzieś wyżej i wydaje im się że tworzą elitę,a ta reszta to właśnie stonka,którą wcześniej sami najczęściej tworzyli.
Ubierze jeden z drugim nortfejsa lub słonia z futrem przejdzie orlą prąć i w schronisku z boku przy stole będzie przy herbacie i zmiętej bułce narzekał jakie to dziadostwo i pokemony zatruwają jego wypoczynek w górach :lol:

O jej! Jakie mądrości! Jestem zmieszany. Czujesz się dowartościowany? Wspaniale, to teraz przyjmij do wiadomości, że mi nie musi się podobać ilość ludzi na szlakach, tak jak nie każdy lubić dzieci, zwierzęta itd. Takie są moje odczucia, do których mam prawo. Jeśli lubisz iść w procesji do Moka, Twój wybór, Twoje prawo, mam to gdzieś, możesz nawet koniami wjechać. Ja akurat tego nie lubię. I co mi zrobisz?

prof.Kiełbasa napisał(a):
śmieszą mnie takie ludziki ,które siebie uważają za lepszych

Sam sobie zaprzeczyłeś w jednym zdaniu. Mistrz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 446 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL