Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt maja 14, 2024 2:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 7:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 8:07 am
Posty: 214
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Przegląd prasy:



Lotnisko koło Zakopanego może ruszyć już w 2010 roku
(Gazeta Prawna/21.01.2008, godz. 05:00)

Nowy Targ i Zakopane pracują nad uruchomieniem na Podhalu lotniska pasażerskiego. Szukają partnerów, którzy zainwestują prawie 200 mln zł.

Wariant optymistyczny zakłada, że lotnisko otwarte dla ruchu pasażerskiego w pobliżu Zakopanego mogłoby zacząć działać już pod koniec 2010 r.

Nowy Targ chce wykorzystać istniejące lotnisko aeroklubowe (130 ha) i przylegające do niego nieruchomości (około 300 ha). Zakopane czynnie uczestniczy w tym projekcie skuszone możliwością uruchomienia lotniczego transportu dla turystów.

- Podzieliliśmy projekt na dwa etapy. Pierwszy zakłada budowę betonowego pasa startowego o długości 1,6 tys. metrów. Będzie przystosowany do lądowania samolotów 40-, 50-osobowych. W drugim etapie może powstać dodatkowa infrastruktura komercyjna. Razem to koszt 180-200 mln zł - mówi Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu, który nadzoruje projekt rozbudowy lotniska.

Biznesplan i studium wykonalności projektu przygotowała niemiecka firma IVW. Burmistrz Fryźlewicz liczy, że do jesieni uda się wprowadzić nowy plan zagospodarowania przestrzennego uwzględniający przebudowę portu.

- Do tego czasu chcielibyśmy też określić źródła finansowania inwestycji. Do spółki lotniskowej chce wejść wiele okolicznych gmin, ale nie mają takiego kapitału. Szukamy tych pieniędzy, gdzie się tylko da - u marszałka, ministra infrastruktury, w Portach Lotniczych, u inwestorów prywatnych i w funduszach europejskich. Chcielibyśmy wybudować nowy port jak najszybciej, ale bardziej realny jest chyba rok 2011 - mówi Marek Fryźlewicz.

- Jesteśmy skłonni rozważyć każdy tego typu projekt - odpowiada Artur Burak, rzecznik PPL, firmy zarządzającej kilkoma lotniskami, w tym Okęciem.

Paweł Jankowski, który pracuje nad projektem z ramienia burmistrza Zakopanego, uważa, że projekt mogą zablokować złe rozwiązania ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP).

- Inwestorzy zgłaszają się już teraz, ale przeprowadzenie tego projektu w oparciu o istniejące przepisy o PPP będzie niezmiernie trudne - mówi.

Lotnisko pod Nowym Targiem dzieli od Zakopanego 20 km. Do stolicy Tatr można z niego dotrzeć, omijając zwykle zatłoczoną zakopiankę. Bazę turystyczną rozwija sam Nowy Targ, ale na lotnisko czekają też wszystkie inne okoliczne miejscowości narciarskie, licząc, że możliwość szybkiego dotarcia na Podhale samolotem przyciągnie więcej turystów zagranicznych.

700 mln euro przeznaczy UE na dofinansowanie inwestycji na lotniskach regionalnych w Polsce

http://biznes.onet.pl/5,1464226,prasa.html

_________________
http://piohal.fotosik.pl/albumy/79684.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Już nie wystarczy lotnisko w Krakowie? Proponuję by samolot lądował odrazu pod McDonaldem na Krupówkach :lol:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Myśląc przyszłościowo to dobra inwestycja, jeżeli chce się zmniejszyć zimowy smog nad Zakopanem, ale i na latanie może sobie więcej osób pozwolić, bo latanie tanieje. I jeżeli Nowy Targ zadba o turystów to odciąży się Zakopane. Przy postępie cywilizacji prędzej, czy później musiało by to nastąpić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Śpiący Rycerz napisał(a):
Myśląc przyszłościowo to dobra inwestycja

A nie lepiej zmodyfikować linię kolejową (wiem że jakieś tam plany są), jak by nie patrzyć to nie tylko tańszy i czystszy, ale także szybszy środek transportu ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
To odrazu postawmy i apartamenty na Lipkach...
Moim zdaniem najlepszą inwestycją była by otulina(i jej rozreklamowanie) dla PN, która odciążyła by ruch w samym Tatrzańskim Parku - całe tałatajstwo piło by piwo zdala od Parku. Krupówki powoli robią się za"ciasne".
Lotnisko małe owszem byle zdala od parku i tylko dla małych samolotów(celów sportowych i rekreacyjnych).
Smogu i tak się nie da zmniejszyć.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Z tego co wiem w Kanadzie i USiA ( :lol: ) pomysł z otuliną działa, turyści klapkowicze zostają z piwkiem na terenie otuliny(ale musi być dobra infrastruktura turystyczna) i nie zaśmieciają i nie zadeptują parku a co najważniejsze - nie płoszą zwierząt :o

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:45 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Kolej owszem, zmodyfikować, ale małe lotnisko mogło by być. Podkreślam małe.

Trauma_ napisał(a):
Moim zdaniem najlepszą inwestycją była by otulina(i jej rozreklamowanie) dla PN, która odciążyła by ruch w samym Tatrzańskim Parku - całe tałatajstwo piło by piwo z dala od Parku. Krupówki powoli robią się za"ciasne".

Włąśnie, taki element tylko powoduje większy tłok. Jeżeli w góry nie idą, to piwo można wszędzie pić.

Może rzeczywiście małe samoloty smogu nie zmniejszą widocznie bez wsparcia kolei. Ale całkiem rozsądny wydawał mi się pomysł zakopiańskich radnych, żeby prze Zakopcem zbudować wielkie parkingi dla ceprów i wprowadzić opłaty za wjazd do miasta (jak w Wenecji).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ale całkiem rozsądny wydawał mi się pomysł zakopiańskich radnych

Powiedz że żartujesz ...
Jeśli taki numer przeszedł by w Zakopanym, wkrótce większość miast z Krakowem na czele miało by takie parkingi dla przyjezdnych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:56 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Niestety nie żartuję :twisted: . Ale bezpłatne parkingi. Ten pomysł też przydał by się w dużych miastach, gdzie korki doprowadzają do szału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
W Poznaniu większość korków powodują... mieszkańcy Poznania :lol:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 9:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Śpiący Rycerz napisał(a):
gdzie korki doprowadzają do szału

Zamiast osobówek pojawią się rozklekotane busy, w sumie wyjdzie na to samo ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 9:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ale całkiem rozsądny wydawał mi się pomysł zakopiańskich radnych, żeby prze Zakopcem zbudować wielkie parkingi dla ceprów i wprowadzić opłaty za wjazd do miasta (jak w Wenecji).

Mi taki pomysł jakoś niespecjalnie się podoba... :?

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 9:31 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Trauma_ napisał(a):
W Poznaniu większość korków powodują... mieszkańcy Poznania


golanmac napisał(a):
Zamiast osobówek pojawią się rozklekotane busy, w sumie wyjdzie na to samo ...

Między innymi mieszkańcy, ale wjazdy do miasta też się korkują. Dlatego samochody pozostawały by na przedmieściach, a komunikację miejską należy ulepszyć, np. za opłaty na bramkach. Na szczęście w Poznaniu nie można narzekać na autobusy. Może czasem klima latem za mocno chłodzi :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 9:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
monk4a napisał(a):
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ale całkiem rozsądny wydawał mi się pomysł zakopiańskich radnych, żeby prze Zakopcem zbudować wielkie parkingi dla ceprów i wprowadzić opłaty za wjazd do miasta (jak w Wenecji).

Mi taki pomysł jakoś niespecjalnie się podoba... :?

Szczególnie, że nic ciekawego w Zakopanem nie ma, ciekawe niby za co te opłaty miałyby być? Nic tylko o kasie myślą. :( Jeżeli taki pomysł by powstał to moja noga w Zakopanem nigdy by już nie stanęła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
piohal napisał(a):
- Do tego czasu chcielibyśmy też określić źródła finansowania inwestycji. Do spółki lotniskowej chce wejść wiele okolicznych gmin, ale nie mają takiego kapitału. Szukamy tych pieniędzy, gdzie się tylko da - u marszałka, ministra infrastruktury, w Portach Lotniczych, u inwestorów prywatnych i w funduszach europejskich. Chcielibyśmy wybudować nowy port jak najszybciej, ale bardziej realny jest chyba rok 2011 - mówi Marek Fryźlewicz.

:lol: :lol: :lol:
Niech gminy inwestują ... niech się same wydoją ... tylko wara od pieniędzy podatników ... :wink:

piohal napisał(a):
Do stolicy Tatr można z niego dotrzeć, omijając zwykle zatłoczoną zakopiankę. Bazę turystyczną rozwija sam Nowy Targ, ale na lotnisko czekają też wszystkie inne okoliczne miejscowości narciarskie, licząc, że możliwość szybkiego dotarcia na Podhale samolotem przyciągnie więcej turystów zagranicznych.

Ominąć zakopiankę ?
Być może newralgiczny odcinek tak ale nadal trzeba się toczyć z Nowego Targu.
Okoliczne miejscowości narciarskie ? Przypomnijcie mi bo nie wiem o co chodzi. To trochę zabrzmiało tak jakby się ktoś rozpisywał o lotnisku w Chambery i okolicznych miejscowościach narciarskich : całe Trzy Doliny z Val Thorens, Meribel, Courchevel, cała Espace Killy z Val d'Isere i Tignes, do tego dorzućmy kilka innych jak Les Arcs, La Plagne etc etc etc
:rofl_an:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Trauma_ napisał(a):
Już nie wystarczy lotnisko w Krakowie? Proponuję by samolot lądował odrazu pod McDonaldem na Krupówkach

Dla ścisłości w Courchevel lotnisko jest praktycznie wśród stoków narciarskich. Jak masz Flight Simulator to jest w nim w wykazie lotnisk i można sobie wystartować. Kiedyś jak szusowałem obok to widziałem jak odrzutowiec startował. Pas jest krótki i tylko dla wprawnych pilotów. Jak się jest szejkiem to można sobie polecieć jetem na narty. Wkładarz na pokładzie buty, strój. Samolot ląduje. Wyłazisz po schodkach (uważaj, nie potknij się i nie spadnij !!!), podją ci narty, kijki. Wkladasz sprzęt i jedziesz ... Proste. :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Śpiący Rycerz napisał(a):
żeby prze Zakopcem zbudować wielkie parkingi dla ceprów i wprowadzić opłaty za wjazd do miasta (jak w Wenecji).

Po Wenecji piekielnie trudno się jeździ autem. Ja już wolę motorówką ... :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 12:18 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Śpiący Rycerz napisał(a):
Trauma_ napisał(a):
W Poznaniu większość korków powodują... mieszkańcy Poznania


Między innymi mieszkańcy, ale wjazdy do miasta też się korkują. .


Bo ludzie w promieniu 20km do pracy dojeżdżają i wracają :P

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 7:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Śpiący Rycerz napisał(a):
Ale bezpłatne parkingi


W Zakopanem to bezpłatnie masz ... :shock: :?: :scratch:

To tyle mojego wtrętu w sprawy samochodowe :lol: . Natomiast niech radni idą dalej - na lotnisku wynajem małych śmigłowców i jazda w Tatry :lol: Na Czerwonych wyląduje, do schronisk doleci. To by mogła być turystyka. I jaka dochodowa :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 8:31 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przysłowiowa gościnność :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 3:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Łukasz T napisał(a):
W Zakopanem to bezpłatnie masz ...

Internet na Krupówkach. Ale w jakiej turystycznej miejscowości jest coś za darmo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 3:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
W Rzeszowie też jest bezpłatny internet.... jakoś to nie przyciąga turystów i dzięka Bogu...

Na szczęście plaże mamy darmowe(jeszcze!) a jak ktoś jest bardzo oszczędny jak przysłowiowy Poznaniak to szkoda mu kasy na paliwko do Zakopanego bo nad morze jest bliżej i taniej :lol:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 4:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Trauma_ napisał(a):
a jak ktoś jest bardzo oszczędny jak przysłowiowy Poznaniak to szkoda mu kasy na paliwko do Zakopanego bo nad morze jest bliżej i taniej

Chyba nie każdy, co by wynikało, że ja nie pasuję do tego przysłowia :) , bo nad morze mam ponad 200km, a w góry prawie 600km, a jednak jadę dalej i drożej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 6:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Lat mam już sporo, osobistego kontaktu z Tatrami przeszło 50-ąt (tak, tak...) a poprzez literaturę to aż do czasów Chałubińskiego i zawsze mnie jedno dziwiło - niebotyczna megalomania, chciejstwo, pazerność a także głupota lub zgoła totalny idiotyzm władających Tatrami i Podhalem (lub je urządzających). Toż to kompletna paranoja! Proponuje poszukać w atlasie mapy Alp a potem mapę Polski w tej samej skali i przez tzw. kalkę techniczną obrysować Tatry z Podhalem (z słowackimi łącznie), wyciąć nożyczkami i potem ten skraweczek położyć na mapę Alp - śmiech pusty i trwoga - toż tam niejedna dolina większa.
A potem proponuje gdzieś w jakichś rocznikach statystycznych wyszukać tzw. "ilość łóżek" i odnieść na km kwadratowy Tatr i Podhala a potem analogicznie w Alpach. Idę o każdy zakład, że u nas, a szczególnie w polskiej części jest to wielokrotnie więcej. Efekt - nieprawdopodobny tłok na szlakach, śmietnisko, totalne zapaskudzenie nawet tak unikalnych miejsc jak Morskie Oko, czy otoczenie Skalnatego Plesa itd.
Tak mówiąc szczerze to należałoby co najmniej połowę domów w Zakopanem zburzyć a nie budować nowe.
A teraz wracając do tego lotniska. Narażę się tu niektórym zapewne ale każdy rozsądny człowiek powie, że jednak takie choćby najlepiej nam znane Dolomity to jednak jest atrakcja turystyczna znacznie większa niż nasze Tatry (przy wszystkich ich urokach). A teraz proszę otworzyć porządny atlas samochodowy i zobaczyć jak się ma sieć autostrad i dróg dwujezdniowych do tych Dolomitów? Oj daleko, daleko. Z Bolzano, przez które leci autostrada z Brenneru do Dolomitów daleko, z Belluno też. A u nas koniecznie się chce ekspresówkę do samego Zakopanego podciągnąć (a w samym mieście sieć ulic dziewiętnastowieczna). Ale miało być o lotnisku! Pozostańmy przy Dolomitach - najbliższe porty międzynarodowe porty lotnicze w Weronie i Wenecji. Czyli dość daleko, znacznie dalej niż z Zakopanego do Krakowa. A takie mniejsze? Owszem są, aż dwa - w Belluno i Bolzano. I jakoś sobie kurorty w Dolomitach radzą.
Oj ta nasza megalomania!

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 6:49 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Markiz napisał(a):
Idę o każdy zakład, że u nas, a szczególnie w polskiej części jest to wielokrotnie więcej.

Popyt kształtuje podaż. My na całą płaską Polskę mamy tylko malutkie Tatry, a Alpy są znacznie większe, więc to się rozkłada bardziej. Gdyby Tatry zajmowały obszar chociaż od Wrocławia na południe, zupełnie inaczej by to wyglądało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 7:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Śpiący Rycerz napisał(a):
Popyt kształtuje podaż.


Sztucznie napompowany. Są kraje w ogóle bez gór. Aby zagęszczenie w Alpach było rozmiarów tatrzańskich to by chyba cały świat musiał tam naraz zjechać.
Ale nie o tym pisałem - po ki czort te drogi prawie rangi autostradowej, po ki czort te urojenia z budową lotnisk? Zakopane i Podhale same sobie grób kopie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 8:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Markiz napisał(a):
Tak mówiąc szczerze to należałoby co najmniej połowę domów w Zakopanem zburzyć a nie budować nowe.

Popieram.To jedyna metoda, żeby w Tatrach było mniej turystów. Ale zamiast burzyć to buduje się nowe hotele, więc turystów będzie coraz więcej. A autostrada, lotnisko to jak wiadomo pociąga za sobą jeszcze większy napływ turystów, a to z kolei budowę większej ilości hoteli. Czyli faktycznie wbijanie gwożdzi do trumny. I jeszcze górale płaczą, że mało turystów, bo zza wschodniej granicy nie przyjechali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 8:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Reklama, trendy i inne też robi swoje, nie zaprzeczam. Co do autostrad to się mieszkańcy burzą.

Zrobiłem sobie takie obliczeni:

ALPY:
Na 1km2 przypada 4068 mieszkańców Europy.
Na 1km2 przypada 37286 mieszkańców Świata.

Tatry:
Na 1km2 przypada 47798 mieszkańców Polski
Na 1km2 przypada 54088 mieszkańców Polski i Słowacji

Powierzchnia Alp 220 razy większa od powierzchni Tatr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 11:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
A brałeś pod uwagę popularność obu tych miejsc, ilość miejscowości wypoczynkowych, ilość wyciągów(to co przyciąga turystów), upodobania klientów, fakt że do Polski strach teraz przyjechać samochodem(bo ukradną)... całą ogólną infrastrukturę? Przede wszystkim popularność-główną motywację podróżujących. Nie da się tego tak wyliczyć RZECZYWISTEJ liczby ile osób przypada na 1km2 nie biorąc tych czynników pod uwagę. Być może, że wyszło by po równo.
Jak bardzo jesteś ciekaw to proponuję do statystyk sobie zajrzeć ile turystów odwiedza góry w sezonie letnim 1 dnia.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 11:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Trauma_ napisał(a):
strach teraz przyjechać samochodem(bo ukradną)...

sorry ale mogłem sie powstrzymać ;)
ja też jeżdżę samochodem tak jak Pan i jeszcze mi nic nie ukradli i zdanrzam na czas.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL