Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:17 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz maja 17, 2007 4:23 pm
Posty: 2
czesc wszystkim
jestem tu nowy i wiem ze tematy o orlej sie juz przewijaly i to nie jednokrotnie ale mam kilka technicznych pytan, na ktore mam nadzieje Wy doświadczeni bywalcy bedziecie mogli udzielic odpowiedzi

W polowie lipca wybieram sie z moja lepsza polowka na 4 dni w tatry. przyjezdzamy z daleka i planujemy zabrac caly nasz sprzet ze soba w gory i tak.
Pierwsze pytanie: w zakopcu bedziemy okolo 13.00 i chcemy ruszyc od razu w gory i przenocowac w Murowancu ale pani po drugiej stronie telefonu powiedziala ze nie biora rezerwacji tylko maja pakiet 20 miejsc na kazdy dzien do zarezerwowania na miejscu w dniu noclegu. problem jest taki ze nie dotre do murowanca przed 15.00 wiec jezeli wszystkie miejsca beda juz rozdane bede musial zawrocic do zakopca. Moze ktos z was wie o jakims chaczyku albo wiem miejwiecej o ktorej schronisko sie zapelnia

Drugie pytanie: drugiego dnia zamiezamy przejsc kawalek orlej perci tj od Przeleczy Swinickiej do Koziej Przeleczy lub Koziego Wierchu a nastepnie zejsc do shroniska w DPSP (nocleg zarezerwowany). mam pytanko czy plecaki dosc duzych rozmiarow tj 10 - 15 kg nie bede zbyt duzym utrudnieniem na lancuchach i na ile czasowo byscie przewidzieli ta trase

Trzecie pytania: dnia trzeciego chcemy ruszy z DPSP na Rysy przez M Oko. do oka przez Swistowa Czube a potem na Rysy i z powrotem do schroniska w Dolinie Roztoki. I tu pytanie czy jest mozliwosc przechowania (oczywiscie za odplatnoscia) duzych plecakow w schronisku przy M oku i na ile czasowo wycenili byscie ta trase

Oboje mamy troche doswiadczenia gorskiego z kondycja najgorzej tez nie jest wiec za wszelkie informacje i ewentualne sugestie z gory szczerze dziekuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:23 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
mincek napisał(a):
mam pytanko czy plecaki dosc duzych rozmiarow tj 10 - 15 kg nie bede zbyt duzym utrudnieniem na lancuchach


Mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie ... Obciążenie będzie spore... co z pewnością będzie powodem szybszego zmęczenia, szczególnie na podejściu na Świnicką Przełęcz, a i na łańcuchach duże gabaryty i ciężar szczegulnie pomocna nie są ... ale chodzą ludzie z nie takim obciążeniem i przechodzą trudne trasy... jaką niewątpliwie jest OP Świnica- Kozi... Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Jedna zasadnicza uwaga. Świnica jako tako to nie OP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
dresik napisał(a):
Jedna zasadnicza uwaga. Świnica jako tako to nie OP.

Czepianie się ... ;) To jak to właściwie jest OP zaczyna się na Niebieskiej Przełęczy czy może 1mm za szczytem Świnicy, aby nie daj Boże nie zaliczyli jej do OP ?? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
od Zawratu sie zaczyna :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Błażej napisał(a):
Czepianie się ...


Historia się kłania, a nie czepianie się :lol: :wink:

A i tak coś mi się wydaje, że Tomek zamknie ten powtórzony temat :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:40 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
! napisał(a):
od Zawratu sie zaczyna
no dobrze wiedzieć ... ale jak kiedyś wybiorę się przez Kozi do Świnicy to chyba szlabanu granicznego nie uświadczę na szlaku ... jak dla mnie to będzie Orla do Świnicy... dalej już nie bo chatakter grani zmienia się w taki, że tak powiem Zachodnich Tatr ... i fakt faktem Świnica to ostatni wielki szczyt w głównej grani T.W. Kolor szlaku tez się na Zawracie nie zmienia więc dla mnie to kontynuacja OP ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
do Świni trasa jest podobna poprostu historycznie OP kończy sie lub zaczyna na Zawracie i tylko o to chodzi..

co do pierwszego pytania załozyciela tematu -można zaryzykowac i jakies miejsce sie moze znajdzie ale to dla tych co lubia to ryzyko własnie :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 11:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
! napisał(a):
do Świni trasa jest podobna poprostu historycznie OP kończy sie lub zaczyna na Zawracie i tylko o to chodzi..



Historycznie to OP zaczynała się w okolicach Wodogrzmotów ( od tego miejsca zaczęto wytyczać szlak ). Skończyła się na Zawracie. Droga z Zawratu na Świnicę była już ( chyba ) w XIX wieku.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:15 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Błażej napisał(a):
dresik napisał(a):
Jedna zasadnicza uwaga. Świnica jako tako to nie OP.

Czepianie się ... ;) To jak to właściwie jest OP zaczyna się na Niebieskiej Przełęczy czy może 1mm za szczytem Świnicy, aby nie daj Boże nie zaliczyli jej do OP ?? ;)

Ale jerdolicie Panie Hipolicie :D A co do nazewnictwa to istotna kwestia zwlaszcza jak jesteś poszukiwany przez np. TOPR.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Błażej napisał(a):
Kolor szlaku tez się na Zawracie nie zmienia więc dla mnie to kontynuacja OP

Ej, Błażeju, Błażeju ... młody i gniewny ...
Całym sercem jestem z Tobą ...
Ale ... i to duże ALE ...
Polska to taki kraj w którym historia jest najważniejsza. Widać to wokoło na każdym kroku. Na przykład, szanowny premier i prezydent przypominali to ponownie Niemcom i całej Europie podczas ostatniego szczytu EU. Takie lokalne zboczenia trzeba brać poważnie pod uwagę i zgodzić się raz na zawsze, że OP zaczyna się od Zawratu. A że topograficznie i pod każdym innym względem jest to praktycznie ten sam szlak to nie jest aż tak ważne.

Argument ekologiczny ?
Czy orły występują na Świnicy ? :lol:

A teraz z innej beczki.
A czy turysta w fioletowym anoraku i z czerwonym plecaczkiem jest gejem ? Nie ? Oooops ! Przesadziłem :oops:


Ostatnio edytowano Pn cze 25, 2007 12:27 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
dresik napisał(a):
A co do nazewnictwa to istotna kwestia zwlaszcza jak jesteś poszukiwany przez np. TOPR.


A teraz to ja się przyczepię ... :wink:
Dla TOPR to rzeczywiście ważne czy jesteś w Czerwonych Wierchach czy na OP ale nadal OP jest dość długa do przeszukiwania ...

"Halo czy to TOPR ?"
"Nie, nie jestem na OP, jestem na Świnicy !"
"Eeee ... raczej byłem ale spadłem."
"Co widzę ?"
"Widzę ciemność !"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Gustaw napisał(a):
A teraz to ja się przyczepię ... :wink:
Dla TOPR to rzeczywiście ważne czy jesteś w Czerwonych Wierchach czy na OP ale nadal OP jest dość długa do przeszukiwania ...

A czy ja napisałem że chodzi o poszukiwania na OP. Co do nazewnictwa to miałem na mysli cały obszar Tatr, gdyż szereg nazw sie powtarza. Takie Kopy na przykład, Czuby, Świstowki itp itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Gustaw fajna ta rozmówka ... to ja dodam swoją ....

-Halo czy TOPR?
- Tak o co ...
- Jestem na Orlej Perci /trzask słuchawki/
(myśli telefonujacego) ,,Dobrze, że podałem, że na OP teraz nie będa mnie szukac na Swinicy"
(myśli TOPRowca) ,, Na Orlej Perci, czyli pozostał mały fragment do przeszukania... od Krzyżnej do Zawratu... cholera a jak dzwonił Błażej i jest na Świnicy !! "

;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:43 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:30 am
Posty: 126
Lokalizacja: Lipno
mincek napisał(a):
mam pytanko czy plecaki dosc duzych rozmiarow tj 10 - 15 kg

Słuchaj mi kilogramy zbytnio do gabarytów nie pasują zależy co zapakujesz, jak weźmiesz same śpiwory to te 15 kilo to będziesz dostawczym wiózł, jak weźmiesz samą wodę to 15 kilo będzie małym plecakiem, zależy co zabierasz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
dresik napisał(a):
A czy ja napisałem że chodzi o poszukiwania na OP. Co do nazewnictwa to miałem na mysli cały obszar Tatr, gdyż szereg nazw sie powtarza. Takie Kopy na przykład, Czuby, Świstowki itp itd.



Masz dresik rację. Precyzja jest ważna dla TOPRu. Akurat przy tym odcinku szlaku (bo właśnie to tutaj było dyskutowane a nie całe Tatry) mało która "ofiara" będzie wiedziała czy historycznie jeszcze jest na OP czy już na Świnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Błażej napisał(a):
Halo czy TOPR?
- Tak o co ...
- Jestem na Orlej Perci /trzask słuchawki/
(myśli telefonujacego) ,,Dobrze, że podałem, że na OP teraz nie będa mnie szukac na Swinicy"
(myśli TOPRowca) ,, Na Orlej Perci, czyli pozostał mały fragment do przeszukania... od Krzyżnej do Zawratu... cholera a jak dzwonił Błażej i jest na Świnicy !! "
;)

Rybnik i wsio jasne 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
dresik napisał(a):
Rybnik i wsio jasne
hej co Ty masz do Rybnika ... ?? to był dowcip... ale cóż ... Katowice i wsio jasne :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Błażej napisał(a):
- Jestem na Orlej Perci /trzask słuchawki/



Przypomniałeś mi jak to wiele lat temu zadzwoniłem na komórkę do kolegi z pracy. Akurat musiał prowadzić auto bo zaraz po tym jak się odezwał i zaczęliśmy rozmawiać usłyszałem hałas, trzask i coś tam jeszcze i potem krótkie "oddzwonię później". Nie przyznał się co się stało ale chyba musiał w coś przywalić. Samochodu mu potem nie oglądałem ...


Ostatnio edytowano Pn cze 25, 2007 12:56 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Błażej napisał(a):
dresik napisał(a):
Rybnik i wsio jasne
hej co Ty masz do Rybnika ... ??

Piekne miasto a co :?: Coś nie tak skojarzyłeś :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:57 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
dresik napisał(a):
Piekne miasto a co Coś nie tak skojarzyłeś


heh chyba mam kompleksy ... bo jak słysze i wsio jasne to mi się negatywnie kojarzy ... ale OK... Peace ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 12:59 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Co do sporzętu to nie wiem co masz na mysli pisząc cały, ale raki i czekan bym sobie w lipcu odpuscil. Napewno natomiast na takie trasy wziąłbym dwie dobre czołówki.
Jeśli chodzi o miejsca w Murowańcu to nawet jak nie będzie wolnych łóżek to powinni wam pozwolić przespać się na podłodze.
Orla Perć zaczyna się na Zawracie, ale bardzo często właśnie ludzie wybierają trase od Przełęczy Świnickiej aby wejść też na Świnice. Idźcie aż na Kozi Wierch i zejdźcie Szerokim Żlebem (czarny szlak) do D5SP. Od Murowańca do schroniska w Piątce powinno wam to zając jakieś 9-10 h.

Co do trasy Schronisko w Piątce - MOKO - Rysy - MOKO - Roztoka to jakies 11-12 h

Z zostawieniem plecaków w schronisku chyba nie powinno być problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Błażej napisał(a):
ale OK... Peace ;)

Peace peace

Ps Ale OP to od Zawratu :D :twisted: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 1:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
dresik napisał(a):
Ale OP to od Zawratu
a nie bo od Krzyżnego ... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 25, 2007 2:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
mincek napisał(a):
jestem tu nowy i wiem ze tematy o orlej sie juz przewijaly i to nie jednokrotnie ale mam kilka technicznych pytan, na ktore mam nadzieje Wy doświadczeni bywalcy bedziecie mogli udzielic odpowiedzi
to trzeba było zadać to pytanie w takim istniejącym już temacie a nie tworzyć nowy
np. tu
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=259
a ogólne pytania tu
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4020

Orla Perć

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL