Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
TakTak napisał(a):
na przełomie maj/czerwiec wygladał rejon wrot chałubinskiego,

śniegu jeszcze sporo bynajmniej tak było rok temu, lepiej to co potrzebne mieć w/przy plecaku. Stawek co prawdy już rozmarznięty i trzeba było obchodzić.
Szpiglas wyglądał o wiele lepiej i spokojnie można było zrobić.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 9:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
TakTak napisał(a):
martwi mnie, ze w tym roku w Tatrach tak długo zimowe warunki panuja, bo planuje własnie w tym terminie "odrobic zadanie" w omawianym rejonie, a snieg mi bedzie bardzo przeszkadzał :?
A czym sie tu martwić? Przecie śnieg to ułatwienie. :wink:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:03 am 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
7 lipca jadę z dziewczyną na 2 tyg (a właściwie 12 dni, bo 2 dni dojazd) do Zakopca. Przygotowany mamy już plan wycieczek, który Wam tu prezentuje. Raz, że może się komuś przyda, a dwa że chciałbym zasięgnąć paru opinii.
Pytania
1. Ze względu na oszczędność czasu mamy w planach dwa wjazdy na Kasprowy. Pierwszy to by z Kasprowego iść na Krzyżne (tu raczej nie da się tego wjazdu ominąć), drugi by pospacerować po Czerwonych Wierchach. I właśnie mam pytanie o drugą wycieczkę> Czytałem tu spory czas temu, że któryś szlak z Czerwonych jest bardzo zniszczony, a z kolei inny szlak był chyba zamknięty. To było w tamtym roku a jak jest teraz? Zdecydowaliśmy się wrócić z Ciemniaka na Kopę i stamtąd do Strążyskiej, ale to jednak zawsze częściowy powrót to samą drogą, a zawsze lepiej iść innym szlakiem. Dlatego czy moglibyście nakreślić jak to teraz z tymi zejściami jest? I jeszcze jedno. Tamten obszar miałem na mapie często zaznaczony jako "Niedźwiedziolubny". Tak więc samemu lepiej się nie wypuszczać no ale w grupie.... Czy sporo ludzi chodzi tamtymi szlakami?

2. Kolejne pytanie tyczy się drogi Palenica - Rusinowa - Wiktorówki - Gęsia - Waksmundzka - Wodogrzmoty. Nigdy nie zagłębiałem się w te szlaki zaraz przy parkingu. Czy te szlaki są mocno uczęszczane czy też spotkać tam kogoś jest tak samo prawdopodobne jak spotkać .... niedzwiedzia ;)

3. Jeśli ktoś się przyjrzy tym planom i szedł, jakąś z tych tras to prosiłbym o potwierdzenie czasowe w jakim przeszliście dany szlak i na jakim stopniu zaawansowania chodzenia po górach byliście , bo często widać spory rozstrzał czasowy na mapach.

Mapy z których korzystałem to przewodnik multimedialny po Tatrach zakupiony w Zakopcu, mapa 3d zamieszczona przez kogoś z Was tu na forum i mapa wydana przez Empik.

Kolejność tras (Arkusz 2) jest przypadkowa i pewnie właściwa wyjdzie w praniu :)

z góry dziękuje za wszelkie info :)

a tu link www.mediachamp.info/trasy2008.xls - LINK POPRAWIONY :)


Ostatnio edytowano Pn kwi 21, 2008 9:46 am przez heniek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
O, heniek co prawda link mi nie działa, ale nie szkodzi, już po twoich przygotowaniach widać pełen profesjonalizm ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
heniek napisał(a):
Pierwszy to by z Kasprowego iść na Krzyżne


czyli chcesz z kasprowego zleźć do murowańca i iść żółtym na krzyżne?


heniek napisał(a):
Zdecydowaliśmy się wrócić z Ciemniaka na Kopę i stamtąd do Strążyskiej, ale to jednak zawsze częściowy powrót to samą drogą, a zawsze lepiej iść innym szlakiem. Dlatego czy moglibyście nakreślić jak to teraz z tymi zejściami jest? I jeszcze jedno. Tamten obszar miałem na mapie często zaznaczony jako "Niedźwiedziolubny".


Prawdę prawisz. Nie radzę schodzić z Ciemniaka oblesnym czerwonym szlakiem do Kirów. Duza szansa na niedźwiedzia. A i szlak daje ostro w kolana.

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
A jesli chodzi o przejscie czerwonych to poezja. Zero trudności, przy dobrej pogodzie widoki przepiękne :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:28 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
Czerwony z Kir przez Upłaz na Ciemniaki dalej, owszem jest mozolny - jednak idąc nim w stronę Kasprowego cały czas mamy CUDNY! widok na Tatry Wysokie. /warto przeboleć ten początek/ 8)

_________________
Jedna jest ziemia, jedno słońce
I jeden w Polsce chram tatrzański
(Mariusz Zaruski, „Procul Profani”)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
heniek napisał(a):
z Kasprowego iść na Krzyżne

Czerwonym szlakiem? Słynną Orlą Percią?!
Chyba nie wiesz na co się ważysz! Drabinka na Koziej! Przepaść na Granatach! Życie dziewczyny chyba ci miłe?!
Aha, i pewnie również można spotkać niedźwiedzia.
8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
leppy napisał(a):
heniek napisał:
z Kasprowego iść na Krzyżne

Czerwonym szlakiem? Słynną Orlą Percią?!
Chyba nie wiesz na co się ważysz! Drabinka na Koziej! Przepaść na Granatach! Życie dziewczyny chyba ci miłe?!


Myślę ze on raczej chce sobie zleźć z Kasprowego do Murowańca i dalej iść żółtym na krzyżne. chyba nie jest taki ekhm niemądry by jako niedoświadczony iść z dziewczyną z Kasprowego Orlą Percią na Krzyżne. Po pierwsze to zajeeeeeebisty kawał drogi, samą orlą przechoddzi sie w 8 godzin, a dodać do tego jeszcze kasprowy-świnicka przełęcz i odcinek świnica - zawrat - wiec niemozliwe by on tam chciał iść. pewnie mu chodziło o żółty szlak :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:35 am 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
o kurcze faktycznie zle linka podalem www.mediachamp.info/trasy2008.xls sorki :) na pozostale posty zaraz odpowiem jak przeczytam :)

edit:
tak tak chodzi oczywiście o żółty szlak :) Czerwony by mi nawet do głowy nie przyszedł ;) to jeszcze nie ten czas nie te umiejetnosci ;)

Po wierchach chetnie w koncu pospaceruje bo ostatnio mnie hmmm prawie zdmuchnelo , ale skoro niedzwiadki sa to jednak wole wrocic na Kope tam przynajniej duzo ludzi sie pcha bo giewont po dordze :);)


Ostatnio edytowano Pn kwi 21, 2008 9:40 am przez heniek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 9:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
leppy napisał(a):
Życie dziewczyny chyba ci miłe?!

Życie jak życie, ale kurna daleko. Jakbym miał to zrobić w jeden dzień i jeszcze wrócić w kamaszach z Krzyżnego do Kuźnic to wolałbym skoczyć na główkę z Zamarłej.


Fakt jest faktem - maraton ciekawy :lol:

Jak przejdziecie to Wam pomnik wystawimy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Łukasz T napisał(a):
Ali7 napisał(a):
leppy napisał(a):
Życie dziewczyny chyba ci miłe?!

Życie jak życie, ale kurna daleko. Jakbym miał to zrobić w jeden dzień i jeszcze wrócić w kamaszach z Krzyżnego do Kuźnic to wolałbym skoczyć na główkę z Zamarłej.


Fakt jest faktem - maraton ciekawy :lol:

Jak przejdziecie to Wam pomnik wystawimy.

A tak poważnie, to ja latem taki maratonik planuję. Kiedyś już go przeszedłem, wchodząc na Kasprowy pieszo. Potem cała Orla, schodząc z Krzyżnego myślałem że się porzygam, tak mi się już nie chciało. Potem jeszcze deszcz, z Murowańca do Kuźnic już w ciemnościach. Inna sprawa, że kiedyś przy wadze 70 kg to biegaliśmy po górach. Teraz - przy o wiele, wiele, wiele gorszej kondycji :) - wjeżdżając pierwszym wagonikiem, powinienem dać radę. Ktoś chętny? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
leppy napisał(a):
Ktoś chętny?


Ja na wagonik.


leppy napisał(a):
Kiedyś już go przeszedłem, wchodząc na Kasprowy pieszo


Sugerujesz pomnik czy płaskorzeźbę ? :lol: :wink:

P.s. Gratuluje kondycji i samozaparcia.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Łukasz T napisał(a):
Sugerujesz pomnik czy płaskorzeźbę ? :lol: :wink:

Zrobiłem to dla siebie, nie dla sławy.. 8)

:D :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Nie bądź skromny - ewentualnie napiszemy o Tobie poemat.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Łukasz T napisał(a):
Nie bądź skromny - ewentualnie napiszemy o Tobie poemat.

Łe nie, dziękuję uprzejmie! Tym bardziej że poematy Braci Górskiej często okazują się mniej lub barzej kąśliwe. :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:37 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 8:00 am
Posty: 210
Lokalizacja: Bełchatów
[quote="heniek"]7 lipca jadę z dziewczyną na 2 tyg do Zakopca.

Ja jadę 11 lipca i zostaję do 18 także mozliwe że spotkamy sie na szlaku:)
Jesli chodzi o twoją propozycje wycieczki na Krzyżne to ja tam tez sie wybieram z chłopakiem i 2 osobami jeszcze tylko że z Kuźnic przez Boczań do Murowańca i dopiero Krzyżne... może jakaś wspólna wycieczka?:)

2. Kolejne pytanie tyczy się drogi Palenica - Rusinowa - Wiktorówki - Gęsia - Waksmundzka - Wodogrzmoty. Nigdy nie zagłębiałem się w te szlaki zaraz przy parkingu. Czy te szlaki są mocno uczęszczane czy też spotkać tam kogoś jest tak samo prawdopodobne jak spotkać .... niedzwiedzia ;)

Jesli chodzi o te trasę to ja robiłam ją od Wierchu Poroniec - Rusinowa - Wiktorówki - Gęsia - Palenica. Wycieczka super widoki jeszcze lepsze:D Misia żadnego nie spotkałam ( a szkoda:( ) natomiast ludzi spooroo
Jesli chodzi o czas i trudność to raczej wycieczka aklimatyzacyjna( ja taką planuję w pierwszy dzień tylko dorzucam jeszcze Wielki Kopieniec i Nosal:D) a trasa którą wybrałeś nie zajmie Ci więcej niż 5 godzin przy spokojnym chodzeniu:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Uzytkownik leppy
ma duzo krzepy! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 3:07 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
a nie krzeppy :)?

A co do szlaków na Rusinową - nie są może tak uczęszczane jak droga do Morskiego Oka, ale i tak jest na nich sporo ludzi. Dalej w stronę Gąsienicowej jest już mniej

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 4:51 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
Agunia24
My wycieczkę mamy na Krzyżne chcemy mieć taką:
Kuźnice - Kasprowy
Kasprowy - Przełęcz Liliowe
Przełęcz Liliowe - Murowaniec
Murowaniec - Krzyżne
Krzyżne - Wielki Staw
Wielki Staw - Siklawa - Schronisko DPSP
SDPSP - Wodogrzmoty
Wodogrzmoty - Palenica

Chcemy iść od Kasprowego, żeby nie powtarzać trasy Kuźnice - Murowaniec - Kościelec

Natomiast ta druga wycieczka co pytałem to pytałem tylko o jej początek :)
Całość to:
Palenica - Rusinowa Polana
Rusinowa Polana - Wiktorówki
Wiktorówki - Rusinowa Polana
Rusinowa Polana - Gęsia Szyja
Gęsia Szyja - Waskmudzka Rówień
Waskmudzka Rówień - Wodogrzmoty
Wodogrzmoty - Schronisko w Roztoce
Schronisko w Roztoce - Wodogrzmoty
Wodogrzmoty - Morskie Oko
Morskie Oko - Czarny Staw pod Rysami
Czarny Staw pod Rysami - Morskie Oko
Morskie Oko - Palenica

od Wierch Porońca pewnie byśmy poszli ale jednak jest troche dalej a wycieczka nad Czarny Staw to jednak spory kawałek. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady odnośnie tras zawartych w exelu pare postów wcześniej, to proszę się nie krępować i pisać :)

Co do wycieczki wspólnej to można pomyśleć, chociaż przypuszczam ze my kolejnosc wycieczek bedziemy z dnia na dzien wybierac uwazajac na swoje sily i pogode.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 5:31 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
wow rozsądny i przygotowany turysta chociaż ten 2 dzień to taki trochę katujący 2x asfalt ale w sumie ładna widokowo-panoramicznie traska :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 6:07 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 8:00 am
Posty: 210
Lokalizacja: Bełchatów
ja też nie mam ustalonej daty poszczególnych wycieczek bo to własnie wszystko zalezy od POGODY i kondycji moich współtowarzyszy...

Propozycja Twojej pierwszej wycieczki jest bardzo kusząca jednak jeśli chodzi o moją ekipę to dla nich ZABÓJCZA :shock: zawarłeś w swojej jednej trasie moje dwie :D

Druga wycieczka jest też ciekawa ale bardzo mozolna aczkolwiek warta pomyślunku :D może też sie skuszę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 12:19 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Możecie mi powiedzieć, jak wygląda zejście/wejście na Przełęcz Kondratową od strony Doliny Kondratowej?
Całe wieki tam nie byłem, a z tego co pamiętam, zbocze dość strome było...
A jak na mapę patrzę, to sporo z Długiego Giewontu żlebów spada i o letni szlak gdzieś tam zahacza...
Będę tamtędy schodził (chyba), ale nie chcę zejść z lawiną :P
Jest jakiś konkretny wariant zimowy, jakimś żeberkiem czy czymś, czy drauje się po prostu w górę jak w lecie, czy jak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 12:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
po prostu pod górę, zresztą tam prawie zawsze jest bardzo ładnie wydeptany ślad. Odcinek na szczęście dośc krótki. Zagrożenie lawinowe tylko przy dużej ilości śniegu, na wiosne nie powinno być problemów - tam aż do przełęczy rośnie kosówka więc śnieg jest dobrze związany z podłożem. Więc jeśli spod śniegu wyłazi już kosówka to można bez problemów iść i się zbytnio nie martwić

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 12:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
o rany, no jasne że dopóki lezy snieg to zagrożenie lawinowe może wystąpić. Tym niemniej nie będzie duże.

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 2:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Dziękować :thumleft:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 3:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Nie jestem pewny, o jakieś oszczędności pisałeś heńku w kontekście wjazdu na Kasprowy. W przypadku Czerwonych Wierchów- zgadzam się, jak najbardziej. Ale przy Krzyżnym? Oczekiwanie na swoją kolej w Kuźnicach+wjazd na górę+przemarsz na Liliowe+zejście stamtąd do Murowańca niemal na pewno zajmie Wam więcej czasu, niż zwykłe podejście Jaworzynka lub Skupniów Upłazem do Murowańca. No chyba że chcesz zaoszczędzić na wysiłku- ale jesli tak, to pamiętaj że za to bardziej obciążasz Wasze kolana trzema długimi zejściami jednego dnia.
Co do szlaku reglowego, to nie powinien być az tak pusty. Co prawda początek lipca to jeszcze nie szczyt sezonu, ale tamtędy, zwłaszcza w rejonie Rusinowej, chadza trochę ludzi. Większe pustki będziecie mieć prawdopodobnie na odcinku Rówień Waksmundzka- szosa do Morskiego, ale i tam pewnie będziecie kogoś mijać po drodze. Niedźwiedź może Ci się napatoczyć wszędzie, mi coś zeszłego września ryknęło z lasu jakieś 50 metrów poniżej Waksmundzkich Skałek (raczej niedźwiedź niż jeleń)- ale pamiętaj, że w całych polskich Tatrach żyje ledwie ok.10 niedźwiedzi i zwykle unikają nie tylko ludzi i miejsc przez nich nawiedzanych, a do tego w lipcu nie ganiają tak za żarciem jak wiosną i jesienią, więc ryzyko jest znikome.
Mam dwie sugestie. Po pierwsze, moim zdaniem lepszym podejściem na Rusinową jest droga z Wierchporońca, niż z Palenicy. Idzie się nią tyle samo lub prawie tyle samo czasu, a jest łagodniejsza i mniej męcząca, nie tak nużąca i atrakcyjniejsza widokowo. Po drugie, w mym mniemaniu lepiej było by zrobić całą trasę w odwrotnym kierunku, niż planujesz. W ten sposób, jeśli wyruszycie z Palenicy około 7-8 rano, unikniecie hałaśliwych tłumów nad jeziorem (jednym i drugim). Poza tym będzie można spokojnie rozgościć się na Rusinowej, mogąc dokładnie obliczyć wolny czas tam, pod sam koniec szlaku. No i jeśli jesteście zainteresowani, nabyć tam bez ryzyka, że się podpsują przez resztę dnia oscypki, bundz i żętycę- z wypasanych na polanie owiec, a nie te niesmaczne podróbki z Krupówek. Wtedy rzecz jasna zejście z Rusinowej wprost do Palenicy, aby ułatwić sobie powrót do Zakopanego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 3:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11088
Lokalizacja: Poznań
Gawith napisał(a):
Jest jakiś konkretny wariant zimowy, jakimś żeberkiem czy czymś, czy drauje się po prostu w górę jak w lecie, czy jak?

Wariantu nie ma specjalnie. Będzie pewnie wydeptane. Niebezpieczne są tylko żleby opadające spod Długiego Giewontu i pod nimi się lepiej nie zatrzymywać. Akurat w maju widziałem w takim żlebie lawinkę śnieżno-błotną więc jak nie ma dużo śniegu to nie znaczy, że coś nie może zejść. Były też jakieś małe zsuwy śniegu. Ale ogólnie nie było źle. Tylko, że teraz może być inaczej. Ten kawałek pod przełęczą też jest potencjalnie zagrożony lawinami.
No ale przy małym zagrożeniu lawinowym
Można sobie na dół zrobić dupozjazda :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 4:55 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2008 9:04 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Lublin
wariant najlepszy to wez narty i sobie zjedź
mac ap napisał(a):
Oczekiwanie na swoją kolej w Kuźnicach+wjazd na górę+przemarsz na Liliowe

można przecież od razu z Kasprowego kotłem Gąsiennicowym schodzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 22, 2008 8:51 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
mac ap z tą Rusinową to Ci powiem strzał w 10 miałeś :) Tak zrobimy :)
Co zaś do Kasprowego - Krzyżne to z kolejki do kolejki zdaje sobie doskonale sprawę ;) Kolejka kursuje od 7, wiec kolo 6.30 juz pewnie przy kolejce bedziemy :) Jak patrzylem to busów w przedziale 6-7 rano jest kilka, wiec mysle ze jednak wiekszosci turystow nie chce sie o tej porze wstawac ;) A szlak tak sobie ułożyliśmy bo własnie wydaje nam sie ze jednak będzie warunkowo porównywalnie, a jednocześnie na Przełęczy Liliowe jeszcze nie byliśmy, a chodzenie wciąż kuźnice-murowaniec może się w końcu znudzić. Ale jesli naprawde duzo bardziej daje w kosc zejscie niz wejdzie to jeszcze to przemyslimy :)
Dziekuje wszystkim za rady :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL