Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 8:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14880
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mazeno napisał(a):
a'propos - jak zdrowko?

Dzięki - powoli do przodu, w góry raczej wrócę.


mazeno napisał(a):
zimowych ci nie pokaze, bo jeszcze zawalu dostaniesz.

Zawału - nie sądzę, chociaż tego pierwszego wyżej nie pobiję.
Niestety nie działa mi wklejanie zdjęć a siedzę w pracy i nie mam czasu walczyć, bo bym wkleił Olę i Zośkę na Skrajnej Turni z tego stycznia :).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 9:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:08 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 9:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
...


Ostatnio edytowano N lip 26, 2015 9:07 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 7:25 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
Zabieranie dzieci ponizej 10 lat na szlaki typu swinica zawrat, koscielec orla perc rysy mieguszowiecka czerwona lawka rohacze do banowki kozia przelecz powinno podpadac pod paragraf. Niezapomne widoku idioty ciagnacego na koscielec 2 chlopcow w trampkach bez wody w upale 4 lipca br 6 latek szedl na czworakach po skalach drugi tez plakal tatus cynicznie rozesmiany. Druga idiotka 8 latke roztrzesiona zmusila do pokonywania kominkow na szlaku swinica zawrat bez obuwia gorskiego nizej 200 metrowa przepasc co na mnie wymusilo wyjatkowa uwage ekspozycji od cholery. Poszli mimo ze po pytaniu ktoredy latwiej ze swinicy jak dzieciom tlumaczylem zeby szli na swinicka przelecz malzenstwo 35 lat k.zero oleju w glowie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 8:09 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lip 03, 2013 11:59 am
Posty: 385
No coś Ty Jakub przecież forumowicze i ich dzieci to Kukuczki i Messnery :-) Nie wolno tego ruszać!
Dopiero można się dop*****lać, gdy będzie to ktoś kto zabierze młodsze istoty we wspomniane przez Ciebie rejony o kim przeczytasz w popularnych serwisach informacyjnych :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 12:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:08 pm przez mazeno, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 1:10 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
Głupich nie brakuje. Potrafią się nawet chwalić swoją głupotą. :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 1:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:08 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
Śliczne chłopaki, zajmijcie się swoimi sprawami ; zoomem jako substytut wzwodu i jak wjechać autem jak najwyżej.
Mój ojciec wynosił mnie w Tatry na szczyty jako 18-sto miesięcznego smarka w drelichowym plecaku, bo o nosidełkach nikomu się nie śniło, a jako gówniarza zabierał w takie miejsca, że-strzelam nigdy nie traficie. I ch... Wam do tego. Patataj.

EDIT:
Jakub, tak między nami, dziewczynami. Permen, czy Braweran? Pytam poważnie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Ostatnio edytowano Śr lip 22, 2015 7:10 pm przez zjerzony, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 2:43 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:07 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 6:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 4:34 pm
Posty: 102
mazeno napisał(a):
ty tez chcesz wychowywac cudze dzieci?

Ja tylko wyraziłem swoją opinię , jestem daleki od wtrącania się w wychowywanie cudzych dzieci , przez inne osoby czy instytucje. Jednak podtrzymuję swoją opinie o głupocie. Zresztą następne posty utwierdzają mnie w tej opinii. :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 8:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 12:33 pm
Posty: 379
.


Ostatnio edytowano Pt mar 24, 2017 3:05 pm przez mazeno, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2015 2:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 10:56 am
Posty: 5
Hej, wchodził ktoś na Rysy z Kasprowego słowackimi szlakami? Da radę w jeden dzień?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2015 3:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Dawidow90 napisał(a):
Hej, wchodził ktoś na Rysy z Kasprowego słowackimi szlakami? Da radę w jeden dzień?

Cięzko będzie, ale ktoś o kondycji cyborga da radę (Justyna Kowalczyk dała :-). W uproszczeniu: Z Kasprowego do Popradzkiego Stawu jest mapowo około 9h. Do rozstaju możesz od tego odjąć 30 min. Wychodzi 8 i pół. Do tego dodać musisz około około 2h45min. Wychodzi coś koło 11 h. Suma podejść też będzie znaczna. Rozstaj pod Kasprowym - Zawory to masz prawie 700 m.
Rozdroże w Hlińskiej - Koprowa Przełęcz - ca 800 m
Podejście na Rysy: jak nic co najmniej 800 m. Wychodzi sporo ponad 2000 m. Do tego dodaj sobie, ze to nie jest czyste podejście o ponad 2 km w górę: suma zejść też jest znaczna.

Trasa technicznie niemal bez trudności, ale żmudna i piękna. Nie ma co się śpieszyć, lepiej po drodze przenocować. Po za tym - nawet jak w te 11-12 h dotrzesz na Rysy to co dalej? Nocleg w Chacie pod Wagą to najsensowiejsza opcja.

Trasę można optymalizować, ale jest to nielegalne (Liliowe-Zawory- Oszczędzasz co najmniej 1.5 h). W WHP zdajsie jest jakaś droga z Hinczowej Doliny do Żabiej-Mięguszowieckiej doliny, ale czy to będzie szybsze to nie wiem, na pewno trudniejsze.

Podsumowując: lepiej sie po drodze przespać. Równiez dlatego, że po drodze jest kilka fajnych miejsc na które warto odbić, a to zajmnie każdorazowo 1-2 h. O tym pisane bylo w innych wątkach wielokrotnie.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2015 3:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Wolf_II napisał(a):
Nocleg w Chacie pod Wagą to najsensowiejsza opcja.

Z którą może być różnie, bo schronisko wszak małe, a chętnych sporo.

Ogólnie ta trasa w jeden dzień jest do zrobienia, ale z językiem na brodzie. Nie lepiej tradycyjnie od Strbskego Plesa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 6:47 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 4:22 pm
Posty: 58
Lokalizacja: Z tu tela
Dzień dobry szukam opisu grani od Kasprowego po Huty. Za pomoc serdecznie dziękuję

_________________
Góralem jestem i nikt kto ma gorzałkę nie jest mi obcy.
www.manfred.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 7:10 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jeszcze wracając do szlaków z dziećmi.
Mam sama taka zasadę i polecam innym jej stosowanie.
Zanim poszłam (lub też mój mąż poszedł) na jakąś trasę z dziećmi - to wcześniej przeszłam ja sama (lub analogicznie - mąż przeszedł ją sam).
W ten sposób znając swoje dziecko i znając trasę można ocenić czy się nadaje do przejścia.

Nic innego mądrzejszego nie można chyba doradzić.

Dzieci też są różne i trudności należy im stopniować.
Ostatnio mi się zdarzyło przeprowadzać obcą histeryzującą dziewczynkę w wieku około 12 lat po łańcuchach obejściem Smoczej Jamy (w czasie kiedy "moja" grupa złożona z 40 dzieci w tym samym wieku wraz z opiekunami szła przez środek jaskini i nikt nie histeryzował, wszystkim się podobało)

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 8:08 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
manfred. napisał(a):
Dzień dobry szukam opisu grani od Kasprowego po Huty. Za pomoc serdecznie dziękuję

Na blogu stworzyłem listę szczytów -> Główna Grań Tatr Zachodnich. Poza tym polecam 19 tom Władysława Cywińskiego "Główna Grań Tatr".

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 12:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Wchodził ktoś w okolice pd. końca Grani Baszt od strony Doliny Mięguszowieckiej na Przełęcz nad Skokiem albo Szerokim Żlebem na Przełęcz nad Szerokim Żlebem? WHP pisze, że łatwo, ale uciążliwie. Wie ktoś jak bardzo uciążliwie? Bo jak mam się pitolić najpierw godzinę w kosówce a potem u góry włazić trawiastym zboczem o nacyleniu 50st., to dzięki, pójdę sobie od strony Młynickiej.
@Kefir, Twojego wariantu od południa nie biorę pod uwagę, nie mam naostrzonej maczety.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 8:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Planuję dwudniowy maraton w Tatrach Słowackich:

Dzień 1 : Jaworzyna Tatrzańska - Chata Terego
Dzień 2 : Chata Terego - Zbójnicka Chata - i powrót na Łysą Polanę Doliną Białej Wody.

Proszę o wskazówki tych z was, którzy taką przygodę już zaliczyli. Np zastanawiam się, czy aby nie zrobić tej pętli w drugą stronę (z noclegiem w Zbójnickiej Chacie), i tu pytanie: czy żółty szlak przez Ławki jest już rzeczywiście dwukierunkowy - a jeśli jest to czy podróż od Zbójnickiej Chaty do Chaty Terego nie powoduje częstego, uciążliwego mijania ludzi idących z naprzeciwka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
jaw napisał(a):
a jeśli jest to czy podróż od Zbójnickiej Chaty do Chaty Terego nie powoduje częstego, uciążliwego mijania ludzi idących z naprzeciwka?

Co tak zdefiniowana "uciążliwość mijania" oznacza dla Ciebie?
Bo wiesz - ilu ludzi tyle preferencji...

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 9:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 18, 2014 10:31 pm
Posty: 24
Cześć gb. Byłem prawie pewien, że nie wytrzymasz, żeby się nie wymądrzać. Na marginesie: czy już rozumiesz znaczenie słowa "aktualny"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 10:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Gratuluję pewności. :mrgreen:
To w sumie cieszy, że ktoś -zdając sobie sprawę z głupoty zadawanego pytania - ma świadomość jakie komentarze uzyska. :)

Choć z drugiej strony - zastanawia fakt, że mając świadomość głupoty pytania, mając świadomość komentarzy jakie się pojawią - jednak decyduje się - taki ktoś - na zadanie tego pytania w takiej - a nie w innej formie...

Co ma do tematu moja wiedza na temat znaczenia słowa: "aktualny"?
Będziesz miły i - aktualnie - wyjaśnisz?

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 10:47 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sie 06, 2015 10:29 am
Posty: 1
witam wszystkich forumowiczów!

po krótce opiszę moje plany i będę niezmiernie wdzięczny za poradę osób doświadczonych:

- w terminie 18-23 wybieram się w Tatry (Wysokie i Słowacja)
- mam małe doświadczenie w wędrówkach górskich, natomiast kondycyjnie jest dobrze (jestem zawodowym sportowcem), odpowiednie obuwie również posiadam
- chciałbym po 'przejściu' kilku łatwiejszych tras (19 i 20 sierpnia) wejść na Rysy (20/21 sierpnia) od strony PL i zejść od strony SK, nie wiem czy jestem gotów na tego typu wyzwanie i biorę pod uwagę fakt, że pierwsze trasy zweryfikują czy dam radę... natomiast wiem że bardzo chciałbym to zrobić

w związku z powyższym bardzo proszę o poradę co sądzicie o takiej opcji? czy nie planuję za wiele jak na stopień początkujący / średnio-zaawansowany (ok. 4/10 jeśli miałbym rzetelnie ocenić swe doświadczenie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 10:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10403
Lokalizacja: miasto100mostów
Zobaczysz jak sobie radzisz na pierwszych wycieczkach i zdecydujesz. Polecam stopniowanie trudności. Rysy to bardzo ładny szczyt, ale jest tłoczno zwłaszcza w ładną pogodę. Rusz jak najwcześniej rano - pomoże uniknąć tłoku i, być może, burz.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 11:00 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
Zależy, jakie trasy planujesz na początek, Rysy same w sobie nie są trudne (od strony słowackiej to właściwie prawie spacer, od polskiej jedno eksponowane miejsce - "przełączka" pod szczytem) ale przed nimi dobrze jest się przejść na Świnicę. Jeśli tam będzie ok, to na Rysach najprawdopodobniej również.

Tak jak napisał Krabul - wyjdź jak najwcześniej, mogą być kolejki na łańcuchach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 06, 2015 2:16 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 17, 2011 11:27 am
Posty: 33
Artur_i jeśli nie obawiasz się o swoją kondycję to pozostaje tylko dobrze zaplanować wyprawę tak żeby nie narobić jakiś głupstw. Bacznie obserwować pogodę i być przygotowanym na załamanie. Ewentualne oznaki załamania nie lekceważyć i w porę podjąć decyzję o wycofie. Nie pchać się w nieznany teren przy kiepskiej widoczności itd. itp. Wybierasz się z kimś czy samotnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 12:17 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 2:29 pm
Posty: 115
Cześć, jakie możecie polecić trasy na wejście z przewodnikiem poza tymi oklepanymi, będącymi w ofercie każdego przewodnika? Trudności powiedzmy takie jak na OP, raczej nie większe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 7:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2105
Ja bym polecil Gerlach lub Lodowy. Ale jak chcesz cos niepospolitego i tez robiacego duze wrazenie to Posrednia Gran. Starolesna lub Ganek. Ganek to byla jedna z ulubionych gor Cywinskiego, podobnie Rumanowy i Batyzowiecki. Wspaniale pagory trudnoci do I ale powspinac tez sie mozna we wspanialych plytach, zacieciach, piekne powiertrzne granie tez sa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 08, 2015 10:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4328
Lokalizacja: Kraków
A na których szczytach byłeś, że polecasz, i jaki też zrobił na Tobie duże wrażenie oprócz Pośredniej Grani i dlaczego?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 526, 527, 528, 529, 530, 531, 532 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL