Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 10:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Uświadamiaj KIRA jak nie masz nic lepszego do roboty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 13, 2017 3:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
maciej76 napisał(a):
Prośba.
Co bardziej widokowe i ogólnie przyjemniejsze, którą pętlę bardziej polecacie :D
-Trzy źródła- Krywań- Jamski Staw- Trzy źródła.
Czy:
-Młynicka- Bystra Ławka- Furkotna.

Trochę zniechęca dojazd, ale czas w końcu ruszyć w te rejony. Gdzie zatrzymałem się na Koprowym i Osterwie w tych okolicach.


Dzięki za konkretne odpowiedzi, bez zbędnego pier...a mądrych głów których się tutaj ostatnio kilka przesadnie udziela.

Przy okazji- Parking przy Trzech źródłach cena 5-6 E. Jak w Smokowcu i Szczyrbskim, czy taniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 13, 2017 4:29 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
maciej76 napisał(a):
Przy okazji- Parking przy Trzech źródłach cena 5-6 E. Jak w Smokowcu i Szczyrbskim, czy taniej?

2 lata temu było coś ok. 5 Euro, to taniej nie sądzę, żeby teraz było taniej.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 13, 2017 5:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
maciej76 napisał(a):
Dzięki za konkretne odpowiedzi
To ja może dodam swoją opinię: Krywań jest zdecydowanie lepszy widokowo niż Bystra Ławka i dlatego bym go bardziej polecał.
Chyba, że chciałbyś podejść z przełęczy na Furkot (bez trudności, parę minut) lub Hruby (łatwo, 30 min) - to wtedy zmienia sytuację, bo panorama z Hrubego jest przednia.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 11:39 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 13, 2017 1:22 pm
Posty: 4
Witam. Jestem tutaj nowy i potrzebuję trochę pomocy. W tym roku z moją lepszą połową po raz pierwszy wybieramy się do Słowacji. Górami zaraziłem się 9 lat temu . Najpierw były Bieszczady, rok później po wejściu nad Czarny Staw pod Rysami zobaczyłem szlak prowadzący na Rysy, i tak jak wielu zachorowałem . Następnego roku po wcześniejszym treningu wzmacniająco- rozciągającym wdrapałem się na Rysy. Trafiłem na piękny sierpniowy dzień. Na szczycie lekki wiaterek, bardzo ciepło i doskonała widoczność. Potem byłem jeszcze na Kościelcu, Krzyżnem (od Gąsienicowej), „Chłopku”. Moja najdłuższa trasa to: Kuźnice- zielonym na Kasprowy- Świnica- Zawrat, zejście do DPS- Szpiglasowa- zejście do MOK- Palenica. Razem przemaszerowaliśmy całe nasze Tatry Zach. (poza Błyszczem). Ponadto Pieniny, Karkonosze (rajd od Kamieńczyka górą do Karpacza- zejście od Słonecznika i dalej obok Pielgrzymów). W Zach trasa Grześ- Rakoń- Wołowiec- Jarząbczy- Kończysty- Trzydniowiański. Ale moja Pani trochę boi się wyższych terenów. Zatrzymała mi się 5 min. przed Wrotami- przykucnęła przy takim większym głazie przy skręcie w lewo, poczekała aż wejdę na przełęcz i do nie wrócę. Potem już przy zejściu do Doliny za Mnichem i drogą na Szpiglasową, oraz powrotem do MON nie było problemu.
Tak więc: planuję długi marsz zielonym od Jaworzyny do Smokowca i mam wątpliwości czy poradzi ona sobie na odcinku od Żabiego Stawu do DPSS. Planuję też wędrówkę od Zielonego Stawu do Łomnickiego Schroniska. I jeszcze wycieczka do Litworowych Stawów- tak szlak niebieski przez Zbójnickie Schronisko, jak i zielony przez Polski Grzebień- którym lepiej wchodzić, a którym schodzić. A sam wymyśliłem sobie Sławkowy, oraz Jagnięcy.
Mam jeszcze kilka spraw praktycznych: ile kosztuje wejście do parku? Jak się mają sprawy z busami- mamy bazę w Nowej Leśnej- jak stamtąd najwcześniej dostać się do Jaworzyny Tatrzańskiej? Jakie są ceny busów. No i słynna kolejka na Łomnicę- czy to tak jak w Kuźnicach stoi się godzinami, ile to kosztuje. Wiem, że pewnie część odpowiedzi jest w wątku- ale jest tego sporo, a ja korzystam z netu tylko z doskoku. Z góry więc dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Cześć. Trudno powiedzieć czy Twoja pani da radę na tych szlakach. Szlak przez Lodową Przełęcz raczej nie jest trudny technicznie, nie ma tam też wielkiej ekspozycji. Może tak jak na Krzyżnem od Gąsienicowej. Od strony Dolinki Lodowej było zawsze krucho ale porobili tam dość pancerne drewniane zabezpieczenia. Jedna uwaga, tam dość długo lubi zalegać śnieg.
Trooper napisał(a):
I jeszcze wycieczka do Litworowych Stawów- tak szlak niebieski przez Zbójnickie Schronisko, jak i zielony przez Polski Grzebień- którym lepiej wchodzić, a którym schodzić.
Tutaj nie zrozumiałem. Chcesz przejść Dolinę Staroleśną, wejść na Rohatkę, zejść do Litworowych Stawów, tam wrócić, wejść na Polski Grzebień i zejść Doliną Wielicką? A czemu tak dziwnie? Ogólnie Rohatka na pewno trudniejsza niż Lodowa Przełęcz, jest kawałek łańcucha, jest kilka miejsc gdzie należy użyć rąk. Polski Grzebień po stronie Doliny Wielickiej podobnie, choć tam odcinek "z trudnościami" jest bardzo krótki. Po stronie Kotła pod Polskim Grzebieniem bez trudności, ale krucho, uważaj na wystające pręty, które w założeniu mają trzymać większe bloki, a w końcu ktoś sobieo nie zrobi tam krzywdę.
Sławkowski długo, ale bez żadnych trudności - może to jest pomysł na wycieczkę z kobietą. Jagnięcy - przepięknie, trudności minimalne.
Trooper napisał(a):
ile kosztuje wejście do parku?
Niebiletowane, darmoszka.
Trooper napisał(a):
Jak się mają sprawy z busami- mamy bazę w Nowej Leśnej- jak stamtąd najwcześniej dostać się do Jaworzyny Tatrzańskiej?
Hmmmm, poszukaj słowackich rozkładów w necie, coś powinno być. Ale nie sądzę, żeby była szansa przed 7-8 rano. I w weekend może być ciężko. Można jechać do Tatrz. Łomnicy elektriczką i łapać stopa. Jak będziesz z dziewczyną to powinno pójść szybko. Jeśli jest ładna to bardzo szybko.
Trooper napisał(a):
No i słynna kolejka na Łomnicę- czy to tak jak w Kuźnicach stoi się godzinami
Zdaje się, że obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, tylko to nie daje pewnie gwarancji pogody. Ale nie wiem, kolejką nie byłem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 1:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 13, 2017 1:22 pm
Posty: 4
Cześć. Dzięki za odpowiedź. Super, że chciało Ci się poświęcić czas. Litworowe- dobrze zrozumiałeś- w sumie chciałem się dowiedzieć, którą stroną korzystniej wchodzić, a którą schodzić, ale z Twojej odpowiedzi wychodzi na to, że pójdę tam sam. Rozumiem, że na Jagnięcy też da radę we dwójkę (tak jak na Sławkowy). Jakbyś, jeszcze coś rzeknął na temat przejścia: Zielony Staw- Łomnickie Schronisko. Jeszcze raz dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 1:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Trooper napisał(a):
Zielony Staw- Łomnickie Schronisko

Zakładam, że trasą z największą sumą podejść, czyli przez Rakuski Przechód (czerwone znakowanie, magistrala). Jest to najtrudniejszy odcinek generalnie lajtowej magistrali.

Spoko. Co prawda nie wchodziłem, a schodziłem tym szlakiem, ale łańcuch miałem w zejściu (zresztą łatwy), więc przy podejściu będzie jeszcze łatwiej. Tam gdzie łąńcuch po prostu jest odrobinę ślisko, spaść za bardzo nie ma gdzie. Zakładam oczywiście stabilną pogodę.
Ekspozycji to tam niemal nie ma, jak dla mnie to trochę czuje się przestrzeń. Tym bardziej, że będziecie podchodzili.

Z Rakuskiego Przechodu nad Łomnicki Staw to już typowa magistrala - tam trzeba uważać, by przez dekoncetracje nogi nie skręcić.
Z Przechodu warto wejść na Rakuską Czubę.

Kolejka na Łomnicę. W sezonie, przy dobrej pogodzie, po 9-tej może już nie być biletów, o 11 na pewno nie będzie. Najlepiej się zjawić na dole, w kolejce do kasy (w Łomnicy kupisz bilet na wagonik z Łomnickiego Stawu na szczyt) parę minut przed godziną 8.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 1:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10402
Lokalizacja: miasto100mostów
Na Jagnięcy nie powinno być problemu, podobnie na Koprowy - to też bardzo atrakcyjny szczyt. Co do tej wycieczki do Litworowych Stawów, to jeśli byś obadał opcję dostania się do Tatzańskiej Jaworzyny, to w podobny sposób możesz się pewnie dostać do Łysej Polany i wtedy zrobić sobie wycieczkę przez całą Dolinę Białej Wody (i koniecznie zboczyć nad Zielony Staw Kaczy - jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach), minąć Litworowe Stawy przy okazji i przejść na pd stronę Tatr przez Polski Grzebień (wtedy dodatkowo Mała Wysoka wchodzi w grę) lub Rohatkę.
Trooper napisał(a):
Zielony Staw- Łomnickie Schronisko.
Bez trudności, Kieżmarski Staw - przepiękne otoczenie. Całkiem fajne widoki z Rakuskiej Czuby. A Łomnickie schronisko to chyba tylko z nazwy jest schronisko, nie wiem czy kiedykolwiek bylo tam otwarte jak byłem.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 2:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 13, 2017 1:22 pm
Posty: 4
Dzięki Panowie- dużo mi rozjaśniliście. A Kaczy Staw- tam odbija jakiś szlak? Czy to tak,hmm, no ten... "we własnym zakresie"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 3:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Trooper napisał(a):
tam odbija jakiś szlak?

Nie ma - szlak odbija w przeciwną stronę. Na mapie Sygnity (przynajmniej tej elektronicznej dla GPS) jest zaznaczona (krótka) ścieżka.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 7:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
[quote="Trooper"]Jak się mają sprawy z busami- mamy bazę w Nowej Leśnej- jak stamtąd najwcześniej dostać się do Jaworzyny Tatrzańskiej?
http://www.sadpp.sk/cest/pppri/706425.pdf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 8:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Trooper napisał(a):
Jak się mają sprawy z busami- mamy bazę w Nowej Leśnej- jak stamtąd najwcześniej dostać się do Jaworzyny Tatrzańskiej? Jakie są ceny busów.
Na tej stronie możesz sprawdzić rozkład jazdy i ceny.
http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/
Krabul napisał(a):
wycieczkę przez całą Dolinę Białej Wody (i koniecznie zboczyć nad Zielony Staw Kaczy - jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach),
Zgadzam się, w pogodny dzień można tam siedzieć bardzo długo.
Krabul napisał(a):
Łomnickie schronisko to chyba tylko z nazwy jest schronisko, nie wiem czy kiedykolwiek bylo tam otwarte jak byłem.
Bo chyba byłeś albo za wcześnie albo za późno, w ciągu dnia jest otwarte :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 10:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 13, 2017 1:22 pm
Posty: 4
Dzięki za rozkłady- okazuje się, że nie będzie większych problemów .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 8:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 21, 2017 8:12 pm
Posty: 10
Cześć
Potrzebuję info porównawcze na okres wakacyjny lipiec-sierpień.
Chodzi mi o porównanie trudności odcinków:
1.Zawrat - Świnica
versus
2.Skrajny Granat - Krzyżne

Pierwszy z odcinków mam na świeżo bo przechodziłem w zeszłym roku.
Drugi na niezbyt świeżo bo przechodziłem go ponad 25 lat temu i go nie pamiętam.

Czy ten drugi odcinek jest wyraźnie/trochę trudniejszy od pierwszego czy podobna skala trudności?

Będę wdzięczny za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 21, 2017 10:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5455
Lokalizacja: Białystok
marek.dumle napisał(a):
Czy ten drugi odcinek jest wyraźnie/trochę trudniejszy od pierwszego czy podobna skala trudności?


Trudności techniczne są porównywalne natomiast odcinek Skrajny Granat/Krzyżne jest dłuższy przez co i trudności więcej, no i momentami strasznie tam krucho.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 2:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Jutro chcialbym zaliczyc Koscielec i Swinice. Jaka polecacie trase aby zrobic to w miare szybko a przy okazji jak namniej isc ta sama droga? Oczywiscie o kolejce na Kasprowy nie ma mowy, po pierwsze jestem za biedny i a po drugie odebraloby mi to frajde.
(Najpierw chialbym wyjsc na Koscielec a potem na Swinice)
Co powiecie na powtorzenie tego:
http://sevencoins.pl/blog/2013/07/19/ko ... na-szybko/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 3:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Możesz prawie wcale nie iść tą samą drogą. Jedyny odcinek który musisz powtórzyć to Karb-Kościelec-Karb, a potem opcji co nie miara :) Ja proponuję: Kużnice - Murowaniec /tu uważać bo piwo zimne leją i można zgubuć sens dalszej wędrówki/ - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Kościelec - Karb - Przełęcz Świnicka - Świnica - Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich /tu też uważać bo piwo leją/ - Dolina Roztoki - Palenica Białaczańska. Trasa 28 km, podejść ok 1.850 m. A żeby było szybko to trzeba to zrobić szybko ;)

kiro67 napisał(a):
Co powiecie na powtorzenie tego:
http://sevencoins.pl/blog/2013/07/19/ko ... na-szybko/

Reklama bloga?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 23, 2017 4:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Ok, dzieki za sugestie.
Co jednak powiedzialbys na taka trase:
Kuznice-Murowaniec-Karb-Koscielec-Czarny Staw Gasienicowy-Zawrat-Swinica-Kasprowy Wierch-Kuznice
?
Czy rzeczywiscie Zawrat od tej strony jest taki trudny?
Bo co do sniegu to mysle ze nie powinno go tam byc(?).
Poki co moje najwieksze osiagniecie to Bystra Lawka bez lancuchow(byly w sniegu :D), wiec nie chcialbym sie zabic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 24, 2017 8:03 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
I czy ktos sie moze orientuje gdzie moglbym zostawic simsona w Kuznicach, najlepiej za free? Ewentualnie moze byc kilka kilometrow od Kuznic. Sa moze w okolicy prywatne domy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 24, 2017 8:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Przewinęło mi się gdzieś info, że na Zawrat dwa płaty śniegu po kilka metrów. Przejście tego bez najmniejszych problemów.
Z Zawratu miałem okazję tylko schodzić i to jeszcze w śniegu. Nie uważam, żeby było tam wybitnie trudno. Bez śniegu, wiadomo inaczej. Jednak jeżeli Świnica nie będzie problemem, to i Zawrat nie powinien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 24, 2017 8:55 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Jesli chodzi o Zawrat i Swinice to w jakiej kolejnosci latwiej/mniej sie zmeczyc?
Koscielec-Zawrat-Swinica czy Koscielec-Swinica-Zawrat?

P.S.I co w tym parkiengiem dla simsonka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 24, 2017 2:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
A co sadzicie o warunkach na szlaku na Rysy(od polskiej strony)? Da rade przejsc bez rakow?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 28, 2017 3:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 21, 2017 8:12 pm
Posty: 10
Czy ktoś może wie od której jeżdżą na trasie Palenica-Włosienica?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 7:16 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Witam, poleci ktos najszybsza/najmniej meczaca droge na Zawrat? Ostatnio szedlem z Kuznic przez Hale Gasienicowa i teraz wolalbym jakas inna droga dla odmiany :) Mam dylemat czy lepiej startowac na Kasprowy a potem przez Swinice czy od Palenicy Bialczanskiej?

I przy okazji jak najtansze pole namiotowe, przy czym jedyne co potrzebuje to 2m2 trawnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 8:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
kiro67 napisał(a):
poleci ktos najszybsza/najmniej meczaca droge na Zawrat? Ostatnio szedlem z Kuznic przez Hale Gasienicowa i teraz wolalbym jakas inna droga dla odmiany

Zerknij na mapę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- wielu dróg do wyboru nie masz, w dodatku, w sezonie niektóre są - jakby - jednokierunkowa (sugestia taka).
Oczywiście zawsze możesz wystartować nie z Kuźnic - tylko skądinąd. W tym przypadku możliwości jest multum.

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 8:52 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
kiro67 napisał(a):
poleci ktos najszybsza/najmniej meczaca droge na Zawrat?
Najłatwiejsza, a więc może być też najszybsza to z 5 Stawów, możesz nawet pobiec, jest wygodny chodnik. Ze Świnicy masz łańcuchy a więc możesz czekać na zatorach.
kiro67 napisał(a):
Ostatnio szedlem z Kuznic przez Hale Gasienicowa
A jak schodziłeś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 10:27 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
Ostatnio szedlem:
Zakopane-Kuznice-Hala Gasienicowa-Koscielec-Zawrat-Swinica-Kasprowy-Kuznice-Zakopane

Teraz chcialbym:
?-Zawrat-Cala OP-?
Gdzie "?" to moje miejsce startowe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 10:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2014 3:26 pm
Posty: 428
Nie zadawaj głupich pytań. Skoro już byłeś na Zawracie to pewnie widziałeś jak lajtowy szlak prowadzi do D5SP. W przeciwną stronę nie będzie wiele ciężej, po prostu trochę pod górę. A jak szedłeś z Zawratu na Kasprowy to chyba wiesz jak będzie w przeciwnym kierunku.
Nie ma co porównywać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 18, 2017 11:03 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 11, 2017 5:26 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Debica
No wiem, tylko jeszcze trzeba sie dostac do d5sp ;).
Chyba jednak pojde przez Kasprowy i Swinice, bo fajnie sie idzie na odcinku Swinica-Zawrat i wbrew pozorom nie jest to takie meczace, bo duzo robi sie rekami, gorzej bedzie z dotarciem na Kasprowy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 573, 574, 575, 576, 577, 578, 579 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL