Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trasa na Rysy
PostNapisane: Śr lip 13, 2005 9:36 pm 
Czy był ktos może w ostatnich dniach na Rysach??Jakie są tam ogólnie warunki?Trasę można porównać z trasą na Świnicę(od Kasprowego).Wybieram sie tam w najbliższym tygodniu...Z GÓRY DZIĘKUJĘ


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 13, 2005 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Oj Anita. Parę postów dalej (może na następnej stronie) Krakusia zadała podobne pytanie. Na razie nikt jej nie odpowiedział, bo pewnie jeszcze nikt z nas nie był na Rysach.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=397

_________________
Tatrzańskie szlaki


Ostatnio edytowano So cze 10, 2006 3:01 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 13, 2005 9:54 pm 
Dzięki,bo ja tu pierwszy raz na tej stronce i nie jestem zbyt zorientowana,jeszcze raz dziekuje;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 13, 2005 9:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nic sie nie stało. Może za jakiś czas ktoś kto będzie na Rysach coś napisze. Na razie trzeba się opierac na komunikatach TPN. Czyli podobno jest jeszcze śnieg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 8:50 pm 
Z tego co ja się doszukałem i wiem jest jeszcze troche śniegu na Rysach, zwłaszcza w żlebach. Sam się na nie w krótce wybieram i też szukam informacji. Domyslam się, że skoro też szukasz informacji, to pewnie isę też wybierasz. Jeśli tak można wiedziec kiedy? Jeśli ktoś z nas będzie wcześniej może dać cenne wskazówki drugiej osobie. :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 9:10 pm 
Witam
Na poczatku sierpnia podobnie jak inni planuje wejsc na Rysy.
Mam nadzieje ze do tej pory stopnieje nieco sniegu :)
W zwiazku z tym mam kilka pytan:
-czy chata pod Rysami nadal funkcjonuje?
-jakie sa ceny w schronisku po slowackej stronie, (to chyba pobradzki
ples)? przyjmuja zlotowki?
- czy w sieci isnieje jakis dokladniejszy opis szlaku od Morskiego Oka,
przez Rysy az na slowacka strone?
- jak jest z miejscamu w schronisku przy Morskim Oku w sierpniu, lepiej
zarezerwowac?
- ile kosztuje przechowanie bagazy w schronisku przy Morskim Oku?

przy okazji pozdrawiam cale forum :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 10:02 pm 
Ja w Tatrach będę od 18.07(pon) do 22.07(pt).Na Rysy chyba w czwartek,ale to nie jest jeszcze do konca pewne.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 10:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 9:04 pm
Posty: 8
jesli pojedziesz daj znac jakie sa tam warunki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 14, 2005 10:26 pm 
Jasne,ze zdam relację...
Ten dzisiejszy wypadek mnie troche odstraszyl,ale mysle ze wybiore sie tam gdzie zaplanowalam... :wink:
..::Pozdrawiam::..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 5:14 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 5:09 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorlice
Moje plany też się nieco zmieniły i planuje pobyt w Tatrach od poniedziałku (18.07). Ale rysy chyba we wtorek, bo pewnie tylko trzy dni spędze w górach. Chętnie dołączył bym się do jakiejś ekipy idącej na Rysy, bo moja tego raczej nie przetrzyma, bo dla nich dolinki są tak w sam raz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 9:40 am 
ja szukam chetnych na rysy w ktorzy beda sie wybierac 30-VII lub 1-VII


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 12:55 pm 
A tak w ogóle to co mi polecacie bardziej: Orlą Perć czy Rysy...bo z łańcuchami już się zetknęłam i to nie raz:z takich bardziej znanych to byłam na Świnicy,Giewoncie,a oprócz Tatr to jeszcze na Babiej Górze>tam też są łańcuchy...może jakieś podpowiedzi... :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 1:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
zanim wybierzesz sie na orla idz wczesniej na rysy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 2:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 5:09 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorlice
zgadzam sie z zolffik'iem najpierw Rysy, tez tak właśnie robię, bo rozmawialem z bardziej wprawionymi i takie wyjście właśnie mi zaproponowali. A więc jeszcze kilka dni i witajcie Rysy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 2:26 pm 
Tak właśnie myślałam,ale wolałam się zapytać bardziej doświadczonych ode mnie...dzięki :wink:
Jakby ktoś miał dla mnie jakieś porady czy coś w tym stylu to chętnie je przeczytam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 2:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 9:04 pm
Posty: 8
uwaga: na Orlej Perci podobno nie dawno ktos zauwarzyl ze sa uszkodzone lancuchy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 3:31 pm 
Bardzo dobrze,że taką informację podałeś,bo dla niektórych może być to cenna wskazówka...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 5:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
ross154 napisał(a):
uwaga: na Orlej Perci podobno nie dawno ktos zauwarzyl ze sa uszkodzone lancuchy.


fajnie tylko nastepnym razem podaj taka informacje w watku o orlej. od zawratu do zadniego granatu nie ma zadnych uszkodzen


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 5:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 5:09 am
Posty: 5
Lokalizacja: Gorlice
A na Rysy zabierasz jakis sprzęt - czekany itp? Czy moze idziesz sobie na luzaka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 10:06 pm 
Ja nie zamierzam brać ze sobą specjalnego sprzętu...oczywiście wygodne buty,ciepły sweter,coś od deszczu i coś do jedzeia i do picia...czyli bardziej na luzaka :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2005 11:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Nie zapomnij o dużej ilości czekolady :)
I uważaj na ten śnieg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 23, 2005 11:14 am 
Już wróciłam...na Rysach nie byłam bo pogoda taka sobie...


Góra
  
 
PostNapisane: N lip 24, 2005 3:25 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Wrocilem wlasnie z krotkich wakacji w Tatrach (pierwszy raz od ponad cwiercwiecza :( ) i choc pogoda nie dopisywala za bardzo, zapalilem sie zeby odrobic zaleglosci szlakowe dopoki jeszcze sil troche zostalo. Chcialbym pojechac ponownie w przyszlym roku. Mysle o wizycie we wrzesniu, majac nadzieje ze nie bedzie tyle ludzi, a ze pogoda bedzie jeszcze dobra. Chcialbym wejsc na Rysy i zrobic kawalek Orlej Perci. Tu konkretnie chodzi mi o Rysy. Mysle ze kondycyjnie dam rade, ale chcialbym uniknac bardzo trudnych/technicznych odcinkow. Pare osob poradzilo wejscie od Slowackiej strony jako latwiejsze. Czy to prawda, i czy wejscie od Czarnego Stawu wymaga umiejetnosci wpinaczkowych?

Czy moje zamierzenia co do wrzesnia sa trafne, czy jakis inny okres bylby lepszy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 7:16 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Wejście na Rysy od polskiej strony jest szlakiem ogólnie dostępnym dla ludzi którzy nie muszą posiadać szczególnych umiejetności wspinaczkowych. Istotna jest kondycja i wytrzymałość bo to dość szczególna trasa. Deniwelacja na krótkim odcinku wynosi około 1000m róznicy- więc trzeba się nieźle zmęczyc by osiągnąć wierzchołek. Trudności techniczne są jednak umiarkowane i zaczynają się po wejściu w skalistą grzędę- powiedzmy w ostatniej fazie drogi. Tam spotkasz łańcuchy. Bardziej jednak moim zdaniem daje w kość spore nachylenie stoku od samego Czarnego Stawu oraz długie i mozolne podchodzenie stokiem o dużym nachyleniu. Nie muszę mówić ze sukces zalezy tu takze od suchej skały i pewnej pogody. Wchodzenie na Rysy w złych warunkach, po mokrej skale, nawet w płytkim śniegu jest śmiertelnie niebezpieczne. Twoj pomysł na wrzesien jest bardzo trafiony bo to w Tatrach miesiąc suchy i statystycznie pogoda dosc pewna. Aha...... na Rysach jest spory "cug"- czyli odczuwa się niezmierzone hektary powietrza wokół.... innymi słowy ekspozycja :wink:
A z trudnosciami na OP to juz inna bajka- patrz temat: orla perć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Dokładnie tak. Od polskiej strony szlak nie jest bardzo trudny. Moim zdaniem są tylko dwa trudniejsze miejsca tuż pod szczytem. Ale ich trudność polega na tym, że są pod nimi spore przepaście, więc jeśli ktoś ma lęk przestrzeni to może mieć kłopot.

A wrzesień jak najbardziej. Tylko trzeba pamiętać, że dni są już krótsze i poranki chłodne.

_________________
Tatrzańskie szlaki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 12:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
tomek.l napisał(a):
Dokładnie tak. Od polskiej strony szlak nie jest bardzo trudny. Moim zdaniem są tylko dwa trudniejsze miejsca tuż pod szczytem. Ale ich trudność polega na tym, że są pod nimi spore przepaście, więc jeśli ktoś ma lęk przestrzeni to może mieć kłopot.

A wrzesień jak najbardziej. Tylko trzeba pamiętać, że dni są już krótsze i poranki chłodne.


Z dniami nie jest najgorzej a te poranki .... goraca cherbatka w moku gdzie nie ma jeszcze ludzi... droga pod czarny... i to uczucie kiedy wreszcie bedziesz w promieniach slonca :)

A swoja droga to puki nie trzeba stac "na lancucach" albo robic przerwy gdzie "duje" to nie najwyzsza temp. nie przeszkadza :) a nawet pomaga.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 24, 2005 1:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11081
Lokalizacja: Poznań
Byłem na drodze do Moka chyba 30 sierpnia a drugi raz 1 września. Bez porównania. W sierpniu sporo ludzi a we wrześniu szło ze mną chyba tylko kilka osób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 25, 2005 9:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
Dzieki za odpowiedzi. Wprawdzie wydaje mi sie ze kondycyjnie wytrzymam, nie wykluczam ze zmienie plany i zaczne od lzejszych szlakow jak Koscielec, etc., zeby sprawdzic czy po latach moja wrazliwosc na ekspozycje sie nie zmienila.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL