Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 1:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Witam

Mam pytanko co do doliny chocholowskiej. Chce sie wybrac na wycieczke wchodzac najpierw na gaborowa przelecz czarnym szlakiem a pozniej czerwonym na Blyszcz i Bystra. Nie wiem tylko jak tam jest z granica. Na mapie (wyd. Sygnatura) jest opis "planowane przejscie graniczne", na zadnej jednak innej mapie nie spotkalem sie z takim opisem , co najwyzej na Wolowcu. Robil ktos z was te trase juz ? Myslicie ze z dowodem w plecaku moge smialo sie tam wybrac ?

pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 2:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Moi znajomi planowali taka trase i...-maja misia na 2 lata na wjazd do Slowacji.
Poza Rysami (i Lysa Polana oczywiscie) jest nadal (niestety) zakaz przekraczania granicy (na wolowcu i grzesiu sa nadal ladne tabliczki z zakaze m (a przynajmniej byly) - a WOPiki czaja sie z lornetkami - wiec na wlasna odpowiedzialnosc.
pozdrawiam
senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 2:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
To rzeczywiscie chyba niewarto ryzykowac. Szkoda bo niby jestesmy w Unii... No i po co mapy zmylaja.

dzieki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 2:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jesteśmy w Unii, ale gdy chcesz przejść na zakupy do Niemiec to robisz to mostem w Słubicach czy przepływasz pontonem przez Odrę, bo w ten sposób jest bliżej? Niestety póki co można to robić tylko przez przejścia graniczne.
Choć mogliby w Tatrach porobić trochę przejść granicznych takich jak na Rysach. Przejście na Rysach nie wymagało chyba wielkich nakładów finansowych. Nie bardzo rozumiem w czym problem. Pogranicznicy patrolują przecież całą granicę.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 3:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
tomek.l napisał(a):
Nie bardzo rozumiem w czym problem.

"Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" - ot takie popularne powiedzonko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 3:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
tomek.l napisał(a):
Pogranicznicy patrolują przecież całą granicę.


Tylko po co tak szczelnie patrolowac skoro jestesmy w Unii... Slowacy powinni sie bardziej skupic na uszczelnianiu granicy z Ukraina. A co do Slubic to i tak tam jest teraz duzo lepiej bo nie stoi sie praktycznie w zadnych kolejkach. Podobnie w Kostrzynie. A przy granicy w Polsce wiecej Niemcow niz Polakow, no bo chyba m.in. o to chodzi w UE. Szkoda ze ze Slowakami tak sie nie da 'dogadac'...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 3:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Tylko, że stworzenie takiego przejścia to fizycznie żaden koszt. Nie stawiają tam szlabanów, nie budują mostów. Chyba, że kosztują te tony papieru, które by towarzyszyły powstaniu nowych przejść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 01, 2005 3:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Jeszcze nie padła tutaj kwestia dowodu osobistego jako dokumentu uprawniającego przekroczenie granicy. Niestety paszportów będziemy musieli jeszcze póki co używać. Nie jest nigdzie napisane że granice można przekroczyć na dowód osobisty, no chyba że ktoś jest z terenów aaahh poczytajcie sami :wink:
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokum ... 4&id=22879


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 1:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Sporadycznie, ale ludzie chodzą. Słyszałam kilka opowieści ze szczęśliwym zakończeniem. Jak wracałam ze Starorobociańskiego spotkałam dziewczyny wracające z Bystrej, nie miały problemów, ale to już pewnie kwestia szczęścia. Ja poszłam legalnie z Kir na Starorobociański i wracałam Chochołowską, widoki zapierające dech. Bystra i Błyszcz wyglądały kusząco, na szczęście poza obawą przed złamaniem prawa hamował mnie jeszcze czas i pęcherze na stopach :). Polecam gorąco legalną trasę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 1:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Widzisz z tym ze na Starobocianskim , Wolowcu , Trzydniowianskim bylem. Chcialem isc na Konczasty, a wg mapy wystarczy 45 minut zboczyc z trasy polskiej zeby byc na Błyszczu i później 15 minut na Bystra... Nikt mi chyba nie powie, że to nie kusi :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 2:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Popieram, że kusi. Gdybyśmy żyli w świecie fantazji wystarczyłoby gdzieś zadzwonić i powiedzieć: chciałbym powiedzieć, że przejdę dziś przez granicę (tu podać szlak) w celach turystycznych i po 3 godzinach wrócę. Proszę o zgodę i proszę do mnie nie strzelać jak nie będę odpowiadał na okrzyki, bo nie znam słowackiego, będę miał czerwoną czapeczkę, brązowe szorty i zachwycony wyraz twarzy ;).
Jak już będziesz wiedział jak to załatwić legalnie (a jestem pewna, że jest taka możliwość) to koniecznie daj znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 5:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ryzyk - fizyk. Decyzja należy do ciebie, ale musisz pamiętać, że to nielegalne przekroczenie granicy i jeszcze kilka innych przewinień. :)
Najlepiej jest tam wejść poprostu od strony słowackiej. Jak dobrze pójdzie to w tym roku tak zrobię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 7:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
od Słowackiej strony jest jeszcze większy paradoks bo wejdziesz sobie np na Wołowiec pogadasz z Rodakami, wchodzacymi z Chocholowskiej ale nie bedziesz mogl do nich dolaczyc i zejsc do schroniska na piwo :P No ale coz , przepisy. Ja tez chyba w przyszlym roku pojde od strony slowackiej a teraz tylko westchne patrzac na te szczyty z Gaborowej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 06, 2005 10:53 pm 
a jak sie ma do tego linku o paszportach i dowodach informacja ze strony:

http://www.sg.gov.pl/poradnik/index.asp?id=17&roz=114

"Do przekraczania granic i wjazdu do państw członkowskich Unii Europejskiej zarówno starej „15”, jak i do 9 nowo przystępujących oraz państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Lichtenstein, Norwegia, Islandia) uprawniają następujące dokumenty: paszport (zarówno w okładkach koloru granatowego - starszej edycji, jak i w okładkach koloru bordowego) lub dowód osobisty (zarówno nowego, jak i starego wzoru „książeczkowy”). Posiadacze dowodów starego wzoru winni jednak zwrócić uwagę na jego stan - zaleca się jego wymianę, jeżeli jest zniszczony lub zawiera zdjęcie (często sprzed wielu lat), które nie pozwala stwierdzić tożsamości osoby." ???????????
Jak zwykle na kazdej stronie co innego :( Zastanawiam sie,czy majac przy sobie tylko dowod(stary) moge przejsc przez Rysy,czy nie...i jak sie tego dowiedziec? dzwonic na Lysa,czy mnie wpuszcza spowrotem??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 06, 2005 11:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Było już na forum. Wiesz, teoria tak a praktyka inaczej :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2005 1:14 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
ja jezdze ze starym dowodem i problemow nie mialem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 9:46 am 
to moze by ktos kto jest ,albo wybiera sie w Taterki - sprawdzil, zapytal SG jak to jest w rzeczywistosci? Na stronie SG jest wiadomosc,ze mozna - ludzie nie wyrabiaja paszportow (bo i po co wg tego info) a w polowie drogi dowiaduja sie,ze ich plany szlag trafil, bo ktos lokalnie wymyslil sobie wlasne przepisy...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 12:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dzień wcześniej jedziesz na Łysą albo do Chochołowa, przechodzisz granicę, wbijają ci pieczątkę w paszport, kupujesz sobie czekoladę (piwo, czapeczkę, czy co tam chcesz) i wracasz z powrotem. Przy powrocie zwykle nie stemplują. Potem idziesz gdzie chcesz, w razie kontroli masz pieczątkę - przecież idziesz ze Słowacji! :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 1:12 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Nie widze powodu, zeby dzwonic do SG. Unia to Unia i nie ma co sprawdzac, "jak to jest w rzeczywistosci".

Piomic ->

Nie upowszechnialbym takich pomyslow. Chlopcy sa przygotowani, zdarzaja sie kamery, SG udajaca cywili (szczegolnie slowacka), smiglowce i inne atrakcje. Wtedy zadna pieczatka nie pomoze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 1:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Moze wizje jak z filmu sensacyjnego z Linda nie sa popularne (na szczescie ;))

ale slowatcy SG z lornetakami pod schroniskami juz czesciej wiec lepij uwazac (acz wielu sie udaje ;) ).
Akurat obecnie kontrola graniczna to jest nieporozumienie - ale coz zrobic -trzeba czekac na wejscie do slynnego "układu z szengen".
pozdrawiam

ps zadnych problemow jesli chodzi o dowod i przekraczanie na lysej polanie przejscia granicznego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 9:16 am 
Bystra jest szczytem słowackim, ale Błyszcz ponoć polskim. Czy w takim razie na sam Błyszcz można wejść od polskiej strony. Bo w sumie mam kilka map. Na jednych przemilczają ten szczyt, na innej jest ładnie podany czas, a na jednej mam napisane, że szlak jest, ale zamknięty. To jak to w końcu jest z naszym polskim Błyszczem i szlekiem na niego? Z góry dziękuję za podpowiedź.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 9:42 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Zdaje się, że na Błyszcz też szlak jest zamknięty - inaczej chyba trudnawo byłoby to wykryć. Na mojej mapie pisze, że zamknięty, w każdym razie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 9:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
z tego co sie orientuje szlak raczkowa przelecz - blyszcz jest zamkniety z powodu ochrony przyrody wiec tak czy tak zeby dostac sie na bystra trzeba jechac na slowacje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 10:13 am 
No i wszystko jasne - dzięki za informacje - wykreślam tę wyprawę na Błyszcz z polskiej strony z moich planów. A szkoda - jak szedłem w zeszłym roku z Żoną na Starorobociański Wierch, to planowałem, że w tym roku wejdziemy na Błyszcz... Ale jest tyle pięknych miejsc w naszych Tatrach... Pozdrawiam Was!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 10:53 am 
Błyszcz jest szczytem granicznym, ale szlak graniczny lecący od Wołowca do Pyszniańskiej Przełęczy w całości jest dostępny tylko od strony słowackiej, dla nas natomiast jedynie do Gaborowej Przełęczy. Dalej niestety trzeba .... offować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 8:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
zolffik napisał(a):
w tym roku byles na blyszczu? slyszalem ze szlak ten jest zamkniety?

taribo napisał(a):
tak byłem zolffik dokładnie w maju 26 i nie był zamknięty.Szedłem z schroniska ornak przez iwaniacką ,ornak itd.


a wiec jednak szlak na blyszcz nie jest zamkniety


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 9:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Wiesz, tam można nie zauważyć, że on jest zamknięty. :D Ja byłem w połowie sierpnia i byl zamknięty bez wątpienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 7:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Odswieżam ten wątek, bo choć raczej już w tym sezonie w Tatry nie wyskoczę (choć strasznie kusi mnie weekend), to chciałabym się upewnić.
Na mojej mapie, jest pokazany szlak z Gaborowej Przełęczy na Błyszcz i na Bystrą. Z podanym czasem przejścia. Trochę mylące, bo jak ktoś polega wyłącznie na mapie, to może się nieźle wpakować. Więc dobrze, że się upewniłam. Z kolei mam jeszcze jedno pytanie: czy przejscie z Wołowca granią w stronę Jarząbczego Wierchu jest legalne? (szlak mam na mapie oznaczony, tylko, ze wiadomo, że to też przy granicy)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 7:44 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 2:08 pm
Posty: 357
Lokalizacja: Gdynia
Pewnie, ze jest legalne. Szlak grania w tamtych terenach dostepny dla polakow urywa sie dopiero na gaborowej przeleczy i zielonym szlakiem idzie do siwej przeleczy gdzie czarnym mozna od razu zejsc do chochołowskiej! Widac to na mapach (tylko polskich czesci tatr) gdzie na przyklad sa pokazane tylko polskie szlaki, bo na innych, tych lepszych i przestronnych widac juz wszystkie szlaki (urywki tych slowackich szlakow).

_________________
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 05, 2006 11:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
A jak by się miała sprawa z taką wycieczką:Wchodzę legalnie na Słowację,idę na Rohacze i wracam przez Wołowiec do Polski.To też będzie nielegalne?(wracam w końcu do siebie) :roll: :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL