Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatry Niskie
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 12:00 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
Witam!

Od paru lat jeźdzę w Tatry na Słowację.
Tatry Wysokie i Słowacki Raj już zaliczyłem i to kilkakrotnie.
Nigdy nie byłem w Tatrach Niskich.
I tu prośba jaką polecacie miejscowość do noclegów w Tatrach Niskich?
Jakie najlepsze szlaki?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 12:14 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
polecam pokoje u Miroslava w Demanovskiej Dolinie:
http://www.liptov.sk/studiamiroslav/index_pl.html

Na stronie jest cennik ale najlepiej wysłac maila (napisanego oczywiście po polsku) z terminiem jaki Was interesuje - gość odpisze jakie pokoje ma wolne w tym terminie i za ile. Mozna się targować - szczególnie poza sezonem. Przesyła też fotki danego pokoju. W każdym pokoju jest łazienka i aneks kuchenny z lodówką, kuchenką, sztućcami i naczyniami. Dla mnie rewelacja. Byłem tam z żoną w 2005 i 2006 roku.
Okolica to poczatek dem. doliny. Na piechotę można dotrzeć w zasadzie tylko do Demanowskiej Lodowej Jaskini. Dalej lepiej samochodem.

Ja ten domek traktowałem jako miejsce wypadowe w Niskie Tatry (Chopok, Dumbier, Puste, Sina, Deresze) i w zachodnie - Otargańce, Rohacze, Siwy Wierch). A w zeszłym roku wyskoczyliśmy też na Krywań - jakaś godzinka jazdy.
Generalnie jest to miejsce dla zmotoryzowanych ale warunki bardzo dobre.

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 12:37 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
rafau8 napisał(a):
polecam pokoje u Miroslava w Demanovskiej Dolinie:
http://www.liptov.sk/studiamiroslav/index_pl.html

Na stronie jest cennik ale najlepiej wysłac maila (napisanego oczywiście po polsku) z terminiem jaki Was interesuje - gość odpisze jakie pokoje ma wolne w tym terminie i za ile. Mozna się targować - szczególnie poza sezonem. Przesyła też fotki danego pokoju. W każdym pokoju jest łazienka i aneks kuchenny z lodówką, kuchenką, sztućcami i naczyniami. Dla mnie rewelacja. Byłem tam z żoną w 2005 i 2006 roku.
Okolica to poczatek dem. doliny. Na piechotę można dotrzeć w zasadzie tylko do Demanowskiej Lodowej Jaskini. Dalej lepiej samochodem.

Ja ten domek traktowałem jako miejsce wypadowe w Niskie Tatry (Chopok, Dumbier, Puste, Sina, Deresze) i w zachodnie - Otargańce, Rohacze, Siwy Wierch). A w zeszłym roku wyskoczyliśmy też na Krywań - jakaś godzinka jazdy.

Generalnie jest to miejsce dla zmotoryzowanych ale warunki bardzo dobre.


Dzięki, Wysłałem maila już.
A mógłbyś polecić jakieś ciekawe trasy i nietrudne.
Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 18, 2007 1:25 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
Napiszę gdzie my chodziliśmy:
1. trasa bez dojeżdżania autem - wyjście piechotką z domu, i z kempingu w dol. demanowskiej żółtym na Demanowską Horę, dalej żółtym na Ilianovske Sedlo i Sedlo Machnate, potem niebieskim przez Puste (fajne widoki na CHopok i Dziumbir) w dół do doliny demanowskiej - potem z buta asfaltem do domu - na pierwszy/drugi dzień fajna wycieczka.
2. Autem w okolice wejścia do Dem. Jaskini Svobody - z tamtąd chyba zielonym na Sedlo pod Sinou i żółtym na górkę Sina - w sumie chyba 1,5-2 godziny podejścia od auta. Z góry świoetne widoki na Liptóv, Litovskie jezioro, na Góry Choczańskie, na Tatry Zachodnie i na Niskie - ogólnie bardzo fajna górka i lajtowa. Powrót tak samo.
3. Polecam zaliczenie Chopoka i Dziumbira. Jest kilka możliwości. My byliśmy tak -
a) z Jasnej prosto na Chopok chyba czerwonym i potem w prawo przez Deresze na Sedlo Polana - z tamtąd w dół do Jasnej.
b) z polany Lucky - (przed Jasną) piechotą zielonym na Krupowe Sedlo i dalej w lewo na Dziumbier. Powrót grzebietem (nie pamiętam koloru szlaku - jestem w pracy i nie mam czasu szukać) przez górkę Tanecznica i w dół na Lucky
c) wjazd krzesełkiem na Chopok - dalej w lewo grzebietem (uwaga na kozice) na Dziumbir - powrót tak samo na Chopok i zjazd krzesełkiem. Zjazd jest za free - warto to wziąć pod uwagę przy planowaniu tras.
Niby trzy trasy w tej samej okolicy ale pogoda nas do tego zmusiła i zrobiliśmy to nie na jednym wyjeździe.
4. Demanovskie Jaskinie - są dwie - lodowa i svobody - według upodobań. My byliśmy tylko w lodowej ale nie powaliła nas na kolana - lepiej było w Dobszyńskiej Lodowej. A jaskinia Svobody jest największa (i najdroższa) na Słowacji więc chyba warto.

To tyle z Niskich - pozostałe trasy robilismy w zachodnich, wysokich i choczańskich.

A, na polanie Lucky (w drodze na Jasną) po prawej stronie jest Penzion Energetik - super żarcie mają - za 150Sk można dobrze zjeść i smacznie.
Co do zaopatrzenia w żarcie to jeździliśmy do Liptovskiego Mikulasa (Hypernowa, Billa, Kaufland).
Nieopodal Miroslava jest taka knajpka "Koliba" ale jedynie można się tam napić piwka - jeść nie radzę. Ale to moje subiektywne odczucie.

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 8:28 am 
Swój

Dołączył(a): N kwi 22, 2007 5:34 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Tychy
Hej - chyba skorzystam z Twojego, Rafau, namiaru - o ile mają jeszcze wolne pokoje. Chodzi mi o coś podwójnego, widzę na stronce, że są trzyosobowe komnaty - mam nadzieję, że nikogo nam nie dokwaterują 8) To naprawdę takie przytulne miejsce, jakim się przedstawia? Wygląda nieźle. Przy okazji spytam jeszcze, jak się ma sprawa z atrakcjami w tym okresie w tej okolicy. Nie chcemy się akurat przemęczać, bo strzelają nam kolana :lol: ale np. wjechać krzesełkiem na Chopok, a potem spacerek na Dziumbir. Jaki to czas orientacyjnie? Czy krzesełko wjeżdża z dołu na sam szczyt Chopoka? Wiem, że to wstydliwe dociekania na forum górskim :oops: ale jednak zapytam... Jak byłam tam na nartach jakiś czas temu, to chyba z samego dołu na górę wjeżdżało, z małą przesiadką pośrodku na wyciąg bardziej chybotliwy. Co jeszcze... jaskinie, TATRALANDIA :wink: mamy cały piątek i prawie całą sobotę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 22, 2007 9:09 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 11:08 am
Posty: 92
Lokalizacja: z Sosnowca
z tego co wiem to Artekk dostał ofertę po 350Sk / osobę i nie skorzystał no ale jedzie na 2 tygodnie. Jesli jedziecie na kilka dni to myślę że warto zapłacić tyle. W domku jest tak jak na zdjęciach - żadnej ściemy. Pokoje są duże (4-5 osobowe). Im więcej osób w pokoju tym taniej - nie ma czegoś takiego jak dokwaterowanie.
Wyslij szybko maila bo może się okazać że w ogóle Was nie wpuści na dwie noce. Coś tam chyba było napisane, że w okresie głownego sezonu, tylko od soboty do soboty /min. 1 tydzień/ . Także czarno to widzę. No ale jeśli się nie uda to podjedźcie sobie zobaczyć osobiście jak wygląda domek - na następny raz będzie już sprawdzony namiar.

Co do wjazdu na Chopok to kolejka jest najpierw taka nowa chyba 6 osobowa a potem druga tura starą dwuosobową. Jak mocno wieje to ten górny wyłaczają i nie zwracają kasy !! później na szczyt trzeba podejśc jakieś 200 metrów.

Co do wjazdu to żaden obciach - ja też jedną wycieczkę w ten sposób zaliczyłem - ząb mnie bolał i nie mogłem się zdecydować, czy w ogóle jedziemy a pogoda była fajna. Jak sie zdecydowałem to było już za późno na wejście piechotą. Z Chopoka na Dziumbir to chyba 1,5 h spowrotem drugie 1,5h. Warto spytać kolesi z kolejki o której jest ostatni zjazd.

_________________
pozdrawiam
Rafał

GG 6687838


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 24, 2007 1:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
rafau8 napisał(a):
z tego co wiem to Artekk dostał ofertę po 350Sk / osobę i nie skorzystał no ale jedzie na 2 tygodnie. Jesli jedziecie na kilka dni to myślę że warto zapłacić tyle. W domku jest tak jak na zdjęciach - żadnej ściemy. Pokoje są duże (4-5 osobowe). Im więcej osób w pokoju tym taniej - nie ma czegoś takiego jak dokwaterowanie.


Dokładnie zaoferowali mi 750Sk za noc od 2 osób we wrześniu.
Lipiec i sierpień są droższe. No i do tego 15Sk klimatyczne od osoby.
Tutaj znalazłem po 330Sk od osoby.http://www.jasnabungalovy.sk/
I tu moje pytanko był ktoś tam? Warto tam się wybrać prawie na 2 tygodnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 21, 2007 8:22 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
artekk napisał(a):
rafau8 napisał(a):
z tego co wiem to Artekk dostał ofertę po 350Sk / osobę i nie skorzystał no ale jedzie na 2 tygodnie. Jesli jedziecie na kilka dni to myślę że warto zapłacić tyle. W domku jest tak jak na zdjęciach - żadnej ściemy. Pokoje są duże (4-5 osobowe). Im więcej osób w pokoju tym taniej - nie ma czegoś takiego jak dokwaterowanie.


Dokładnie zaoferowali mi 750Sk za noc od 2 osób we wrześniu.
Lipiec i sierpień są droższe. No i do tego 15Sk klimatyczne od osoby.
Tutaj znalazłem po 330Sk od osoby.http://www.jasnabungalovy.sk/
I tu moje pytanko był ktoś tam? Warto tam się wybrać prawie na 2 tygodnie?


Ponawiam temat bo do wyjazdu już blisko.
Spał ktoś w Bungalovy?
Jakieś propozycje tras bo jadę tam po raz pierwszy. W necie trochę poszperałem ale nie ma jak opinie forumowiczów :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 17, 2007 8:53 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
W sobotę wróciłem z Niskich Tatr.
W Bungalovym warunki są OK. Ja jestem zadowolony. TV-SAT, lodówka, prysznic, kuchenka w pokoju. Samochód można zostawić przy domku.
Jeśli ktoś chce mogę wysłać fotki domu i okolic. Ja polecam w 100%.
Szerszy opis pobytu w dziale Słowacja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 17, 2007 2:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
rafau8 napisał(a):
Pokoje są duże (4-5 osobowe). Im więcej osób w pokoju tym taniej - nie ma czegoś takiego jak dokwaterowanie.

artekk napisał(a):
W Bungalovym warunki są OK. Ja jestem zadowolony. TV-SAT, lodówka, prysznic, kuchenka w pokoju. Samochód można zostawić przy domku.
Jeśli ktoś chce mogę wysłać fotki domu i okolic. Ja polecam w 100%.

To, jeśli można, miałbym jeszcze pytanie, jak by taki bungalov wyglądał przy użyciu go na 2 rodziny tzn. 2 x 2 + 1 małe (3-5 lat) :?:
Koło bungalovów przechodziłem w tym roku, ale do środka nie wchodziłem, czy ten "bungalov typu 5+1" to ma 2 pokoje?
A taki bungalov "typu 2" z pristielku to by się nadawał na 2 + 1 (3 lata)
Po zdjęciach i opisach ze strony rozpoznać się nie mogę. Myślę, żeby tam jechać zimą, a i w przyszłym roku latem. Dobre miejsce, żeby jechać z dzieciakami, a przy okazji pochodzić trochę po górkach - Niżnych, a samochodem to i innych :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 17, 2007 9:41 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 18, 2007 11:57 am
Posty: 26
zbych napisał(a):
To, jeśli można, miałbym jeszcze pytanie, jak by taki bungalov wyglądał przy użyciu go na 2 rodziny tzn. 2 x 2 + 1 małe (3-5 lat) :?:
Koło bungalovów przechodziłem w tym roku, ale do środka nie wchodziłem, czy ten "bungalov typu 5+1" to ma 2 pokoje?
A taki bungalov "typu 2" z pristielku to by się nadawał na 2 + 1 (3 lata)
Po zdjęciach i opisach ze strony rozpoznać się nie mogę. Myślę, żeby tam jechać zimą, a i w przyszłym roku latem. Dobre miejsce, żeby jechać z dzieciakami, a przy okazji pochodzić trochę po górkach - Niżnych, a samochodem to i innych :)


Na bungalovy wszystkie domki są 2 pokojowe. Tylko te na 2 osoby są podzielone ścianką przez środek z osobnymi wejściami.
My mieliśmy 2 osobowy i na tym łóżku co ja miałem to spokojnie dziecko 3 letnie się zmieści bez problemu. Jest tam cisza i spokój. Na mnie wrażenie zrobiły biegające wiewiórki po drzewach.
Jeśli interesują cię fotki mojego pokoju to odezwij się na PW to podeślę ci parę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 1:11 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 11:28 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Lublin
Hej,

Rozważam wyjazd na weekend majowy w Niżne Tatry. Chciałbym spytać jak tam jest w tym okresie z łażeniem po górach? Jaki jest stan szlaków i czy w ogóle są czynne? Którą bazę noclegową najbardziej polecacie? (wyjazd bez samochodu, najlepiej by było w miarę blisko w góry)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL